BimnMsclie Berichten. Cl - v f. /x /li binnenland te kunnen aanvaarden. De gezond heid der expeditie-leden liet niets te wenschen over. EGYPTE. Beuiers office meldt, dat deEagelsche, Fran= sche en Duitsche consuls zich gisterennacht ff naar het paleis begaven, den IChédive verlang den te spreken en aan dezen vet klaarden, dat zijne afzetting van den troon door»den Sultan en het vertrek van Halim-pascha naar Egypte als zijn opvolger tegemoet gezien werden, tenzij de Khèdive toestemde, dadelijk van den troon afstand te doen. De Khèdive verwees echter de consuls als eenig antwoord op nieuw naar den Sultan. TURKIJE. De Porte heeft een verzoekschrift met 2000 handteekeningen van Egyptenaren ontvangen, om den Khedive te handhaven. AMERIKA. Van een met Porfirio Diaz bevriende zijde is te New-York bericht ontvangen, dat generaal Negrete zich reeds heeft onderworpen. Er was sprake geweest van een voorstel om het pre sidentschap van Diaz te verlengen, maar hij zelf heeft er zich tegen vetklaard. Hoe het met de ovetige opstandelingen staat, werd niet gemeld. SCHIEDAM, 26 Jnni 1S70. Heden, don dag der begrafenis van het stoffelijk oveischot van Z K. II. den Ptins van Oranje, heerschte hier allerwege een indruk wekkende stilte, welke nog verhoogd werd toen het plechtig klokkengelui zich van 11 12 uren in den voormiddag deed hooren. Eenige ingeze tenen hadden de vlag ter halver stok, den knop met rouwfloers omwonden, uit hunne woningen gestokeo. Ook door de herstemmingen, die nu alle bekend zijn,, heeft de stand der partyen in de Tweede Kamer geen beduidende verandering ondergaan.' De liberale pvrtij bleef, ofschoon, zij Steen- wijk verloor en in Utrecht en Zwolle mannen, die meermalen aan hare zijde stonden, vervan gen zag door een conservatief en antu evolu tionair, de groote meerderheid behouden. De antirevolutionairen mogen zich verhengen over vier overwiuningen door haar behaald in de-districten Steonwijk, Gorinchem, Zwolle en Goes, ofschoon, die vreugde wel eenigszins ge temperd wordt door de wetenschap, dat hen een organiseerend hoofd ontbreekt, zoodat er geen sprake kan zijn, dat zij zich aan het hoofd der Regeering zou kunnen stellen. Do conservatieven, die in de laatste jaren steeds hunne gelederen zagen verminderen, ondervonden zulks ook nu weder, zoodat er van eru conservntieve pat tij eigenlijk geen spmke meer kan zijn. De liberalen te Gouda hebben getoond, dat zij bij genoegzame krachtsontwikkeling de over winning kunnen behalen. Gouda heeft een be schamend voot beeld gegeven aan Steen wijk, Haarlemmermeer en andere distiicten, waar, bij de aanwending van doeltreffende roaati egelen door de liberalen, hun de ovetwinning verze kerd is. Een juister blik op de verschillende toestan den en als gevolg daarvan een meer energiek optreden van de iiberale partij, zou haar in menig distiict de zege doen behalen, waar zij tot heden de nedei laag leed, Aan de Kamer van Koophandel en Fabtie- ken alhier is gezonden het belicht omtrent den handel en oe scheepvaart in het Britsche Konink rijk over de maand April 1879. De beambten van het Postkantoor alhier, jdie, toen de bliksem gisterenmiddag in 't kan toor sloeg, daar aanwezig waren, hadden een gevoel alsof zij een steek in het hoofd kiegen. Eenige heeren, die in de vestibule stonden om brieven af te halen, verwijderden zich zeer ontsteld met spoed uit het gebouw, terwijl een drietal heeren, dat voor de bui aan den ingang van het kantoor was schuil gegaan, tegen elkander werd geworpen, en twee