A0 1878. Maandag 28 October. AS 4532. tint Binnenlautlsctie Berichten. T we© en X> ertigste Jaargang'. A*? C OUR AO Abonnementsprijs, per kwartaal1.85. Franco per post, door het gelioe'e Ryk. - 2.50. Afzonderlijke nommers- 0.10. BUREAUMARKT, E, 124. Advertentieprijs: van 110 gewone regels met inbegrip van oeno Courant1.10, Iedere gewone regel meer.- 0.10, •Driemaal plaatsing woidt tegen tweemaal berekend. B(| deze Courant behoort een lty voegsel. SCHIEDAM, 2G October 1878. De Gemeenteraad hield gisteren ten half twee pr? eene openbare zitting, die door 15 leden werd bijgewoond. Afwezig waren de heeien 3, L. J. .lansen en Van der Schalk, welke laatste daarvan mededeeling bad gedaan. 1. De noluien van het verhandelde in de vergadering van 3 October jl. werden gelezen en goedgekeurd. 2. Ingekomen was eene missive namens l, M. den Koning, houdende dankbetuiging aan den Raad en de ingezetenen voor het bewijs van belangstelling, betoond bij Iloogstdeszeifs verloving. Deze missive zal worden opge nomen in het gedrukt Verslag der Handelingen van den Gemeentel aad. 3. Idem, eene missive van Gedep. Staten, met goedgekeurd raadsbesluit vau 3 October jl., tot betaling uit de Onvoorziene Uitgaven, dienst 1878. Aangenomen voor kennisgeving. 4. Idem, twee ontwerp-besluiten tot af- en overschrijving en betaling uit de Onvoorziene Uilgaven der gemeentebegrooting voor 'io78. Ter visie ter behandeling in eene volgende vergadet ing. 5.- Idem, lapporten van deFinencieele Com missie op de gemeentebegi ooting voor 1879, de rekening der dienstdoende Schutterij over 1877 en de begrooting der dienstdoende Schut terij voor 1879. Aangehouden ter behande ling bij de ondei werpen, straks aan de orde. 0. Idem, missive van de Commissie voor bet Burgerlijk Armbestuurhoudende een vooistel tot wijziging van de tegenwoordige levering van geneesmiddelen voor de aimen. Ter visie en de behandeling aangehouden tot eene vol gende vergadering. 7. Idem, nader lapport van den Gemeente- architect betreffende de kosten van het jaar- lyksch onderhoud van scheepsboeien. Gelijk besluit. 8. Idem, een adres van C, Van der Poel, om ontslag als hulponderwijzer met 15 No vember e. k., ter zake zijner benoeming tot hoofdonderwijzer te Wouw. Aangehouden tot het ondei werp stiaks in behandeling zal komen. 9. Idem, een lappoit van de Plaatse!. School commissie op voormeld ndres. Gelijk besluit. 10. Idem, een adres van B. Van der Mark om vergunning tot het bouwen over de heul achter de Hoogstraat. In banden vau de Commissie van Fabricage, ten fine van bericht -8n raad. 11. Idem, een adies van W. J. Wisse, om „concessie voor den aanleg en de exploitatie van een electrische verlichting. Ter inzage en dt? ufchandeling aangehouden tot eene vol gende vergadering. 12. Aan de orde was de benoeming van een regent voor de hofjes van Belois. Met algemeenestemmen woidt benoemd de lieer C. J. Loncq, zijnde 1 biljet in blanco gelat-'! '13. Idem, de benoeming van een huipon- dervvijzeres in nuttige handwei ken aan de open bare tusschenscholen met 8 vau de 14 stem men wordt benoemd mejA. E. Yan Lokhorst, zijnde er op mej. A. Visser 5 stemmen en op mej. A. GuddeIluijgcn 1 stem uitgebracht. 14 Idem, het adres vau J. Bokhoist om eer vol ontslag als hulponderwijzer met 1 Novem ber e. k. Met algemeene stemmen toegestaan oveieenkomstig liet rapport der Plaatselijke Schoolcommissie en het voorstel van Burge meester en Wethouders. 15. Idem, het adies van C. Van der Poel om eeivol ontslag als hulponderwijzer met 15 November e. k. Eveneens overeenkomstig het rapport der Plaatselijke Schoolcommissie en het vooistel van Burgemeester en Wethouders met algemeene stemmen toegestaan. 