Mljalajute Berichten. EjmMscie Berichten. Gemengde Berichten. D HI T S C It LAN 3». De Commissie uit den Berlijnschen Gemeen teraad, belast met het onderzoek in de kwestie over oprichting eener centrale begraafplaats, heeft gerapporteerd, dat er voorloopig geen gevolg aan do zaak kon worden gegeven en het wegens verschillende bezwaren raadzaam zal zijn, de zaak twee jaar te laten rusten. De Commissie verzoekt, inmiddels de zaak der lijkverbranding niet uit het oog te verliezen, maar integendeel de invoering eener facultatieve ■verbranding te bevorderen. Manteuiïel heeft gisteren na zijn aankomst te Stiaatsburg do volgende bekendmaking uit gevaardigd: treed in functie als Keizerlijk stadhouder van het Rijksland, welke betrekking Zijne Majesteit mij heeft opgedragen, te be ginnen op lieden, ik bid God om kracht, ten einde dat ambt tot eer des rijks en tot welzijn van Elzas-Lotharingen te kunnen uitoefenen. Gisteren had te Leipzig de plechtige opening van liet Rijksgerechtshof plaats. De staats secretaris Friedberg hield eeno toespraak waarin hij de instelling van een Rijksgerechtshof de kroon noemde van het grooto werk der rech terlijke hervorming. S 1' A 8 J E. Aan de In dép. Beige wordt uit Madrid gete legrafeerd, dat de Regeering, met het oog op de propaganda, waarvoor de revolutionairen ■werkznam zijn in de voornaamste steden der provinciën en in de gelederen van hot' leger, verscheidene officieren en zendelingen, die bij dat werk betrokken waren, in verzekerde be waring heeft doen nemen. Uit voorzorg zijn tevens eenige generaals, bekend om hunne gea vanceerde denkbeelden, in arrest genomen. Aan dezen heeft men een paspoort uitgereikt voor het buitenland. Onder hen telt men de generaals Costa, Hidalgo en Merelo. Proclama tion en lijsten, waaruit blijkt dat de revolu tionaire beweging uitgaat vaa de federalisten en kantanalisten, vereenigd met de gematigde republikeinenzijn in beslag genomen. De vrienden van Castelar, Serrano en Sanloal zijn er ten e< nenmale vreemd aan. F It A I K R IJ K. De heer Teisserene de Bort, gr/aut te Weenen, is te Parijs aangekomen. Zijne kornst heeft ten doelaan den Minister van Buiten- l&ndsche Zaken omstandig het gesprek mede 'te deelea, dat Bismarck te Weenen tot hem gehouden heeft. De Minister Jules Eerry is naar de Vogeezen teruggekeerd. Vóórdat hij vertrok heelt hij van het balkon van het hotel der prefectuur de menigte toegesproken en gezegd, dat de Regeeringniet transigeeren zal ten aan zien van art. 7 der onderwijswet. It U S 1 A S I). Te Charkow heeft zich het merkwaardige geval voorgedaan, dat de presideut en vier leden van een rechtbank voor liet gerechtshof terecht stonden, omdat door hunne nalatigheid een door hen gewezen vonnis ten uitvoer ge legd werd niet aan den veroordeelde maar aan den man, die hem wegens diefstal had aange klaagd. Deze genoot daardoor het zeer e.xcep- tioneele voorrecht van bestolen en bovendien deswege gevangen gezet te worden. Deze model-rechtbank in het sheilige Rusland" zetelt te Grajworon in het gouvernement Kursk, Een ieder wachte zich voor schade! SCHIEDAM2 October 1870. Ook hier ter stede hebben de slagers den prjjs van het vieesch met 10 cent per kilo -verminderd. Gedurende liet derde kwartaal van dit jaar zijn alhier langs den Nieuwen Waterweg aan gekomen 13 stoomschepen, met 20200 M" inhoud, en 97 zeil 37C00 en daarlangs vertrokken 20 stoomschepen, met 35581- M' inhoud, en 119 zeiti 50590 d t> De heer M. Hoog, piedikant bij de Her vormde gemeente alhier, is op het viertal ge plaatst ter beroeping van een predikant bij die gemcute te Vimi'sctiuten. Bij de aan hot Ministerie van Waterstaat Handel en Nijverheid gedane aanbesteding van 7000 liter jenever waren de minste insein ij vers de heer A. Houtman CS alhier a f G9.07Ve. De heer 11. T. Gnddo. hulponderwijzer aan de eerste openbare armenschool alhier, is benoemd tot hoofdonderwijzer te Enschot. De heer G. Van der Valk Bonman alhier is door burgemeester en wethouders van Monster benoemd tot ambtenaar ter gemeente-secretarie aldaar. Gedurende'het derde kwartaal dezesjaars zijn langs den nieuwen waterweg te Rotterdam binnengekomen 092 stoom- en 230 zeilschepen, en uitgevaren 801 stoom- en 380 zeilschepen. De stukken in vake de verkiezing van den heer Ou Tour van Bellinchave zijn teeds ter griffie van de Tweede Kamer nedergelegd, zoodat eene spoedicc beslissing in deze zaak kan worden vei wacht. De afdeelingen van de Tweede Kamer der 8talen Genei aal hebben gisteren het onder» zoek der Indische begi enting teneinde gebracht. Heden zullen onderscheiden kleine wetsontwer pen onderzocht woiden, terwij! aanstaanden Maandag met het onderzoek der ftaatsbegrooting zal worden aangevangen. Van de ouiangs gehouden vergadering der aMaatschappij tot opvoeding van Weezen in het Huisgezin" is het vijfde jaarverslag in druk vei schenen, waarin men al wat haar in het vorige jaar ovui kwam meer uitvoerig rnede gedeeld vindt. Het schoolverzuim, uitsluitend door veld arbeid veroorzaakt, bedraagt in