hunner aan het rech ter been geiaakt werden, evenwel niet ernstig; alle drie verkeerden geruimeu tijd in een toe- Stand van verdooving, en hadden een phos- phoraehtigen smaak. Van een der boomen voor het postkantoor is een tak geheel ver schroeid. Gisteren namiddag is het 2V»jarig doch tertje van schipper P. Bijl, liggende met zijn schuit in de Nieuwe Haven, terwijl het tegenj het zetboord leunde, uitgegleden en ovet boord' gevallen. Op het hulpgeroep van haar zusje, liep haar ongeveer 12jarige broeder Arnoidus onmiddellyk naar de plaats des ongevals, sprong overboord en had het geluk zijn zusje te grijpen en het daardoor het leven te redden. Aan zyn vader, die inmiddels te hulp was gesneld, reikte hij zijn zusje over en begaf zich daarna ook aan boord. Naar wij vernemen heeft genoemde Arnoidus Bijl door zijn onverschrokkenheid en tegen woordigheid van geest, meermalen ook op andere plaatsen, waar zijn vader met de schuit lag, het leven van kinderen gered. H. M. de Koningin heeft ook harerzijds hulde willen brengen aan de nagedachtenis van wijlen den Kroonprins, en een kians doen vervaardigen, bestemd om morgen op de lijk kist te worden bevestigd. De kraus is geheel bewerkt van witte anjelieren, witte rozen en oranjebloemen. Over de bovenzijde ligt een YV van witte anjelieien, met een kroon van oianje- bloesem. De endei zijde is vei smid met witzijden linten. Do krans, door ingezetenen van Roozeu- daal op de kist, die het stoflef^fe oveischot van den Piins van Oianje bevatte, nedei gelegd, be- stond geheel uit witte rozen, versieid met een stiik van oranje, rood, wit en blauw lint, om- zet met krip. Op het lint staat in -gouden letters dit op schrift: Hulde aan het stoffelijk overschot van Z. X. Tl. den Prins van Oranje hij aankomst op den vaderlandschen lodem. Boor eenige vader- landsche Nederlanders. Roosendaal 23 Juni 1879. Onlangs werd door den gemeenteraad van Overschie zoo wordt vandaar aan het It Xhl. geschieven besloten de politie te organisedun. Et- waren slechts 1 gemeente-veldwachter, steeds kenbaar aan zijn groene uniform, en 4 nacht wakers. die des winteis soms meer op bandieten dan op agenleu geleken. Ieder hunner tiok aan, wat hem het geschiktste voot kwam, van daar het zonderlinge geval, dat de hm gei s in den nacht veelal zelf niet wisten of zij met een nachtwaker, dan wel niet een viecmdehng te doen hadden. Nu evenwel zijn ey twee agenten en twee nachtwakers benoemd. Over de unifonn van de agenten is maar een roep, til. dat zij uitmunt door netheid en eenvoud.'De groene kleur heelt plaats gemaakt voor een hekleie blauwe. Werd vroeger het politie-toezicht be- pei kt tot de kom der gemeente, thans z.al ook op de buitenwegen toezicht 'vvoi den gehouden. Ook voor de stiantreioiging wendt batei ge zorgd. Schitterde vroeger de vuilnisman veelal door zijn afwezigheid, met den thans benoemde gaat het beter, omdat hij bij zijn dienst meer om de belangen van de burgerij, dan om zijn eigen belang zal moeten denken. Het ware te wenschen, dat ook beter toezicht op hot water weid uitgeoefend. Des zomeis vooial kan dit te Overschie bijzonder .slecht zijn, teivvi,! het dan bovendien nog dikwijls verontreinigd wordt door doode honden of katten, die door het stroomen van het water de reis maken van Schiedam over Overschie naar Rotterdam, Al li- V- s, "V* - fl f kan ook door het toezicht het water niet bete wordeu, de dingen dio liet nog meer verow reinigen, konden toch verwijderd worden. Bij beschikking van den Minister vaufiVa