stemmen (terwijl de heeren Loncq, Visser en Elzevier Dom ieder 1 stem verkregen en 2 biljetten in blanco waren. Beide heeren verklaarden de betrekking, onder dankbetuiging wederom te aanvaardenzij wer den door den Voorzitter met hunne benoemirg geluk 'gewenseht. S. Idem, van ambtenaren van den burgerlijken stand. Met bijna algemee." 2 stemmen werden herbenoemd de hoeren J. Lechner, J. A. Nolet Wz. en C. J. Loncq. 9. Idem, de aanvulliug-van Raadseommissiëu. Herbenoemd werden: ra. in de Commissie voor de Schutterij, plaatsvervangend lid, de heer A. Knappert Lz.b. in de Commissie voor de Strafverordeningen, de heer J. Lechner; c. in de Commis-'e voor de Belastingen, de heeren J. A. Nolet Wz., A. Knappert Lz. ea C. J. Loncq; d. in de Commissie voor den staat der eigendommen, de heer 3. Lechner; e. in de Financieele Commissie, de heer C. J. Loncq, tevens ats voorzitter; f. in de Commissie van Contróle, de heer P. Melchers en g. in het stembureau voor de verkiezingen, plaats vervangend lid, de heer J. A. Nolet Wz., allen met nagenoeg algemeeue stemmen. '10. Idemde benoeming van leden der Commissie van Fabricage. Met nagenoeg algemecne stemmen werden herbenoemd de heeren: J. M. Van der Schalk, A. Rijnbende, J. Loopuyt en G. Visser Bz. l'l. Idem de benoeming van leden der com missie voor de gasfabriek. Herbenoemd werden met nagenoeg algemeeue stemmen de heeren J. M. Van der Schalk, P, Melchers en J. Loopuyt, terwijl in de plaats van den lieer 'J. Vrijiand, bij herstemming, met 7 stemmen werd gekozen de heer A. Schieveen; op den heer Vrijland werden uitgebracht 5 stemmen, zijnde 1 biljet in blanco. 42. Daarna werden de afdcelingen samen gesteld, tot onderzoek der begrooting voor 1880. Zij zijn samengesteld: 4e afdeeliog: uit de heeren Burgemeester, Voorzitter,Schieveen Loopuyt," Knappert, Elzevier Dom en Loncq (lid der financieele commissie)2e afdeeling uit de heeren J. A. Nolet Wz., Wethouder, voorzitter, Van der Schalk, Vrijland, Visser, J, B. Nolet en Jansen (lid der financieele com missie) en 3e afdeeling: uit de heeren J. Lechner, Wethoudér, Voorzitter. Roelants, Melchers, J. F. Legner, het nog te benoemen lid en Rijnbende (lid der financieele commissie.) 13. Aan de orde was een ontwerp-besluit tol betaling uit den post voor onvoorziene uit gaven, dienst 4879. Aangenomen met alge- roeene stemmen, 14 Idem de gemeentel ekening voor 1878 en vaststelling van het besluit betreffende het bedrag der ontvangsten (f 329,717.91Va) en -uitgaven (f 312,652.04) Met algemeene stemmen aangenomen. Hebbende overeenkomstig art. 220 der gemeentewet, de Wethouders aan deze'stemming geen deel genomen. 15. Idem de rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 4878. Aangenomen met algemeene stemmen. 16. Idem de rekening van het Stads-ziekenhuis over 1878. t— Gelijk besluit. By dit en het vorig onderwerp waren de heerea van dei- Schalk en Roelants, leden van het bestuur dezer instellingen, niet tegenwoordig. 17. Idem vaststelling van het besluit be treffende het subsidie aan het Burgerlijk Arm bestuur voor 4880 ad f 2700. Gelijk besluit. 48. Idem idem aan het Stads-ziekenhuis ad f 5400. Gelijk besluit. 19. Idem de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur voor 1880. Gelijk besluit. 20. Idem idem van het Stads-ziekenhuis voor '4880. Gelijk besluit. 21. Idem adies van H. Bongaards om ontslag 'als hulponderwijzer met 1 October a. s. Eervol ontslag ri.et algemeene stemmen verleend. 