G. P. en D. De Z.,Ajvonende te Maassluis, vervolgd ter zake vati slaan, ieder tot een cel straf van drie maanden en een geldboete van f 8, bij wanbetaling te vervangen door een celstraf van een dag, Vervolgens stond terecht: H. R., wonende le Schiedam, beklaagd van misbruik van vertrouwen. Eisch Va jaar ge vangenisstraf eenzaam en f'12,50 boete of 1 dag gevangenisstraf. Ingevolge de bevelen des Konings zal door de officieren wegens het overlijden van Z. K. H. den Prins van Oranje, te rekenen van den 12den dezer, gedurendo 4 weken de rouw worden aangenomen, bestaande in een rouwband ter breedte van 6 centimeter en voorzien van eene rozet, te dragen om den linker bovennrm. Van particuliere zijde schiijft men aan bet V. B.: Op het verlangen van Z. K. II. Prins Alexan der der Nederlanden zullen de leden der hof houding van wijlen Hd. broeder, den Prins van Oranje, zich de volgende week begeven naar Paiijs tot bijwoning van den lijkdienst, die den dag vóór het vertrek van het vorstelijke lijk uit Frankrijk naar Nederland zal worden ge houden ten huize van den Nederlandschen gezant, baron Van Zuylen van Nijevelt. Men «ihrijlt uit Parijs van Zondag aan het Dagblad: s Heden ochtend te 9 uren is de loodea lijkkist, die tot dusver op last van Z. IC. H. Piins Alexander open was gebleveD, in tegenwoordig heid van baron van Zuylen van Neyeveli dicht gesoldeei il. Vooraf zijn door dr. Gannel, die het lijk, zooalx ik u vroeger berichtte gebalsemd heeft, ruim 5 iiteis essence daarover uitgestort, ten einde het bruin worden te voorkomen. Het gestikte satijnen kleed is daarbij tevens zoodanig nm het hoofd geplooit, dat alleen het daardoor omlijst gelaat vrij- en door het op het deksel aangebiacht ovalen spiegelglas zichtbaar blijft. De handen zijn bedekt met witte satijnen hand schoenen. ïDe looden kist, die aan de binnenzijde tot meerdere stevigheid met hout is gevoerd, zal nu eerstdaags geplaatst worden in een sierlijk bewerkte mahonie- of eikenhouten ki«t. Het Vorstelijk lijk zal met een tpcciaal daartoe ingerichten lijkwagen worden overgebracht naar het station van den chemin de fer du Not d, en Van daar onmiddellijk in een louwwagen per extra trein naar Delft worden vervoerd. De Senaat der Amsterdamsche universi- tfeit heeft besloten, wegens het overlijden van Z. K.- H. den Pt ins van Oranje, den rouw aan te" nemen voor den tijd van zes wekeu. De juistheid der bewering van de Middb. Ctdat de zonen van den Prins von Wied, thans, na Piins Alexander liet nna«t aan den troon staan en dus na hem, het eerst in ann- inei king zouden komen voor do opvolging, wordt door het "Oir. Dagbl. betwijfeld. Ook wij deelden tie zienswijze der Middb. Ct, niet. Het kornt ons nl. voor, dat kiacbtens attt, '15 en 16 van de Giondwet na Piins Alexander de Kroon zou overgaan ep Prins Frederik, Overleed Piins Alexander ióór zijn oudoom, 'dan zou deze de kroon enen en die overbien- pen op den oudsten zoon van zijne dochter, den jeugdigen Prins von Wied. Sterft echter Piius Fiedeiik vóór Ptiiis Alexander, dan gaat o. i. de kroou over op Prinses Sophie, Gipothei login van baksen-Weimar-Eisenach, die slechts een zoon heeft, de erfgroothertog Karei August. Voor het ©ogenblik bestaat o. i. meer kans, dat de kroon o vei gaat in het huis van Saksen-Weimar dan in dat van Wied. (22. Nil.) De Rederijkeiskamer »>lan van Beers" te Utrecht, waarvan wijlen Z, K. II. de Piins van Oranje beschermheer wa», heeft besloten den rouw aan te nemen voor den tijd van zes weken en heelt verzocht door een deputatie uit het bestuur zich bij de