Buitjalaiiisciie Buis)tbjl ËlamlMiscle Bericltsi Bunko 1). I zelf -weuschen, maar die anderen gaarne met ijzeren hand regeeren. Dat is een leelijke trek in dat Rumeensche volk, hetwelk veel genoten heeft in. de laatste vijf en twintig jaren. V R A M K R IJ K. De Orleauistische Soïeil komt thans met een nieuw programma voor den dag. liet blad wil dat de conservatieven, dat wil zeggen: de monarehaien en imperialisten, zich op den bodem der Republiek zullen plaatsen, om de meerder heid te veroveren bij de verkiezingen, die het volgende jaar zullen plaats hebben voor de vernieuwing der gewestelijke en gemeenteraden, in *1881 voor de Kamer van afgevaardigden en in '1882 voor een deel van den Senaat. Blanqui zet, even als Louis Blanc, zijn tocht in het zuiden van Frankrijk voort. Beide heeren schijnen de luchtstreek op te zoeken, waar het bloed licht aan het koken raakt. De laatste berichten van den oud-gevangene van Clairvaux zijn uit Guers. Dtiar is hem eene schitterende ontvangst ten deel gevallen. Aan het onvermijdelijke banket waren vele gasten aangezeten, 's Avonds werd er geredevoerd in de schouwburgzaal. Het Leve de amnestie! was het slotfeoraal. Volgens de Marseillaisedie hem den martelaar der democratie noemt, werden aar. Blanqui bij zijne aankomst in de plaats bloemruikers aangeboden. Terwijl de grootvorst Constantijn Dinsdag in het magazijn van het Louvre was, gleed hij uit, tengevolge waarvan er eene breuk van de voetzoolspier plaats had. Hij moet nu eenige dagen rust nemen. llavas logenstraft het gerucht, dat er oneenigheid in het Ministerie bestaat ten aan zien der amnestie-kwestie en voegt er bij, dat het Ministerie met eenparige stemmen de vol ledige amnestie heeft verworpen. De geamnestieerde communard Humbert is door zeker a ntal kiezers in het vijftiende arrondissement van Farijs aangezocht geworden zijn besluit, om zich niet kandidaat te stellen voor den gemeenteraad, in te trekken. Humbert heeft hierop in de Marseillaise be kend gemaakt; dat hij nu niet meer den strijd bij de stembus ontwijken mag. Zich nu nog aan den strijd te onttrekken, zou zoovee! zijn als verraad jegens de zaak van beu, die hij wil verdedigen. - In Parijs loopt een gerucht, dat de coupon der Egyptische geünificeerde schuld niet slechts met '12 fr. 50, maar met 15 fr. zal worden betaald. Niet ten onrechte noemt de Parijsohe correspondent van de Times dit gerucht, mocht "het bewaarheid worden, geen verblijdend teeken. 'Er zou toch uit blijken, dat men zich weer als vroeger beijverde om voor een oogenblik enkele schuldeischers ten volle te bevredigen, en daar voor de toekomst op het spel te zetten, in plaats van eerst te zorgen voor een goed bestuur in Egypte, ten einde waai borgen voor de toekomst te vinden, en alleen het beschikbare geld zoo bill'yk mogelijk onder de (crediteuren te verdeelen. O 0 S T E N R IJ K. In de troonrede, waarmede Keizer Fians Jozef gisterenmiddag te Weenen den Rijksdag heeft geopend, wordt o. a. betoogd de nood zakelijkheid, om het evenwicht in de Staats- begrooting te herstellen door het brengen van bezuinigingen in de adi linistratiealsmede in het budget van oorlog, in zoover dit, wat het laatstgenoemde betreft, vereenigbaar is met de machtsontwikkeling en de veiligheid des rijks. De dekking vau,héltekoitderStaatsbegrooting voor 1880 zal geschieden, zonder daarvoor tot het