16. Idem de behandeling der gemeente begrooting «oor 1879. Eer.ige posten - gaven, in verband ook met hetgeen in de sectiën was opgemerkt, aan leiding tot discussie. Bij volgnummer 43 werd door Burgemeester en Wethoudeis voorgesteld de jaarwedde van den gemeente-ontvanger op f 2400 in plaats van f 2000 voor te dragen, doch den post in de begrooting thans onveranderd te laten, in afwachting van het Kon. besluit, waarbij die jaarwedde met f 400 wordt veihoogd. Dit voorstel geschiedde met liet oog daaiop, dat voor eenige jaren bij eene algemeene verhooging van jaarwedden, alleen het tiactement van den ontvanger niet is verhoogd, tengevolge vau den ziektetoestand van den toenmaligen titulaiis. Na discussie weid dit voorstel aange nomen met 7 legen G stemmen. Tegenstemden de heeicn: J. F. Legner, Visser, Melchers, Hulst, Vrijland en J. B. Nolet. Bij volgnominer 45 «jaarwedden van de ambtenaien en bedienden der gemeente-secre tarie," werd na discussie met 13 stemmen tegen 1, die van den heer Melchers, aangenomen, een voorstel van den heer JL Lechner, om de ti acte- mentcn van den tweeden en derden klerk met 1100 eu dat van den vierden klerk met f150 te verhoogen; terwijl met 11 tegen 3 stemmen (die van de heeren: J. F. Legner, Melcheisen 3. B. Nolet) werd aangenomen, een voorstel vau den lieer Loncq om ook het tractement van dea vijfden klerk met f 100 te verhoogeu; een voorstel van den heer J. B. Nolet om deze jaarwedde met f 200 te veihoogen werd door geen der leden ondersteund. Een voorstel van den heer Vi ijland, bij volg- nommer 40, orn te besluiten tot afschaffing van de Waag, werd na discussie met 12 tegen 3 stemmen verworpen. Vóór de heeren: Visser, Rynbende en Vrijland. Bij volgnommer 50 werden" na discussie aan genomen, met 13 tégen 2 stómmen (de heeren: btólcheré pa Rijn ben dé), 'één' vooistel van den heer Elzevier Domtot verhooging van de jaarwedden van de brugwachters aan de Appelmarkt- en Ooievaarsliruggenieder met f 50; met 13 tegen 2 stemmen, (de heeren: Melchers en Elzevier Oom), een voorstel van den heer J, Lechner, om diezelfde verhooging toe te staan aan den brugwachter aan de Spoelingbrug; terwijl voorstellen van den heer J. F. Leguer, om gelijke verhoogingen toe te kennen aan de brugwachters bij de Gerrit Ver- boonstraat en aan de Schutsluis niet voldoende werden ondersteund. Bij volgnommer 93 (politie) werd met alge meene stemmen aangenomen, een voorstel van den heer Hulst, om den post met f 3000 te verhoogenten behoeve van een noodzakelijk geachte uitbreiding van het personeel der politie, terwijl met 14 tegen 1 stem, (die van den heer Elzevier Dorn), werd aangenomen, een voorstel van den heer J. F. Legner, om de jaarwedden van de twaalf agenten van politie te verhoogen, ieder met f50. Bij de inkomsten stelden bij volgn. 25 «Ont vangsten van de Gasfabriek", Burgemeestei en Wethouders in overleg met de Commissie voor de Stedelijke Gasfabriek voor, met 1 Januari den prys van het gas met 4 cent te vermin deren en dus te bi engen op 10 cents per stère. Daar echter bij de discussie over dit voorstel bleek, (lat sommigen de voorkeur gaven aan afschaffing der meter-huur, werd besloten de zaak aan te houden om daaromtrent nader het oordeel der Gas-commissie in te winnen. Met enkele wijzigingen van minder'■aanbe lang tengevolge van omstandigheden nood zakelijk geworden, werd ten slotte de geheele ontwerp-begrooting met de daarin gebrachte eranderingen, met algemeene stemmen goed gekeurd. 17. Aan de orde was de rekening voor de dienstdoende Schutterij over 1877. Over eenkomstig het rappoi t van de financiëele com missie eu het voorstel van Burgemeester en Wethouders, met algemeene stemmen goed gekeurd. 18. Idem, de begrooting der dienstdoende Schutterij over 1879. Gelijk besluit. 19. Idem, de rekening van het beheer der fondsen van hot voormalig Oude Mannenhuis over 1877. Gelijk besluit. Daarna is de vergadering gesloten. De Koninklijke maatschappij van taal- en tooneelkunde «Roos en Eikel," te Leuven heeft jl. Zondag aan haren voorzitter den heer J. P. VanderAuwera, bij gelegenheid zijner benoe ming tot ridder van de Leopoldsorde, een schitterend feest aangeboden, een banket, in den prachtigen foyer van den grooten schouw burg aldaar. De heer Peemans, oud-voorzitter van den Provincialen Raad van Brabant, oud burgemeester yan Leuven en ceie-vooizilter 'der maatschappij, zat voor aan'den disch, waar aan ook door den tegenwoordigen burgemeester,

Schiedamsche Courant | 1878 | | pagina 1