de gemeente Westmaas op tiet oogenblik zesenzestig proeent. Bij den uitgever Albeit Roothaan te Amsterdam is hei eerste nommer ver schenen van <le Kerkmuziek, sorgaan tot be vordering der kerkelijke toonkunst". liet blad zal tweemaal 's maauds verschijnen en kost franco per post f 2.20 's juars. Vlaavilingcn. Dinsdag zijn van de nanng- visscherij binnengekomenBetronella Johanna, schipper Jan Storm, met 18 last; Marie, schipper A. Verhcy, roet 'lO'/j, beiden van de tweede reis. De prijzen van den haring gaan dagelijks honger. Rotterdam. In de eergisteren alhier ge houden vergadering van burgemeesters en, secietamseu in Zuid-Holland, werden tot leden van het bestuur herbenoemd de heer Joost Van Yollenhoven, burgemeester Van Rotterdam en benoemd de heer Zaalberg, De. heer G. N. De Vougt Jr., \au Loosduiuen, hield een voordracht over de onbillijkheid der belting »un leges op de aanvingen om vei lof van burgemeester! Hij kwam tot een tweeledig voorstel, lo. nrn tot den commissie is des Ro llings der provincie een adres te richten, met verzoek om vooitaan van de heffing van leges op liet verlof aan burgemeesters veisclioond te mogen wmden2o. oin op wettelijke regeling der lietfiiig van leges aan te dringen. Het oei «-te vomstel werd net 20 tegen 12 stemmen verworpen, het tweede bij acclamaiieaangenoinen. Uit naam van Mr. G. Goedkoop, die wegens zijne benoeming tot lid van Gedeputeerde Statenhad opgehouden lid dezer vereeniging te zijn. werd eene schriftelijke inleiding voor gelezen vau het tweede punt, dat aan de orde wast alie besluiten van den, raad moeten doof den Koning worden vernietigdzoodra het Hoofd van den Staat meent, dat daardoor wordt gehandeld in strijd niet liet algemeen belang." Dit vraagstuk was gesteld naar aanleiding van de omstandigheiddat de gemeenteraad van Zwolle den conrector van het gymnasium aldaar, die wegens zijn benoeming tot rector elders ontslag had gevraagd tpt zijne betrekkin" tegen 1 September, ontslag had gegeven tegen 1 Augustus om een maand traktement uit te sparen, daar Augustus een vacantiemaaml was.. Een dergelijk besluit kon niet krachteloos gemaakt worden door Ged. Staten, maar daarom was liet juist vverwchelijk, dat r!o Koning zoo danige besluiten kon vernietigen. Daar de in leider zelve niet ter vergadering aanwezig was en geen der aanwezigen de stelling overnam, werd treeri verdere discussie over dit punt ge voerd. Na nog eenige besprekingen werd de vergadering gesloten, waarna de leden een rijtoer maakten en de werken van de waterleiding bezichtigden, om zich 's namiddags aan een gemeen schappelijke n maaltijd te vereenigen. Den Haag. Do heer Keuchenius is gisteren uit Batavia alhier aangekomen. Leiden. Alle vruchten, waarvan neren en appelen niet schaarsch zijndeelen in den overvloed, dien de natte zomer bijna op ipder gewas gehad heeft. Zelfs al zijn de boomvruchten gaaf, wat te wenschen overlaat, gaan zij spoedig tot verrotting over. Hel is iets zeldzaams, dat met. October nog rijpe pruimen worden aan geboden en de perziken nog aan de hoornen hangen. De laatste blozen, maar zijn waterach tig van smaak. Ct.) Amersfoort. Alhier hebben do slagers den prijs van het vieesch met 10 cent per kilo verminderd. Utrecht. .11. Dinsdagavond is door "en balddadigen jongen aan den goederentrein vaa den Oosterspoorwog een oponthoud van ruim tien minuten veroorzaakt, doordien hij een uil* geholdeu mangel wortel met eene brandende kaars daarin op den weg geplaatst had, waar voor de machinist stopte: tegen den jongen iS proces-verbaal opgemaakt. Breda. De Kamer van Koophandel te dezer stede heeft zich ten tweeden male tot den Minister van Financiën gewend, met vmzoek, clat de koperen Nederlandsehe muntstukken zoa spoedig mogelijk wordpn ingewisseld, omdat met deze de daarmede in groote en vorm over eenkomende Belgische en Diiitschc Muntstukken in zoogenaamde knappers worden ingevoerd en allengs weder meer en inper in omloop koinpn. Te Weenen is de ridder Von Epstein overleden, die indertijd twaalf millioen bezat en aan het hoofd stond van een der grootste handelshuizen. Door de fioancieele crisis, eenige jaren geleden, verloor hij zijn geheele vermogen en moest de laatste jaren van zijn leven een zeer sober bestaan leiden. Volgens de berichten uit Geschenen en Alrolo valt er in een gedeelte van Zwitserland zooveel sneeuwdat het er reeds uitziet alsof men in den vollen winter was. In den Guthard- pas was de communicatie reeds uiterst moeielijk. In verschillende Duitsehe bladen wordt gemeld, dat Prof. Proknp v, Rnkitunsky in lienzoëzure natron hetsouvereine tegengil tegen tuberculosen meent gevonden te hebben. Vol gens du Köln. Zlg. heeft men reeds een aantal gevallen geconstateerd waarin teringlijders doei' aanwendig (inademing) van dit middel volkomen hersteld zijn. De zaak is van zooveel belang, dat men veilig mag aannemen dat de genees kundige wereld deze bewering ernstig zal onder zoeken en men er spoedig wel iets naders van vernemen zal.

Schiedamsche Courant | 1879 | | pagina 2