Gemengde Berichten. der Staatsspoorwegen en van dep Grand Centr. Beige deelnamen. De heer Oscar Carré heeft zijn te Munster aangegane weddenschap met een officier op glansrijke wijze gewonnenhij heeft in 12 dagen het vospaard Zaila van bedoelden officier in de hoogs rijschool zoo gedresseerd, dat het dier verleden Zondag, bij een publieke voor stelling, zeer net op de muziekmaat danste, de knieën boog, verschillende stoelen omverwierp en weder overeind plaatste en over barrières en op .korte afstanden van elkaar geplaatste stoelen liep en sprong. Er kwam na deze overwinning geen einde aan de byvalsteekenen: iedereen wenschte den directeur geluk met dezen triomf. Miss Piek fort, de jenge dame bij wie miss Edwards te Londen haar intrek nam! ze<ft O dat zij miss Edwards den 20n Sept. in Hydeparb des morgens om elf uren vond zitten. Zij ging naast haar zitteu en knoopte een gesprek met haar aan. Miss Edwards had weinig lust tot praten, maar bekende dat zij een betrekking zocht of op het tooneel wilde gaan, dat zij in twee dagen niets had gebruikt. Miss Pickford noo- digde haar mee te gaan en na eenig aarzelen volgde miss Edwards haar. Zij noemde zich Eliot en zeide dat zij te Liverpool bij een oude dame had gewoond, die haar wilde dwingen met een oud man te tróuwen; daarom verliet zij Liverpool. Miss Edwards bleef eenigen tijd bij haar vriendin en maakte met haar een uit stapje naar Brighton. Daar werd ze herkend en te Londen door den politie-agent Lloyd met haar oom opgezocht. Zij nam hartelijk afscheid t van miss Pickford en beloofde haar te zullen schrijven; een belofte die zij niet nakwam. Het verhaal van miss Pickford werpt geen i f licht over de mysterie; de familie blijft het stilzwijgen bewaren en de dokter, die miss Edwards Zondag bezocht, zegt, dat zij aan melancholie lijdt, dat het ondoenlijk is een behoorlijk relaas uit haar mond te vernomen, en dat het gevaarlijk zou zijn daarop aan te dringen, zoolang zij niet beter is. Bij het spoorwegstation te Landen, in de Belgische provincie Luik, zijn jl. "Vrijdag twee goederentreinen, tegen elkander ingeloopen. De een bestond uit 120 wagens, gedeeltelijk beladen met licht ontvlambare stoffen, die bij de vernieling, door den schok aangericht, in brand vlogen. Gelukkig nam de stationschef zulke snelle doortastende maatregelen, dat een aantal wagens,- te zamen bevattende eene zware lading petroleum, nog intijds konden worden losgemaakt en verwijderd, en het stationsge bouw beveiligd werd tegen de vlamrneu uit de andere wagens en goederen. Bij deze viel aan geen blusschen te denken, zoodat dit gedeelte van den trein dan ook geheel is uitgebrand. Niemand heeft bij dit onheil eenig letsel bekomen. In 1878 vertrokken uit Duitschland 11,827 landverhuizers en wel 3247 landbouwers, 52 mijnwerkers, 2180 ambachtslieden, 189 wetenschappelijk gevormde maunen1731 dienstboden2682 personen zonder bepaald beroep, enz. i Duitsche bladen berichten, dat de sterren- kundigen op' de planeet Jupiter een vermiljoen- 'roode vlek ontdekt hebben, 'dié ongeveer Vso van hare oppervlakte beslaat. De vlek is op de noordelijke helft der planeet langwerpig van vorm. Zjj is bepaald op de planeet zelfen niet in haar atmosfeer. Men kan dit totnutoe niet opgemerkte verschijnsel niet anders verklaren, dan door aan te nemen, dat er op de planeet - groote vulkanische omwentelingen hebben plaats gehad. De vlek is, naar de verhoudingen van onze aarde gemeten, ten naaste by zoo groot als Europa.