begrafenis te Delft te mogen doen vertegenwoordigen. Naar aanleiding van het in Amsterdam algemeen verspreide gerucht, dat de heeren Ledeboer en De Wit zich naar het buitenland hebben begeven, deelt de redactie van het Handeltllad mede, dat een geacht stadgenoot haar meldde, Maandag moigen den heer De Witt nog in Amsterdam te hebben gesproken en dat toen de heer Ledeboer zich ook aldaar bevond. In de gisterenavond te Rotterdam ge houden buitengewone algemeene vergadeiing van aandeelhouders in de Rotterdamsche Handels- vereeniging, die druk bezocht was, is het voorstel van commissarissen: ïniet over te gaan tot de ontbinding der vennootschap", aangenomen met 783 stemmen tegen 5, terwijl 25 aandeelhouders buiteu stemming bleven, zooJat de Vennootschap zal blijven bestaan. Op de vraag van den voor zitter of een der aandeelhouders zich aankant tegen een vooiste! van den heer Wiener om de heeren De Monehy en Scholier bij acclamatie tot directeuren te benoemen, pi otesteerde niemand daai tegen, zoodat deze heeien ais zoodanig zijn gekozen. De feesten van »Rotte's Mannenkoor* te Rotterdam zijn voor onbepaalden tijd uitgesteld. Men schrijft uit den Haag aan de Prov Groit. Cour. 't Is niet de vei werping der kanalen wet, nog eenige .unleie reden van politieker, aai rl, die den Minister Tak noopt om afstand te doen van zijne poitefeuille. Een geheel private aangelegenheid is oo.'zauk, dat de Minister zoo stijf op zijn stuk staat, en niet tot blijven te bewegen is. Als commissaris der maatschappij Zeeland heeft de Minister bij de administra teuren der nalatenschap van Prins Hendrik aangedrongen op nakoming der verplichtingen, die de overleden Vorst jegens de maatschappij op zich nam. Die aandrang vond geen gunstig oor, en dit gaf aanleiding tot onaangenaam heden, tengevolge waarvan de-, verhouding lunchen den heer Tak en een van de hooge erven in privé van dien aard geworden is, dat ook de omgang in kwaliteit niet is vol te houden. De Minister van Financiën maakt bekend dat het saldo van 's Rijks schatkist bij de Nederiandsche Bankop 14 dezeren de som der betaalmiddelen op dat tijdstip bij de be taalmeesters aanwezig, te zamen een beding uitmaakten van f 19,300,978.GOV;:. Een processie, gaande uit de Mat tinuskerk, is Zondag met volle muziek de stad Veulo doorgetrokkeu.O. a. bevoud zich bij deze proces sie de burgemeester, de lieer II. j. A. Mulder, die alle muziekuitioeringeu wegens het groote verlies, dat het vadei land geleden heeft in het afsterven van den Kroonpiins, op^Iastder Re- geeiing had moeten vei bieden. De tweede gewone jaailyksche St. Senatius- pioeesMi; is ook Zateidag te Maasti icht gehou den, opgeluisterd dooi de muziek dei stedelijke harmonie en vau hctSt-Sei vatiuskoor. Ei werd aan deelgenomen door het lid van de Tweede Kamer den lieer G. A. bui on De Bieberstein en door den buigemeestei, den lieer' W. II. Pijis, aan het hoofd, in ambtsgewaad. Men schijnt iu Limburg niet te weten, wat er in Nederland omgaat, De Qelderlandtr verneemt, dat de aloude Mook-che pioees-ie op IJ. bnciainentsdug van hoogei band is vetboden. De wedvlucht, Zondag door de postduiven- sociëteit De Valk te Delfshaven van Paiijs gehouden, was gunstig te noemen, eti had, na loshituig der ze.- daatuau deelnemende duiven te G uien 'smoigeu.