Gemengde Berichten. Almelo Oorver Hooft. Van Zwolle en Deventer verwacht het blad, dat daar eigen kandidaten gesteld zullen worden. Terwijl De Standaard niets wil weten van een verbond met de Katholieken en de anti- revolutionnaire kiezers heeft aangeraden niet op de^Katholieke kandidaten te stemmen, wat zy toch niet zouden doen, beveelt De Tijd aan de Katholieken in districten waar zij geen eigen kandidaten hebben, aan om op anti-revolution- naire kandidaten te stemmen. De Katholieken schijnen nog niet te begrijpen, dat tusschen partijen, bij wie geloofsbeginselen op den voor grond staan, op der duur geen vrede moge lijk is. Het bestuur der kiesvereeniging ""Rotter- -datn" heeft de volgende missive ontvangen: Rotterdam, den 29 Mei 1879. WelEdele Ileeren Ik heb de eer, in antwoord op UEd. mede- deeling betreffende het voorgevallene in de vergadering uwer kiesvereeniging op heden, U te berichten, dat ik de my aangeboden kandi datuur voor het lidmaatschap van de 2de Kamer der Staten-Generanl niet kan aannemen. Hoogachtend heb ik de eer te zijn, "WelEdele Heeren,v UF.d. dienstwillige dienaar, A. J. Roest. Aan de kiezers wordt door De Standaard de volgende mededeeling gedaan: - sRome's steun is te koop, ja, maar 'alleen tot den prijs van uw zelfstandigheid; -Zelfs van de vrijheid van uw woord! »Denk eens, waartoe een buigen voor zulk een eisch u leiden zou!" Deze mededeeling zal waarschijnlijk niet itrekkeu om de aansluiting tusschen Katholieke en Confessioneele kiezers te bevorderen, voor zoo ver deze zelfstandig willen oordeelen, Na de Belgische centen de Duitsche Pfennigs I In de laatste dagen komen hier ter Stede meer en meer kleine koperen Duitsche muntstukken in omloop. Daar zij nagenoeg de grootte hebben van onze nieuwe centen en daarmede in uiterlijk ook vrij veel overeenkomen, valt het gemakkelijk ze voor centen te doen 'doorgaan. Natuurlijk echter, dat wie ze voor Nederlandsche centen aanneemt, bedrogen Uitkomt, want honderd Duitsche Pfennigs hebben slechts de waarde van 60 onzer centen (do Pfennig is het '/u-a van een Mark.) "Wij meenen onze lezers tegen de vreemde indringers te moeten waarschuwen. {N.Jt. Ct.) Na uitvoerig» diserssiën, in twee avond- ïittingen en een dagzitting heeft de Amsler- datnsche gemeenteraad de voordracht van bur gemeester en wethouders tot heffing van een itraatbelasting aangenomen. De jaarlijksche vergadering van de Maat schappij depr' Nederlandsche Letterkunde te Leiden zal worden gehouden Donderdag 19 Juni. - "Wijlen mejuffrouw A. Jansse geb. De Yette, heeft vermaakt aan het R, K. Parochiaal armbestuur van Delft de som van f100. Volgens het Bureau Veritas zijn in de maand April jl. veiongelukt 104 zeilschepen, .waaronder 10 vermiste, als: van Engeland 38, Duitschland 12, Frankrijk 11, Nederland '11, Amerika 7, Noorwegen 6, Italië 4, Zweden 4, Oostenrijk 3, Denemarken 2, Chili 1, Griekenland 1, Portugal 1, Rusland 1 en 2 waarvan de ■nationaliteit niet is aangegeven. In dezelfde maand veropgeiukten 6 stoom schepen, waaronder 1 vermiste, als: van Enge land 3, Oostenrijk 1, Frankrijk 1 en Noorwegen 1. Botterdam. Gisteren avond hield de kies vereeniging. sBurgerplieht" een vergadering tot het stellen van kandidaten voor het lidmaat schap van de Tweede Kamer dér Staten-Geneiaal. -Door den heer G-. Hintzen werd de heer R. P. Hees R.Az. kandidaat gesteld. De heer M. SymoDs jptelde den - heer mr. -A. J. Roest. Daar- geen i' andere namen werden genoemd verklaarde de heer Hintzen de aanbeveling van den heer Mees in den kring