BinuenlaRisBhB Berichten. De Weener dagbladen spreken van het bin nenkort sluiten eener alliantie tusschen Duitsch- Jand en Oostenrijk. De Russische grootvorsten Wladimir en Alexis, die gisterenmorgen te Berlijn aankwa men, hebben des namiddags ten 3Vs ure een bezoek gebracht aan IIII. MM. en de overige leden aan het Koninklijk huis te Potsdam. Voornoemde grootvorsten hebben daarna, op de uitnoodiging van HH. MM. aan het diner op het kasteel Babelsberg deelgenomen, waarop ook het Russisch gezantschap te Berlijn genoodigd was. De veldmaarschalk Von Manteufie! zal de reis naar Warschau eerst heden avond aanvangen. De Koning van Beieren heeft dr. Steichele, aartsbisschop van Munchen, begiftigd met de Orde der Kroon, waaraan een adellijke titel is vei bonden. Dr. Melchers, gewezen aartsbisschop van Keulen, wiens tegenwoordig verblijf onbekend is, is bij verstek veroordeeld tot eene boete van 50 mark, wegens het onbevoegd aannemen van een ambtstitel. Er was namelijk een brochure van hem verschenen, waarin h'y zich jaarts bisschop vao Keulen" had genoemd, Ter deelneming aan de internationale visschery-tentoonsleUing, die in April te Berlijn zal worden gehouden, zijn onder anderen aan meldingen ontvangen uit de Vereenigde Staten, Canada, Brazilië, Costarica, San Salvador, China, Japan, Achter-Indie en de Nijlstreken. Van de groote Europeesche landen ontbreekt nog Spanje en voor zoover eene officieele deelneming betreft ook Frankrijk, ofschoon er uit Marseille, Boulogne en andere plaatsen inzendingen worden verwacht. PRASKK1JK. De clericale Decentralisation, een te Lyon verschijnend blad, wordt vervolgd wegens het beleedigen van den President der Republiek. De rechtbank te Cbambéry heelt den pastoor te Myrieux-Trouet veroordeeld tot eene boete van 50 fr.omdat hij van den kansel de regeering beschimpt heeft. De Bonapartistische dagbladen nemen tot dusver een diep stilzwijgen in acht aangaande het door Mgaro medegedeelde gesprek van Prins Jéróme Napoleon. De door de gewestelijke Raden uitgesproken wenschen met betrekking tot de onderwijswet l'yn tot nu toe niet in het voordeel van den Minister. 28 Raden, onder welke 6 met eene republikeinsche meerderheid, hebben er zich tegen verklaard en 19 er voor. In vijf gewesten is de. vertegenwoordiging uiteengegaan, zonder een wensch, voor of tegen, kenbaar te maken. Te Parjjs is eene coöperatieve en han delsvennootschap gevormd, die zich de oprich ting ten doel stelt van een boekhandel tot uitgave en verspreiding van allerlei werken, die betrekking hebbeu op liet leeken-onderwijs en daaraan verbonden uitspanning voor kinderen. l)e vennootschap zal hare uitgave alleen bepalen tot nieuwere boeken. Zij heeft den naam aan genomen van: Librairie tTeducation laïque. De Fransche Regeering heeft, volgens een dagblad van Bonneville, besloten een onderzoek in t& stellen naar de uitvoerbaarheid van het graven van een tunnel onder den Mont-Blanc. De President der Republiek van Venezuela, de heer Guzman Blanco, heeft Parijs verlaten en zich naar Arcachou begeven. In de maand September zal te Bona (Algerie) een standbeeld worden onthuld ter eere van Thiers. Naar men zegt, zal de bey van Tunis de plechtigheid bijwonen. It E L G I E. De clericale Dien publir is woedend over den toost van deu Koning van België te Doornikdat blad