Kerknieuws. StsSeiijl Kiem Cargalijsten. Wisselt oerseo. Per Telegraaf. Z e 61 ij 1 i b e n. Gemengde Berichten. haringjagers moeten uitzeilen 3, 9, 12, -14 en 16 Juni. De opengevallen plaats van commissaris door overlijden /an 'den heer A. Hoogendijk ■werd aangevuld door de benoeming van diens zoonden heer J. Hoogendijk die deze be noeming heeft aangenomen. Den Haag. Voor do akte in de land bouwkunde werden Dinsdag 4 kandidaten geëxamineerd. Zij werden allen afgewe/en. leiden. Bij gelegenheid van den intocht van RH. MM. den Koning en de Koningin op Maandag bedroeg het aantal aan het station alhier naar 's Ilage afgegeven plaatskaarten 4214, waaronder 2788 3de klasse. Haarlem. De bloembollenveiliugen alhier en in den omtrek zijn weder in vollen gang. "Werden er in het vorig jaar hooge prijzen be steed. thans worden de prijzen zoo hoog opge voerd ais in de laatste jaren niet het geval was. 0. a. werden 28 dubbel rooilen hyacinthen, genaamd «Maria de Medicis'l voor den ènormen prijs van f22 per stuk verkocht. Yoor de handelaars in bloembollen wordt de toestand moeielijk, doch de kweekers maken goede zaken. Amsterdam. Dinsdag, <!e 203jarige ge denkdag van De Ruvters dood, prijkte het praalgraf van den grootea vlootvoogd in de Nieuwe kerk alhier met een tweetal prachtige kransen van fris«che bloemen. Groningen. Te dezer steile zou de heer Schei bart een concert geven in de Martini kerk, tegen entrde, en dus voor menschen van allerlei kerkelijke kleur toegankelijk. De kerke- raad heeft echter slechts onder éen voor waai de vergunning tot do uitvoering willen geven; de heer Scherbart moest van het programma schrappen het «Ave Maria" van Schubett Een lakenfabrikant te Humpoletz iu Bo- hemen heeft den Keizer van Oostenrijk bij gelegenheid zijner zilveren bruiloft een nieuw pak vereerd, jas, vest en broek, dat, in den korten tijd van 11 uren vervaardigd was. In tegenwoordigheid eener commissie werden des morgens te 6 ureu twaalf schapen geschoren, de wol gereinigd, zwart en bittin geverfd, op een centrifugaal machine gedroogd en daarop gemengd in de kleuren van wit. bruin en zwart. Dit laatste duurde 50 minuten. Om 11 uren was van deze wol t>"u stuk laken geweven van 7Vs el, dat om kwart over een geheel gereed was om in hamlet: van den hofkleedennaker gesteld te worden, die met zes knechts iu de fabriek verschenen was en om 5 uren het go- heele pak afleverde. Ken goocheltoer van den prestidigitateur Hermann op het feestmaal van de üostenryk- Hongaarsche Vereeniging te Parijs. Hij nam drie nieuwe nog gecacheteerde kaartspelen, gaf een daarvan aan Rothschild, een aan Von Beust en een aan Erlanger en verzocht alle drie een kaart in hun gedachten te nemen. Toen zij dit hadden gedaan, verzocht Hermann de drie heeren het spel uit de enveloppe los te maken. »De kaart, die gij in uw gedachten hebt genomen, zal er niet bij zijn," voegde hij er bij. Eo inderdaad die kaarten vond men in de zakken der genoodigden. De kapel van Willem Teilaan het Lucerner-meer, is gesloopt. De bel, in het gebouwtje aanwezig, draagt het jaartal 1590 en vertoont drie mannen, zwerend met" opge heven rechterhand. Een oude Duitscher te Hetzerach verzocht den Keizer, dat