Staatsciedict de toevlucht te nemen, door eene vermeet tiet ing der inkomsten zonder echter het productie-vermogen der bevolking te schadenen wel voornamelijk door eene hervorming der directie belastingen, met meer rechtvaardige verdeeling der lasten. Voorts wordt in de troonrede nog vermeld, dat er inden laatsten tijd besprekingen hebben plaatsgehad, die het blijde uitzicht openen op eene gunstige regeling van het verkeer en de handelsbetrek kingen met het Duitsche rijk. De vriendschap pelijke betrekkingen met alle mogendheden duren ongestoord voort. De Minister-president Tisza heeft gisteren in het Lagerhuis het programma der werk zaamheden van den Rijksdag uiteengezet en de indiening van verscheidene wets-outwerpen aangekondigd. De Staatsbegrooting zal in den loop dezer maand worden ingediend. Vooits deed voornoemde Minister mededeeling omtrent de werkzaamheden tot herbouw van Szegedin. Naar zijne verklaring heerscht er te Szegedin nog altijd groot gebiek, docli is de vrees voor hongersnood ten eenenmale ongegiond. De Regeering zal zaad onder de landelijke bevolking doen uttdeelen. De Poliiisehe Correspondent meldt uit Cettiuje van gisteren dat de iMuuteuegrijnen zich gereed maken, om het hun bij het uactaat van Berlijn toegekende gebied van Gusinju Plava in bezit te nemen, daar de Albaniers zich in de richting vau Andiynvica in giooten getale opeenltuopeu en eene houding aannemen, aNof zij met de wapens de Muntenegrijceu beletten willen, zich vau het hun toegestane grondge bied te vei zekeren. De Monleuegrynen nemen alle maatregelen voor een stiijd iu Andiyevica. Zij hebben reeds veel proviand en ammunitie bijeengebracht. De heitog van Wuitemberg werd gisteren te "Weenen vei wacht. 1) 1) rt S C H I A i). De uitslag van 418 verkieziugeu is bekend. Er zijn gekozen 111 conservatieven, 92 van het ceutium, 92 nalionaal-hbeialen'. of als hbetaal bekend staande, 43 vrije conservatieven, 34 van de fortschiittspaitij, 19 Polen, 4 paiticu- Uuisteu, 1 democi aat. De ministeis Kameeke en Kulenbuig en de oud-ministers Fall?, Hobrecht en Fuedenthal zijn herkozen. ITALIË. De Osservalore Romano maakt een besluit vau den Paus openbaai, waai bij aan de geloo- vigeu op 8 December aanstaande, den 2Dsten vei jaardag van de ulkoudiging vau het dogma der Onbevlekte Ontvangenis, onder de gebruike lijke voorwaaiden volkomen absolutie wordt veileeud. Tc Turijn is den 3 dezer, voor de tweede maal biuueu weinige dagen, op eeu schildwacht geschoten. Mj ELAND. Aau de Daily News vvoidt uit Allalabad vau 8 dezer het volgende geseind: Volgens benchteu uit Kaboel is de telegraaflijn aau gene zijde van Tbull dooi de Zyrnucks afge sneden. Een van de gevaarlijkste nihilistische ge vangenen is uit de citadel van Wilua ontsnapt, nadat teeas -u-schillende pogingen om te ont komen viuchteloos waie.i gedaan. SCHIEDAM, October ISïO Bij de verkiezing van 19 gemachtigden voor het kiescollege der Hervormde gemeente alhier, ter voorziening in de periodieke aftreding eu vour de buitengewone vacaturen ontstaan door het optreden ais kérkeraadsieden van de lieeten F. Bijlaadt, J. Hoek, L. Amoureus, J. Meijster, N. H. de Roo Jr., en G. Van der Zee, waarvan de twee eersten ultimo December 1881 en üe overigen ultimo December 1882 aan de beuit vau aftreding waren, 'alsmede door het vertrek van den heer A. Van ,Pe]f aftreding ultimo December 1881hebben