van Maandag 24 Maart 1879. BBiteatandaejieBeriettea." Ktrtnimu Gemengde Berichten. *4 I», Bi voegsel van de Sctiiedamsclie Courant, ENGELAND. Iu het Lagerhuis kondigde Stanhope zijn voornemen aan Dinsdag een bili in te dienen, houdende machtiging tot het sluiten eener leening in Engeland ten behoeve van den Iadischen dieust. Norlhcote gaf op eene vraag van Dobson teu antwoord, dat de Porte op de Februari- coupoii der leeuing van 1855 van dit en van het vorige jaar schuldig bleef 106,204, doch de laatste Augustus-coupon vol uitbetaalde; de Khedive had haar 81,000 inoeteu betalen doch deed dit niet. Daar er weinig vooruitzicht op eene spoedige betaling bestond, had de Regeering van hel Fiansche gouvernement oiereenkomstig het tiactaat de betaling dei- helft geviaagd. De Minister geloofde dat den Khedive de rente der aandeelen van hetSuoz- kanaa! uitbetaald was. De Minister kondigde in de zitting van gistereu zijn voornemen aan de begiooting den 3e April a. s. in te dienen. In liet Huis der lords zeide de maikies van Salisbury, dat liet op Cypius in zwang zijnde stelsel niet den naam van dvvaugarbeid verdient. De haven van Famagosta wordt op kosten van Engeland aangelegd ter grootte, dat zij 14 groole schepen bevatten kan. Daar hij hoopt dat het vredesverdrag van Berlijn den vrede iu het Oosten waarborgt, achtte hij de bespoediging dezer havenwerken geen dringende noodzakelijkheid. F It A N K R IJ K. De drijvende batterij VArrogante is bij de Hyères-eilanden gestiand. Van de ekwipage, bestaande uit 122 koppen, zijn er 38 verdron ken, waaronder al de officieren. De gemeenteraad van Parijs heeft zich vereenigd met het rnppoit van Violet-le-Dtic ovèr hel plaatsen van een monumentaal stand beeld, de Republiek vooistellende, op het plein van het Chaicau-d'Eau. De nieuwe vaandels zullen aan de regi menten worden uitgereikt bij de wapenschou wing, die in de maand Juni in Longchamps of iu het bosch van Vincenues gehouden zal worden. De vaaudels zullen binnenkoit gereed zijn. Ze worden vervaardigd te Lyun, uit zware zijde, Aan den éénen kant staan de woorden Ftpuhlique Franpaise. Honneur et JPatrieaan den anderen de, namen der veldslagen, waarbij het regiment zich bijzonder onderscheiden heeft. Bet vaandel wordt van boven .omgeven door eeu klein schild, waarop aan' de ééne zijde de veigulde letters R. F. Figaro bericht,.dat Woensdag avond jl, op de soiree van den Hertog de Broglie, zijnde (Ie eerste, die hij gehouden heeft na" de braud- mei kende5motie van de Kamer, ook verschenen ijju Mac Mahou en zijne gemalin, en dat hunne komst inhooga mate de aandacht heeft getrok ken, ITALIË. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft bij de Kamer do nieuwe kieswet ingediend. Zij-verschilt niet'veel vau de voordracht, die Zanardelli,'. Minister in het Kabiuet-Cairoli, ontworpen had. Het kiesrecht wordt verkregen op21 jarigen leeftijd: de census wordt verlangd node lijst der capaciteiten wordt aanmerkelijk uitgebreid. Er zullen groote kiesdistricten zyn maar het district mag hoogstens vier afgevaar- digden kiezen. De officieren mogen stemmen, maar de minderen in het leger uiet. De. Voce della Veritu, het bekende orgaan, van het Vaticaan, sprekende van het door Jules Ferry ingediende ontwerp tot wijziging der wet op de vrijheid van hooier onderwijs, zegt, dat de Fraiisehe Republiek geen reden van bestaan meer heeft, nu. zij de negatie is van alle vrijheid en de meerderheid des volks in zijne dierbaarste gevoelens kwetst. Het blad gelooft, dut onder zulke omstandigheden vele Franschen hun oog richten zullen naar Afrika, en sommigen hunner eene plaats zullen zoeken in het Engel- sche leger, dat tegen de Zoeloes vecht. Wat, vraagt een der bladen, zal graaf Cham- bord hiervan zeggen? DU1TSCHLAND. In den Rijksdag heeft Pm. Bismarck, by de behaudeliug van het voorstel van Schneegans lot vestiging eener zelfstandige Regeering van het liijksland Elzas-Lotharingen met haren zetel iu het R'yksland zelf, verklaard, dat hij bereid - was het voorstel bij dern Bondsraad in zoover aau te beveleu, dat aau Elzas-Lotharingen die zelfstandigheid verleend worde, welke met de veiligheid van het land uit een militair oogpunt vereenigbaar is. Al te gunstig moest men zich echter de toestanduu aldaar niet voorstellen, en uit dit oogpunt wees, de Rijkskanselier op dé talrijke iedeu der protestpartij, welke in den Ryksdag gekozen werden, en op de houding der geestelijkheid. Elke concessie, welke gedaan werd, moest echter ter wille van de veiligheid 1 J 1, - r v>- -»> des lands telkens herroepbaar zijn. Hierna werd de zitting gesloten. 