Gemengde Berichten. in het eerste oogenblik vacht, maar verhardt spoedig en wordt dan zoo glanzig als hierboven beschreven is. Men kan ook de boter uit den vorm eenvoudig in de oplossing dompelen, maar hiertoe wordt veel grootere behendigheid vereischt, dan tot het bestrijken met het penseel. (2V. v. (I. D.) Om na to gntn of liet gedurende den dag regenen zal, geeft een medewet ker in de Middeli, Ct. de volgende opmerkingen. Bij een barometerstand van 750 miilirn. en daaionder is er achtmaal meer kans. dan wanneer de 1 barometer tot op 705 m. gestegen is; alsdan is'ook voor dien dag geen onweder te wachten. Bij 750 m. regent het verder 5 maal sterker dan bij 705 rn. Prof. Buys Ballot bevestigde (le opgaven van den ttmedowerker" en opperde de viaag, wam om, vootal in 'landbouwstreken, de toieus bij het aangeven der windrichtingen niet tevens zouden kunnen aangeven door een of ander sein, of do haiometer onder 750 m., boven 705 m. of daartusschun staat. Eon dure hengel par tij, Vijf Hagenaars, een vader met zijn I2jarigen zoon en drie vrienden, waren met elkander uit hen gelen gegaanrij hadden gehengeld in eene vatut onder de. gemeente Zevenhuizen, zonder dat zij daartoe vergunning hadden van den pachter van bet visclnvater, terwijl zij, door dien pachter gewaarschuwd, beweerden slangs 's Hceieii wegen" geiust te mogen hengelen, Deswege door den i ij ks veld wachter bekeurd, stonden zij voor het kantongerecht te Gouda terecht en werden II. Woensdag, 2-i September, veroordeeld: de vader, die zich tegen den lijks- veldwachtpr vei zet had en dam voor door do rechtbank te Rotterdam reeds met drie dagen cellulaiie gevangenis gestraft was, tot eene boete van tachtig gulden ofgevangenisstiaf van negen dagen, de zoon tot eene boete van zes gulden of gevangenisstraf van één dag, twee der vrienden ieder tot eene boete van veertig gulden of gevangonisstiaf van vijf dagen. Op de teiechtzitting van het kantongerecht te Gouda bleek het, dat de derde vriend (diezich daarvoor nog wel zal moeten verantwoorden) te Zevenhuizen aan den rijksveldwachter val- scbelijk niet zijn eigen naam had opgegeven, maar die van een voornaam scheepsreeder uit Scheveningen, die dientengevolge, ofschoon bij de hengelpat tij volst! ekt niet tegen wooi dig geweest, toch ah beklaagde gedagvaard was, maar natuur lijk werd vrijgesproken. Ftolfshaveu In de gisteren namiddag ge- houdeu zitting van den Gemeeuteraad, hield do voorzitter, burgemeester Van Duvl, eene afscheidsrede, die door den heer Kam, oudste wethouder der gemeente, in korte, voor den burgemeester vleiende bewoordingen werd be antwoord. "In dezelfde vergadering kwam in eene missive van den heer J. H. Van der Ilill, waarbij hij ontslag nnut ais lid van den gemeenteraad, daar hij zijne woonplaats eldeis vestigt. De begiooting van het buigerüjk armbestuur voor 1880 werd ingediend tot een bedrag van f 6042. Rotterdam. De Gemeenteraad alhier heeft eeigisteren tot wethouder benoemd in plaats van den heer Van Gennep den beer Milders, mei 21 van de 29 stemmen. Tiol. Op de paardenmarkt, den 23n dezer alhier gehouden, waren ruim 1100 paarden aan de lijn. De liaudel was niet zeer levendig ondanks de vele Fianscbe eu Duitsche koop lieden, die er waren, Voor enkele goede paarden evenwel werd door hen tot f SCO a f900 besteed. Voor iVs jarigen varieerden de prijzen van ,f 250 tot f350, terwijl veulens voor f120 a fiOO werden verhandeld. Tijdens het jongste verblijf van den Keizer van Duitschland te Koningsberg, gelukte