Gemengde Berichten. 'J denkbeeld van te geven, hier de voornaamste bepalingen van het reglement volgen. De jachtgerechtigden van het terrein waar de wedstrijd zal plaats hebben, bepalen in overleg met de jury, op welke wijze het veld zal afgezocht worden. Door loting zal bepaald worden, welke honden samen zoeken. Zij loopen steeds twee aan twee. De hond die van beiden het hoogste nommer trekt moet rechts en de andere links geleid worden. De winners van de eerste serie loopen weder om te zamenen zoo voortstotdat eindelijk één hond overblijft, die den eersten prijs wint. Vervolgens wordt om den tweeden prijs ge- loopen, door den hond die het laatst met den winner van den eersten prijs is overgebleven en de 3 honden die het hoogste aantal positive punten hebben behaald. Mocht er een ongelijk aantal honden aanwezig zijn, dan loopt het hoog- ste nommer alléénen komt indien hij niet door de jury wordt afgekeurd, bovenaan inde volgende serie. Zoodra de honden 30 punten (positief en negatief) op zich hebben verecnigd, geeft de jury daarvan kennis door het opsteken van een vlag, en neemt de wedstrijd tusschen deze twee honden een einde. Wanneer de kleur van twee te zamen loopende honden overeenkomst heeft, moet een van beiden van een rooden halsband worden voorzien. Het is verboden gedurende den wedstrijd tegen de juryleden te spreken alvorens zij hunne beoordeeling over ieder zoeken hebben kenbaar gemaakt, Personen, die de jury met aanmerkiuaen of afkeuringen betreffende de beoordeeling mochten lastig vallen, kunnen van liet terrein verwijderd worden. Niemand, behalve de geleiders der honden, mag gedurende het zoeken, naast en nog veel minder voor de jury loopen. De afstand tusschen de jury en de toeschouwers moet minstens 50 passen bedragenvooral bij het zwenken moet hierop "gelet worden. De persoon die den houd geleidt, mag hem door toespreken fluiten en wenken behulpzaam zijn de jury heeft echter het recht den geleider die te veel leven maakt tot de orde te roepen. De prijzen zijn: 1ste prijs kunstvoorwerp of f'100, 2e prijs kunstvoorwerp of f50 3e prijs zilveren medaille. i Omtrent de wijze waarop de punten door de honden worden verdiend of verbeurd, kan het volgende worden medegedeeld: Vast staan voor wild telt van 2 tot 6 goede punten. Het staan van den eenen hond op den anderen geeft hern 3 goede, het niet mede staan 3 slechte punten. Rustig natrekken als vliegend wild loopt, wordt met 3 punten be loond. liet gaanliggen op wenktof schot geeft van '1 tot 3 goede-punten, hetgeen ook het geval is als de hond gaat liggen zoodra vlie gend wild opvliegt of een haas of, konijn weg loopt. Een mooie en vlugge manier van zoeken en goed appèl, worden ieder afzonderlijk met 1 tot G punten beloond.. Voor opstooteu van wild worden van 1 tot, |5 slechte punten gege ven. Slaan zonder wild geeft 3 slechte punten bemerkt de hond echter spoedig zijn fout en (zpekt verder, dan wordt het iiiét 'geteirl. Na- loopen van wild, geeft van 1 tof 00 slechte punten. Driftig loopen na het schot, geeft van 1 tot 10 slechte punten. Een hond die bang voor het schot blijkt te zijn, krijgt van 1 tot 30 slechte punten. Dat de klachtendér schipperij 'óver de geringe verdiensten' allészins gegrond zijn, blijkt 'o. a. uit de bijzonderheid, dat nu reeds 4- schip- 'jpere te' llnrlingën hebben opgelegd, die geen plan" hebben dit jaar langer "zonder Verdiensten rond te zwalken. Op andere" plaatsen, o. a. in Groningerland, worden onder de kleine schip- perij niet weinigen aangetroffen, die om in hun levensonderhoud te voorzien, zich van een