van deze kiesvereeniging overbodig Jy'achten, daar allen dien hèer in zijne grootc verdiensten kennen. Mocht iemand deze kandi datuur bestrijden dan was hij bereid haar te verdedigen. Ook de heer Symons achtte het onnoodig omtrent de kandidatuur van den lieer Roest veel in het midden te brengen, omdat de heer Roest genoegzaam bekend is en hij verwachtte dat deze een werkzaam lid der Tweede Kamer zal kunnen worden. Bij stemming verkreeg de heer Mees 54 en de heer Roest 32 stemmen. Het verschil tusschen de stemmen die werden uitgebracht was hierin gelegen, dat, voor beide kandidaten gelyk gestemd wor dende, 21 briefjes enkel met den naam van den heer Mees waren ingevuld, terwijl 2 stemmen die met den naam van den heer Stolk waren ingevuld van onwaarde werden verklaard, als zijnde deze geen kandidaat gesteld. De heeren Mees en Roest zijn alzoo lot kandidaten verkozen. Toen de voorzitter beiden als zoodanig procla meerde, spoorde hij aan nlle krachten in te spannen den,heer Mees andermaal naar de Kamer af te vaardigen, daar die plaats hem rechtmatig toekwam. Eveneens, zeide hij, is de keus van den heer Roest een goede keuze en hoopte dat beiden met vlag en wimpel als leden van de Kamer zouden worden gekozen. In de kiesvereeniging aNedeiland en Oi anje" die gisteren avond alhier werd gehouden en waarin eerst het bestuur werd aangevuld, dat thans bestaat uit de heerenJ. Voorhoeve II.Cz., voorzitter, A. S. Entingh, tweede voorzitter, A. Timmers, penningmeester, J. ,T. Bal, secretaris, allen te Rotterdam, J. II. Wiersma, te Schiedam, \V. G. Conp'tjnte Kralirigen en II. Van der Hill, te Delfshaven, werden met grooto meerder heid van stemmen tot kandidaten voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer gesteld de heeren: mr. L. VV. C. Keuchenius, te Batavia, en jhr. mr. A. F. De Savornju Lobman, te 's Hert'ogenbosch'. -Gisteren middag had alhier de opne- jug plaats van den tramweg, lijn Beurs- Jonkerfransstraat, door den adjunct directeur der gemeentewerken, den heer Scholteu, Ook enkele belangstellenden woonden met de directie eu de aannemers van den weg, ,enz. de proef ritten bij, die. voor zoover wij er getuigen van waren, zeer goed slaagden. Alle bochten, waar onder zeer lastige, werden gepasseerd zonder horten of stooten. In liet algemeen was de gang der wagens zeer gelijkmatig, zonder golveude beweging. Het maakte intusschen den indruk dat de keerhekken, die aan het Steiger en het Westnieuwland zijn geplaatst, noodzakelijk be- hooien doorgetrokken te worden tot aan de Groote Markt. Het water is daar 'zóó nabij en de kaaimuur zóó hoog, dat, indien de paarden schrikken, ongelukken kunnen gebeuren. Het materieel verdient allen lof. De flinke paarden, do elegaute wagens en de nette uni formen vun koetsiers en conducteurs trokken de aandacht. Er waren langs den weg vele nieuwsgierigen om den tiaoi te zien vooi hijgaan. De beslissing van het gemeentebestuur zou vermoedelijk heden volgen. Indien zij gunstig luidt, dan zal dqze lyn Zondag ochtend voor het publiek ver keer worden opengesteld. Met het oog op de tijdsomstandigheden zal dit zouder eenige feestelijkheid plants hebben; maar het nieuwe middel van verkeer zal er met niet minder sympathie om ontvangen worde». (IV. B. Ct.) Amsterdam. Aanstaanden Dinsdag, des namiddags half twee uur, zal de Willem Ba- rentte vun hier vertrokken. Ctrecht. J!. Donderdag hield het comité voor de oprichting eener bloem- en diergaarde een vergadering. Dë 'commissie, benoemd "om onderzoek te doen naar de waarde van Tivoii