Gemengde Berichten. was, is dit, dat na vier weken, toen de bijen houder de specie weg nam die op en om' de slak zat, deze nog in leven was. Stadskanaal. Naar noen verneemt moet alhier een vrouw haar man vergiftigd hebben en daarna zelf in den regenbak zijn gesprongen. ZÜ is verdronken, maar men hoopte den man nog in 't leven te behouden. Apeldoorn. Dezer dagen was Z. M. met eenige heeren op de jacht in de Hoog-Soeren- sche bossehen. Tegen den middag verscheen ook II. M. de Koningin, vergezeld van eenige dames, op het jachtterrein; de jacht werd voor een korten tijd gestaakt en allen gebruikten een déjeuner in de open lucht, dat door schoon weder begunstigd werd. Later werd de jacht hervat en smaakte Z. M. het genoegen een prachtige hinde te schieten. Arnhem. Een vleeschhouwer alhier, de heer A. S. Salomons (de man heeft er recht op, dat zijn naam eervol worde vermeld 1), heelt bij circulaire aan zijne begunstigers kennis gegeven, dat hij zijne vleeschpryzen met 20 cent per kilo heeft verminderd. »Bij den tegen- woordigen stand der veeprijzen schrijft hy js 10 cent geen afslag, veel minder 5 cent, maar wel 20 cent per kilo." Uit New-York bericht men, dat van daar eenige dagen geleden zeven stoombooten naar Europa zijn vertrokken, die met buitengewoon gfoote hoeveelheden vleesch, koren, meel enz. geladen waren. Zij bevatten te zamen het volgende220,402 schepel graan, 21,650 vaten en zakken meel, 255 tonnen versch vleesch, 125 stuks levend rundvee, 500 stuks geslachte schapen, 250 vaten gezouten rundvleesch, 4635 kisten met vleesch in bussen, 4700 balen katoen, 4605 kisten spek, 450 zakken hop, 1120 okshoofden tabak, 550 zakken gort, 25,800 kisten kaas, "12,350 vaten boter, 700 vaten suiker, 210 vaten stroop en een aanzienlijke hoeveelheid varkens- vleesch, ham, worst, enz. Een jeneverstoker van Thienen, de heer Delacroix, begaf zich Yrijdagavond naar het .station du Nord, te Brussel, om terug te keeren naar Thienen, toen hij bij het binnentreden der wachtkamer le klasse, twee personen .ontmoette, die elkander ruw tegen het lijf liepen sn twistten om het eerst binnen te gaan. Bit tooneel duurde eeuige seconden tot de heer Delacroix ongeduldig wordende, tusschen de twisters doordrong en weidra den waggon instapte. Onder het rijden meende de heer Delacroix zijn portefeuille uit den zak te halen, teneinde zijne zaken na te zien; doch deze •was nergens meer te vinden. Men oordeele over de verslagenheid van dien reiziger, die met zijne portefeuille 9400 fr. verloor, die hij te Brussel ontvangen had. De twistende heeren in het station waren waarschijnlijk pick-pockets, die hem op behendige wijze bestolen hebben. Eiken morgen van acht uur tot half tien wordt het groote abattoir te la Vilette bij Parys door vele bloeddrinkers zoowel rijken in hun poetsen als armen te voet cf per tramway bezocht, die aan tering of bloedarmoede lijden. Hun aantal bedraagt eiken dag niet min der dan 150, waarvan de vrouwen het drie vierde gedeelte uitmaken. In het binnenste der Blachterij is een gedeelte gereserveerd voor de uitdeeling van bloed. Deze plaats ziet er zinde lijk uit, heeft goed licht ea is voorzien van stoelen voor de lyders en de familiebetrekkin gen welke hen vergezellen. De uitdeeler van het bloed, een goedaardig man, die dat baantje" reeds 20 jaren waar neemt, geeft aan elke zieken het bloed van zulk «tuk vee; als dienstig en voorgeschreven is. Ieder gebruiker moet zijn glas en een servet medebrengen. Zoodra hij het glas heeft over gereikt, ontvangt hij het