"p :t A - "ïflv* I Z. D. H. de Groothertog van Saksen Weimar Eisenach zal in de volgende week de residentie verlaten. De Groothertogin echter zal nog geruimen tijd hier ter stede verblijf houden. H t r S I SCHIEDAM, 7 September 1S7S. Bij de gisteren gehouden schietwedstrijd op de schietbaan van de Vereeniging »De Een dracht," uitgeschreven door de dd. Schutterij te "Vlnardingen, waaraan door 5 leden der dd. Schutterij alhier daartoe uitgenoodigd, werd deel genomen, zijn door 3 hunner de volgende prijzen behaald Op 300 en 200 pas, door den sergeant F, P. Elast, de le prijs, met 4247 punten, door den korporaal J. Boumande 2e prijs, met 42 40 punten. Van de korpsprijzen werd de 2e pi ijs behaald door den muzikant A. Vijgen boom, met 40 punten. Bij de uitroiking der prijzen door den kapitein- kommandant der Vlaardingsche Schutterij, be tuigde de sergeant-majoor A. H. Van der Most, hem namens de leden der Schiedamsche Schutterij, met wie hij aan den wedstrijd had deelgenomen, zijn dank voor de welwillende uitnoodigiog. De prijs door den muzikant Vijgenboom behaald, zijnde een bloemenvaas met zilveren voet, werd hem gisterenavond, bij de repetitie van het muziekkorps, door den majoor-kom- mandant der Schutterij alhier, onder een ge paste toespraak uitgereikt. Het bericht in ons vorig nommer, dat bij het overvaren van eene schuit op de rivier voor Vlaardingen de opvarenden zouden ver dronken 'zijn, is gelukkig gebleken onjuist te zyn. De schipper, die het bericht te Vlaardingen aanbracht, heeft zich vergist. Wei hebben de personen aan boord van de schuit in groot gevaar verkeerd, maar zij zijn gelukkig nog in tijds;;gered. (IV. B. Gt.) ftó— 'Van de stoomkanonueerboot De Gier is Maandag 11., toën deze bodem voor Vlaardtugen lag, een matroos, bij het bevestigen der jol aan een zonnetentstut, overboord gevallen en ondanks alle aangewende pogingen totredding verdronken. Meu meldt aan de IV. B. Ct. uit Vlaar dingen: De tooverij kan hier maar niet aan een eind komen. Gisteren was er een kat van een der buren in het huis van een zoogenaamd betoo- verd meisje geslopen en daar kalm gaan zitten slapen. Nauwelijks had men het dier ontdekt, of onmiddellijk werden er eenige kuipersjon gens uitgenoodigd om het beest (volgens beweren van de betooverde en hare familie, de too ver heks zelf) te d Joden; die jongens, tuk op zoo'n baantje, lieten z ch niet lang wachten, maar gaven terstond aan de uiluoodiging gehoor en maak ten het beest af. Een hoofdonderwijzer in Drente, aan het hoofd eener school van 90 leerlingen, soliciteert ït> Fiiesland om een betrekking ah hulponder wijzer. Hij kan zich daatdoor f250 per jaar verbeteren. De bi ief, waarvan dezer dagen melding gemaakt is, kan moeilijk -zes jaar in de bus aan't postkantoor te Kampen gezeten hebben, omdat dit kantoor nog geen zes jaar bestaat. De briefis gevonden in de bus aan de Bovenkerk en was daar slechts sedeit twee jaar; hij was gegleden tusschen het ijzer, dat uitgezet was, en het hout. Toen de bus onderzocht werd, vond men don brief met een muntbiljet van f 10. Wij lezen in ile Amsl. Ct. Aan welwillende vergunning dankten wij gisteren de bezichtiging van het album, of liever de cassette, waarin op losse bladen de namen der schenkers van het Nationaal Huldeblijk aan OH. KIC. HII. j Pi ins en Prinses Hendtik der Nederlanden, tot aandenken van hun huwelijk op 24 Augustus j!.; zullen worden gedeponeerd. "De cassette ziet er prachtig -uit en doet den" ^onaardiger alle eer aan, die niet weinig roem met dezen arbeid behalen