- Dezer dagen werden te Podstown, in Enge- getand, vijf zilveren medailles door de National Lifeboat Institution aan vijf moedige jonge meisjes uitgereikt, die met stormweer in ecne boot op zee waren en juist door een visschers- smak op sleeptouw waren genomen. Zij zagen op een afstand van de kust eene boot omslaan, lieten zich van het vaartuig, dat haar op sleep touw had, losmaken en roeiden met levensge vaar naar de omgeslagen boot. De stuurman van de smak getuigde, dat zij zich sals tijgers" door de hooge zee hadden heengewerkt. Zij hadden de voldoening éen der drie opvarenden te yedden. De dappere juffers, vier van welke zusters waren, verschenen, bij de uitreiking der medailles in haar roeikostuum. De ex-Khedive zit eindelijk goed en wel op de villa Ia Favorita bij Napels. Hoewel zij hem wat klein was, heeft luj toch gele genheid gevonden er een 40tal van zijn vrouwen onder dak te brengen. Te Lugano in Tessiuo is een drama opgevoerd, getiteld: Vera Sassoulitch Het tal rijke publiek juichte de hoofdpersoon vol geest drift toe en floot haar vervolgers uit. Een smokkelaar in 't groot. Te Surgères heeft men bij een handelaar in spiritualiën een hoeveelheid van '1800 hectoliter drank ontdekt, waarvoor de belasting is ontduikt, die met de boete een sommetje van 400,000 fis. uitmaakt. De smokkelaar heeft te vergeefs een vergoeding van 50,000 frs. aangeboden. Gelijk rneu zich herinneren zal, werden een tiental dagen gelegen in Hongarije en een deel van Oostenrijk, nmar vooral aan den ge- heelen Beneden-Donau van Belgrado tot Braiia, O ©enige schokken van aardbeving waargenomen, die echter in 't algemeen zeer'weinig schade berokkend hebben. Een merkwaardig verschijn sel heeft zich, gelijk aan de Times gemeld wordt, sedert die aardbeving op het eiland Moldova geopenbaard, dat in de onmiddellijke nabijheid van Orsova, aan de Zuidoostelijke punt van Hongarije (vroeger militaire grenzen) gelegen is. Onmiddellijk na de aardbeving ontstond er een groote opening op dit eiland, waaruit een reusachtige straal water eeoige meters hoog met geweld ontsprong. Den '18en dezer heeft deze natuurlijke fontein plotseling opgehouden water te geven, maar nu nam tnen daar ter plaa.tse eenige opeuingen gel'yk den krater van vuurspuwende bergen waar, waaruit steeaen, zand en aarde omhoog geworpen werden. Reeds is er eene commissie van geolo gen en ingenieurs ter plaatse geweest, omdat men zich bevreesd maakte voor den ondergang van dit buitengewoon vruchtbare eiland, maar verder dan tot gissingen over de gevolgen van dit verschijnsel heeft zij 't nog niet gebracht de een voorziet de formatie van een vulkaan, de ander den totalen ondergang van het eiland. De aardbeving, welke dit verschijnsel in't leven riep, heeft het schilderachtigste punt van het eiland reeds terstond vernield: de schoone ruïne van het oude slot Colubay, op den top der hooge rots aan de Servische zjjde van liet "eiland gelegen, is geheel vernield eu in den Donau gestort. De uitvinder der stalen pennen was, naar men beweert, de onderwijzer Bürgers, te Koningsbergen in Oost-Pruisen, In 1808 kon digde hij voor het eerst in de couranten aan, dat hij metalen spenpunten", zooals hy ze noemde, vervaardigde. Dit kwam een zekeren heer Perry te Birmingham ter ooren, die in 1830 een patent voor stalen pennen nam. Perry werd millionnair en Bürgers stierf in het armhuis. De weduwe van Heine's levensbeschrijver. ATdolf