Mfljiit iaplüb, nitpaierytejaii. liiteilaiilscls Deficits». A0. 1879. Woensdag; 16 Juli. 1 4713. Kennisgeving. Kennisgeving. 's.. gev. me I rie en ertigste J a a r g: anff. (r Abonnementsprijs, pei kwaitaal1,85. Franco per post, door het geheele Rijk. - 2.50. Afcmiderlijke nommers- 0,10. MABfit, JB, 1S4. Tweede Zitting der Commissie van onderzoek voor dc Schutterij. Burgemeester en Wetsioudhus van Schiedam - jnaken bekend, dat de Commissie uit hot Plaatselijk Bestuur, ingevolge art. 15 der Wet op de Schutterijen, heiast met liet onderzoek nopens deal of niet gegrond heid de; redenen welko tot viijstelling of uitsluiting van de dienst der Schutterij zijn ingebracht, hare tweede gewone jaarlijksche zitting zal houden op Dingdag den 22 Mij a. s. des namiddags ten G ure, ten Raad- huize, tot onderzoek van alle reclames, door de inge schreven en geloot hebbende personen van dit jaar en door do reeds vroeger ingelijfden ingebragt, alsmede tot het onderzoek der nommei verwisseiaars. Dienende verder tot onderrigt dat zij, die niet voor de Commissie mogteii verschijnen, Zullen worden ge houden'" geenc redenen tot vrijstelling te hebben en mitsdien finaal voor de dienst der Schutterij worden aangewezen. Schiedam, den 14 Julij 1870. Burgemeester en .Wethouders voornoemd, P. i. VAN DIJK VAN MATENESSE. j De Secretaris -\V. MULDER. - - 'De Burgemeester van Schiedam, Brengt bij deze ter kennis van de Ingezetenen 'Oat de Kohieren van Patentrogt No. 2 en 3 dezer Gemeente ovei; 1iet Dienstjaar 1879/SO door den lieer Provincialen Inspecteur der Diiecte Belastingen te Rotterdam, op den 12 Julij 1870 executoir vei klaard en op heden aan den Ontvanger der Directe Belastingen, ter invordering is overgemaakt. Voorts wordt bij deze heunnerd, dat een ieder ver- pligt is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet, te voldoenalsmede, dat, van lieden af, de termijn van drie maanden ingaat, binnen welken de ïcclamcs tegen deren aanslag behooreu te worden ingediend. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 14 July 1879 De Burgemeester voornoemd 1 P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. F R A S K It IJ K. Zaterdag zijn bij de kerk Saint-Nizier te Lyon wanordelijkheden voorgevallen, naar aan leiding van een lijkdienst, ter nagedachtenis van Prins Louis Napoleon gevierd. Leve het Keizerrijk! leven de pastoorswerd er van ééne ïjjde geroepen; leve de Republiek! van do andere zijde. Volgens een Bonapai tistisch blad moet een onbekend gebleven persoon zelfs den kreet hebben aangeheven: Leven de Zoeloes! De berichten luiden over het algemeen zeer verward. Maar zooveel schijnt zeker, dat een redacteur van den republikeinschen Petit Lyon- natf, die een vreedzaam toeschouwer'was, erg mishandeld is en dat de politie zoek was. De Petit Zyouuaü noemt verscheidene offi cieren bij name,, die in groot uniform den lijkdienst hebben bijgewoond. OblTSCULiül). De 22eichs-Anz. maakt de benoem'",-1" nnen- vbaar van den Minister van Openbare Werken May bach" tot'chef van het rijksbureau voor het bestuur der rijksspoorwegen en van den pre sident der rijkskanselarij Hofman tot Minister van Koophandel. ^Voorts bevat dat officieele blad het toestaan door Keizer Wilhelm van het gevraagde ontslag door de Ministers Falk en Friedenthal, onder behoud van hunne titels en hun rang als staatsminister, alsmede de benoe ming van den opper-president van SilezieVon Puttkammer tot Minister vanEeredienst, en die van den ridder en grondeigenaar dr. Lucius, tot Minister van Landbouw en Domeinen. OOSTENRIJK. Bij herstemming in de Bukowina is de Minister Stremayer tot lid van den Rijksraad gekozen. De Presse meldt uit Sofia, dat de Vorst van Bulgarijè Zondag ziju plechtigen intocht heeft gehouden. Een Korps 'van 10,000 man Bulgaarscbe militie stovd langs den weg ge schaard. De Vorst heeft op de toespraak van den metropolitaan geantwoord^ in het Bulgaarsch. "8 N 6TE Jh.rt Jt Ür Het aantal personen, bij de begrafenis van Louis Napoleon tegenwoordig, wordt op 150 a 160 duizend geschat. Na afloop der plechtig heid had Prins Napoleon een lange conferentie