terstaat Handel en Nijverheid van den 20e deze is aan de Rynkabelsleepvaart-maatschappij t Rotterdam tot wederopzegging vergunning ver leend, om haren kabelsleepdienst, te rekënei van 23 dezer vooiloopig in werking te brengen De Indépendanca Beige zegtHet berich dat Kerdijk, een der directeuren van de Afn kaansche Jlandelsvareenigingvan Rotterdam reeds aan het Nedei landsch Gouvernement de daartoe gedane aanvraag was uitgeleveri is eene vergissing, Kerdijk is nog in de gevat genis der Pelils-Carv.es. Hij heeft zich in cas satie voorzien tegen de beslissing van het Men -/schrijft aan de Midd. Ct. Rotterdam Het meubilair van Pincoffs, zoowel in zij; huis op liet Willemspiein alhier, als op zij; buitengoed onder Katendrccht, is thans tei openbaien verkoop aangeslagen. Die inboedel, worden vei kocht op last van de curatoren it het faillissement. Daartoe behooit eeao zee; groote partij kostbaar zilverwerk. Het verhaa van de 8 of 9 groote zware kisten met kost baarheden, die Pincoffs op z'ijne vlucht zot hebben medegenomen, verliest daardoor zéér veel van zijne waarschijnlijkheid Het blijkt ook uit andere omstandigheden meer en meer, dat er onder de Pincoffs-ver- halen vee! verdichting loopt. Hoe geneigd men onwillekeurig ook is om te deuken, dat hg met een goeden buit weg is, onwaarschijnlijk is het geenszins, dat hij tot het laatste oogeubhk alles gebruikt heeft om gaten te stoppen en z.ich zoolang mogelijk staande te houden, altijd iu de hoop, datA het hem gelukken zou zich een nieuwe milhoenenbron te openen, waartoe het dan ook niet aan pogingen ontbioken heeft In de eerste oogenblikken meende men, dat 4 a 5 ton, die men zegt dat de Ned. fiidkck Gasmaatschappij bij do ïamp veiloren heelt (het juiste bedrag zal wel in dn aanstaande vergadering dier maatschappij blijken), gestoko waren kort voor de vlucht der familie en tot reisgeld gediend haddenlater echter is gebleken dat ook dat geld, evenals dat van de liott, Ilandelsvereeniging en van de 'Roü. "Banken evenals de groote sommen, door familieleden vooigeschoten, verdwenen is in de onderne mingen en speculation van Pincoffs. Op gelijke wijze Kan het gegaan zijn met zijn eigen pai ticulier vermogen en dat zijner vrouw. Mocht het echter waar zijn, dat hij (zooals sommigen beweien en zij. d,e van meer den stand van zaken hebben leeren kennen tegenspreken) schatten meegenomen heeft, dan kan dit niet verborgen blijveu. Het spreekt toch van/elf, dat op het doen en laten van Pincoffs te Nevv-York scherp het oog gehouden wordt, Van Pincofft deelt de schr. der Haagsche blieven in de Zutph. Ct. het volgende staaltje van sgenialo oplichterij" mee. Voor eenige maanden schreef hij aan een zijner vrienden in het buitenland, dat hij misschien in de gelegenheid was, hem nog eenige aandeelen te bezoigen in een zeer goed gerenommeerde zaak. Het zal veel moeite kosten, schreef Pincoffs, maar voor u wil ik mij die .moeite wel getroosten. De liefhebbers zijn echter vele. Terstond schreef de vriend terug, dat hij ziek inderdaad verplicht zou achten, indien hy nof eenige aandeelen k®n krijgen, en eenige daget laterontving'hij dan ook van Pincoffs de ver blijdende tijding, dat het hem nog gelukt was voor dei tig duizend gulden aandeelen machtig te' worden) het 'had hem nog meer moeiU gekost, dan hij zich eerst had voorgesteld. Ea wat. bleek nu na het Rotterdamsch schandaal waardoor de ..aandeelen alle waarde verloren Dat de moeite van den genialen oplichter een. jv

Schiedamsche Courant | 1879 | | pagina 2