met warm bloed ge vuld terug, dat onmiddellijk genuttigd wordt. Vervolgens wordt den zieke een weinig water verschaft orn zich den mond te reinigen. Het is verboden van dit water te drinken, wijl men, zoools de uitdeeler zegt, phet met den dood zou bekoopea". Meermalen komt het voor, dat het glas met water den onbedachtzamen drinker uit de hand wordt geslagen. Een glas dierenbloed kost 30 centimes. Ten half tien worden geen uitdeelingen van bloed meer gedaan en gaan de zieken naar hun woning terug, vot hoop, elkander mededeeling doende van verwonderlijke genezingen, welke aau het gebruik van dierenbloed, worden toege schreven. Vindt men in Spanje enkele familiën die zes vingers aan handen en voeten hebben, zoo deelt de Eogelsche consul in Saigon, in zijn jaarverslag over 1878, aan de Kegeering mede, dat bij de Anamiten de groote toonen hunner voeten van de andere toonen geheel zijn afge scheiden en bijna even goed als de duimen der handen kunnen gebruikt worden. Die bijzonder heid vindt men echter niet algemeen in de om streken van Saigon, maar alleen in het noor delijk gedeelte van dat Rijk, waar de type meer overanderd gebleven is. De oorspronkelijke naam vau het Anamitische volk heeft aan die bijzon derheid zijn oorsprong te danken. Dat dit een en ander zeer oud is, blijkt uit Chineesche jaarboeken van het jaar 2300 voor Chr., waar deze bijzonderheid wordt opgegeven van een der vier barbaarsche volksstammen, die toen aan de grenzen van het Chineesche Rijk woonden. In The Scientific American, komt de be schrijving voor van een merkwaardige klok, welke gemaakt is door Felix Meier Detreit, Michigan. De klok is 18 voet hoog, 8 breed en 5 diep en staat in eeu gebeeldhouwden kast van noten hout. Boven de klok welft zich een marmeren koepel, op welke Washington in zijn armstoel zit. Aan weerzijde van Washington staat een neger in liverei, de wacht houdend voor die deuren tusschen de pilaren die boven Was hington's hoofd een soort van troonhemel op houden. Om den klok in het notenhout onder den koepel zijn vier figuren aangebracht; de eerste van een kind, de tweede van een jonge ling, de derde van een man in de zomer van het leven, de vierde van een grijsaard. In het midden staat het grijnzend geraamte, de oude leelijke verpersoonlijking van den dood. Deze vijf figuren hebben een klok en een hamer in de hand. De klok van het kind is klein en geeft een zachten zilveren klankdie van den jongeling is grooter en geeft een scherper ge luid die van den man is vol metaalklank en diep van toonde klok van den grijsaard geeft min der sterk geluid en trilt; terwijl de klok van den dood somber en dof kiiDkt. Het 'kind kondigt het kwartier aan op zijn zilveren klok; de jongeling het halve uur; de man de drie kwartier en de grijsaard waar schuwt met een bevenden slag, dat de dood het uur zal slaan. Hierop heft de dood de hand op en luidt langzaam de uren. Zoodra het uur bekend is gemaakt, klinkt de muziek van een prachtig speelwerk. Washington staat op van zijn stoel en heft met zijn hand de verklaring van Amerika's onafhankelijkheid omhoog. De eene negerbediende opent de linkerdeur, waar door ai de presidenten der Vereenigde Staten, met inbegrip van Hayes, naar voren komen. Elke president is in de kleederdracht van zijn tijd, en de gelijkenissen zyn treffend. Ze gaan Washington voorby, groeten hem, en verwij deren. zich door de andere deur, welke door den tweeden neger voor hen geopend en geslo ten wordt. Washington zet zich weder neer en men hoort niets dan het