vas de 1780 stemgerechtigden 913 hunne stem briefjes ingeleverd. Onder de ingeleverde stem biljetten waren 33 blanco briefjes en vier biljetten van onwaarde. Behoudens geringe uitzondering waren moest alle briefjes ingevuld met de kandidaten van de kiesvereniging x>Evangelie en Belijdenis", zooilat de kandidaten van de confessioneele richting allen gekozen zijn, In het vorige jaar waren van de 1754 kies gerechtigden 1061 opgekomen, zoodat er thans 748 stembriefjes minder zijn ingeleverd, welk verschil moet toegeschreven worden aan het zich bijna geheel onthouden van stemmen door de Evangelischen en Modernen. a t* Voir de gewone vacaturen zijn gekozen, met het aantal stemmen achter hunne namen ge- voegd, de hoeren: l>. G. Kok 853, Adr. Vau den Bos 854, A. Van Bcekum 854, C. De Lange 850 G. Kiabbeudam 843, Jacob Vau Katwijk 834, TV. Van der Vlies 837A. Van Vooren 836, G. Groeneweg 839, TV. Van Nooitvvijk 836, J. Hoefman 843. F. Kiabbeudarn 845; en voor de buitengewone vacaluien, de heeren A. Zeeuw 847, J. Vau der Linden 847N. Van der Laan 840', G. Eisberg 841, A. Van Hoek 842, J. Woensdregt 842, Fk. Vau der Hammen 843» Jl. Zondag had te 's Hage (Waalsdorp) het huishoudelijk najaars-coucouis plaats van het korps Koninklijke Schei pschutters alliiei, dat door schoon weder werd begunstigd. De ingeko- meu prijzen, waarvan wij in imze vorige nommei'3 melding hebben gemaakt, werden door de volgende deelnemers aan den wedstrijd behaald: Al'dccling A. Ie prijs P. C. Van der,Pant, sergeant, met 49 p; 2e pr. N. Visser, schei pschutter, met 4S p.; 3e pr. A. B. Meijlink, 2e luit., met 46 p.; 4e pr. K. Van Dijke, buitengewoon lid, met 49 p.; 5e pr. B. J. Van der Most,scherpschutter* muzikant, niet 45 p.; 6e pr. L. W. C. Wal raven, schutter, met 45 p.7e pr. A. Vijgenboom, buitengewoon lid, met 44 p.Se pr. D. Visser, le luit., met 43 p.; 9e pr. A. Vogelenzang? scherpschutter-schuttei, met 43 p.10e pr. L. Van Dyke, sergeant, met 43 p.; lie pr. P. C. Kok, touner, niet 43 p. Door de schenkels der drie eerste prijzen was bepaald dat deze coor een der leden van het korps moesten gewonnen worden. Consolatiepiys voor de minste punten zonder* misschot, 11. W. Van der Most, sergeant, met 38 p. Ilozeuprijs, N. Visser, met 5 rozen in 5 schoten. Afilcellng IB. le prijs W. Van Ravens, scherpsch.-muzikant? met 46 punten; 2e pr. G, Veltman, schutter? met 46 p.; 3e pr. Vogelenzang, buitengewoon lid, met 44 p.; 4e pr. Groenendaal, schutter? met 42 p.; 5e pr. O. Kerdel, sergeant, met 42 p.; 6e pr, J. De Koning, schutter, niet 41 p.; 7e pr. M. Van Kooten, scherpschulter- muzikunt, met 41 p.; ée pr. J. Iloutenbrink, schei psehutter-muzikaui, met 39 p. Consolatieprijs voor de minste punten zonder" misschot, J, Byioo, schutter met 27 p. Rozenprijs, W. Van Ravens, met 4 rozen ia 5 schoten. Bijzondere jaailyksche prijs, zijnde 4 medaille, P, C. Van der Pant Jr., sergeant. Na afloop van het huishoudelijk concours werd met' het korps K. }K. scherpschutters van 's Hage collegiaal geschoten om' zes prijzen Hiervan was de uitslag, dat het korps van Schiedam behaalde de' le, 3e_ en 4e prijs, aldus bekwam hetkorps te 's Hage de 2e, 5e en fV i 'l 6e j, h i De aldus behaalde prijzen zullen waarschijnlijk Zondag a, s. doort het korps op'de schietbaan te Rotterdam 'weder onderling 'verschoten \voi de

Schiedamsche Courant | 1879 | | pagina 2