A0. 1879. KENNISGEVING. Bnitenlanasohe Btricliteii. Zaterdag 3 Mei. talijit iaplijb, uiipioierS Dinsdaf. BiHïülaHjscle Bericlteii. 4662. Kennisgeving. Drie ia l>ei*ti«»-.«üLe J a a r g a u g. SCHI JUONNKMKNTSI'RUS, per kwartaal1.85. Franco par post, door het geheele Rijk2.50. Afzonderlijke rinmmars- 0.10. De Burgemeester van Schiedam; Brengt ter kennis dat de Spoellngbrug, ter zake van hersteiling daaraan, op Maandag, den S Mei a. s., en zoo noodig op de daarop volgende dagen, voor J»lj- en Voertuigen, Zlli ZIJ», .Schiedam, den -2 Mei 1879. De Burgemeester voornoemd, P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. De Burgemeester en Wethouders van Schiedam Gezien Ait. 228 der Wet van den 29sten Junij 1851 Stmtsbiiul no. 85), regelende de zamenstelüng, ïnrig- ting en bevoegdheid der Gemeentebesturen Gelet op de bepalingen der Wet van den 8sten November 1815 Staatsblad no. 51); Doen te weten: Dat alle schuldvorderingen teil laste dezer Gemeente, het dienstjaar 1878 betreffende, vóór don Eersten Jttlij aanstaande moeten zijn ingediend. Woidende mitsdien, wien zulks mogt aangaan, hij deze aangemaand, zich den hiervoren gesteiden tormijn ten nutte te maken, terwijl alle voidenngen ten laste dezer Gemeente, over gemeld dienstjaar, welke binnen dien teimijn niet mogten zijn ingediend, zullen wor den gehouden voor verjaard. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 2 Mei 1879. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J. VAN D1JE VAN MATENESSE. De Secretaris, A. W. MULDER. 1 F BASK RIJ R. Belgische myuwerkers, die den arbeid ge staakt hebben, zijn de Fransche grenzen over- getiokken, om de mynwerkers te Anzin, die voor het meerendcel uit Belgen bestaan, aan te-sporen hun voorbeeld te volgen; maar de Fransche JRegeering heeft maatiegelen genomen om hen het land uit te zetten, Te Lyon hebben zestien honderd metselaars het werk gestaakt, tengevolge van de weigering der bazen om eene aanzienlijke verbooging van loon toe te staan. Gambetta is naar Italio vertrokken. Het Journal OJJiciel heeft eindelijk Woensdag den uitslag der op Zondag jl. plaats gehad hebbende herstemmingen voor de Kamer- van afgevaardigden medegedeeld. Van de ver kiezing te Bordeaux, waar Blanqui de meeste itemmea heeft gekregen,wordt echter met geen woord gewag gemaakt.'Dit.kan als bewys worden aangemerkt, dat de Regeering zijne verkiezing beschouwt als niet geldig. In de Kamer van Afgevaardigden zullen de onderwijswetten met eene groote meerder heid worden aangenomen; maar ook in den Senaat zal, zoo wordt thans reeds als zeker BUREAU: M AIIIAT, E, 134. voorgesteld, ondanks den tegenstand van La- boulaye en de zijnen, eene meerderheid er voor gevonden worden. De clericalen dit inziende, willen de behandeling verdagen; maar de re- geermg zal de urgentie er voor vragen. De lïépubligue FraUfaise zegt, dat om trent de Grieksche kwestie volkomen over eenstemming tusschen de mogendheden ver kregen is. Waarschijnlijk zal de regeling dezer kwestie opgedragen worden aan eene conferentie der ambassadeurs te Konstantinopel. liet Comptoir d' JSscompte te Parijs kondigt aan, dat op 8 Mei e. k. de 'fi pets. Grieksche leening zal worden uitgegeven, tegen den koers van 392.50 francs per obligatie van 500 francs. ENGELAND. Lord Salisbury, die jl. Woensdag op een feestmaal te Middlesex het woord voerde, drukte als zijne overtuiging uit, dat, alle mogendheden vast besloten hadden, het Berlijnsche tiaclaat ten uitvoer te leggers. ludïeu de Gost-Rumelische bevolking liet tiaclaat op loyale wijze aanneemt, dan zul zij eene benijdenswaardige viijheid genieten. Mogt zy daarentegen de viijzinnige instellingen verwerpen, dau zal de onderdruk king plaats hebben, en zullen de gevolgen daarvan voor hare eigen ïekening komen, De Homing-Post meldt, dat de mogendheden