A0. 1879. B a i fëe 1 aTfi s c¥è Bericftën. Woensdag 5 Februari. VerscMjnt iaplijts, litpnM lisiat Sine 11 a nflscbe"BirTc¥tiir^ Jtë 4600. KEBIRHSGEVIMG. Drie e 1> ertig'sitc J aa r gr a n <»-. A SCHIEDA! AbonnesiKNTSI'IUJS, per k.waitaul1.85. Frauuo per post, door het geheels Rijk. - 2.50. Afzonderlijke nominees- 0.10. De Burgemeester vant Schiedam, In aanmerking nemende do bij mt. 34 der Wet van den 4den Julij 1850 (Staatsblad No. 37) regelende het ICiesregt en/.., voorgeschreven jaarlijksche herzie ning vier lijsten van kiesbevoegden, noodigt bij deze ingevolge art. 7 der aangehaalde wet, de ingezetenen deter Gemeente uit, om, zoo zij elders in de Rijks directe belastingen zijn aangeslagen, daarvan vóór den vijftienden Felruarij aanstaande de bewijzen t»p de Gemeente-Secretarie in te zenden, ten einde van hun regt, om op die lijsten te worden geplaatst, te doen blijken; zijnde behalve de overige veieischten, daartoe noodig een aanslag in hoofdsom, met inbegip der opcenten, ten behoeve van het llijk geheven wor dende, voor kicsbevoegden van do leden der Tweede Kamer der Staten-Goneraal en van de Provinciale Staten van zestig Galden en voor dia rati de leden van den Gemeenteraad do helft dier som of dertig Gulden. En is hiervan mfkondiging geschied, waar het be hoort. den 4 February 1878. Do Burgemeester van Schiedam, P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. F R A N K B IJ K. Nadat alle pogingen, om den heer Dufaure over te halen in functie to blijven, waren mislukt, heeft de president Grdvy den Minister van Buitenlandsche Zaken Waddinglon met. de samenstelling van een nieuw Kabinet belast. Omtrent het resultaat der aanvullingsver- kiezingeu voor de Kanier van afgevaardigden, verneemt men o. a,, dat de lieer Simon heeft gezegevierd op den oud-Minister de Fourtou en dat de heer de Cassagnac met eene meerder heid van 1000 stemmen is herkozen. Als resultaat der aanvuilingsverkiezingen voor de Kamer van afgevaardigden kan verder worden gemeld, dat de lieer de Fourtou is herkozen, eu de graaf de Mun is geslagen. Van het totaal der 12 verkiezingen behooren er 7 tot de republikeinen en 3 tot de conservatievee terwijl er 2 herstemmingen moeten plaatshebben, De Pauselijke nuntius heeft de instructie ontvangen om zich terstond met Grévy in be trekking te stellen en te verklaren, dat de houding van het Vaticaan door de verandering van President geeneriei wjjziging heeft onder gaan. Men verzekert, dat de heeren Leroyer, Lepèreen Ferry zullen optreden als Ministers, ofschoon het nog niet bepaald is bij welke minisleriën, De 99 stemmen, die op den gouverneur •van Algiers, generaal Chanzy, voor de waar digheid van Presideut werden uitgebracht, zul len hem duur te staan komen. Het orgaan van Gambelta meent te kunnen verzekeren, dat Ghanzy's rol hetzij als gouverneur van Algiers, hetzij ais diplomaal weldra zal zyn uitgespeeld, Van La Francohet orgaan van de Girardin, werden jl. Donderdag, den dag van de ontknooping der presidentiëele crisis 150,000 exemplaren verkochtden vorigen dag waren van dat blad 432,000 exemplaren verkocht. Havatt meldt, dat de bouw der kerk van BDHEAC; HARKT, E, 134.' het Heilige Hart (te Parijs) gestaakt is wegens het slechte weder. Zonderling, antwoord een der bladen, als men ziel, dat op de meeste werven te Parijs de arbeid hervat is wegens - de gunstiger weers gesteldheid. ENGELAND. De directeuren der City of Oiasyota Bank zijn er wèi genadig afgekomen. Potter en Stronach, schuldig bevonden aan al het hun ten iaste gelegde, met name aan de opzettelijk _eu met bedriegelijke oogmerken gepleegde ver- vaisching van de boeken der Bankwerden veroordeeld tot achttien maanden gevangenis straf. StewartTaylor Salmond Inglis en Wright, schuldig bevonden, niet aan de feitelijke vervalsching der boeken, doch aan het goed keureu en openbaar maken van de met hun medeweten vervalschte balansen, ioopen met slechts acht maanden vrij. Het iaat zich dan ook begrijpen, wanneer wij lezen dat al de ver oordeelden, behalve Stronach, zich aangenaam verrast toonden-bij het-vwnemen'van de licht heid hunner straf. Een kort verblijf tusschen vier rnuren aen weinig geduld daarna en de heeren zuilen met succes weder eene nieuwe Bank kunnen oprichten! In antwoord op de bezwaren van bewoners van Woking tegen