het een kleinou knaap den vorst te naderen en hem een smeekschrift te overhandigen, waar in hij om steun voor zijn doodarme ouders vroeg. Dat was echter niet het eenigehij schreef bovendien ook dat zijne moeder reeds sedeit 21 jaren geregeld een brielje in de Staatsloterij had, zonder ooit iets gewonnen te hebben. Nu zou hij zoo gaarne zien, dat de Keizer ditmaal eens een prijsje op het lot zijner moeder liet vallen. Uit duukbaarheid beloofde hij dan, als hij groot •zou zijn, soldaat te worden en voor den Keizer te zullen vechten, evenals zijn vader en groot vader dit gedaan hadden, liet stuk diaagt de duidelijke sporen, dat het door den knaap zelf opgesteld eu geschreven is en levert em aller helst staaltje van kinderlijken eenvoud, De Miuichensche lentooastellrngsjiuy die zich toch al uiet over sympathie onder de kunste naar had te verheugen, wordt thaus vari alle zijdenpriet hut minst door hare laudgenooteu, in de Duitsche peis, rr.aar voornamelijk door de Fian scbe bladen aangevallen. Men is van oordeel, dat vooral Nederland en Belgiü op meer waar deering en op een grooter aantal onderschei-' dingen recht zouden hebben gehad. De doorgraving van de Landengte van Korinthe, een plan dat leeds dikwijls ter sprake is gekomen, schijnt thans te zullen worden ondernomen door den graal Ferdinand de Lesseps, die, nu het Panama-kanaal dreigt te mislukken, den strijd tegen de landengten naar elders wil verplaatsen, jammer voor Grieken land, dat met bogen kart op een groot krediet, zijn de kosten eig hoog geraamd, of liever is het cijler der kosten berekening 2U unllioeu fiarcs het ernstigste bezwaar. Dat mtus- schen de uitvoering vau het plan voor den Gnekschen handel van groot belang zou zijn, js duidelijk. liet zou geen gering voordeel zijn voor de Gneksehe schepen, dat zij, om in de AUmtische zee te komen, met den geheelcn Peloponnesus bebuelden oin te varen,1 terwijl voor rerzigeis van Korfu naar Athene tegen woordig het oversteker, der landengte metgroote bezwaren gepaard gaat. De natuur legt aan de doorgraving geen noemenswaardige moere- pjkhedeu in eten weg; Korinthe zou ue voor naamste zee- en handelsstad van Griekenland worden, gunstig gelegen, aan den grooteu weg naai, Tneot eu Marseille. Omtrent het vieemdenbezoek in Zwitser land wordt de volgende berekening gemaakt: In dit jam- werd Zwitser land bezocht door 1,400,000 vreemdelingen, verscheidene duizen den meer dan ru de laatste vier jaren. Hiervan moeten 1/5 Eugelsche, Duitschers en Üosteur'ykers, 5 10 Russen, i<2ü Fianscheu e» Denen, 3/20 Ameiikaueu eu i/lü andeie nationaliteiten ziju geweest. Het aantal Duitschers is toegenomen, terwijl dat der Engelschen tot op de treilt verminderd is. De eersten, 35Ü,QÜ0, bleven slechts korten tijd en gaven ieder ongeveer 50 Ir. uit. De ovengen hebben ieder omstreeks 200 Ir. uitge geven. De toeristen moeten te zarnen ruim 109 initlroeu gulden hebben verteerd. Een zeer merkwaardige veikoopiug had er do/er dagen in Engeland plaats. Alle paarden van zuiver ras van do Stud Compauy zijn teu gevolge van een Irkwrdatie verkocht geworden. Kuur me prijzen zjju daar besteed. Een zekere heer Malabeit heeft o. a. voor een nieuwe maatschappij tot tokking van paarden van zuiver ras to Poitiers belangrijke aankoopen gedaan. Verscheidene mei rit-veulens zijn verkocht voor 40,000 franken. De hertog van Westminster heeft 30,000 franken voor een veulen van 6 maanden betaald. De 'beroemde hengst Blair- Athol is gekocht voor 112,000 franken. Zeven