«liijr,! toplijts, HitjffluW DMu, A0. 1879. Zaterdag *18 Sèptember. 4756. BiitBülanggche Bmütej, BlmieiilaiiftsGlie Bericlitsi 4 F R A N K E IJ K. Blanqui is, met liet oog op de herstemming, die Zondag aanstaande te Bordeaux zal plaats hebben, te dier stede aangekomen, 's Avonds vau zijne komst had er eone bijeenkomst van een lOOOtal kiezers plaats, waarin-ook Blanqui verscheen. Hij werd er, volgensAe'Marseillaise, met uitbundig gejuich ontvangen. Hij dankte de aanwezigen voor al hetgeen zij gedaan hadden in 't belang zijner verkiezing. De sympa thie, die ik hier ondervind, liet hij er op volgen, stelt mij ruim schadeloos voor hetgeen ik ter verdediging van het recht en de zaak des volks 'geleden heb. En had ik nog langer geleden, ik zou er mij niet over te beklagen gehad hebben, gesteund als ik werd door de energie, die altijd huist in den man, welke zich bewust is te strijden voor het goed recht. Een drievoudig salvo van toejuichingen volgde op die woorden.- ENGELAND. Aan de Daily Neios werd uit Lahore gemeld, dat de brigade onder generaal Massey naar Kaboel oprukt in spijt van de schaarschte van transportmiddelen. Ook generaal Robert heeft zich naar het front begeven. De Standard deelt eene depêche uit Bombay van '11 dezer mede, luidens welke aldaar het gerucht liep, dat de Emir Yakob-IChan was overleden. Hij zou door de oproerige Afghanen zijn gedood. Volgens een ander gerucht, zou de Emir zelfmoord hebben gepleegd. Tot dusver heeft zich dat gerucht echter nog niet bevestigd. O O S T E N R IJ K. Bij de aankomst der Oostenrijksche troepen voor Pleolje op 10 dezer protesteerde de Turk- sche kommandaut Mustaphe Pacha tegen de bezetting; hij eischte een gemengde Turksch- Oostenrijksche bezetting. Generaal Killic ver klaarde, met een beroep op de Oosteurijksch- Turksche conventie van April, dat hij ondanks het protest de plaats zou binnenrukken. De troepen bezetten daarop het stadje zonder tegen stand te ontmoeten. T R K IJ E. In de bijeenkomst van 11 dezer van de com missie voor de Grieksche grensregeling hebben de Turksche gevolmachtigden by geschrifte breedvoerig geantwoord op de vragen der Grieksche. Zij verklaren: dat zij artikel 13 van het'tractaat van Berlijn als' grondslag der onderhandelingen aannemen. Men schijnt het thans definitief eens te zijn geworden over die kwestie. RUSLAND. Het Journal de St. Peterbourg spreekt de uit Weenen verzonden tijding tegen, dat. een Russisch koerier naar Belgrado vertrokken zou syn om aan Prins Milan instruct.es der Russische regeering over te brengen. 1 De Keizerin heeft op ïeis naar Baden Don derdag de Keizerin van Rusland te Jugenheim bezqcht, DEN, HAAG12 September 1879. Z. IC. II. de Prins van Oranje heeft den4n dezer op den verjaardag van wijlen zijn Broeder aan eenige van diens vrienden een uitstekend gelijkend portret van den overledene aangeboden, Het heeft Z. IC. II. dpn Kroonprins der Nederlanden behaagd het Resellermbeerschap, over de Ilandboog-Buksschufterij en Weerbaar heid Claudius Civilis te aanvaarden, zoo vele jaren dooi}. Z. IC. H. wijlen Prins Hendrik der Nederlanden bekleed,* 'bk Een bij ng ontvangen telegram van 10 dezwi jiseTuc., -dat de lijdingen uit Atjeh voortdurend gunstig luiden; das, de expeditionaire kolonnes ontbonden zijn; de patrouilles geen spoor van den vijand vonden; verscheidene hoofden zich onlangs onderwierpen, en dat de bevolking langzamerhand in de XXVI en XII Moekim terugkeert. SCHIEDAM, 12 September 1879. Heden morgen is in de btauderij van de heeren 3. II. Meijer Zn. in de Taansteeg alhier, de ruwketel, die in een slechten toestand schijnt verkeerd te hebben, doorgebroken. Ver moedelijk doordien de deur van het vuur onder den ketel gesloten was gebleven, waardoor de stoom des te krachtiger ontwikkeld werd en zich niet spoedig genoeg een uitweg kon banen, werd de steenen muur, die de ruwketel omgeeft uit elkander geslagen en de heer J. D. Meijer Jllzn., die juist daar ter plaatse in de