Gemengde Berichten. Parijs toegekend, ook nog het lidmaatschap der Acaddmie nationale agricolc manufacturiere et commerciale te Parijs aangeboden. Naar wij vernemen is do strafgevangenis voor jeugdige mannelijke veroordeelden de Kruisberi;, bij Doetinchem, krachtens Koninklijk besluit van den Sen October jl. No. 33, tevens bestemd tot Hulphuis van verbetering en op voeding voor jongens, die volgens art. 66 van het Wetboek van Strafrecht zijn vrijgesproken, doch gedurende een bepaalden tijd in een huis van verbetering moeten worden opgevoed en in hechtenis gehouden. Zijn wij wel ondoricht, dan zullen eerstdaags 'f 50 opvoedelingen uit het Huis van verbetering en opvoeding te Alkmaar, naar de Kruisberg worden overgebracht. In de groote viaduct van den nieuwen spoorweg te Nijmegen is ten tweeden male een scheur ontslaan. Deskundigen zien er echter geen groot gevaar in en na het ontstaan der scheur zijn dan ook nog honderden beladen zandwagens over de viaduct gereden. Zekere vrouw D. te Bodegraven, die, beschuldigd van geld uit een winkellade ont vreemd te hebben, gisteren voor de rechtbank moest verschijnen, heeft zich des nachts te voreu in een sloot naast haar woning verdronken. Een UoSlandsch koopman in diamanten is in een logement te Antwerpen 11,000 fr. in goudgeld ontstolen. De New-Yorh Jlcrald bericht, dat een Storm vermoedelijk de Britsche en Fiansche ,w fr- kust op 26 dezer zal bereiken. Hg zal van hevige fr regens vergezeld zijn. De wind van zuidoost BfJWf.tot noordwest. Een cycloon, komende van We*t- <f-:p .Indie, heeft de richting naar het noorden van den Atlantischen Oceaan. Gedurende deze week zal hevige wind heerschen boven 35 graden noorderbreedte. Botterdam Gisterenmiddag had de be proeving van de biug over de Maas met goed gevolg plaats. Reeds in de vorige week waren herhaalde malen proeven genomen met een keien-belasting van 500,000 kilo's waarbij de doorbuiging van de groote overspanuing 30, 32 en 34 millimeters bedroegen. De kleine overspanning aan de zijde van Feijeooord had een doorbuiging van 0 millimeters, die aan de zijde van Rotterdam van 12 millimeters. Het gemiddelde van de proeve van gisteren met 8 wagens, ieder met 4000 kilo 's belast, genomen, toonde een doorbuiging van circa 5 millimeters, waarbij geen onderscheid was op te merken tusschcn langzaam en snel rijden. Wij voegen hier nog bij'dat het gewicht van den bovenbouw 980,009 kilo's bedraagt De burgemeester, de wethouders en verschil lende raadsleden waren bij dezen proeftocht tegenwoordig. Haarlem. In de vorige week had in de raadkamer, voor de rechtbank alhier de be handeling plaats van de gratis-admissie in zake mej. Van Rijn, geboren Oostrfarn, prnc. Knoop Koopmans, adv. mrs. S. Van Houten en G. H. s. Mosselman®, tegen de directeuren van'tTeyleis- genootschap, proc. Kist, adv. mr. Heemskerk van Amsterdam, tot overlegging der testamenten als gemeene titel krachtens ait. 1922 Buig. Wetb. Drie punten werden door de pleiters bespro- ken: de rechten der familie Ollhoff, in deze gerepresenteerd door de requestranteals af stammelinge van den heer Van Maanen, neef van Cath. Olthoff, nicht van P. Teyler van .der Hulst; de toepasselijkheid en interpretatie S van art. 1922 II. W., eu het belang van de eischeresse als zoodanig by de zaak. Jl. Zaterdag werd de „gratis-admisjre door de rechtbank toegeweien, zoodat nu eerstdaags «directeuren ,van Teylers-genootschap /zullen worden gedagvaard om alle