noemt dien toost' lynrecht jn tegenspraak met de ongelukswet, die Z. M. onlangs onderteekeade; geen wonder dat de indruk van den toost groot was, zegt het blad, daar die werd uitgesproken in tegenwoordigheid van den ruwen gouverneur van Henegouwen (Kerckhove van Denterghenide opvolger van den afgezetten clericalen Prins Caramon- Chimay), van den vrijmetselaar Van Humbeek, den doodgraver van liet Katholicisme, en eindelijk van den vrijmetselaar Bara, die juist het tegenovergestelde is van ledelmoedigge matigd en voorzichtig." ITALIË. De Diritto meldt, dat Duitschlands vertegen woordiger bij de Italiaansche Regeering zijn leedwezen heeft te kennen gegeveu, dat het bericht omtrent eene bijeenkomst tusschen Cairoli en Bismarck, ondanks de daaraan gegeven logenstraffing, blijft aanhouden. Generaal Boët, de voormalige adjudant van Don Carlosis te Milan gearresteerd tengevolge vao het guldenvlies-proces. Uit Rome wordt nog gemeld dat Garibaldi eerst naar Caprera zal terugkeeren, nadat uit spraak is gedaan over den eisch tot nietig verklaring van zijn huwelijk. SCHIEDAM, 28 Augustus 1879. De Gemeenteraad hield gisteren eene open bare zitting, die door alle (16) leden werd bijgewoond; er bestaat een vacature. 1. De notulen van het verhandelde in de zitting van 31 Juli 11. werden gelezen en goed- goedgekeurd. 2. Ingekomen was eene missive van den Minister van Binnen!. Zaken, houdende goed keuring der benoeming van acht leeraren van het Gymnasium. Aangenomen voor kennis- geving. 3. Idem, eene missive van Ged. Staten tot goedkeuring van het raadsbesluit van 31 Juli jl. tot betaling uit de onvoorziene uitgaven, dienst 1879. Gelijk besluit. 4. Idem, de gerneer.te-begrooting voor 1880, met memorie van toelichting, in ontvangst en uitgaaf groot f 331,125.13. Zal worden ge drukt en later in de te benoemen afdeelingen worden onderzocht. 5. Idem, een ontwerp-besluit tot betaling uit de onvoorziene uitgaven, dienst 1879. Ter visie en de behandeling aangehouden. 0. Idem, een rapport der Commissie van Fabricage op het adres van J. Van der Burg, om vergunning tot demping van een gedeelte sloot aan den Singel. Gelijk besluit. 7. Idemeen rapport der Financieele Com missie nopens de gemeente-rekening over 1878. Gelijk besluit. 8. Idem, een rapport als boven nopens de vekeningeu 1878 en de begrootingen 1880 van het Burgerlijk Armbestuur en'tStads-Zie- kenhuis. Gelijk besluit. 9. Idem, een rapport van de Kamer van Koophandel op het adres van korenmeters- wegers, om wyziging van hun reglement. Gelijk besluit. 10. Idem, een adres van de Kamer van Koophandel, beti ellende het voorstel van Burgemeester en Wethouders, tot liet graven van een nieuwe Buitenhaven. Aange nomen voor kennisgeving, nadat doo Bur gemeester en Wethouders was geconstateerd dat alwederom het onderzoek der Kamer van Koophandel niet ernstig is geweest, dat zij by vernieuwing zich schromelijk heeft vergist; onder bereidverklaring om, wanneer de Raad dit verlangt, terstond de bladzijden aan te wijzen iu het gedrukt verslag der handelingen van den Gemeenteraad, waar het tegendeel is te vinden, van hetgeen de Kamer van Koop handel betoogt. - Een voorstel van den heer Melchers, dat de Raad deze aanwijzing verlangde, werd verworg- pen met 10 stemmen tegen 6. Tegen hebben gestemd de heeren J, A, Nolet Wz., J. Lechuer, Elzevier Dom, Visser, Loopuyt, Vrijland, Van der Schalk, Schieveen, Roelants en Knapt .t. Voor de heeren J. F. Legner, Melchers, Loneq, J. B. Nolet, Rijnbende en Jansen. 