branderij aauwezig was zoodanig door steenen en kokende spoeling aan het achterhoofd getroffen, dat hij tegen den grond viel, waardoor hij gekwetst werd en ernstige brandwonden bekwam. De heeren J. A. Rutschij en Dr. E. J. M. Nolet waren spoedig op de plaats des onheils tegenwoordig en verbonden den heer Meijer, die daarna per vigilante naar zijn woning ver voerd werd. De pomper ontkwam door tegen woordigheid van geest nog tijdig aun het gevaar. De ontploffing was zoo hevig dat spoeling en ascli in de Taansteeg werden verspreid. Gisteren namiddag dag'onze stadgenoot schipper P. G. Van Peltmet zijn schuit ge naamd If ooit Gedacht, voor Rotterdam om ijzer te laden voor Amsterdam, toen ter hoogte van de Willemskade een stoombootje aan kwam in welks nabijheid zich een roeibootje bevond waarin drie heeren zaten. Op eens zag Van Pelt het roeibootje omslaanzoodat het leven der di ie personen in gevaar verkeerde. Ilij bedacht zich geen oogenblik, sprong over boord en had het geluk twee er van te redden en met hulp vau zijn knecht A. Bouman aan boord van zijn schuit te brengen. De derde werd gered door een anderen schipper die ook in de nabijheid was. Nadat Van Pelt de door hem geredden van drooge kleedeien had voor zien hebben zij zich naar den wal begeven. Door de Airondissements-rechtbank te Rotterdam is o. a. veroordeeld: J. V.wonende te Schiedamvervolgd ter zake van liet wegblijven van boord, in een celstraf van eene maand en een boete van flO, bij wanbetaling te vervaugen door een celstraf van een dag. De lotelingen, die in dit jaar zijn ingelijfd bij de bereden korpsen en, na hunne inlijving, tot nadere oproeping met verlof zijn gezonden, zullen op Woensdag den 1 October aanstaande in werkelijken dienst worden gesteld, ten einde te worden «ekleed en geoefend. Onder de opgave van brieven door het postkantoor te'"Rotterdam-verzondan en gericht aan personen waarvan de adressen onbekend zijn, over de '1ste helft der maand Augustus 4879, komt o. a. voor: L. Post, te ICethel; J. Suykerte Vlaardmgen en aan het hulp kantoor te Ilillegersberg: A. H. Post teViaar- dingen. Men schrijft ons uit, Den Haag: Omtrent de aanstaande opening der Staten-Generaal kan ik u mededeelen, dat Z. IC. II. de Prins van Oiauje niet voornemens is die bij te wonen, maar op de villa van Zijne tante eene Prinses van Wurtemberg, in Zwitserland blijft. Hare Majesteit de Koningin wil de plechtige opening bijwonen in de zoogenaamde loge van den president der Tweede Kamer. Sinds een reeks van jaren is geene Koningin by de zitting der Staten-Generaal tegenwoordig, geweest. (Arnh. Ct Herhaaldelijk is het aan Gedep. Staten dezer provincie geblekendat bij verkiezingen van leden van polderbesturende bepalingen van de artt. 25, 34 en 35 van het algemeen reglement voor de polders in deze provincie niet altijd even stipt worden in achtgenomen. In strijd met art. 25 geschiedt het, dat als gemachtigden tot uitoefening van het stemrecht worden toegelaten leden, beambten of bedienden van het bestuur. Deze personen kunnen alleen dan voor een ander het stemrecht uitoefenen, indien zij volgens art. 24 optreden voor ge huwde vrouwen, minderjarigen, onder curatele gestelden, zedelijke lichamen enz., als degenen welke dezen volgens het burgerlyk recht ver tegenwoordigen. Ten einde het terstond kunne blijken of al dan niet in strijd met art» 25 is gehandeld zyn de polderbesturen in deze provincie uit- genoodigd voortaan op de lijsten der gestemd hebbende ingelanden te vermelden in welke hoedanigheid een bestuurslid voor een ander het stemrecht heeft uitgeoefend. Abonnementsprijs, per kwaitaal1,85. Franco per post, door het geheeie Rijk. - 2.50. iftoudeilijke nnminers0.10. BUUEAlf! 9IAUKT, E, 124. I D U I T S C II L A N D. J Abvertentiëprijs: «ui 110 gewone regels met inbegrip van eene Courant1.10, Iedere gewone regel meer - 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal beiekend.

Schiedamsche Courant | 1879 | | pagina 1