documenten be treffende Teylers nalatenschap over te leggen. Daarna kan men hot veelbesproken en voor zeker belangwekkend proces over die nalaten schap weldra tegemoet z.ien. Vnd Amsterdam. Alhier bestaat het voornemen, den Darn te verlichten met eleetrisch licht, indien de proefneming, die de llollandsche IJze ren Sponi'weg-maatsehappij eerstdaags wenscht te nemen, slaagt. Buiksloot. Alhier is door de politie eene vervolging ingesteld tegen een zoogenaamden wonderdokter, bijgenaamd ahet houten been." (den man, die vroeger matroos was, moet ten gevolge \au een val uit den mast een been zijn afge/et.) Eenige patiënten zijn aangehouden en lecepten in beslag genomen. Toen de politie zich ook bij den wonderdokter vervoeg le, gaf hij zijne verwondering te kennen, dat /ij hem niet eerst gewaarschuwd had. Deventor. De gemeenteraad heeft besloten, de aan viage van den lieer W. J. Wisse om concessie voor het aanleggen en do exploitatie gedurende 20 jaien van eene electiische ver lichting, te stellen in handen der commissie over de gasfabriek. Bciluin. Onder deze gemeente is Maan dagavond het volgend ongeluk voorgevallen. Twee personenII. Kooi van Noordwolde en K. Kooima van Zuidwolde, reden met het iOjarig zoontje van eerstgenoemde op eene chais van do Winsunnncrmnikt huiswaarts. Omstreeks half 10 uur gemakte tusschen deze gemeente en Zuidwolde bet paan! van den weg en stortte met de chais in het Boterdtep. Het zoontje van Kooi wist zicli uit het water te redden en liep ijlings naar de oudeil'yke woning om de lamp mede te doelen, maar aangezien de woning op 20 minuten afstand iag van de plaats des enbeils. kwam de tedding te laat. Tleida 'munneu hebben hun dood in het water gevonden. Kooi laat eene vi;ouvv met 6 kindei en na, en Kooima eene viouw met 3 kinderen. Onwerkork. (Duiveland) Alhier is een knaapje van Hii'un 4 jaar, met de andere kin deren alleen in Iniis zijnde, terwijl de ouders a»n den veldaibeid waren, door het vuur van de kachel in brand geiaakt en dermate gewond, dat het aan de getolgen is overleden. Den bekenden Afrika .reiziger Gerard Rohlfs is door de Duitsche maatschappij tot bevoriiering van ontdekkingsreizen in Midden- Afrika opgedragen een gevaarlijken tocht door Afrika te doen. De koene reiziger zal zich naar Wadoi begeven eu van daar gedeeltelijk den loop der rivier Schar» volgen, om vervol gens naar den Congo te reizen. Deze tocht evenaart die van Cameron en Stanley in stout heid. Uit Panama wordt gemeld, dat de Cotopaxi, een groot'1 vulkaan, gelegen in de lepubüek Ecuador, in wei king is gekomen eu o-.uote hoi*veelheden asch en mok uitwerpt Te Uapels is, naar gemeld wordt, reeds sneeuw geiarien. Nagenoeg 24 000 vreemdelingen hebben gedurende het jongste badseizoen Ostende be zocht. Te Chicago worden dagelijks 20,000 eieren met behulp van werktuigen gedroogd en ge korreld. Om het als versche eieren (zonder schalen) weder te gebruiken, lost men dit poeder in water of rnelk op. Deze week heeft het Hippodrome te Parijs eene attraction in praktijk gebi.acht. Een Spaansch toreadordon Manuel Gomez, vei toont ,er een prachtigen Andalusischen stier, als een hond gediesseerd en die even gewillig de rnoeielykste kunsten "vertoont. Overstroorping in Lugarië. Het water der Bormida zakt slechts zeer langzaam en staat op sommige plaatsen nog zes meter hoog, Waar het begint af te loopen, vindt men vele lijken van menschen en dieren: de ellende is groot, maar de liefdadigheid