K 6 rliieii w s. Zeetijdiagas. Wisselkoersen. Stelelijl Nitiifs. Gemengde Berichten. den naam dragee van Prins-Hendrik Schoei." Zij wordt-opgetrokken naast het belangrijk te herstellen oude gebouw op een aan te plempen gedeelte van het Galgewater, waardoor tevens een nieuwe speel-en oefenplaats wordt verkregen. Amsterdam. Het te water laten van Zr. Ms. schroefstoomschip lsto klasse Koningin 'Emma der Nederlanden ral op Donderdag den 20sten dezer plaats hebben. Ook St. Petersburg beeft zijn 't Kint de Roodenbeeke in den kassier van de Russische Maatschappij van wederkeerig grom1 krediet Juchanzew, die Woensdag II. door de gezworenen schuldig verklaard werd aan verduistering van papieren van waarde en gelden der Maatschappij, en veroordeeld werd tot deportatie naar Siberie met verlips zijner burgerlijke en burgerschaps rechten. Juchanzew leefde als 't Kint op weelderigcn voetook hij stal de gedeponeerde waarden uit de kelders der Maatschappij en vei kncht die ten eigen batemaar liet meesterschap in bedrog en diefstal kan hij tocli 't Kint de Roodenbeeke niet betwisten, daar deze ongeveer 21 millioen fr, verdui-terdo, terwijl Juchanzew 't in deze vaardigheid slechts tot ruim 2 mil- linen roebels wist te .brengen. Ten aanzien van de opgelegde straf heeft Juchanzew echter wel eenige reden tot naijver op 't Kint, die, in vergelijking met dwangarbeid in Siberie, in een Belgisch tuchthuis in een Eden vertoeft. Te Porto, Portugal, is een rotsblok boven de straat Gimlals losgeraakt en heeft 12 huizen bedolven. Ook twee schepen op de Douro zijn bij die gelegenheid in den grond geboord. Niet lang na het ongeluk ontstond brand in de puin- hoopen, die de redding van bedolven menschen en goederen verder onmogelijk maakte. De hangende buig over de Douro, vlak in de nabij heid, is gespaard gebleven, maar voorzichtig heidshalve afgesloten. Toen Adeline Patti 't vorig jaar in den schouwburg «San Carlo" te Napels zong. ont ving zij daar met Nicolini, die haar steeds als een schoone Divo vergezelt, '10,000 fr. in goud per avond, waarvan Nicolini, die niet bepaald werd aangenomen, 3000 fr. erlangde. Behalve dit vastgesteld bedrag kreeg de nog voortdurend zoo gevierde prima donna de helft van't bedrag der ontvangsten boven de 20,000 fr. Terwijl toen op 29 Januari ongeveer 30,000 fr. ont vangen werdkreeg zij op dien avond voor haar aandeel 12,000 fr. liet is niet te verwon deren dat de Diva thans wederom met haren Divo naar dat Eldorado is vertrokken, om er niet alleen met eindelooze toejuichingen, maar ook met een goudregen van klinkende munt speciën overladen te worden, in een tijd dat elk zucht over stilstand van handel en industrie, van aigemeene malaise, tekorten en vermeerde rende belastingen! In eene kleine stad in Tlturingen, waar van de dagbladen met niet gewone bescheiden heid den naam verzwijgen, is in de barak vnu een dierentemmer, die ook achter het schild der anonymiteit blijft verborgen, een luipuaid uit zijn bok gesprongen en heeft eene vrouw ea een kind gedood'en vier.personen zwaar gewond, vóór men er^ in 'slaagdejhem af te maken. Het bleek later dat: een weggejaagde knecht ook een X.5de tralies had doorge jaagd, omdat, misschiet) zelfs nadat hij wegens dronkenschap was weggejaagd. Deze is onmiddel lijk in de gevangenis der ongenoemde stad gebracht, waarna de historie aan het publiek