Bniteulanflsche Berichteu. van Maandag 10 Februari 1879. w Gemengde Berichten. f Courant, R A N K R IJ K. urnal 'Official behelst pen besluit ,Syi*esident der Republiek, waarbij een pnisterie?? voor post- en telegraafwezen „„.„^jpgèricKtf^ Als Minister van dat depar- w Ismen» t is benoemd de heer Cochery, afgevaar- uit Ü&iret. Cochery behoort tot het lin- ^kereëntrum"en was onder het Ministerie-Dufaure 1 'otfder-secretaris van Staat bij Financiën. De republikeiii8che dagbladen, behalve die van de uiterste linkerzijde, keuren de door den President Grévy aan de beide Kameis toegezonden boodschap volkomen goed. Yijf Proleslantsche Ministers telt men in het Kabinet, zegt de Univers, Het zijn Wad- dington, JLéon Say, DeFreycinet, Jauréguiberry en Le Royertwee vrijdenkers en vrijmetselaars Jules Ferry en Lepère, en de Marcére gaat voor Katholiek door. Het blad van Louis Veuillot had er bij kunnen voegen, dat ook de nieuw benoemde onder secretaris van Staat bij het departement vau ^nderwys en fraaie kunsten, Turquet, die met «ene Eugelsche dame is getrouwd, onlangs tot jjtthet Protesta'ntsch^geloof is overgegaan. Van den Minister van Oorlog, generaal Gras mier, zwijgt de TTniver*. De clericale organen te Rome maken eene nota bekend, waarin eenige opheldering wordt 1 gegeven omtrent 's Pausen besluit in zake van Ooze Lieve Vrouwe van la Salette. Leo XIII, aldus wordt in de nota gezegd, wil alleen ver andering biengen in bet tegenwoordige beeld der Kerk. Hij wil er een ander voor in de plaats gesteld zien, overeenkomstig de oude tradition der Kerk. Voor h'et overige wi! de Paus niet, dot dit besluit geacht woidt eene erkenning zijnerzijds te zijn, van de wondei dadige verschijning der Heilige Maagd aan den jongen herder. De Heilige Stoel heeft over dergelijke ver- sehijningen nooit zijn goed- of afkeuring uit gesproken. O O S T E I lt IJ K. De rrlinister-presideut Tisza heeft Donderdag in het Lagerhuis van den Rijksdag de aan liPm gerichte interpellatie, betreffende de organisatie der administratie voor BosDie, beautwoord. Het huis nam dit antwoord, met een meerderheid o van 10 stemmen, voor kennisgeving aauo De Folit. Corresp. bericht uit Triest van 7 dezer, dat aan de daar zoo even uit Konstanti- nopel, met 21 passagiers, aangekomen Lloyd- stoomboot Apollo, het houden eener quaiantaine van 24 uren is opgelpgd. Een andere Lloyd- stoomboot, die lot de Thessalischc lijn behooit, Salonica aandoet en heden ook verwacht wordt, zal vet scheiden dagen quarantaine moeten houden. ENGELAND. Een telegram, uit Kopenhagen meldt onder dagteekening van gisleien aan de Fall Mall Gazette dat de Duitsche gezant aan het Dceusche Hof, T. von Heydebrand, bevel ontving on middellijk zijne brieven vau terugroeping aan te bieden, De Engelsche autoriteiten op Malta hebben een 'quarantaine van drie weken gelast voor alle producten, van de Zwmte zee en van de zee van Azof, komende. ITALIË. In de Kamer van afgevaardigden heeft de Minister-president Depretis liet bericht tegen gesproken dat te Salonika de pest zou uilge- biukeu zijn. Don Paolo Borghese, tot dusver een der voornaamste vertegenwoordigers der Pauselijke aristocratie, heeft dezer dagen zijn naain doen inschrijven in het album der bezoekeis van het Quirinaal. Men behoeft niet te vingen, iioe dit op het Vaticaan zal opgenomen worden. RUSLAND. Officieus wordt gemeld, dat, volgens de te St. Petersburg op Woensdag ontvangen tele grafische berichten, den 4 dezer in het zooge naamd pest-district slechts één lijder aan die epidemie meer aanwezig is. Eene mystificatiedie velen, heeft doen lachen. In het begin der maand Januari werd door de Parijsche bladen medegedeeld, dat de rijtuigen op de staatsspoorwegen, le beginnen roet 15 Januari, alle verwarmd zouden worden, en wel naar het systeem van den ingenieur Sun. Dat bericht verheugde de Franschen zeer, die buitendien dezen winter reeds genoeg van de koude te lijden hebben gehad. 15 Januari kwam, maar geen verwarming van de spoor- rijtuigen tweede en derde klasse. Geen woord van het bericht was waar. Men onderzocht en kwam tot de volgende ontdekking: De mede- deeling was door een spotvogel in dezen vorm aan een der dagbladen gezonden «Naar men verneemt, zullen de i ijtuigen op de staatsspoor wegen, te beginnen met i5 Juli, naar het systeem Sun veiwarmd worden." De tedactie van het blad hield «Juli" voer eene schrijffout en maakte er «Januari" van, eu aan het woord sun (zon) liet zij ter verduidelijking den titel van «ingenieur" voorafgaan. In dien vorm weidde médedeehng don- de andere Parijsche bladen overgenomen. De dagbladen van Turijn maken melding van liet oveilijden van baronesse Fanny Maitin uit Brussel, die zich indertijd wegens gezond heidsredenen te Milaan vestigde. De barouesse was een gevierde schoonheid, zeer beschaafd en ontwikkeld. Zij opeude hare salons in de ViaCastelfidanlo en een paar maal iu de week verzamelde zich daar de bloem van den adel. Zelfs Koning Victor Emanuel behoorde tot haie bewoadeiaars. 