die het tiactaat van Berlijn ouilei toekenden, met uitzondering van Oostenrijk en Engeland, de verlenging van de Bussische bezetting van Oost-Rumelie tot den 3 Aug. hebben aaugenoinen. Uit Sieua Leoue werd oulaugs bericht dat de Fianschou nog altoos liet eiland Matacong in bezit hielden, ea dat generaal Row er zich heen begeven zou om er de Biitsche vlag te hyschen. ïDit oulbiak ons nog maaiïoept Punch, naar aanleiding van dit bericht: sËen oorlog met Frankrijk over Matacong! Dat zou op Lord Beacousfield's gi autliose politiek de kroon zetten I" Luidens eene dépêche uit Yokohama, van 10 April, zou er een ernstig geschil ont- sLaan zijn tusschen China en Japan, en wel naar aanleiding van het in bezit nemen der Lioe- Tjioe eilandeu door Japan. De Chineesche gezant had tegen die daad gepi otesteerdeu had gedreigd met veitiek. 0 O S T E N It IJ K. Iu een gemeenschappelijke vergadering der Ministericèn, onder vooi zitting des Keizers, werden definitief vastgesteld de besluiten, waarover de Ministers liet eens waren gewor den in de te voren gehouden samenkomsten. De Ilongaarsche Ministers zyn naar Pest terug gegaan. Het officieele blad maakt openbaar de inlij ving van Spizza en de opheffing der wegens de pest genomen bepalingen betreileude de reizigers uit Rusland en Bulgarye. Er heeft "Woensdag voormiddag .tel Szegedin een hevige orkaan gewoed. De werken COURANT. Aüvertentiei'rus van 110 gewone regels met inbegrip van eene Courant1.10 Iedere, gewone regel meer- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend» aan de spoorweg-verstoppingen zijn vernield; de schepen met bouwmaterialen on aarde zyn gezonken; in de spoorvvegdijken zijn groote scheuren gekomende arbeiders zijn met levens gevaar gered. Er is hulp heengezonden. Des avonds is de storm tot bedaren gekomen. RUSLAND. Naar men veneemt, heeft Prins Alexander van Battenberg voorloopig een vei lof van 14 dagen gevraagd en bekomen. De Bulgaarsche deputatie zou door hem den 7 Mei te Darm stadt ontvangen worden. Eene depêche uit Orenburg van Woensdag bevat, dat zich aldaar een hulp-comité heeft gevormd en dadelijk in werking getreden is. De brand is door onvoorzichtigheid ontstaan. Er zijn 949 huizen in de asch gelegd. De Keizer heeft f10,000 roebels ter ondersteuning gezonden. SPANJE. Uit Jean wordt bericht, dat door het ver brokkelen van een berg 5 huizen van het dorp Yeas zijn vernietigd; 30 personen werden ge dood eu 14 gewond. DUITS CHLAND. De nijveiheids-tentoonstelling is Donderdag te Berlijn plechtig geopend. V gggaeggBBMgzsss 1 TWEEDE KAMER DERSTATEN-GENERAAL. Zitting van 1 Hei. Na een zeer uitvoerige discussie, waarbij door verschillende leden geprotesteerd werd tegen de pressie, door den Minister vau Water staat Maaudag laatstleden uitgeoefend, en zy hun stem motiveerden tegen het voorstel des voorzitters om Maaudag de kanalenwet te be handelen, vooral op grond van fioancieele be zwaren is het voorstel van den voorzitter aangenomen met 44 tegen 28 stemmen. Der halve is Maandag de kanalenwet aan de orde. Gisteren reeds als telegrafisch bericht mede gedeeld.) SCHIEDAM, 2 Mei 1879. Gisteren herdacht de heer G. F. Kocli ieeiaar aan de Hoogere Burgerschool alhier, deu dag waarop hij voor 25 jaren als onder wijzer in deze gemeente optrad. Uit naam van zijn tegenwoordige en oud-collega's, alsmede van zyn tegenwoordige en acnige oud-leerlingen werd hem door een] Commissie, waarin die allen vertegenwoordigd waren, by monde van den directeur der Hoogere Burgerschool, den lieer J. Steijnis Gz., een keurig kamer-ameuble ment aangeboden als bewijs van waardeeriug voor hetgeen hij voor het onderwys geweest is en nog steeds is. In gevoelvolle woorden bedankte daarop de heer Koch voor dit hulde bewys. \Yy hopen dat de geachte jubilaris nog

Schiedamsche Courant | 1879 | | pagina 1