'I IVITSEKLAND. Uit Bern wordt aan de Duitsche bladen per telegraaf gemeld, dat de Stendenraad jl. Don derdag het vooistel-Freuler, betreflende de wederinvoering der doodstraf, met 25 tegen 15 stemmen heeft aangenomen, onder bepaling dat die stiaf uiet toepasselijk zal zyu op politieke misdrijven. RUSLAND. Er heeft zich te Petersburg weder een ziekte geval van zeer verdachte» aard voorgedaan» De lijder is een bosch wachter, die in het gou vernement Vitebsk thuis behoort. liet 2de Wurtembergsche veldartilierie- legiinent kan bogen op een kanonuier, zooals er misschien geeu tweede op aarde te vinden is. De man heeft nldrie voelen! De voeten zijn echter niet allen even groot. De derde zit op eene plaats waar men in den regel geen voeten zoekt: op den grooten toon van den linkervoet. Het is dan ook maar een heel klein voetje, dat hem volstrekt niet hin- deilijk is iu de uitoefening'vau zijn beroep en vijf kleine nageltjes vertoont, die bijna niet anders dan met het microscoop zyn waar te nemen, Hij is echter een goed soldaat en om alle mogelijke vermoedens by onzo lezers weg te nemen voegen wij er bij, dat hij eventueel voor den vijand staande, het niet spoedig op een loopen zou' zetten iets wat men van een man met drie voeten allicht zoude ver- wachten, - 'pj Het is reeds vijf en' twintig jaren ge leden,. dat.de in 14 dagen opgeworpen ver-," sterkingen vau Sebastopol een vol jaar weer stand boden aan de vereenigde Franschef i f In Engelsche, Turksche en Italiaansche legers, en nog dezer dagen vroeg die strijd twee offers. Een Engelsche granaat, die al dien tyd onder den grond had gelegen, werd door twee soldaten- gevonden en uitgegraven. Toén het ijzer met de lucht iu aaurakihg kwam werd het ver moedelijk warm, althans de granaat sprong en verminkte de twee soldaten. In de Sam. Ct. leest men: Hoe men dokter wordt. Zekere heer X, Hollander van geboorte, die geruimen tyd als ziekenvader bij onze marine diende, emigreerde naar de Transvaal. Daar aangekomen gaf hij zich uit voor dokter, en vroeg aan den Uit voerenden Raad verlof tot de uitoefening van die betrekking. De boertjes, die dit H.E. Lichaam vormden, waren echter niet dom, of zij vroegén de stukken van den sollicitant eens te mógen inzien. Dat is een leelijk geval, denkt X, maar, en daar doorklieft een schitterend deukbceld als een bliksemstraal 's mans brein, waar is mijn pas? De passen nu zijn, zooals de lezer wel weten zal, in het Fransch ge schreven, van een zegel, een wapen, hand- teekeningen en nog een aanteekening in den linker hoek van onderen voorzien. X begeeft zich met een groote enveloppe, en de pas in de enveloppe, naar den Raad, en doet zich daar hooren als volgt: ïHoogEdel# Heeren! sHier is mijn academische bul. Een van de Heeren zal wel latijn kennen, en zich met neigen oogen willen overtuigen, dat dit myn ^aanstelling is als dokter en heelkundige. De jaanfïëlteoïcg in "dên~lInkè"rHöék"Tnér aan den sonderkant zal dan tevens bevonden worden ïde erkenning te wezen van myn veeartsschap, »Het wapen, zooals de heeren zien, is dat van aden Prins van Oranje". De arme raadsleden, die Latijn uog Fransch verstaan, en geheel van hun stuk gebracht zijn door den geleerden aanblik, steken de hoofden bij elkaar, draaien het stuk om en om, bekijken het van voren en van achteren, en verzekeren eindelyk met overtuiging, dat zij het stuk. volkomen in orde bevonden, en X. het gevraagd patent zullen uitreiken. Sedert practiseert X, In den aanvang practiseerde hij zich zelfs ryk, doch later ver dween clientèle en rijkdom in de brandewijn- flesch. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: te Geertruideuberg, toezegging van beroep, llommczijn, te Maasdam. Buruin, IC. lt. Bosma, te Gaastmeer en Nijhuizen. Noordhorn, .1. Van Gillen, kand. Nijkerk o/d. Veluwe, G. Nijhuis, te BcrgschPniioek, Hervelt], J. Van Beerde, te Bi enkelen. Oenkerk, Giekerk en Wijns, Van Iterson, te Beetgum.Calandsoog, A.J. Onnekes, te Mastenbroek. Bedankt: voor Blokzijl, 3. Van Giffen, kand. Kuinre, Calandsoog en Koedijk, A. J. Onnekes, te Mastenbroek. Grijpskcrk, M. M. De Lint, te Otterloo (gem. Ede). Aangenomen: naar Pingjum, A, J. Onnekes, te Mastebroek, Het klassicaal bestuur van Harderwijk heeft in zijne gewonevergadering besloten zich aan te sluiten aan het adres van het klassicaal bestuur van Leiden, en aan de Synode te verklaren, dat het niet kan mede werken tot uitvoering en handhaving van het nieuwe art. 38 reglement op het godsdienstonderwijs. {Stand.) Chr. Qer, Gemeente. Beroepen: te Bergen op Zoom, J.'A. Ciercq, to Zuid-Beierland. Bedankt: voor Meppel, E J. Douma, te Drachten.

Schiedamsche Courant | 1879 | | pagina 5