ge deelte van hun zeil- en touwwerk ontdoeu en dat te gelde maken. Naar men verneemt, zal het kasteel "Westhove op Walcheren in andere banden overgaan; althans de tegenwoordige eigananr biedt het te koop aan. Te hopen is het, dat dit op één na het laatste kasteel in Walcheren niet in handen van sloopers zal overgaan maar dat het weder de eigendom moge wor den van iemand, die evenals de tegenwoordige bezitter geene kosten zal sparen, om dit kunst- Stuk van vroeger eeuwen in den besten staat van onderhoud te doen blijven. Westhove, in de geschiedenis zoo bekend, een kwartier uur gaans van de badplaats Domburg, aan den straatweg gelegen, met zijn statige eiken, bos- schen en vijvers, en omgeven door prachtige duinen, te zamen groot ongeveer '137 bunder, is een der oudste kasteelen in Zeeland. In 840 gesticht tot eene grensvesting tegen de invallen der Noormannen, is het later overgegaan in handen der Tempelridders, die er lang hun verblijf hielden. In 1290 wex'd het bewoond door Wolfaert van Borssele, die in de maand November van dat jaar graaf Floris V aldaar bij zich ontving. In het jaar 1500 bracht her tog Ellips van Oostenrijk met diens gemalin Johanne en gevolg daar eenige dagen door, terwijl de 15-jarige Karei van Oostenrijk, eerst tijdens zijn verblijf op Walcheren in 1515 en later in '1540, toen hij Keizer van Oostenrijk was, aldaar feestelijk werd ontvangen. In 1562 werd Westhove een bisschoppelijk lustslot en was toen bewoond door Nicolaas de Castro, den eersten bisschop van Middelburg. Na in verschillende handen te zijn overgegaan, werd dit slot in het laatst der vorige eeuw bewoond door den vertegenwoordiger van den eersten edele van Zeeland, J. A. "Van de Perre, bij wiea de latere hoogleeraar Yan der Palm een tijdlang als huisprediker zijn verblijf heeft ge houden, In '1862 gekocht door den tegenwoor- diger eigenaar jhr. mr. J. P. Boddaert, die vele verbeteringen en verfraaiingen heeft aan gebracht, vertoont dit kasteel, hoe ook in den loop der tijden veranderd, in 2ijn tegenwoor- digen toestand nog altijd de blijken van zijn alouden oorsprong, waaraan zoo vele belangrijke historische herinneringen zijn verbonden. Den Kaag. Door den commissaris van politie F. De Klopper Jr., alhier, is gisteren gearresteerd een persoon, die verdacht wordt van het vervaardigen en uitgeven van valsche munt. Boskoop. Door de aardbeziën-compagnie in deze gemeente zijn in het afgeioopen seizoen vervoerd p. m. 370,000 potten aardbeziën, die met de door haar verzonden bessen de som opgebracht hebben van f 18,160. De pluk was van korten duur en de markt vooral op Amster dam laag. Amsterdam. Eene juffrouw te dezer stede was Dinsdag middag op reis met twee kinderen naar hare ouders te Amersfoort. Haar oudste kind, een jongentje van 4 jaarviel tusschen Hilveisum en Baarn uit den trein. Te Baarn aangekomen, waar van het voorgevallene keunis gegeven werd, zijn een paar spoorwegarbeiders met een zoogenaamden lor het kind gaan halen, dat in het zand zat en hoegenaamd goen letsel bekomen had, en du3 ongedeerd bij de moeder aan het station te Baarn werd teruggebracht. Kleuwediepl De Zweedsche adelborst Schütz is in het marine-liospitaal alhier overleden. Zwolle. In den omtrek dezer ..stad wordt op sommige aardappelenakkers een groot loof- bederf waargenomen. Gelukkig Is'tlè icuol nog weinig aangedaan. Deze ziekte vertoont zich speciaal onder vroege aardappelen, dus' minder van 'bèteekéms. ïfet 'loofbederf verwekt een ondrageiijken stank'. De winteraardappelen staan uitmuntend. 