gegeven werd ter kennisneming en siddering. De Japansche Regeering heeft aan een boekhandelaar te Yeddo vergund, eene Chine- sclie vei taling van het eerste boek van Mozes uit te geveu. Wedrennen tusschon twee menachen zijn niet nieuw meer, evenmin tusscliontwee paar den maar wat tot heden nog niet vertoond was, is een wedren tussehen een man en een paard. Dat schouwspel konden voor weinige dagen de inwoners van Chicago bijwonen. De men- scheijjke harddraver heet Jones, het paard stond bekend onder den naam Hesing. Om. een wetenschappelijke glimp aan deze vertooniug te geven, werd gezegd, dat het een proef was, om te zien of de cnonschelijke wils kracht zich verheffen kon boven de lichamelijke krachten van het paard. Duizenden nieuws- of weetgierigen volgden belangstellend den stryd tussehen mensch en dier, die echter in het voordeel van het paard uitviel. Ue diphteritis is in geenon deele, zooals veleu ineeiieii, eene nieuwe ziekte, in deze eeuw het eerst outstaan. Uit een authentiek stuk blijkt namelijk, dat reeds in 1517 zekere totnogtoe onbekende ziekte te Mühlliausen en nabygelegeu plaatsjes optiad. Meu vindt er teveus in eene opgave van de verschijnselen, die zich voordeden. Dezen komen geheel over een met die van diphteritis. Ais middel wendde men destijds aan liet schoonwrijven van mond en tong tbis auf's bluf' om de twee uren rozeuhonig werd gebiuikt om de hierdoor ver oorzaakte pijn eeuigszius te stillen. Een uitmuntend middel tegen de zooge naamde verstoptheid in het iioofd bij vei koudheid is het volgende: Men meiige gelijke hoeveel heden ammonia liquida en nether, schuilde het mengsel goed om, eu ruike een paar maai per dag aan den inhoud van het flesehje. Het mid del is volkomen onschadelijk. Men zorge slechts dat het flesehje goed sluite, anders vervluchtigt de inhoud spoedig. De stemming, waarin een kunstenaar moet verkeeren, om.te- kunnen scheppen, is geheel verschillend naar den aard der schep pingen. Zoo bijv. inoet Gounod, de componist, steeds een doodelijke stilte om zich heen hebben om te kunnen arbeiden. Zoodra hy gestoord wordt, is ziju scheppingsvermogen verlamd. Betiini kon nooit componeeren of hij moest verliefd zijn en at zijne zoete, melancholische melodiën zijn dan ook ontstaan in tijden dat hij smoorlijk verliefd was. Rossini daarentegen componeerde het best wanueer hij op ziju rug in bed lag. Soins bleef hij ia deze positie- een ganschen dag liggen, waarby hij dan neuriede. Zoodia de opera gecomponeerd was, slapte hy uit bed, om haar met duizeling wekkende suellieid op papier te kladden. Auber dronk steeds eeuigeglazeu champagne, wauueer hij wilde componeeren en Wagner kon slechts dan de nmuziek der toekomst" met een opus vermeerde) en, wanneer hij omgeven is door fluweel, satijn en kant. Lccocq aibe'dt gemakkelijker dan eenig ander toondichter. In zijn eigen kamer is hij.echter niet in slaat een coot op papier te zetten, maar overigens is hij steeds en oveial gedisponeerd. Ily heeft zelfs, naar men veszekeit, een van zijne beste «ommers vervaardigd in de anticham- bie van den tandmeester, die hein, nadat zijne beurt zou ziju gekomen, een kies moest trekken. Uien als geneesmiddel. Van den goeden invloed van het gebruik van uien op de gezond heid mogeu soms overdreven voorstellingen zijn gemaakt, even zeker is het dat zij, die het nut daan an geheel