11. Idem, rapport der Plaatselijke School commissie op het adres vau 11. Vrijman, om eervol ontslag als hulponderwijzer. Aange houden tot aanstonds, wanneer het ondeisverp aan de orde zal zijn. 12. Idem, eene missive van de benoemde leeraren aan het Gymnasium Dr. K. W. M, MoutijnrectorDr. W'. G. Van der Weerd conrector, en Dr. B. Koster, houdende dank betuiging voor hunne benoeming. Aange nomen voor kennisgeving. 13. Idem, een adres van II. Boogaards om ontslag als hulpundei wijzer aan dc 3de open bare armenschool. Ter inzage en aangehouden, evenals het des,betredend bereids ingekomen rapport der Plaatselijke Schoolcommissie. 14. Idem, een missive van de wed. J. IJoms en D. Kins, houdende aanueming vau de voor waarden betreffende den afstand van grond aan den Buitenhaven weg. Aangenomen voor kennisgeving. ■15. Idem, een adres van J. W. Kleiss, om continuatie zijner toelage van f5.per week. Ter inzage en aangehouden. 16. Idem, een adres van agenten van politie 3de en 4de klasse, om verhooging van bezol diging. Ter inzage en aangehouden. 17. Aan de mde was het nader onderzoek van deu geloofsbrief van den heer W. A Beukeiï en rapport der Raadscommissie. Na dis cussie, overeenkomstig het rapport der Com missie, besloten tol niet-toelating van genoemden heer, met 15 stemmen tegen 1, (die van den heer Melcheis.) '18. Idem, de rekening van het Vrij-IIandels- entrepöt over '1S7S. Overeenkomstig het vooistel van Burgemeester en Wethouders en het rappott der Financieele Commissie, deze rekening goedgekeurd met algemeene stemmen/ De heeren Loopuyt en Van der Schalk, leden der directip, waren bij de behandeling van dit onderwerp niet tegenwoordig. Met algemeene stemmen werd voorts besloten tot uitbetaling van het 'schuldig geblevene, uit den post voor Onvoorziene Uitgaven. 19, Idem, rekening der Gasfabriek overl87S.— Overeenkomstig het voorstel van Burgemeester en Wethouders en het rapport der Financieele Commissie, goedgekeurd met algemeene stem men. De Burgemeester en do heeren Van der Schalk, Vrijland, Melchois en Loopuyt, leden (lef commissie, waren bij de behandeling niet tegen woordig, terwijl de heer J. A. Nolet Wbij de behandeling van dit en het volgende onder werp het voorzitterschap waarnam. 20. Idem, rekening van het St. Jacobs-Gast-' huis over 1878. Overeenkomstig het voor- stel vaa Burgemeester en Wethouders met algemeene stemmen aangenomen. De Bui ge- meester, regent van het St. Jacobs Gasthuis, was bij de behandeling niet tegenwoordig. 21. Idem, begrooting van het St. Jacobs- gasthuis voor 1880. Gelijk besluit. 22. Idem, rekening \an de Hofjes van Belois over 1878. Gelijk besluit. Bij de behande ling waren de heet en J. A. Nolet Wz. en Loncq, als regenten, niet tegenwoordig. 23. Idem, begrooting van de Hofjes vanj Belois, voor 1880. Gelijk besluit. 24. Idem, adres van H. Vrijman, om ont slag als hulponderwijzer met 1 Sept. a. s. Overeenkomstig liet rapport der plaatselijke Schoolcommissie, eervol ontslag verleend, meit algemeene stemmen. 25. Idem, benoeming van een leeranr in dft Staathuishoudkunde voor 't middelbaar order-*

Schiedamsche Courant | 1879 | | pagina 2