22. Idem, de voortzetting der beraadslagingen over de voorstellen van de heeren Melchers en Vrijland, betreffende het doorgraven der Wester haven en het maken van een kade aan het Westerhavenhoofd. Het voorstel van den heer Melchers werd met 9 tegen 0 stemmen verworpen. (Vóór stemden de heeren Rijnbende, Vrijland, J. B. Nolet, J. F. Legner, Melchers en Jansen. Dat van den heer Vrijland werd door den voorsteller nader toegelicht en aangeprezen als te zijn in liet welbegrepen belang van den handel, te zullen strekken toL versiering der stad en uit een financieel oogpunt eer voor- deelig dan nadeelig te zullen zijn. Na vrij uitvoerige discussion werd teu slotte een voojstel van den heer Melchers, onder steund door de heeren Elzevier Dom en Jansen, aangenomen, om de zaak aan te houden, ten einde opgaven door den vooisteller omtrent de normaallijn van liet vaarwater, ter visie te leggen. 23. Idem, adres nu J. W. Kleiss om conti nuatie zijner wekoiijksche toelage ad f 5. Het voorstel om voor een jaar de continuatie toe te staan bij acclamatie aangenomen. 24. Idem vooistel om aan C. Jansen ambtenaar ter Socretaue, eerie giatificalie van f 300 te verlcenenvoor werk/aamheden als tijdelijk inspecteur van politie, geduiende de ontstentenis, door ziekte, van den inspecteur, tijdens de vacatuie door overlijden, vau den Com missaris van Politiemet algemeeue stemmen aangenomen. Niets meer aan de orde zijnde is de verga- deling gescheideu. Verslag 'vau het verhandelde ia de vergade ring van het alhier gevestigde Depaitement der Maatschappij sïot Nut van 't Algemeen", gehouden den 29en Augustus 4879. 1. Notulen der voiige vergadering goedge keurd. 2. Verslag van den afgevaardigde ter algemeene veigadeiing: voor kennisgeving aangenomen. 3. Rekening der Commissie voor de Yolks- vooilezingeu; goedgekeurd zooals zij is voor gedragen. 4 Benoeming vai eeu bestuurslid in boven genoemde Commissie; uit de ingediende voor dracht tot lid gekozen de heer J. Wij ma. 5. Schriftelijk lapport der in de vorige ver gadering benoemde commissie too het instellen vau een onderzoek naar de leddiug, op 24 Mei jl.van liet kind \an W. Verwaajjen uit de Kieupelstraalgiucht alhier door \V. Van der Heijden. Besloten de behandeling dezer zaak aan te houden tot cene volgende veigaueriug, wanneer ook het Depaitemeuts-bestuur zijn piaeadvies daaromtrent zal hebben uitgebiaeht. Wie zich dezen middag eeu gang naar de Groote Keik dei Hervormden heelt getroost, heeft zich zeker dien tocht niet beklaagd. Immers het goed gekozen progiamma, vvazrop wij enkele goede oude bekenden aantroffen, werd op keurige wijze door den heer Textoi ten gehoore ge bracht. Niet het minst heeft zeker de prachtige F-rnolt sonate van Mendelssohn het gesmaakte kunstgenot vethoogd. Vau haite hopen wij dat het den heer Textor niet uati moed eti lust zal ontbreken om zyue, niet altijd d.inkbuie taak steeds zoo te blijven voortzetten, als hij tot dusverre heeft gedaan. Een steeds tali ijker en dankbaar publiek weuschen wij hem vau haite toe. Op de voordracht ter benoeming van een hulponderwijzeres aan de kostelooze school no. 5 aan de Jonkerfiausstraat te Rotterdam, komt o. a. voor inej. II. J, Slavenburg alhier. Op de Goessclie stoomboot Admiraal de Muijler heeft Vrydag eeu vreeselijk voorval plaats gehad. De boot deed een extra tocht naar Schiedam en had eer. vat garauohie aan boord, dat tegen den ketel was gelegd en goed was onderstopt. Het weer was 'zeer on stuimig