Strodtmann, wil een haarlok van den dich ter, onmiddellijk na 's dichters dqfjd afgesneden en toebehoord hebbende aau haren man, alsmede het bekende portret, doorftlen .schilder Bassen te Müuchen in 1827 vervaardigd, verkoopen. De echtheid der reliquiën kan doorgeschreven stukken worden aangetoond. Te Berlijn komt eerstdaags een proces in behandeling, dat zeer moeielijk te beslissen zal zijn. Omstreeks een half jaar geleden kwamen al daar op zekeren nacht door het inademen van gas eenige leden van een huisgezin om helle ven, namelijk de man, zijn tweede vrouw'en zjjn zoontje uit zijn eerste huwelijk. De kinde ren van de tweede vrouw, die in een andere kamer sliepen, bleven gespaard. Het knaapje had van zijn eerste moeder een vrij aanzienlijk vermogen geëifcl, en uu is de vraag, op wien dat vermogen zal overgaan. Zijn grootouders van moederszijde besveren, dat zij er recht op hebben, volgens een welsaitikel, waarbij bepaald wordt, dat, »als twee of meer personen door hetzelfde ongeval het leven ver loren hebben, en men niet bepalen kan wie het eerst gestorven is, er moet worden voor ondersteld, dat zy gelijktijdig gestorven zijn." Maar de voogd der stiefbroeders en zusters houdt vol, dat het vermogen zyn pupillen toe komt, omdat de zoon eerder gestikt is dan de vader en beweert, dat dit op geneeskundige gronden kan worden bewezen. Als dat het ge val is, dan heeft de vader van zijn voorover leden zoon geërfd, en komt met geld toe aan de erfgenamen van den vader, de kinderen uit het tweede huwelijk. Nu moet dus bezwezen worden, dat de vader werk^'ijk den zodn heeft overleefd.' Eenboekdrukker en zijne wederhelft, woonachtig in de rue du Cherehe-Midi te Parijs, werden kort na middernacht uit hun slaap gewekt door een hevig gekraak, en nog voor dat zy zich rekenschap konden geven van dat ongewone geluid, lagen zy reeds met hun geheelen inboedel in een onder hun verblijf gelegen paardenstal; de vloer van hun woning was ingezakt. Men kan zich eenigszins een denkbeeld maken van de onbeschrijfelijke ver warring, die daar omlaag ontstond, als men - weet, dat en op dat oogtmblik acht paaiden op stal stonden. Gelukkig kwam het zoo onzacht gewekte echtpaar er heelhuids af. In "Weenen lag Vrijdag de sneeuw- een paar decimeter hoog op de daken en pleinen. In Gallicie en in de Alpen heeft de winter ook een paar dagen geheetscht eu ten zuiden der Alpen was er Zateuiag een hevige sneeuw storm, met den thermometer ouder vriespunt. De Parijsehe dagblad peis levert eiken dag ongeveer een ruillioen vijf honderd duizend exemplaren. Zie hier een opgave van liet getal exemplaren der voornaamste bladenPetit Journal 565,000, Petite Pêpübligue 181,000, Lantemo '137,000Petit Moniteur '100,000, Pap-pel 70,000, Figaro 64,000, Petit National 60,000, Nouveau Journal 45,000, France40,600, Pai.x 40,000, Petit Parisian 40,000, Petite Presse 32,000, Temps 22,000, National '17,000, libertê 17,000, Marseillaise 17,000, XIXe Siècle 14,000, liêpitbliqtte Frangaise '11,000, Journal (les Dcbats 8000, Voltaire 8000, Univers 7000, Qaulois, Pays eu Pairie beneden de 6000. De kooplieden in eetwaren te Chicago heb ben onderhandelingen aangevangen, ten einde de reuzen-stoomboot Great Eastern aan te koopen, die, in aansluiting aan den Truuk-spóorweg, de verbinding tusschen Portland en Engeland zal bewerkstelligen. Als de koop totstandkomt, dan zal op de boot het nieuwe stelsel van bevriezing in toepassing gebracht worden, ten