Gemengde Berichten. een aantal waarnemingen gedaandezer dagen heeft genoemde commissie een verslag uitge bracht, hetwelk betrekkelijk vrij gunstig is voor de kans van slagen van den "Waterweg. Het verslag is reeds gedrukt, zoodat het weldra publiek kan worden. (Arnh. Ot.) Uit Arolsen wordt van den 30sten Dec. aan het li. N. geschreven: In weerwil van den bewolkten hemel en den fijnen stofregendie gestadig neerviel en de tab ij ke uitgestoken vlaggen loodzwaar maakte, heersebte er heden eene vroolijke opgewekte stemming in het kleine Arolsen. En geen won der, want de Koning kwam heden aan om tot den dag der huwelijksvoltrekking hier le bljjven. Tegen 2 ure in den namiddag arriveerde de exprestrein, waarin de Koning der Neder landen gezeten was, te Warburg. Zijne Doorluchtigheid de Vorst haalde den hoogen gast in eene hofkoets met vier paarden bespannen af en spoedig bewoog zicli eeDe lange file van rijtuigen nanr het slotplein van het vorstelijke kasteel, en had de ontvangst en de begroeting van de zijde der hooge bruid en der overige leden van de vorstelijke familie in de vertiekken van het slot plaats. In het gevolg des Konings bevinden zich de grootmeester rar. R. J. graaf Schimmelpenninck van Nyenhuis, de schout-bij-nacht, adjudant jhr. J. H. Van Capellen, de adjudant en luit - kol. bij den grooten staf, graaf Dumonceau de secietaris van het Kabinet des Konings, mr. J. F. Alewijn, de adjudant eu kapitein ter zee W. H. baron Van Heerdt, de kamerheer mr. C. H. graaf Van Bylandt en de ordonnance officier S. M. S. De Ranitz. Op het slotplein was de eerewacht opgpsleld. die zoodra Z. M. zich vertoondehet geweer presenteerde. Tegelijkeitijd werd de Nederland- sche vlag met Oranjekleurigen wimpel op de tinnen van het slot geheschen en begon het muziekkorps uw volkslied te spelen. Nadab de Koning de eerewacht had gepas seerd ging hij het slot binnen. Men zegt, dat bij Ge'deputeerde Staten van Noord-Holland bezwaren gerezen zijn tegen het plan van den gemeenteraad van Amsterdam tot 't aangaan eener leening van 9 millioen. De likwidatie van de Rotterdamsche In dische Cultuur-maatschappij is thans afgeloopen. Van het kapitaal van één milhoen is drie ton terechtgekomen, zoodat de aandeelhouders 30 pCt. van het gestorte kapitaal teiug hebben ontvangen. Gisteren nacht om 42 ure werd een jongeling van 48 jaien, wonende te Fijenoord, aan den linker Maasoever door 2 personen aangerand en geviaagd om geld. Op zjjn geroep om hulp werd hij losgelaten. Hij vluchtte toen naar een" der brugwachtershuisjes aan de brug over de KoniDgshaven, waar hy vertoefde tot de dag aanbrak. Men schrijft aan de Arnh. Ct. uit den Haag: Eenige officieren, gedetacheerd bij het departement van Oorlog, hebben kennis gp- kregendat zy er op moeten rekenen met primo Mei of vvoeger verplaatst te zullen wor den. Men maakt hieruit op, dat men reeds een nieuwen titularis voor Minister van Ooi log gevonden heeft. Sommigen noemen den genctaal- majoor Van der Star, chef van genet alen staf. Dit komt mij niet waarschijn lijk voor; het zou zeer gewaagd zyn, om de schoone positie van chef van den generalen staf te vei ruilen voor Minister van Oorlog, eene betrekking, die niet zeer aangenaam is en slechts weinige maanden duurt. Daarenboven is, als ik my niet bedrieg, de generaal Van der Star de vader van het wetsontwerp op den generalen staf, welk wets ontwerp zeer ongunstig door de Tweede Kamer is ontvangen. -Gedurende het jaar 4878 zijn de vol gende mannen-van rang of verdienste aan Ne derland ontvallen J. P. De. Keyset-, .predikant te Apijhjeip. Mr. J. D. W. Pape, president van dén Hoogen Raad. Dr. J. J. Hoffmann, hoogleeraar titulair aan de Leidsche Universiteit. Dr. P. Bleeker, oud-inspecteur van den mili tairen geneeskundigen dienst in Oost-Indie. F. W. J. Netscher, oud-resident in Ned.