zyu G zonen tegelijk eenige dagen verlof zouden krygen van den militairen dienst, daar hy gaarne zijn 11 kinderen nog eens bijeen zag. De Minister van Oorlog zond namens den Keizer het gevraagde verlof met 150 Mark voor reis- en andere onkosten opdat het huisgezin een vrooljjken dag zou hebben. Op het einde van 1878 waren in Duitsch- land 342 vrijmetselaarsloges, in Zwitserland 33, in Hongarije 44, |ti Ru «tanig 11, in Servië 1, in Engeland 1187, in Schotland 334, in Ierland 299, in Gibraltar 5, op Malta 4, in Nederland en Luxemburg 40, in België 15, in Denemarken 7, in Zweden en Noorwegen 18, in Piankrijk 287, in Spanje ongeveer 300, in Portugal 22, in Italië 110, in Griekenland 11, in Turkije 16, in Egypte 28, in Tunis 2, ia Algiers 11, op de eilanden van Afrika 25, aan de Kaap de Goede Hoop 61, in Arabië in Indië 118, in Oost-Indiö 16, in China 13, in Japan 5, iu Australië 317, iu de Vereenigde Staten 9894, in Ganada535, iu West ludië 127, in Mexico 13, in Zuul-Amerika 435, samen ongeveer 15,000. Het getal vrijmetselaars is meer daa 5 initlioeD, Uit de Duitsclie Miltheilungen aus dem Gebiete des See wezens blijkt, dat de welbekende eigenaar van de JS'ew-York Herald, de heer Bonnet, op zijne kosten, in den aanstaauden zomer uvee schepen naar de Poolsti eken denkt te zenden. Het eene is de driemast-schoener getuigde stoomboot Jcanneite, wier besteinmiug is de Behringstraat te onderzoeken, hetandeie is het jacht Dauntlessdat naar Spitsbergen gaat. Wylen dr. Petermann beeft nog mede gewerkt aan het vaststellen van de reïspro- graminas. Dat in Engeland de processen om schade vergoeding wegens verbreken van trouwbelofte aan dames niet zeldzaam zijnis een bekende zaak. Te Milaan heeft zich dezer dagen het zonderlinge geval voorgedaan dat een heer zich tot de rechtbank heelt gewend om 20 000 lire schadevergoeding teeischen van «en jongedame. Beiden waren, uit Milaan afkomstig, en ont moetten elkander te Napels, waar de dame met hare familie om redenen van gezondheid cenigen tijd vei toefde. Zij liet zich door den jonkman hel hof maken, maar toonde duidelijk genoeg dat het haar geen ernst was en had niet verder aan de zaak gedacht. Maar toen zij te Milaan was teiuggekeerd. zocht de jonkman haar op, om haar de keus te laten tus--cheu een huwelijk of het betalen van bovengenoemde som. Men ziet te Milaan met nieuwsgierigheid den uitslag van dit zonderlinge proces tegemoet. The World brengt onder de oogen harer lezers het oordeel van een Duitsch medicus over de stelling: «Vroeg op en vroeg naar bed." Alle volken hebben die leuze als de ware aangenomen. De Fiaiwehen di ukken haar als volgt uit: t>Se lever a six, manger a dix, manger a six, se eoucher a dix, font vivre I' ho mme dix fois dix." En toch verklaart de geleerdena een opzettelijkdegelijk onderzoek te hebben bevondendat het laat opstaan en het laat zich ter ruste begeven zeer in het belang dei- gezondheid is. Gemiddeld volgen van de 10 personen, die den leeftijd van 80 jaren bereiken, 8 dezen regel. De morgenlucht is voor veie gestellen zeer gevaarlijk, beweeit hij verder, en mag derltahe niet door een ieder voorbe- daciitelijk worden ingeademd. Men makeorrt vlekken uit