en de mogelyltheid om andere geschikte ter reinen te bekomen, bracht rapport uit. Afet de conclusie van dit dégelijk rapport.vereenigde de vergadering zich eenstemmig. Alsnu zijn dug definitieve stappen in deze te wachten. (U.d.) Rijssen. In eene alhier gehouden verga- dcring van liberale kiezers is met algemeens stemmen tot kandidaat voor de Tweede Kamer in het hoofdkiesdistrict Deventer gesteld de heer mr. P. Blussé van Oud-Albias, aftredend lid, Ook te Goor, Markelo, Holten en Heliendoorai is de heer Blussé als kandidaat geproclameerd,! Amersfoort. Door mevrouw de wed. A, A, Danckerts geb. Jolles, dezer dagen alhier overle- j dan, is vrij van successierecht vermaakt aan t. het burgerweeshuis ongeveer f650, de Luther- sche kerk en armen ieder p. m. f350 en dd Amersf. afdeeling van het Ned. Bijbelgenoot schap f100. Arnhem- Donderdagavond had op het Oude Kerkhof de onthulling plaats van het monument ter nagedachtenis van wijten J. P, De Keyser. Het bestaat uit een zeer welge lijkende buste van wit marmer in eene arduinen nis boven het graf geplaatst. De vervaardiging daarvan werd opgediagen aan professor Stracké te Amsterdam. 's Ifertogenbosch. De rechtbank alhier be vestigde gisteren het vonnis van den kanton rechter in zake St. Agatha. De kloosterheeren zijn niet ontvankelijk verklaard in hunne pos sessore vordering, als missende rechtspersoon lijkheid. Naar men zegt. is de markies De Cans' van plan, aan Adelina Patii het recht te betwisten om iu Frankrijk op te. trede». In Silezië woonde, jaren geleden een zeer rijk grondeigenaar, die een dochter en een zoon had. De dochter was het eerst geboren, echter •nietde erfgename, daar het riddergoed bekend stond als majoraat en derhabe volgens lands gebruik het goed op den zoon moest overgaan, En toen dan ook de vader gestorven was, nam zijn stamhouder de noodige maatregelen, om de' erfenis te aanvaarden. Maar, o wee! daardeéih zich plotseling een zeer arme, maar slimme' assessor op, die reeds sinds lang de liefde der zuster gewounen had en bewees, dat het goed' niet een majoraat maar een seniovaat was en derhalve op het oudste kind, op de dochter moest overgaan. De zoon weid thans met 6000' Thaier afgescheept, en trok naar Amerika, zonder dat men later iets van hem hoorde;' de slimme assessor echter trouwde met de rijke erfgename en is thans eerste president' van den Dnitschcn Rijksdag. Uit een tweede opgaaf in de Opinionef waaraan het bericht omtrent den Italiaan- schen hardlooper ontleend is, blijkt thans, dat hu blad zich den eersten keer vergistte. De* zoogenaamde locomotiefmenech heeft werkelijk den voorgenomen weg II. Zondag afgelegd; doch de laatste 20 kilometer slechts in vijf kwaitier of juister in 80 minuten, nadat hij eerst een weg van 110, niet zooiils oorspronkelijk- gemeld was 150 kilom., in 11 uren aflegde, Gewoonlijk berekent rnen, dat iemand in één uur 5Va kilom. ruim kan afleggen; men zal' dus moeten erkennen dat, hoewel de opgaaf thans lang zoo fabelachtig niet klinkt, als ons dezer dagen terecht werd opgemerkt, de bedoelde hardlooper er toch een Binken stap heeft moeten opleggen. Immers tien eersten weg legde hij af met een snelheid van 10 kilom in het uur, en de. tweede van 15 kilom. Een bankier té Parijs, D. genaamd, die' nog onlangs een belangrijke flnancieele operatie" had uitgeschreven, heeft de vlucht genomen en- zich meester gemaakt van al de gelden, di# voor bedoelde operatie bij hem gestort waren-- Hef passief moet aanzienlijk zijn.

Schiedamsche Courant | 1879 | | pagina 2