doet wat zij kan. Koning Humbert zond den prefect 1000 lires voor de noodlijdenden. Gedurende den nacht van II, Zaterdag op Zondag is er diefstal gepleegd ten nadeele van het seminarie te Rolduc. Uit het slachthuis zijn van buiten door een circa 4 meter hoog, openstaand, doch met ijzeren tralies voorzien raam ontvreemd geworden 18 a 20'stukken rundvleesch. Ook zijn dien nacht van de binnen plaats circa 30 a 40 kilogr. aardappelen gestolen. In het Crystal Palace te Bonden is deze week de tiende nationale katten-tentoonstelling geopend. Er zijn 223 katten van de beide seksen aanwezig. Zij zijn verdeeld in 49 klassen, en de tentoonstelling bewijst, volgens do Times, dat de belangstelling in de veredeling van het kattenras toeneemt. De kroon der tentoonstel ling is Mistletoe, een Angoiakat, toebehoorecdö aan miss Weightman, die trouwens dan ook in acht jaar tijd* 28 prijzen behaald heeft. De zwaaiste kat is Tabby, die lG'!/i Engelscho poniletl weegt. Zij ovenanrt geenszins Royal Toni, die eenige jaren aeleden 22Vs pond bleek te wegen, Maar Royal Tom is dood. Een jong geleerde gaf een geschrift uit over Kant en solliciteerde tegelijkertijd om privaat docent, hetzij te Berlijn, hetzij te Kiel, te worden. Zijn geschrift echter bleek zoo merk waardig en scherpzinnig te zijn, dat hij tol antwoord eene benoeming kreeg als buitenge woon hoogleeraar aan de universiteit te Berlijn, Na weinige dagen en dit is nog grooter onderscheiding werd hij gewoon hoogleóraar, eu den '16n dezer zou hij zijn professoiaat iu de groote gehoorzaal met eene rede aanvaardetl, Inmiddels bleek, dat de jouge professor nog niet aan zijn dienstplicht had voldaan. Drie jaren geleden was bij voor 3 jaren afgekeurd en hij ontving een aanmaning om terstond voor de militaire autoriteit te verschijnen. Ditmaal werd hij goedgekeurd en terstond bij de dra gondei s ingedeeld, In plaats van philosophic te doceeren, moet hij nu een vol jaarstudeeren in het exercitie-reglement en de practische oefeningen, ja, in de strategie. De deken heeft zich terstond tot den Keizer gewend. Te Berlijn is dezer dagen een wonderkind opgetredeu, een vioolvirtuoos, wiens gelijke niet wordt gevonden en voor zooverre men aan® nemen mag, nooit heeft bestaan. Da twaalf jarige kuaap, Mauriei Deugremont geheeten. beeft bij zijn herhaald optreden telkensin ruimer mate de verbazing zijner hoorders weten op te wekken. Zijn geheugen is zoo sterk, dat een uitge breid muziekstuk, eens door hem gespeeld zijnde, teistond of later, onverschillig hoe lang daarna, met ongekende juistheid door hem wedt herhaald. Wat zijn verstandelijke ontwikkeling betreft, deze is voor zijn leeftijd zeer opmerkelijk, hoewe! zij, hetgeen zeer natuurlijk mag worden geachti niet tot gelijke hoogte is geklommen als zijn muzikaal talent. Tevens voegt men er de mede- deeling bij, dat hy een sreclit aardig kind'1 mag genoemd worden. De heer .1. Barcom. ingenieur van den Pncific-spoorwcg. heeft een vvindwagen ver vaardigd, met welken men op spoorstaven 48 ■kilometer en bij sterken wind zelfs tot 6i kilometers per uur'afleggen kan. Bij tegenwind werd met dezen wagen in 4 uren 135 kilo meter, en wel op eens lijn met vele bochten dóorloopen. Het gewicht van-den wagen, die 4 radeieu heeft en 3 meter lang is, bedraagt 300 kilogram. De zeilen rusten op 2 stangen) van wejke de grootste 3 meter lang i«, en hebben te zamen eene oppervlakte van 24 MJr

Schiedamsche Courant | 1878 | | pagina 2