zal. Op het midden van het deksel ligt een medaillon met een lauwerkrans omgeven, en dnaiin een sierlijk zwart geïncrusteerde H, waaronder in een gouden guirlande prijkt»24 Augustus 1878", terwijl het medaillon door een gouden kroon is gedekt. Aan weerszijden van het medaillon prijken rechts het vorstelijk wapen van Z. K. H. Prins Hendrik en links het geslachtswapen van H. K. H. Prinses Hendrik. De rand van het deksel bevat in het midden bovenaan het wapen van Nederland, en voorts rondom de wapens dor verschillende provinciën, alle even prachtig geëmailleerd. Aan de hoeken prijken vier zware knoppen met edele stecnen, en dit maakt met het oveiige dekoratief een smaakvol geheel uit. De cassette rust op een sierlijk verguld tafeltje, dat geheel in den stijl van het album is en niet minder een kunst voorwerp dan de cassette zelve. Het titelblad is een keurige snpverf-teekening van onzen verdienstelijken Cl). Roebessen. Het is een langwerpig vierkant, met stompe hoeken, waarom een guii lande van Pruisische en Oi anje- kieuren zich slingert. Aan de bovenzijde van deze guirlande hangt een geel gordijn af, in hot midden waarvan een medaillon prijkt met de naamcijfers H. en M. aan wederzijde een kroon en waarvan franje afhangt- Hieronder zijn de woorden welkom", met beeldjes geïllustreerd aangebracht en daaronder de hamen der provin ciën met drukletters geschreven. Dat geheel rii3t op een prachtig bloembed. H)e namen der schenkers worden in zes kolommen op karton gedrukt en met een randje omgeven. Bij telegram van den Gouverneur van Atsjin en ouderhoorigheden, gedagleekend Kotta- Radja 21 Juli wordt medegedeeld: ïiPassarigan is, na hst verstrijken van het ultimatum en tot geen resultaat leidende nadere onderhandelingen, gebombardeerd. Belangrijke schade in de vijandelijke kamggpgg, vooral die van den radja, aangericht. Geftmdheidstoestand vrij gunstig; ziektecyfer stationair, niettegen staande groote troepenvermeerdering. Sterfte cijfer blijft hoog." Door den sous-chef van den staf is, onder dagteekening van 24 Juli, uit Kotta Radja ge- telegrapheerd Den 23sten dezer zijn operatiën in tie XXII Moekims begonnen, met twee kolonnes uit Lnm- baroe en Oleh Karang Rivierovergang bij Lam- baroe gelukt. Bi uggedeeltelijk gereedeen deel der troepen op den rechteroever. Kolonne van Oleh Karang uit begonnen, is reeds spoedig oostwaarts van Lambaroe te Pakau Baroe ge komen. Totaal een-en-dertig mindeien getroffen, waarvan drie dooden. Eerste uitslag boven ver wachting." Zeer venassend, zegt het Alg. Dctgbl, was dit bericht van den 24sten, betreffende den inval in het gebied der XXH Moekims. De opperbevelhebber heeft dien aanval met de uiterste geheimhouding voorbereid en alles ge daan om de aandacht van den vijand af te leiden, ilet plan was zóó geheim gehouden, dat voorden afgetieden chef van den staf, Doeters van Leeuwen, hier eenige dngeu geleden uit Atsjin aankomen, het telegram eene even gioote verrassing was ah voor iedereen. Tegenover onze Oosteilinie, vooiai tegenover Oleh-h'aiang had de vijand zeer zware verstei kingen, waaraan reeds sinds twee jaar telkens gewei kt was, mot geheide palissadeeringen. Juist daarom was liet noodig. eer de aanval op die foi lificaties gedaan werd, een diversie uit te lokken, die met de schijn-expeditie naar Pas«angan dat iutussclien door de marine gebombardeerd werd uitstekend gelukt is. De groote manoeuvres zullen heden den 7den zijn nfgeloopen en Zondag worden boslo- met eene revue over de troepen, die aan de oefeningen 'hebben