verwerpen, niet minder óver drijven. Onze eigen opmerkingen en onder vinding bevestigen ons in die meening. Aan een Engelsch blad, de Hants Advertiser, ontkenen wij nog dienaangaande: het volgende: Een moeder schrijft daarin»Het scheen een erfelijke kwaal in onze familie te zyu zoo érg hadden do kinderen van. ingewandswormen te lijden. Op zekeren ty'd kreeg ik den raad, dat - daartegen geen beter middel bestond dan om de kleinen wekelijks eenmaal gekookte uien bij hun middagmaal te geven, Ik heb dien raad .trouw opgevolgd en sinds het gebruik van uien is de gezondheidstoestand mijner kinderen geheel veranderd en Iaat die niets meer te wenschen over." De redactie van genoemd blad voegt er bij Een onzer bekenden, sedert 30 jaren een lijder aan chronisch rhumatismus, die als bemiddeld man niets verzuimd had om verlichting zijner pijnen te erlangen, als warme baden, gaivanismus en alle denkbare dranken, zalven en pleisters, die hij daartoe in de dagbladen aanbevolen zag verzekerde ons meermalen, dat hij de meeste baat en verzachting gevonden had door het veelvuldig gebruik van uien, 't zij gekookt of rauw. {Semper Virens.) Te Louden heeft een Engclsche vertaling van Cremers »Anna Rooze" het licht gezien zij is van de hand van onzen landgenoot den heer Albert P. Van Dam. Ned. Herv Kerk Beroepente Druten (cl. Nijmegen), if. 3. Bcrgsma, te OJijk (cl. Wijk1. Bedankt: voor Valkenswaard (el. Eindhoven1, E. .1. Van Dissel, te Bladel (el. Eindhoven1. Aangenomen: naar Goënga e. a., W. P, Pijzei, te Kruinitigen. De heer B. J. Jungiuspredikant te Drempt, is voornemens zijn emeritaat te vragen. Hij zal zieti gaan vestigen te Wngeningen en daar godsdienstonderwijs geven aan jongelieden, wier ouders geen vrede hebben met de richting der orthodoxe Wogeningschc predi kanten. Ds. G. Boer, te Ondeikeik ad. Use), heeft voociiet beroep zi-iar de Ned. llerv. gemeente te Dirkstand bedankt. Scdeit September 1875 is de plaats vacant en is dit bet zeventiende beroep dat uitgebracht werd. Boomseb-Kathoiieko Kerk. De heer G. van Spaandonkpastoor en kanunnik van de St. Antoniuskerk-te Breda, heeft het 25jaiig jubilé zijner priesterlijke wijding gevierd. B U R G E R L IJ KJE S T A N D. Ccboron 13 Febr. Hendricus, zoon van H. Peitsman en II. A. Smit, Bagijnhof. Cornellszoon" van G. Keuzenkamp en M, De Bruiju, Buitenhavenweg. Neeltje, dochter van H, Vermaas en C. ,1. Blazer, Baan. Overleden: 12 Febr. Catharina Plooij, oud 56 jaar en 6 maanden, wed. van A. Goedvolk, Noordmolenstraat. 13. Johanna Valentina Plooij, oud '11 weken, Noordvest. Ondertrouwd: '13 Febr. D. Van Katwijk cn E. de Zauger. A. Zonneveld en O. Vervoort. MARKTPRIJ7.EN AAN UK HKUIto Th SCHIEDAM van den 14 Februari. Kogge en Cierst zonder handel. Moutwijn: flO'/c per Jiectoi. G't. Jenever: Amsterd. proef, f I-tVs a f 15 per hectol. Gt. zonder fust eu zonder beiastiug. Spoelingf 1.10 per ketel. Bij de Schieiliunsclie ïqmeii 'g-N i-rm-nigiug f l.20 per ketel. MAURITIUS, 12 Febr. Het Ncd. schip L, J. Ëuthoien, lek alhier aangekomen, heeft de lading gelost en ging' in het dok, is later afgekeurd en tal verkocht worden. Er worden schepen aangevraagd om de lading over te brenger. —I in -- - - Rotterdam, li Februari, Disc. per 3/AI. Kort. Londen 3 A 1 f 11.98 Parijs 3 fr. 100 r 47,40 Antwerpen 3 -fr. 10Q - 47.271/s

Schiedamsche Courant | 1879 | | pagina 3