met de ex-Keizerin. Mag men een depêche aan den Parijschen Globe 'gelooven, dan zou luitenant Carey door dan krijgsraad na degradatie uit dén militairen dienst zijn ontslagen wegens wangedrag tegen over den vijand. RUSLANl). Te Srnolensko hebben zich dezer dagen ver scheidene cholera-gevallen voorgedaan. Men iieeft thans de zekerheid, dat de diefstal van anderhalf millioen roebels te Cherson het werk is' van de nihilisten, die door een onderaardscheu gang in het huis kwamen. Zekeve Nikitiue, eigenaar van het huis, waar de gang begint, was reeds betrokken iu een nihilistisch pioces te Odessa. De politie heeft eenige medeplichtigen in hechtenis genomen. Ook is een miilioen der gestolen som gevon den; maar men zoekt nog den ingenieur, die met het maken van den ouderaardseheu weg belast was. E B 1' T E. De Khédivo neemt de controle der Euro- peesche Mogendheden aan en verlangt, dat die krachtig zal zijn bij de groote veranderingen in het personeel der provinciale administratie. Er zijn inspecteurs in Opper- en Neder-Egypte benoemd. De onderhandelingen omtrent de internationale commissie van likwïdatie duren Yoort. Men gelooft, dat deze spoedig teueiude zullen gebracht zijn. De Ivhédive zal zich Don derdag naar Alexandië begeven. AMERIKA. De geneesheer van bet gouvernement bericht officieel, dat er zich te Memphis zes nieuwe gevallen van de gele koorts, waarvan drie met doodelijkeu afloop, hebben voorgedaan. Advertentieprijs: van 110 gewone regels met inbegrip van eene Courant1.10* Iedere gewone regel meer - 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. DEN HAAG, 14 Juli 1879. Prinses Hendrik der Nederlanden "zal zich naar de badplaats Scharbfiutz1 (in Ilolstein) begeven. SCHIEDAM, 15 Juli 1879. Bij de heden alhier plaats gehad hebbende inlevering van stembriefjes, ter verkiezing van zes leden voor den Gemeenteraad, zijn van de 733 kiezers G83 opgekomen, We vestigen de aandacht van de talrjjke kunstminnaars te dezer stede, op de feesten, te Rotterdam te geven bij gelegenheid van het 25jarig bestaan van Rotte's Mannenkoor. De deelneming aan de muzikale uitvoeringen, bjj gelegenheid van de feestviering van Amphion, nu vier jaren geleden, was, wat Schjedams ingezetenen betreft, zeer groot. Ze zal, dunkt ons, thans niet minder zijn, nu op "Vrijdag 4S dezer, na afloop van het concert, waarop onder anderen de beroemde Rubens-Cantate wordt uitgevoerd, ten '11.30 een extra trein naar Schiedam loopt, hetgeen mede het geval is op Maandag 21 dezer, na afloop van den Va'uxhall met vuurwerk, bij welke gelegenheid de Koninklijke Kapel der Grenadiers en Jagers zich laat hooren, wanneer de trein te 42 uren van Rotterdam vertrekt. Daardoor wordt de gelegenheid tot bijwoning der feesten zeer gemakkelijk gemaakt. Gisteren avond is door een paar jongens in het Galgenbosch gevonden het in staat van ontbinding verkeerend lijkje van het eenjarig kind van schipper G. Kok, wiens echtgenoot, "W. J. Burgers, en kind tengevolge vau aan varing op '1 dezer zijn overboord geslagen en jammerlijk in de Maas voor Rotterdam ver dronken. Het lijkje is onder toezicht van den politie-agent J. Ten Napel naar het drenkeling huisje op de stadsmetsehverf gebracht. Heden avond te vijf uren, even na het ter aardebestellen van het lijkje van het kind, is door L, De Wit en S. Meijer in de rivier de Maas aan de zuidzijde van de scheepstimmer werf nDe Nijverheid", ook het lijk van de moeder opgehaald en eveneens onder toezicht der politie naar de stadsmetselwerf gebracht. De onlangs benoemde twee financieele amb tenaren zijn werkzaam gestelds de heer Knotten belt bij het Departement van Financiën, de heer Teupken ter Algemeene Secretarie. B72.) Naar men verneemt, heeft do Minister van Waterstaat, Handel en Nyverheid benoemd tot voorzitter der internationale jury voor^ den v aan de Arnhemsche tentoonstelling .verbonden wedstrijd pi of. J. Bosscha, d'ierecteur der Pol. School te Delft, en tot secretaris den heer. H. L. Woltersom, technoloog te, Arnhem.'.Ue1 j opening van den wedstrijd is thans bepaald! op 31 dezer. 1

Schiedamsche Courant | 1879 | | pagina 1