-Indie. Mr. M. M. Von Baurahauer, oud-referendaris bij het depart, van binnenl. ïak'eö. Jozua Van Eik, oud-lid der Prov. Staten van Noord-Holland. Petrus Regout, oud-lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal. Dr. V. S. M. Van der Willigen, directeur van het nutnmk. kabinet van Teylers Stichting te Haarlem. Mr. F. J. J. baron Van Heemstra, lid der Tweede Kamer. Mr. A. S. Van Nierop, advocaat. J. A. K. Van Hasselt, gepensioneerd Schout bij-Nacht. Mr. P. Elias, raadsheer in den Hoogen Raad, A. O. H. baron Gansneb genaamd Teng- uagel, gepens.-geneiaal. 't Hooft van Benthuizen, oud-lid van de Eerste Kamer, Jhr. J. P. Cornets de Groot van Kraayenburg, staatsraad, oud-Minister van Koloniën, Mr. A. De Pinto, lands-advoeant, Dr. T, J. Stieltjes. Jid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Professor M. Polano, Mr. J. C. Voorduin,1 raadsheer in den Hoogen Raad. Mr. G. A. Fokkpr, oud-lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, Dr. P. J. %an Kerckhoff, oud-hoogleeraar aan de Utrechtsche Hoogeschobl. Mr. F. F. Karseboom, oud-procureur-generaal van den Hoogen Raad. J. P. Bredius, lui van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Aait Admiraal, letterkundige. A. Beeloo, oud inspecteur van het lager onderwijs. Dr. FI. Slot, inspecteur van den geneeskun digen dieust bij de marine. L. Cohen Stuart, directeur der polytech nische school. J. L. Nierstrasz C.Jzn., oud-lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Dr. A. A. Fokker, ioipecteur van het geneesk. staatstoezicht in Zeeland. J. K, Fl. De Roo van Aldeiwerelt, Minister van Oorlog. De vereeniging de «Dierentuin te Assen" is tot stand gekomen, Flet ledental bediaagt reeds 320. Het bestuur bestaat uit 40 leden; tot hoofdbestuurder of directeur is gekozen baron Van Flemeit tot Dingshof. Het terrein van «Tivoli", waarover de vereeniging be schikken zal, is ongeveer 80 ares groot. Delfsbaven. Manndag avond had in een algomeene vergadeiing van ons Nutsdeparte- ment, na afloop der huishoudelijke werkzaam hedeneene eigenaanlige feestviering plaats. Sinds juin) 10 jaren nl. had de heer F. Bezemer zitting gehad in het bestuur en zich in dien tijd steeds ouderscheiden door zijn jjver voor en toewijding aan de belangen van het depaitement. Daarvoor bracht de voorzitter, de heer H. De Kiuijff, hem, namens de leden, in warme bewoordingen hulde en dank en uitte daarbij den wenseh, dat het departement nog vele jaien de vruchten zou mogen genieten van de werkzaamheid van den heer B. als secretaris. Met een toepasselijk geschenk werd den jubilaris tevens eene opdracht overhandigd, op waarlijk artistieke wijze door den heer E. Wessels te Rotterdam op wit satijn uitgevoerd, alsook een keurig album met de portretten der "leden van het bestuur gedurende het 40jarig tijdvak. De heer B. dankte voor deze ondubbel zinnige bewijzen van sympathie. Het overige- van den avond werd door