Verschijnt iaplijfe, nitpionW BinsJai. BiUBjlaiischt Bsrioliïeii. Bimiilaitale Berickten. A0. 1878. Vrijdag 13 September. J\t. 4500. T w ei» x> X- t, i se t J a a r s: a ii sr. 'Abonnementsprijs, per kwartaal1.85. Franco per post, door het geheeie Rijk. - 2.50. Afzonderlijke jiommers- 0.10. BUREAU! 1IA11KT, E, 124. Advertentieprijs: van 110 gewone regels, met inbegrip van eene Courantf 1.10. Iedere gewone regel meer- 0.10, Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. DUITSCIILAM). De Rijksdag heeft den heer Staffenberg (nationaal-liberaal) tot eersten ondervoorzitter gekozentot tweeden ondervoorzitter Prins Hohenlohe Longenburg. De Keizer is thans in zoover hersteld, dat hij aanstaanden Zaterdag uit Gastein naar Kassei op reis gaat en de groote manoeuvres wil bijwonen, die den 20 dezer beginnen. De oud-Katholieke Deutsche Merhur meldt, dat de vicaris-generaal, prof'. Reuscn, den 19den Juli bij bisschop Reiukens aanzegging heeft ge daan, dat hij zich niet meer rekent te behooren tot de geestelijken, onder de jurisdictie van den oud-Katholieken bisschop fuugeerende ais zielverzorgers. Naar men beweert, is prof, Reusch tot dien stap overgegaau wegens het besluit der oud- Katholieke synode tot de afschaffing van het verplicht priesterlijk celibaat. Karl Nobilingdie den tweeden aanslag op het leven van den Keizer pleegde, is Dinsdag, te 3 uien, overleden. In de laatste dagen was zijn toestand zeer vesergerd. Zijne moeder heeft hem in zijne cel op zyn sterfbed bezocht en bleef tot zijn dood bij hem. SS6ELA5D. Midhat-pacha zou gisteren van Londen naar Parijs vertrekken. Een telegrafisch bericht van den chef van den geneeskundigen dienstop Cyprus meldt dat van de 2640 man Engelsche troepen op het eiland er thans 307 iu het hospitaal liggen, en niet minder dan 25 pet. op de ziekenlijst staan. Het blijkt dus opnieuw, hoe slecht de Minister van Oorlog was iugelicht, of hoe opzet telijk hij de waarheid verdraaide, toen hij de kwade berichten van den correspondent der X>aili/ News trachtte op rekening te stellen van zucht tot sensatie-maken. Dit bureaucratisch trekje van kolonel Stanley is op kleine schaal eene navolging van hetgeen de heer Disraeli vertoonde, toen hij heel sarcastisch de berichten in de Daily News omtrent de Bulgaarsche gru welen uitmaakte voor de ïkoffiehuis-praatjes", September en October zijn booze maanden op Cyprus. De hitte moet er, bij totaal ge brek aan wind, onduldbaar zyn. Gisteren heeft in een kolenmijn bij Aber- carne in de burn t van Newport in Monmouthshire, een ontploffing plaats gehad; 370 werklieden bevonden zich in de mijn; 80 zyn gered; men vieest dat de overigen zyn verongelukt. F B A N K R IJ K. Dinsdag heeft de Minister Freycinet aan een maaltijd, gegeven door de Kamer van Koop handel te Galaisverklaarddat do Regeering, door tot het heil van het-land werkzaam te '':Jo behoort te trachten de uiieenloopende meeningen te verzoenen. Ldon Say zeide, dat .thans een algemeene crisis bij den handel,is op te merken, maar hij gelooft, dat een op beuring niet kan uitblijven. Met hut oog daarop behoort het land zich te voorzien vau llinke inrichtingen ten einde te meer gereed te zyn om van die opbeuring paitij te trekken. GRIEKENLAND. Na een vergadering van den minister! aad heeft de Minister van Oorlog een bevel uitge vaardigd, waarbij de officieien, onderofficieren en soldaten met verlof onverwijld worden op geroepen,, De Luihon Pneuma die dit bericht openbaar maakt, zegt dat beweegredenen van ernstigen aard tot dezen maatregel hebben geleid. ITALIË. Uit de Ilomagna, waar men voor wan ordelijkheden beducht was \an wege Italia irredenta, wordt gemelddat Garibaldi er aan zijne vrienden den raad heeft gegeven, elke beweging over die zaak uit te stellen tot het eerstvolgende voorjaar. S F ASJÏ, De Diario beiicht, dat te Seviila een samen- Ztt'eering is ontdekt om een federale republiek .te vestigen. Verscheidene persouen zijn in hechtenis genomen en op belangrijke papieren is beslag gelegd. TURK IJ E. Op de ciiculaiie van de Porte betreflende Griekenland is geenerlei antwoord van de mogendheden