1 I Maastricht De rechtbank alhier heeft den kapelaan Gorten, die terechtstond wegens het geleiden van eene bedevaart, vrijgesproken. Wat echter den pastoor Syben betreft, mede vervolgd wegens het geleiden eener processie, heeft de Rechtbank' verklaard, dat hij in strijd met de wet heeft gehandeld, en hem veroor deeld in de kosten. Souburg. De justitie doet onderzoeknaar het overlijden van den heer G. A. Peters, ge neesheer alhier, dezer dagen tengevolge van hersenontsteking gestorven. Eenigen tijd gele den werd hij 's nachts geroepen bij een ziek kindde overbrenger der boodschap had echter goen tijd om op hem to wachten, zooals de heer P. verzocht, opdat zij samen naar de aange wezen hofstede zouden gaan. De naaste weg daarheen was een voetpad, waarvan ook ver scheidene planken over slooten deel uitmaakten. De derde plauk, waarover de lieer P. wilde gaan,- bezweek onder zijn gewicht en hij tui melde in het water. Druipnat kwam hij einde lijk op de hofstede en vond er niemand voor wien zijne hulp begeerd werd. Blijkbaar heelt de boodschapper, die geen tijd bad, hem een poets willen spelen, daar later bleek, dat de gebroken plank gedeeltelijk was doorgezaagd. Sedert dien tijd is de heer P. niet meer gezond geweest. Te Limerick zijn de groote korenmaga zijnen van Beunatyne een prooi der vlammen geworden. De schade wordt op 60,000 pd.sï, geschat. Terwijl in Duitschlanrl de sInternationale" nog hier en daar propaganda maakt, heeft zich in België een tegenovergesteld verschijnsel voor gedaan. De afdeeling van de Internationale te Jemappes, Henegouwen, telde '1500 leden. On langs besloten de leden den lieer Beunier, een geacht werkgever, tot eere-presidentte benoemen en vroegen daartoe zijne toestemming. De heer Beunier wilde alleen dau aan het verzoek vol doen, indien de vereeuigiug alle betrekkingen met de Internationale afbrak en zich in een vereeniging tot ondeisteuning van hulpbehoe vende arbeiders oploste. De heer Beuuier voerde aan, dat de afschu welijke daad om op den Keizer van Duitschland te schieten een daad die, zoo a! niet van de Internationale uitgegaan, dan toch door haar openlijk goedgekeurd is hem zeer tegen de Internationale heeft ingenomen. Er had nu een geregelde onderhandeling plaats, en het einde daarvan was, dat al de 1500 leden zich bereid verklaarden, de voorwaarden vau den heer Beu nier te aanvaarden. De hervorming der vereeniging ging met een openbare mand!"-talie gepaard. De leden, voor afgegaan door muziek en gevilgd door een talrij ke menigte, begaven zich naar den nieuwen eere-president en oveiliaudigdeu hem het voor malige part'yleekeu, bestaande in een gioote roode vlag, die daarna onder het gejuich der menigte aan de*vlammen werd prijs gegeven. Bij die gelegenheid ovei haudigde de heer Beu- nier aan het bestuur een prachtig vaandel met de nationale kleur, welke het opsehrilt droeg: La fratomelle prcvoyance (de broederlijke vuor- zorg). Ook -te Parijs trekt het toenemend gebruik vau geestrijke" üt au ken de, nandaght. lm de rue du Faubourg-'du Temple', 'een 'der volkrijkste straten van Parijs, 1180 a 1200 meter lang, zijn 65 .herbergen, waarvan slechts 4 alleeu koffij 'ën' bier-schenken, maar de overigen niets dau wijn en sterken drank. Gemiddeld dus \indt ■men in-do genoemde-straat i tapperij op de 18 meter. 