den. in hunne buurt op te richten lijkoven, heeft'de Minister vanBinnon- landsche Zaken verklaard dat de Regeering niet voornemens,~is.h'et verbranden van lijken toe te staan alvorens deze nieuwigheid in het Parlement zou zijn ter sprake gebracht. Blijk baar 's de heer Cross persoonlijk tegen crematie. Voor de aanstaande parlementaire ver kiezingen in Engeland hebben zich thaus reeds 60 werklieden kandidaat gesteld; daarvan zijn 38 radicalen, 21 conservatieven. De Times deelt eene depêche uit Djeüalabad van 31 Januari jl. mede, luidens welke Yakob- khan, in zijn antwoord aau den majoor Cavagnari, de Britsclie eischeu bepaalt verwerpt en, over eenkomstig het bevel van den emir Shere-Ali, heeft besloten, Caboel tegen de Engeischen te verdedigen. Daar het kafferhoofd Cetevvayo op het hem gezonden ultimatum niet heeft geantwoord, zijn den 12 dezer vier kolonnes Britsche troepen de Uiigina en Fetzela-rivieren overgetrokken en hebben zich op het Zuiu-gebied gekampeerd. Tot dusver hebben zij nog geen tegenstand ontmoet. Uit Rome wordt aan de Daily News be richt, dat op het Consistorie van 21 Febr. geen kardinaals zullen Morden beuoemd. D IT 8 C 11 L A N D. Uit Muuchen wordt gemeld: .Blijkens liet aaitsbisschoppelijk orgaan alhier hebben nage noeg alle Beieische bisschoppen kerkelijke ge beden uitgeschreven voor het herstel van den vrede tusschen Kerk en Staat in Duitschland. Oe bisschop van Regensburg heeft in een herder- COURANT. Advertentieprijs: van 110 gewone regels met inbegrip, van eene Courant1.10, Iedere gewone regel meer- 0.10 Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend lijkeu brief de miraculeuse verschijningen te Metterbuchin Beneden-Beieren zinsbedrog genoemd, den aldaar plaats hebbenden vei koop van beeltenissen der H. Maagd, gedenkpen ningen enz. verboden en aan de plekwaar men beweerde de verschijningen te hebben gezien, de hoedanigheid van bedevaartsplaats ontzegd. SCHIEDAM, 4 Februari 1879. Wij vestigen de aandacht onzer lezers op achterstaande advertentie, waarbij het bestuur van vOlympia" kenuis geeft dat het ijsfeest zoo spoedig mogelijk zal plaats hebben, wanneer het ijs eu liet weder daartoe geen beletselen opieveren. Het zal zeker velen aangenaam zijn te vernemen, dat genoemde vereeniging, na de teleurstelling van Maandag, niet van haar plan heeft afgezien, maar daaraan de meest mogelijke uitbreiding wenscht te geven. De commiasie, belast met de voorbereidende maatregelen ter aanbieding van een huldeblijk namens het leger aan het Koninklijk Echtpaar, heeft de garnizoens-kommandanten verzocht ter kennis te wiilen brengen van alle degenen, die lot het huldeblijk hebben bijgedragen, dat haar keuze gevallen is op een ontwerp, voorstel» lende een krijgsman uit het Karolingische tijdvakmet het zwaard nederwaarts ge richt in de rechterhand, en het schild in de linkerhand, uitgestrekt over de op een rotsblok liggende kaart van Nederland. Het beeld, uit te voeren in de oxydó, staat vóór liet in de rots geplante Nederlandsche vaandel. Het geheel rust op een marmeren voetstuk en is ongeveer 2 M. hoog. Met leedwezen vernemeu wy, dat de nieuw benoemde Minister van Oorlog door eene vry ernstige ongesteldheid verhinderd wordt reeds dadelijk zijn ambt «aanvaarden. De Staatscourant maakt dan aai. beden een koninklijk besluit van 1 dezer openlkur, waarbij bepaald wordt, dat de Minister van marine, jhr. H. O. Wichers, belast blijft met het tjjdelijk beheer van het departement van oorlog, zoolang de benoemde Minister door ongesteldheid ver- h'nderd wordt zijue fuuctiën te aanvaarden. (W. JR. Gt.) Blijkens bericht van den Nederlaudschen Ministerresident te Washington, dd. 8 Januari jl,, is bij circulaire van den Minister van Financiën aldaar, van den lsten daar te voren, bepaald, dat de Nederlandsche gulden voor de waarde- berekening, gedurende 1879, bij invoer uit Nederlaud in de Vereenigde Staten van Noord- Amerika, zal worden gesteld met 0.38,5 dollar. De Ilaagsche correspondent van de Gron. Ot. deelt eenige bijzonderheden mede omtrent het huiselijk leven van den Koningen zijne Gemalin, die voor het beminnelijk karakter en de een voudigheid van Hare Majesteit getuigen. Ten aanzien van de politieke nieuwsberichten, in een vorige correspondentie van den brief»

Schiedamsche Courant | 1879 | | pagina 1