jaar geleden is datzelfde dier (voor 200,000 fr.' verkocht. Gezamenlijk (161 stuks) is er voor gegeven de som van 1,500.000 frs. Verschcideoe veulens heeft de hertog van Fernan Nunez gekocht voor de Koninklijke stalleu van Spanje; Dij het ontzettend ongeluk dat eenigen tijd geleden plaats had op den Cincinnati- spoorweg, had een der reizigers zijn valies verloren; de man vervolgde de tl stationschef met zijn misbaar, terwijl deze liüofd eu handen meer dan vol had met veel gewichtiger be- moeiingen. Lang ging de chef met onverstoor bare bedaardheid voort totdat de reizigpr het eindelijk met al zijn reclames wat te bout maakte. sik wil mijn valies terug hebben. Er zit geld in; ik moet het hebben.' Gij zult mij iemand meegeven, om het te zoeken, ofikdoe de maatschappij een proces aan," schreeuwde de lastige reiziger. De stationschef zag d°n man doodbedaard aan en antwoordde: sdaar liggen er tachtig, die hun leven bij de iamp veiloren hebben en zij zwijgen wel. Neem daar een* voorbeeld aan." Blijkens the American Dairyman wni lult er, cheese and egg reporter '1879, no. 19, zijtt in de V. S. van Amerika wettelijke bepa- lingeu vastgesteld tegen het vervalschen van boter en kaas, of wei tegen het verkoopen van stollen als zoodanig, zonder het te zijn, Met name vvoi dt daarbij gedoeld op de «oleomar garine" dus op de zoogenaamde kunstboter. De stiaf is 100 dollars boete. Natuurlijk mag kunstboter vet kocht worden; maar er moet op het vat, den pot enz. uitdrukkelijk vermeld zijn wat liet is. liet buskruit wordt tegenwoordig iu Amerika ook al gebruikt om vliegen te doodeu. De eeiste artillerist op dit slagveld was een restauratieliouder in Pittsburg. Ilij sloot deurea en ramen, strooide toen, b'y wijze vau smalls loopgraven, wat buskruit op den vloer, zorg dragende dat deze loopgraven op verschillende plaatsen zoodanig afgebroken waren, dat de ontbrandiug voortgaan kon, door aldaar slechts weinig kruit te leggen, maar de ledige luimte te vullen met suikerstroop, fn zeer korten tijd waren bijna alle vliegen der zaal als gasten aan de stroop-strooken aangezeten, zich te goed doende aan haar lievelingskosl. Toen werd da rrr'yn ontstoken, eu het gevolg was, dat de lijken bij handen vol opgeraapt kouden worden. Op een zekeren dag had Cham een zeef ernstig en geanimeerd gesprek over schilder kunst; iemand uit het gezelschap zeide, dat een schilder met zijn penseel, niet minder dan een dichter met zijn pen, kon laten lachen of huilen, al naar dat hij wilde. Ja, daarvan weet ik meè te spreken, zei Chain: ik heb gister nog tien minuten gehuild bij ArySchet- fcr. Ik wil het gelooven. was het antwoord, ik geloof dat hij bezig is aan een zeer pathetisch onderwerp. Neen! antwoordde Charn, zoo moet gij dat niet opvatten: hij heeft mij met zijn penseel in mijn oog geprikt. Te Waynesville, in den staat Ohio (Ver- eenigde Staten), heeft een persoon van '18 jaren zijn moeder, zijn tante, zijn nicht en vervolgens zich'zelven van het leven beroofd. De moeder was, na van haar man wettig te zijn gescheiden, hertrouwd. Men vermoedt, dat de vroegere echtgenoot zijn zoon tot de vreeselijke daad heeft aangezet. De Pers over den "Brief van den Prins van Oranje. Hat Rail. Nbl. zegt betreffende den brief van Prins Alexanders Jt Zou te bejatnmerenzijn, indien de brief gebruikt-werd om er vaische munt uitta slaan of aanleiding gaf.tot ongegronde gevolgtrek kingen. Voor alles*, men verlage het geschrift niet tot

Schiedamsche Courant | 1879 | | pagina 6