gepolitoerde meubelen te doen verdwijnen, eene spons nat inet gewone kamfer biandewijn en tvrijvedaar mede het meubelstuk. Dat heeft bijna, zoo niet geheel dezelfde uitwerking als politopr en is veel goedkooper. KEN HA AO. Heden 1 Mei. In de zitting tan de Tweede Kamer der Staten Generaal van heden werd na uitvoerige discussie met 44 tegen 28 stemmen aangenomen een voorstel van den voorzitter om Maandag aan staande de Kanalenwet te behandelen. DEN MA AO. 1 Mei. De gemeenteraad alhier heeft heden rnet 18 tegeo 12 stemmen aangenomen het zeehavenplan van de heeren Crans eu Co onder voorwaarden lo, dat het grondgebied der gemeente zal worden uitgebreid 1 kilometer zuidwestwaavts van de binnenhaven en 2o, dat vóór 1882 de voltooiing van de haven en alle andere werken binnen een tijdvak van zeven jaren door eene wet verzekerd zij. Ned. Herv. Kerlc Beroepen: te Oene, J. Xoordink. teAVeisrijp. Doeveren., It. Groenoveld, te Wsuirder,Zevenbergen, Gunning, te Waspik, Geruit (Over-lïotuweW. L. Weiter, te Bunnik. Oud-Boietl.unl, G. Nydslmïs, te Bergscheu hoek. Bedankt: voor Kralinge», J. van (teerde, te Kreukelen. Tjerkgaast c. n., C. Verhagen, te Yi iezeti - veen. Kalium, dr. S. ICalma, te Stieek. Sloten {friesland) E. Y. .1. Japchen, te Eeinties-bimion. Het kiescollege der NTed. Herv. gemeente te Amster dam was eergisterenavond bijeengeroepen o. a. ter vei kiezing van een piedikant, tor vervanging van ds. Pantekook. Op de door den Kerker nul aan elk dei- leden toegezonden alpliabotische lijst van benoembare predikanten kwam ook voor de naam van dr. A. Kuyper, emeritus predikant, wonende te 's Gravenliage. wiens kandidatuur door een groot aantal leden werd gesteund Toen een der aanwezigen tegen diens eventoeele be roeping bezwaren inbracht, aan voor het kiescollege bestaande reglementen ontleend, ontstond zulk een levendig debat, dat de voorzitter, ds. If. Steenberg, na korten tijd de vergadering sloot, zoodat de leden on verrichter zake huiswaarts moesten koeren. Het versclril zal thans aan de beslissing van den kerkeraad worden ondei worpen. Chr. Ger. Gemeente. Bedankt: voor Genderen, 3. J. Impeta, te 's Graven deel. Roomseh-Katholioke Kerk. De bisschop \.in Roermond heeft benoemd tot pastoor te Bonn den heer H. Malssen, thans rector, te SwevUiiii/en. BURGERLIJKE STAND. Geboren29 April. Hentlrika, dochter vau C. Van Keeken en H. Bauer, Singel. 30. Henciricuszoon van P. Walbeek en M. Ram mers, llagastraat. Gehuwd4 Mei. J. C. Spruijt eu A. Men schaar. MARKTPRIJZEN AAN DE BEURSTE SCHIEDAM van den '1 Mei. Rogge en Gerst zonder handel. Moutwijn: f 9 per hectol. Ct. Jenever: Amsterd. proef, f 13 a f 13V2 per hectol. Ct. zonder fust en zonder belasting. Spoeling f 2.20 per ketel. Bij de Schietlarnsche Spoeling-Vereeniging, f 2.20 per ketel. LIB Al). 23 April. Terlrokkcn, George, k. Reuti; Ber- thei, k. CliiistensenCito, k, Thorsenallen n. Schiedam. LIBAU. Esmeralda, k. P, Pedersen, 1929 tschw. Geist, RIGA. Belmont, (stb.) k. J. M. Lumsdon, 880650 kilogram Gerst. Botterdam, 1 Londen Parijs Disc, 2 3"% - Antwerpen 3 per fr. 400 Ir. 100 Mei. 3/M. f 41.97 - 47.321/3 - 47.27Vs Kort. f 12.031/2 -47.80 - 47.70

Schiedamsche Courant | 1879 | | pagina 3