-, den volgenden uitslag: No. 1 duif vim 'den lieer C. Bessou, te 2 uren, 21 min., 57 sec.; No. 2 duif van den heer S. .1. tUteubuig, te 3 uren, 55 imji., 12 sec.; No, 3 duit van den heer M. J. H. Mook, te 4 uren, 15 min., 28 sec.No. 4 van denzelfden te 5 uren, 34 min., 28 sec.No. 5 duif fjjj den heer 0. BessonMaandag ochtend te ff uren, 56 min., No. 6, nog niet terug. Te Overschie is by het onweder van Maandagavond een koe in een land door den bliksem doodgeslagen en onder Kralingen een paard. Door wijlen jhr. rar. P. B. 3. Vegelia van Claerbergeu, te de Joure, is f 1000, vrij van saceessie-rechten, vermaakt aan de Weduwen- en "Weezenbeurs van onderwijzers in Friesland. De Duitsche Protestantendag zal ditjaar den 7u en 8n October worden gehouden te Gotha. De Tijd adviseert voor de herstemmim te Goes als volgt: Hoezeer men bij herstem mingen van twee kwaden het beste moet kie zen, staan de Katholieken van Goes voor twee kandidaten, die zij onvoorwaardelijk moeten verwerpen. Een man als Savornin Lohman, die zich in zijne jongste geschriften door papen- haat steeds onderscheidt, is voor de Katholieken even onaannemelijk als zijn liberale tegenstan ders. Weshalve wij nu den kiezers van Goes moeten aanraden, zich op 24 Juni van stemmin" te onthouden. Voor het gerechtshof stonden gisteren ia hooger beroep te recht, P. P. v. G. en G. P. v. V. uit Delfshaveu en Rotterdam, behoorende tot een gevaarlijke dievenbende" aldaar, be schuldigd van diefstal uit een pakhuis. Het O. M. requireerde vernietiging van het vonnis der rechtbank te Rotterdamwegens gebrek in den vorm, eischte 6 jaar en 8 maanden gevangenisstraf voor den eerste en 2 jaar cel- stiaf voor den tweede. Maandag uitspraak. De beschuldigden waren ook in 't bezit gevonden van den sleutel der brandkast van een orilangs te Rotteidam bestolen firma. In den kaatsten tijd komt liet te Amster dam weder herhaaldelijk voor, dat aan kleine kinderen, die zich zonder toezicht op straat bevinden, oorbellen en halsketens 'ontstolen worden. De voiige week arresteerde de politie voor dit feit eeu paar meisjes, die de kinder- schoeueu nog niet ontwasseu waren, en de opbrengst van de gestolen sieraden hadden aangewend om haar snoeplust te bevredigen. Maandag avond schijnt een dergelijke diefstal weder geschied te zijn op de Noordermarkt door eeu meisje, dat niet heel veel ouder was dan de bestolene zelve. Bij den boekhandel bestaat het voornemen om op het giaf van den uitgever D. A. Thieme een gedenkteeken op te richten als eene hulde aan zijne veelzijdige verdiensten. Bil Bij Kon. besluit van 10 Mei II. zijn goed gekeurd de statuten der vereeniging »de So- phia-stichting. te Scheveniugen. liet doel der vereeniging is, als gedeukteeken ter eere van wylen H. M. Sojjhia Fredeiika Mathilda, Koningin der Nederlanden, geboien Prinses van Wurtembeig, te Scheveningen eene instelling op te lichten, bestemd tot tijdelijke verpleging van kinderen van minvermogenden, waar ook in Nederland gevestigd, en zonder onderscheid van godsdienstige gezindheid, voor wie zeelucht en het gebruik van zeebaden noodig worden geacht, en die instelling in het vervolg te onderhouden. De-fatsoenlyke Hagenaars kunnen, niet tegenstaande de laan van Meerdervoort uiet meer ten opcnbai eu dienste bestemd is, toch van dien fraaien wandelweg profiteered. Uit een brief van Mr. J. J. Bergsma aan de Haagsche bladen bljjkt, dat de Groot-hertogin van Saksen- "Weimareen beslissing heeft genomen,'die alle partijen zal bevredigen. De heer Bergsma schrijft: >Zal het'gevolg van het gevallen1» besluit zijn, dat de Laan genomen wordt van den legger der wegen en voetpaden van de gemeente 's-Gravenhage, het is mij een zeei; aangename taak namens H. K. II. de' Gróothertogin van Saksen-Weimar bekend te maken, dat de Laai*

Schiedamsche Courant | 1879 | | pagina 2