'Zij gaf in alles den toon en weid in Milaau de «Mode-Koningin» genoemd. Diezelfde vrouw stierf op 4i-jarïgen leeftijd te Turijn, op een zolderkameitje op een stroo- zak. Drie honden, die zij uit Milaan had medege bracht, de eenige herinnering aan de vroegere weelde, stonden om haar legerstede te jankeu. Daardoor werd de opmerkzaamheid van andere bewoners van het huis gewekt en vonden zij de arme dood. Den dag voor hare begrafenis kwam nog een aangeteekende brief uit Brussel. Die onder stand kwam le laat. Naast Weston (den befaamden Ameri- kaanschcn wandelaar) staat Peace, de gioote inbreker, spitsboef, moordenaar enz. e z., die zoo verhaalt de Londensche correspondent van het R. 2f. eerst tot levenslange ge vangenisstraf en daarna nog eens ter dood veroordeeld werd. Peace hoeft namelijk een 'I'. ga i heldenstuk begaan, dat hem in de oogen van Engetschen olie zonden vergeven doet. Peace sptong door het laainpje van den spooi wegcoupé van den sneltrein, vvaarrneè hij van Londen naar Sheffield veivoerd werd, naar buiten, maar bleef aan een laars hangen, die zijn bewaker juist in tijds gegrepen had. Zich aan zijn laars ontwringende viel hij rnet bet hoofd op de loopplank en vervolgens in de sneeuw, o>n in bewustelozen toestand teruggevonden te w eden. Aandoenlijk is de reden, die Peace voor zijn poging tot ontvluchting aangeeft. »Ik had op die plek willen sterven, zeide hij, want dan was er kans geweest, dat ik op het kerkhof van mijn geboorteplaats begraven had kunuen worden." Dit stemt overeen met het feit, dat Peace zijn waagstuk ondernam, juist '.oen de sneltrein dat geliefkoosd plekje passeerde. Tiouvveus deze beiuchte inbreker, die zich een aardig vermogen verwierf, en uit zijne gevangenis aan zijne geliefde schreef: «Verkoop alles wat ik met zooveel moeite bijeenbracht. Maak alles te gelde en geef het in betaling aan myn ver dediger, andets laat hij mij toch ophangen" - is van bijzonder sentirnenteelen aard. Peace stal uit een brandkast allerlei papieren, waar onder een testament eu toen hern bij inzage bleek, dat de bestolene al zijne goederen eerlyk onder zijn nabestaanden verdeeld had, brak Peace den volgende nacht nog eens in hetzelfde huis in, om het testament weêr op zijn plaats in de braudkast terug te brengen. Dit is feitelijk bewezen geworden! Peace was muzikaal, en bij huishoeking kwam de politie tot de ontdekking, dat de muzikale inbreker acht violen bezat, die deze alien bij zijne nachtelijke bezoeken had gestolen. De pers is natuurlijk vol over Peace en veischaf't dezen of zijne beminde, een aardig honoiatium voor de interessante mededeehngen betreffende hem. Indien men voor eenige tientallen jaren over kunstmatig uitgebrueide kippen geschieven of gesproken had, zou men voor krankzinnig zij ii aangekeken, want velen zullen niet ge weten hebben dat de oude Egyptenaren en de nog veel ouduie Chiueezeu millioenen eieren op kunstmatige wijze uitbroeiden. Hoe zij dit aanlegden weet men niet, maar zeker is het, dut hun kunstmatige broeier'y in onzen tijd navolging gevonden heeft, doch de eerste pogingen mislukten meestal, en wanhopig zagen de eerste kuustmatige kippenbroeiers van verdere proefnemingen af. Dat lag voornamelijk daaraan, dat de eieren niet van boven gewarmd werden, want het kiemvhesje dnjft altijd boven, hoe het ei ook gelegd vvoult. Het was vooi een apotheker weggelegd, de, kippenbroeiery te veredelen, en door pijpen, waarin vooitdurend warm water stroomde, en waaronder de eieren gelegd waren, gelukte het, deu kuikentjes het licht te doen, zien. Thans zyu er in Duitschiand fabrieken die toestellen tot uilbroeiing maken sa, daar de vorm elegant is, zal het spoedig mode worden, tot tljdverdiyf er zulk een kippenbroeiery op na te houden. Uit de officiöele opgaven van den directeur van het statistisch bureel te Berlijn, Engel, bl'ykt, dat in 1878 de prijzen van tarwe, gerst en haver iu Piuisen vooitduiend zijn gedsald. De tarwe, die in Aug. por 100 kilo 20 mark kostte, daalde iu September tot 18.9, in October tot 18.2, in November tot 18, in December tot 17.8miaik.

Schiedamsche Courant | 1879 | | pagina 5