en toen de boot een eind in het Schaar van Wemddinge was gekomen, werd het be- wuste vat door het zware slingeren der boot van zijn plaats geslagen. Twee personen van de bemanning, Jan Veele en Willem Melieste, wilden het weer goed leggen, toen door een zware zee het vat van stuui boord tegen de verschansing rolde. Ge noemde mannen wilden met alle geweld het vat onderstoppen, niettegenstaande de kapitein hen waarschuwde en hun o. a. toeriep: sJougens, laat dat vat maar rollen, daar is toch geen houden aan." Tot vier a vijf maal toe riep de kapitein: slaat dat vat los!" doch zij bloven volhouden met liet noodlottig gevolg, dat zij rnet het vat door de verschansing overboord vielen en, zonder dat zij nog één kreet aan» hievou, jammerlijk vei dronken. Aan pogingen om tc ïeddeu viel niet te denken. Door dit ongeval zijn twee gezinnen in diepen rouw gedompeld en verliest de directie der stoomboot twee oppassende, ijverige mannen, Oader de opgave van bi leven door het postkantoor le Delft verzonden en geiicht aan personen waarvan de adressen onbekend zijnover de 2de helft der maand Juli 4879, komt o. a. voor: A. Van den Berg, te Kethel. Het Weekblad van het liegt herinnert de advocaten aan de bepaling van art. 6 van liet leglement van orde, voorscluijvende dat zij ieder jaar in de maand September hun akte van beéediging moeten doen viseeren ter griffie van het college, waarbij zy zijn ingeschreven. Volgens een bericht van de directie der Stoomvaart-maatschappij de Botterdamsche Zloi/dis de brievenmaal aan boord van het op den loden Juli jl. bij Guardafui gestrande stoomschip Overijssel niet gered 'kunnen wor den, en alzoo als verloren te beschouwen. Op het adtes van belanghebbenden bij de scheepvaart langs den Nieuwen Waterweg,'aan de Regeering ingezonden op 26 Juli jl., en ■waarbij wordt verzocht om te voorzien in de verbetering van het vaarwater op de- rivier, is van den Minister vau Waterstaat, Handel eu Nij verheid de onderstaande beschikking ontvangen. s Beschikkende op het adres vau de directie der Nedeilandsch-Amerikaausche Stoomvaart- Maatschappij en anderen te Rotterdam, hou dende verzoek, dat maatregelen worden geno men ter verbetering van het vaarwater boven den bovenmond der doorgraving van den Hoek van Holland ter plaatse van het Zuiden; »Gezien het bericht van den hoofdingenieur voor de rivieren vau 20 Augustus II. No. 3037 sGeeft aan adressanten te kennen, dat dooi de ondei handen zijnde baggerwerken aan hunne bezwaien wordt tegemoet gekomen. ïAischrift dezer zal worden gezonden aan 'den Hoofdingenieur voor de rivieren, ter ken nisneming." Omtrent het gisteren medegedeelde be treffende het voornemen om met iugang van 1 October het tarief per woord op telegrammen in liet binnenlandsch verkeer toe te passen, verneemt de JV. B. Ct. van heden dat dit zal geschieden op een vast bedrag van vijftien cent voor elk lelegtam als grondtax, met heffing vaD céu cent per woord daarenboven; op gelijken datum zullen kaarttelegrammen voor binnen- Handsch verkeer vervallen worden verklaard. De achtste lijst van de collecte voor de scholen met den Bijbel in de Standaard wijst eeu totaai aan van f 30,336.94. Bij vonnis win de arrondissementsrecht bank te Middelburg is de Vlissingscha Handels* bank failliet verklaard. Weinige jaren nog slechts is het geleden dat Japan voor alle volkeren gesloten was en alleen Nedet land het voorrecht genoot om onder

Schiedamsche Courant | 1879 | | pagina 2