ontvangen. De dood van Mehemed Ali veroorzaakt levendige ontroering. S E It V 1 E. De Russen hebben de, Seiviers den raad gegeven, om niet tot een ontwapening over te gaan. Zij beloven voort te gaan met het uit- keeren van de afgesproken subsidiën. AMERIKA. Onlangs is op het eiland Mackinac in het meer Huron, Staat Michigan, het graf gevonden van pater Maiquette, een der Fransehe zendelingen, aan wie men de ontdekking van de Mississippi en Louisiana te danken heeft, en in die gewesten gestorven in het jaar '1678. Er heeft zich daarop eeue Yereeuiging gevormd, die zicli ten doel stelt om zijne nagedachtenis door een .waardig gialteekeu le vereeren. Zij hield '13 Aug. II. haie eeiste algemeene ver gadering, waai in zij zich defiuitief heeft gecon stitueerd. Bij die gelegenheid voerde ook de heer AVashburne, vooinmüg gezant der Ver- eenigde Staten te Paijs, liet woord. De inschrij ving zal in al de Staten der 'Unie gelijktijdig worden opengesteld, oin zoo spoedig mogelijk het geweuschte doel te bereiken. SCHIEDAM, 12 September 1878. Toen wy in de afgeloopen week, het oveilij den vermeldden van den heer Knappert, druk ten wij dehoop uit iu slaat te zijn, iu een volgend nommer, een meer uitvoerig levensbe richt van den waardigen overledene te gevent thans kunnen wij, op grond van ons welwil lend verstrekte bescheiden, het volgende mede- deelen omtrent den man, die tot het laatste oogenbük van zyn hoogen ouderdom, in ons midden ten nutte van velen is werkzaam geweest. De lieer Laurentius Knappert word op den 21 November 1796 te Schiedam geboren, zijne ouders waren de heer Simon Cornells Knappert en vrouwe Ainolda Antonia Dupont; reeds ia zijn jeugd gaf hij blijken van een bijzonder werkzamen aard, geen wonder dan ook dat hem, die bovendien het vooirecht had de af stammeling te zyn van een algemeen geachte en aanzienlijke familie, beuilelings verschillende betrekkingen werden opgedragen. Zoo vinden wij hem op 23 jarigen leeftijd reeds als mede stichter van onze spaarbank, opgericht den 4 Januari 1820, de instelling die zich zoo schoon heeft ontwikkeld, thans iu haar eigen gebouw' is gevestigd en wier nuttige werking een reeks van 58 jaren lang steeds proefhoudend werd bevondengedurende al dien tijd was en bleef de heer Knappert iu haar bestuur en sedert lauge jaren de voorzitter er vannog op deu laatsten dag vóór zijn dood, naar ons is medegedeeldvroeg hij belangstel lend naar den loop van zaken in de zitting van den vorigen avond. Den 8 Juli 1823 werd hij benoemd lot plaatsvervangend notabele der Waalsch Hervormde gemeente en den 24 April '1830 tot kerkmeester der Nederduitsch Hervormde gemeente, terwijl hij later optrad als secretaris rentmeester bij laatstgemeld col lege, welke betrekking hij almede tot zyn dood heeft vervuld, Den 12 November 1825 werd hij rentmeester der rnagistraats armkamer en verwisselde hij deze betrekking later met die van lid van haar bestuur, welks be naming sedert in Burgerlijk armbestuur is overge gaan; van dit armbestuur is hij lid en voorzitter gebleven tot de reorganisatie, die het in het jaar 1864 onderging. Den 4 October'1827 werd hij verkozen tot lid van den gemeenteraad en nam als zoodanig zitting op den 10 October daar aanvolgend, deze betrekking vervulde hij onaf gebroken, nagenoeg 40 jaren; hij trad,af in Juni 1866 bij het optreden van onzen tegeu- woordigen Burgemeester, daar hij, ingevolge bepa ling der gemeentewet met dezen, zijn schoonzoon, niet gelijktijdig zitting kon hebben in den Raad. Iu 1837deu 20 December werd hij be noemd tot regeut der hofjes van Belois, deze betrekking, sedert jaren als vooi zilter, vervulde hij tot zyn dood; op dezelfde dagteekening werd hem tevens het regentschap opgedragen van het weeshuis der Hervormden, geruimen tijd was hij de voorzitter ook van dat college; hij nam in '1869 als zoodanig zijn ontslag. Den 15 December 1853 werd de heer Knap pert benoemd tot lid van de Provinciale-Staten van. Zuid-Holland voor het hoofdkiesdistrict Schiedam^ en bij elke periodieke aftreding herbenoemd.. Zyn laatste verkiezing had plaats

Schiedamsche Courant | 1878 | | pagina 1