een groot aantal leden met den jubilaris gezellig doorgebracht. Delft. Dinsdag middag te 3 uren heeft Prins Alexander een bezoek gebracht aan het graf van wijlen Koningin Sophia, in den Ko ninklijken grafkelder alhier. »s Qravenliage. De gemeenteraad heeft eene uitnoodigiug ontvangen om H. H. M. M, den Koning en de Koningin by Hd. aankomst- ia de residentie aan het Rhijnspoorwegstation te verwelkomen. Schoonhoven. Alhier is een commissie gevormd voor het plaatsen van een gedenk steen op het graf van Aart Admiraal. Amsterdam. Dinsdag ochtend is de kolos sale eerepoort op da Hoogesluis alhier door een hevigen rukwind omver- en in eika&r gestort. Eenige werklieden, die bovenaan bezig waren met het aanbrengen van groen, zagen het ongeluk aankomen en wisten zich bytijds te bergen. Ook de in de onmiddellijke nabijheid zich bevindende tramwagen bekwam geen letsel, De passage was eenigea tijd versperd, doch door dadelijk aangebrachte hulp was dit ongerief spoedig weder hersteld. "Volgens berichten in Indisch-Arabische; bladen moet Shir Ali een voldoend vermogen bezitten om des nooils van zijne rente te gaan leven. Reeds geruimen tyd vóór zijn peisoonlijk vertrek had hij zijn vrouwen en schatten naar Herat en Balkh gezonden. Het particuliere vermogen van den Emir te Caboul werd op. bjjna 40 millioen gulden geschat, bestaande- gedeeltelijk uit gemunt geld gedeeltelijk uit. artikelen van waarde, waaronder ookjuweelen 'en slavinnen en Indische Staatseffecten. Shir Ali speculeerde nl. op de Indische beurzen en, had daarom te Bombay, Calcutta en Delhi zijn eigen bankieis. Hij bewaaide zijn schatten in een der diie torens van ziju residentieslot Bals Hessar te Caboul, die met een verguld dak is gedekt. De beide andere torens dienden tot gevangenis van voorname Staatsmisdadigers., De Emir had ook veischeideue fabrieken en landgoedereuwelke laatsten hij meestal ver pachtte. Aan zijn hof heerschte echt Oostersche weelde en werden slechts gouden en zilveren tafelgereedschappen gebruikt. In het slot waren steeds twee goudsmeden uitsluitend in dienst van den Emir werkzaam, die iederen Vrijdag, als hij naar de moskee ging, aanzienlijke som men aan de armen uitreikte. Dezer dagen overleed te Offenbach de zoogenaamde «Oflenbachsche vrouw." Voor omstreeks 25 jaren had men haar in een bosch nabij Frankfort a/d Main uitgeput aangetroffen. Personen, in de nabijheid van Fiankfoit met terwoon gevestigd, hadJen op 9 Nov. 4853 eene prachtige ekwipage op den grooten weg, die naar een bosch voerde ontmoet en daaruit zien stappen een bejaarde dame, die een jeug dig meisje aan de hand geleidde. Dit kind werd drie dagen later iu datzelfde bosch terugge vonden, beroofd van de vele gouden sieraden, kostbare kleeren, die zij droeg, en midden in het bosch verlaten. De vrouw van een arbeider uit die streek, die het kind later aantrof, voerde de kleine naar het doip Weinkirchen. Nu bleek het, dat het kind geen andere taal sprak dan Ilongaarsch, maar tevens, dat het niet in staat was eenige inlichtingen aangaande afkomst, oudeis, enz. te geven. De heer Friedrich Eek, een onderwijzer te Offenbach, nam haar op en de pleegdochter beloonde die goede daad door uitstekende vorderingen en voorbeeldeloos ge drag, Later trad de pleegdochter in het huwelijk en als echtgenoot en moeder was zy niet min-

Schiedamsche Courant | 1879 | | pagina 2