langzaam tikken van den grooten slinger, tot dat iiet kind weder meldt dat do wereld weder eeD kwartier ouder is. De heer Meier heeft tien jaar geduldig aan die klok gewerkt. Met den in Duitschland gepatenteerden Siemen'schen telephoon zijn bij het Duitache telegraafbestuur zulke goede uitkomsten ver- verkregen, dat tot dusver reeds 685 plaatsen onder aanwending van dien toestel aan het telegraafnet konden worden verbonden. De afstand, op welken een juist overbrengen van dépêches nog mogelijk is, bedraagt ongeveer 75- kilometer. Men is nu bezig, den toestel verder te volmaken, ten einde de toepassing er van op afstaudeu van 50 tot '100 mijlen mogelijk te maken. Nieuwe sieradiën. Een zekere Trouvé is op de gedachte gekomen om de electriciteit op allerlei kleine weelde-voorwerpen toe te passen. De heeren kunnen nu bijv. hun das vaststeken met een gouden speld, waarvan de kop bestaat uit een doodshoofd of een konijntje op een trom gezeten. Een onzichtbare geleid- draad stelt deze mechaniek in verband met een lilliputtiaansch electrisch batterijtje, dat men zonder eenig bezwaar in den vestjeszak kan dragen. Door het foudraaltje, waarin de praepa- raten verborgen zijn, slechts even in den zak om te keeren, brengt men de machine in be weging; terstond begint, tot groote verbazing der aanschouwers, het doodshoofd de diamanten oogen rond te draaien en met de tanden te knarsen, en het konijntje uit al zijne macht een roffel op de kleine gouden trom te slaan. De vorstin van Metternich bezit onder hare juweelen een vogel van diamanten, die ook door middel van electriciteit de vleugels kan uitslaan, wat eene haast oogverblindende schittering teweeg brengt. In de Ostses-Zj. geeft een deskundige den volgenden raad aan rozenkweekers. Het is de gewoonte stamrozen zeer vroeg, dikwijls reeds bij een matige vorst in October op den grond te leggen en te bedekken; dit is echter nadeelig voor de planten. Een koude van 5 a 6 gr. Reaumur is in den herfst zeer goed voor de plantenomdat de stam daardoor eenigszins gehard en minder spoedig beschadigd wordt. Men moet met het' bedekken dus zoolang wachten, totdat de grond minstens 1 duim diep bevroren is. Het uitsnijden der kroon, d, i. het verwijde ren der zwakke en gebrekkige takken waaraan nooit bloemen komen, maar die alleen aan de plant voedsel onttrekken, most van te voren geschieden. Het snoeien der takken heeft in het voorjaar plaats. Het recept voor een eenvoudigen, niet falen- den weervoorspeller wordt als volgt opgegeven Neem een half gram salpeter, even zooveel kamfer en dito salamoniak; los ieder afzon derlijk op in brandewijn van minstens IS graden; meng het samen in een langwerpigen (b. v. ouderwetschen eau de cologne) flacon sluit dien goed met kurk en lak; hang hem buiten aan een vensterkozijn op het Noorden, en gij hebt een weerprofeet, die niet liegt. Is het vocht beider, geloof gerust aan mooi weerr, wordt het troebel, dat beteekent regenvormt het tjs op den bodem dan komt er donkere lucht of hagel; sterretjes duiden storm aan; groote vlokken beteekenen sneeuw; draden bovenin beduiden wind; kleine stipjes, vocht of nevel. Als de vlokken opstijgen en boven blijven komt er wind in de bovenlucht, en naarmate het ijs stijgt is er strenger kotude tff wachten. Een mysterie. Sinds ruim een maand verkeert de stad Liverpool in eene p'ynelijke spanning omtrent het lot \an eene jonge dame, die op klaarlichten dag, in eene van de drukst bezochte stratenf spoorloos verdween.

Schiedamsche Courant | 1879 | | pagina 6