deelgenomen. De revue zal worden gehouden te Loosduinen of te Monster. Aan een brief van een zeemilicien, die de manoeuvres op onze kusten meèmaakt, is het volgende ontleend s Moeder, als u leest van gevangen* neming in de krant, weest dan niet onrustig. "Wij hadden vooruit in de sloep meegenomen onze kooien en zakken en de offizier had zijn sjemein defeer. U ziet wel als dat het maar aardigheid was, ik wou maar dat wij snert ook hadden meegenomen maar der moest ook wapens in die soldaat van de wal die ingepikt is was daar gezet heb ik gehoord van andere om gevan gen te worden. Zij zeejen in de sloep, wy zouen er een van de wal mee terugnemen en vier met de offizier moesten zich laten pakken ik ben vris en gezond u begrypt nou die vyand het is de landmag meer als wij pakke ze niet zoo zeit de boosman De Tijd vergelijkt hec Spot-Ministerie, zooals het de tegenwoordige Regeering noemt, met het Kabinet der Groothertogin van Gérol- stein, gevormd door generaal Boum. Volgens het blad ziet men het komische van den toe stand door alleilei feiten bewezen. De hande lingen van don Minister van Financiën, van dien van Oorlog, van dien van Binneulamlsehe Zaken en eindelijk ook die van den nieuw benoemden Minister van Waterstaat, gelijken wel op eene bespotting der natie. Vooiai het voorgevallene met de zaudberging voor de haven van IJmuiden is onverklaarbaar en onverdedigbaar, tenzij men daarin de dwaze satyre zie, die er in gelegen is. Wij vernemen, dat de Willem Barendai tegen het midden vau deze maand te Tromsöo in Noorwegen zal binnenloopen en eeuigen tijd daarna naar liet vaderland zal terugkeeren, zoodat het vaartuig waarschijnlijk nog in het laatst dezer maand te IJmuiden kan worden binnenverwacht. (AT. 5. Ot.) Uit het verslag door Burgemeester en Wethouders van Amsterdam uitgebiacht over de werking van de inkomsten-belasting aldaar blijkt, dat het geheel getal aangeslagenen iu die belasting 30,084 bedroeg waarvan 21,478 of circa 70% met een inkomen beneden f2000; 5717 of circa 10% met een inkomen van f2000— 5000. Van de 2889 overigen zijn 29 met een inkomen van meer dan f80,000, waaronder 8 boven f175,000 inkomen. Delfsliaven. Tot wethouder is herkozeö de heer J. J. Kam. Rotterdam. Voor rekening der Neder' landsche Stoomboot-maatschappij alhier zyn gisteren audermaal 10 opzichters en werklieden van de fabriek en werf te Fijenooid naar Parijs vertrokken, tot tiet bezoeken der inter nationale tentoonstelling. Den Haag. De deputatie uit de Transvaal, die naar Engeland is afgevaardigd, om bij het Britscho Gouvernement te protesteeren tegen de annexatie van de Transvnalsche Republiek, is in ile residentie aangekomen. Ouil-Iieicrland. De lieer mr. A. Van Weel heeft voor do keuze, op hem uitgebracht al3 wethouder dezer gemeente, bedankt. .Be Princess Alice. De jongste berichten verijdelen de iioop, dat het aantal slachlolïeis blijken zou aanvankelijk te hoog geraamd te zijn. Schier alle verklaringen stemmen hieiin overeen, dat bet verong'luktfl schip om en bij de 700 personen aan boord had. Een kleine houden! zyn er levend afge komen. Er moeten er dus omstreeks G00 ver-'f'i dronken zijn. V' f Bij wagenvrachten worden de opgevischtö lijken te Woolwich aangebracht. Tegelijkertijd- stroomen duizenden mcnschen uit London èi" t heen deels beurenden, die komen om'naaf,; de hunneu te zoeken in de lange doodeniïj deels ook nieuwsgierigen, wier gedrag dan ooRjk niet altoos in harmonie is met den smnrtelijkêö^ ernst die hier passen zou.

Schiedamsche Courant | 1878 | | pagina 2