1 —'De beroemde anatoom Rtikitansky, .dezer dagen, 'fcoouls oir/en lezers bekend is, te iVVeeuen overleden', heeftyolgéu^ eene rnedodeelingêii 1 de Poiitischu Correspondentniet meer of minder dan 30,000 menschelyke lichamen onder zijn ontleedmes gehad. Uit Dantzig wordt gemeld, dat op de badplek. voor dames, bij de Westerplaat, mevr. B. Landau en hare achttienjarige dochter in den namiddag van 23 dezer zijn omgekomeu. De dochter had zich, niettegenstaande alle waar schuwingen, buiten de aangewezen grenslinie in zee begeven en was aldaar door kramp over vallen, De moeder snelde haar te hulp, doch werd door den golfslag getroffen en eer inen bijstand kon verleenen, waren beiden reeds verdronken. De proef, die den 4u Juli te Boston met een bestuurbare luchtballon genomen werd, heeft als alle vroegere, totaal fiasco gemaakt. Naar men uit San Francisco bericht, is de onder den naam van ïKoren-Koning" bekende I«aac Friedlandcr gestorven. De overledene was in 't jaar 1823 te Oldenburg geboren, kwam echter reeds als kind naar New-York, vau waar hij zich na eenige jaren naar Georgia en Zuid- Carolina begaf; in Charlestown trouwde hij, liet echter zijne zaak in den steek en snelde door de goudkoorts aangetast, in ,lnli 1849 naar ICali- fornië. Intusschen had hij in de goudmijnen weinig geluk, en nu vestigde hij zich te Sau Francisco, om in den Jtorenhande! te speculeeren. Reeds de eerste speculatie bracht hem en zijne makkers eene winst van 1 rnillioen dollar. In 1856 moest hij zijne betalingen staken, betaalde echter zijne rchuldeisclims in volgende jaren tot den laatsten dollar. Na kwam Fried lander op de gedachte du zoo hoog geschatte C.ilifor- nische tarwe direct naar Groot-Britiunnië en Australië te verschepen. In zijn vriend J.unes Bell (Falkner, Bell Cie.) vond hij een deel genoot, en op L858 werd de perste scheepsla ding verzonden. Spoedig zeilde eene geheelo vloot in de zeeën, en Frietilander verwiei f zich een kolossaal vermogen. Hij was een der grootste grondeigenaren in Caüfornië (eene enkele fa' m in het San Joaquin dal is 100.000 acres groot en uitsluitend voor de teelt van rundvee en schapen bestemd) zoodat iiij waarlijk over een grooter gebied heerschte, dan de groutiieitog in wiens gebied hij geboieu werd. Dó landver huizing en de verbetering des lands vonden in hem eeu yverigen bevorderaar. Een kwikstaartje bouwde verleden jaar eeu.nest onderden luifel van een 3e V" klasse spoorrijtuig van de Londen-Zuidwester lijn. Yolgens den correspondent van de 'limes heeft het diertje daar wederom haar huishouden ingericht, en er zelfs haar gezin vermeerderd. Ze gaat dagelijks met den trein mee die tweemaal per dag een afstand van 40 mijlen aflegt. Het mannetje heeft wel wat andeis te doen dan plezierreisjes te maken, maar wacht tegen de aankomst van den trein zijn vrouwtje trouw op; hij zit dan gewoonlijk op een telegraafdraad, en wanneer de wagen gerangeerd (in de ioods geplaatst) is, vliegt hij snel naar zijn gade en kroost. De voeding der paarden van de groote omnibus-maatschappij te Parijs,In het Jour nal rfHygiene van 18 Juli jl. komt, in uittrek sel, voor het rapport van den heer Bixtcn, voor zitter van don raad van administratie der Compagnie générale des Voitures te Parijs, be treffende de uitkomsten der gedurende Sjaien op de 10,000 paaiden der Compagnie gedane proefnemingen ten aanzien van de beste..voe- dingswijzex der paarden. Het resultaat vau dien arbeid is geweest, dat thans liet ration haver niet meer is 7 kilo, maar 2, terwijl opklimmend het boonenmeel van 150 grammen tot 2 kilo en de maïs van 500 grammen tot 6 kilo ver hoogd is. Yuor het paard cn voorde kas schijnt deze wijze van voeding voldoende uitkomsten op te leveren. In Kopen hagen hebben Mej. Goilard en een liefhebber eén luchtreis ondérnomen, welke roet eigenaardige gevaren verbonden was. Men

Schiedamsche Courant | 1878 | | pagina 3