Bnitenlaiisclie BerMtei van Maandag 12 Augustus 1878. De Maansver duister in g' - duitschland. r Bijvoegsel van de Schiedamsche Courant, ENGELAND. Sir S. Northcote verzekerde Donderdag avond in hel Lagerhuis, dat hij geen vertrouwbaar piogiamma, betreffende de door Turkije in te voeien hei vormingen en de daarvoor testellen waai borgen, aau het Huis kan voorleggen. De onderhandelingen hadden het sluiten van een verdrag ten doel, met betrekking tot het door voeren van specifieke hervormingen. De Morning-Post logenstraft, op hoog gezag, de mededeeling van den Constitutionnel, betrekkelijk het aangaan van oen huwelijk door Louis Napoleon en het lieizien van het verdrag van Praag. De Times meldt uit Koustautinopel van Vrijdag, dat de gezanten aldaar de Porte hebben overgehaald, hare circulaire over de Grieksche kwestie in te trekken en dooi eene van meer verzoenenden aard te vei vangen. In de Citi/ Press leest men: »Lord Beaconsfiekl's grootvader stond in connectie met, zoo hij geen vennoot was van, de firma Claik, Ansted Go., fruithandelaars. De naam Disraeli is nog te vinden in de boeket., van die firma." Men weet dat de vauer van den tegenwoor- woordigeu premier zich eenigcn naam verwierf als letterkundige. De Surgdiceliet indertijd omgeslagen oorlogsschip, is nu zoover uit het water ge heven, dat het weldra in veiligheid zal kunnen worden gebracht. Zondag bracht de Piins van "Wales niet zijn zonen een bezoek aan het schip en ging aan boord." De Postmeester-Generaal van Engeland heeft in het Lagerhuis medegedeeld, dat in Juni van het volgende jaar een internationaal Congres zal gehouden worden, waarin de belangen der telegraphic zullen behandeld wor den. De Engelsche Regeering heeft met vreemde mogendheden onderhandelingen geopend, ten einde een uniform-tarief te verkrijgen voor de pêches van het vasteland naar Engeland. F K A N K II IJ K. De Uhiverssprekende van do benoeming van Darwin tot correspondeerend lid der Aca- idemie van Wetenschappen, zegt dat er na de benoeming van Renan tot lid der1 Fransche Academie geen grooter schandaal kon plaats hebben. Darwin's benoeming is een smet voor het Instituut. Het Fransche matigheidsgenootschap heeft een internationaal congres georganiseerd, dat .zich bezig zal houden met het onderzoek van al hetgeen met het gebruik van alcoholische dranken in verband staat. Onder de kwestiëu, die in de eerste plaats in behandeling zullen komen, behooren de wetgevende, ndministia- tieve en fiscale maatregelen, ter beteugeiiug of vooi kouiing van het misbruik van sterken drauk. Het congres zal deu '13den dezer in het tentoon stellingsgebouw op het Trocadero geopend worden. De üonstitutionnel beweert, dat de Kuning van Denemarken zjjne toestemming heeft ge geven. tot het huwelijk van zijne dochter Prinses i'hyra met Prins Louis Napoleon. Van 25 Augustus tot 5 September zal er een congres voor het onderwijs in zijn geheelen omvang plaats hebben. Het congres zal zich -splitsen in zeven afdeelingen. De Btichs-Anseiger meldt, dat de conferen tie van Duilsche Ministeis van Financiën, die dezer dagen te Heidelberg was geopend, gis teren is gesloten, nadat de gewenschte over eenstemming omtient eene belastipg hervorming was verkregen. Bij de herstemming te Maintz is dr. Moufang (ultramontaan) gekozen. Te Offenbach schijnt het zeker dat de nationaal-liberale catulidaat Dernburg eenige honderdeti stemmen meer zal vei krijgen dan de socialistische candidaat Lieb- knecht. Te Solingen is de verkiezing \an Melbeck (nationaal-libeiaal) tegenover den socialist Rit- tinghausen zeker. Bij de to Miloclien gehouden herstemming in het eerste stadsdistrict, is de heer Ruppert (clericaal) met 9743 stemmen geko/ea tot lid van den Rijksdag. Op baron Staullenberg caudidaat der nationaal-liberalen, werden G251 stemmen uitgebracht. i Graaf Ilatzfekl, de voor de Vertegen woordiging van Duitschland bestemde ambassa deur te Konstantinopel, is per telegraaf naar Kissingen ontboden en onmiddellijk daarheen vertrokken. Aan het Hannov. Tagehlatt wordt uit Ilarzburg gemeld, dat Je zoogenaamde Canossa- zuil dezer dagen bij een zwaar onwe.ler door een bliksemstraal is getroffen, met het gevolg dat er een groote scheur in ontstaan is. Zou dit vraagt de Perl. Börs, Cour. toe vallig zijn gebeurd op deuzelfdeu dag waarop de Pauselijke nuntius te Kissingeu bij Dismaick heeft gedineerd De Deuischr, Fisehvcrein te Berlijn heeft het' plan, in Mei 1880 aldaar oono wereld tentoonstelling op liet- geheelc gebied dor visscherii te houden. De Pruisische Minnistei raad heeft zich stellig verklaard voor de voltrekking derdood- stiaf aan Ilödel. Prins Bismarck moet er vooi al op hebben aangedrongen. OOST E N R I.T K. De Keizer van Oostenrijk, is bij zijn be zoek te Teplitz, met liet grootste enthousiasme ontvangen. Ongeveer '15,000 menschen uit de stad en omstreken waren aan het station bijeengekomen; meer dan 4000 bergwerkers hadden zich langs den weg opgesteld, die door eeredaines met bloemen werd bestrooid. Da ontmoeting tussclien de beide'Keizers waszeer hartelijk. Tan de verkiezingen voor he^Lagerhuis, zijn bekend267 districten, waarvan '108liberaal; 40 oppositie; 30 uiterste linkerzyde; 7 natio- nalen en 8 wilden. De Minister S'/.ende beneveus Gorove, Falk eu andere cnryphaeën behooren onder de verkozenen. Volgens een telegram uit Weenen aan Daily Chronicle van Londen, zou te Kissingen een aanslag op het leven van Bismarck zyn gepleegd en de Prins gewond zijn geworden. Hadji Lola, het hoofd der opstaudelingea in Bosnië, is een krachtig man van 50 jaar, die door de Mohammedauen als een heilige wordt vereerd. RUSLAND. De Rijkskanselier Prins Gorlschakoff ver bekt heden naar Wildbad, ITALIË. Kardinaal Nina is tot staats-secrotaris be noemden heeft deze benoeming aangenomen. Men verzekert dat hij de politiek van kardinaal Fianchi zal volgen, wiens intieme vriend hij steeds geweest is. ZWITSERLAND.^^' Met groote meerderheid09 tegen 30 stemmen, heeft de nationale raad in Zwitserland besloten tot de nieuwe subsidie van 0i/2 millioen voor den St. Gothard spoorweg. in den nacht van 12 op BI Augustus a s. liet vorige jaar in da maand Augustus had ik do golegenbeifl non aankondiging on beschrijving te geven van ceno totaio maansverduistering, die toen door tamelijk good VÊer begunstigd, alge meen do aandacht getrokken hooft. Sedert dion ffcL tijd beeft er Heb geen vouUihleting voorgedaan die hier te lande kon worden waargenomen, Wel heeft er tijdens do laatste nieuwe maan een io-, taie zonsverduistering plaatsgehad, 'doch deze was alleen zichtbaar in Noord-Amerika en liet noord-

Schiedamsche Courant | 1878 | | pagina 5