einde "het transport \au vischvleesoh 'en inelkerij-producten over den Oceaan volkomen naar wensch mogelijk te maken. De gouverneur-generaal van Kansu, Tjo Tsung-Sang, heeft, blijkens den North China Herald, eene memorie (in de Chineesche taal) bekend gemaakt betreffende de geduchte aard beving, die vóór eenige maanden in 'die provincie heeft -plaats gehad. De aardschokken werden gevoeld (sterker of zwakker) van 29 Juni tot 11 Juli, en in 30 steden en districten zijn menschen omgekomen en eigendommen vernield. Op 5 plaatsen opende z;ch op 1 Juli, 's momens ten 4 uur, de narde met donderend geweld en schoot het water voor den dag Ook veel vee Yond don dood. Van 10 tot 300 personen kwamen in de verschillende plaatsen' om. Een ingezetene te Fuldn. in Pruisen, las dezer dagen eene advertentie, waarin een ^onfeilbaar middel" werd aaugeboden om »zich zonder eenig kapitaal of eenige kennis een jaarlijksch inkomen van 3000 mark ol.hooger te verzekeien." Wie dtuuvau gebiuik wilde maken, moest aan een opgegeven adres een bedrag van 2- mark inzenden, waarna hem terstond het genoemde middel aan de hand zou worden gedaan. Onze medeburger ,zoo wordt nu uit Fulda aan de Weser Zeitung gemeld zond onmiddellijk een brief met 2 mark en ontving hierop het volgende antwoord: om zich een jaarlijksch inkomen van minstens 3000 mark te verzekeren, ga men aldus te werk jVerbeeld u dat gij eene dwaasheid hebt begaan, van zoodanigen aard dat het u wel 300 mark waard zou zijn dat het niet gebeurd ware. »"Daar gij nu zulk eene dwaasheid niet hebt begaan, zult gy, door u dit te verbeelden, de 300 mark winnen, die gij anders zoudt hebben verloren. Want het is eene bekende wiskun stige waarheid, dat men, door een verlies te vermyden, 'evenveel wint als men anders zou hebben verloren. ïGaat gij op die wijze acht- ,1 tienmaal 's jaars voort, dan verkrijgt gij eene zuivere winst van 2400 a 3000 mark, welk bedrag gij naar eigen goedvinden kunt verhoogeD, zoodat uw inkomen tot een veel aanzienlijker c'y'fer dan 3000 mark kan worden opgevoerd." Te Saiatof, in de hoofdstad van het Rus sische gouvernement van dien naam, heeft de politie een vrouw gevonden, die drie jaren lang in een kelder, geketend, slecht gevoed en uiet gekleed, opgesloten was gehoudeu door haren oom, die zich op die wijze van een erfenis wilde meester maken, hoewel hij buiten dien reeds zeer rijk was. De ongelukkige vrouw kou bijna niet meer spreken; haar lichaam was geheel met wonden overdekt, zoodat zij niet meer kon staan. Men heeft haar in een hospitaal gebracht en den oom in hechtenis genomen, die te vergeefs 200,000 roebels aanbood, als men hem in vrijheid wilde laten. In tie Russische stad Tambow overleed onlangs kinderloos een rijk koopman Knrpoff genaamd, die zijn gansch vermogen, een waarde van 600,000 roebels, vermaakte aan Wera Stt«- sulitsch, de dame die den bekenden aanslag op generaal Trepoff bedreef. Gedurende '1877 werden door het post wezen In Europa verzonden 3597 millioen brieven en briefkaarten, '1522 millioen nieuws bladen en 5G3 millioen stalen enz. Het grootste getal komt van Engeland en wel 34.7 brief en 9.4 dagblad van ieder inwoner. In Zwitserland verzond ieder gemiddeld 23.7 brieven en 1S.S nieuwsbladen; van Duitschland zyn die cijfers 16.8'en '10.1van Nederland 16.3 eu 7.9; van Belgie 14.'1 en 14.6; van Kr an kr'ijk 12.7 en 5.G; van Denemarken '12.5 en '12.3; terwljlzy van Rusland slechts 1.2 en 0.9, en van Turkije 0.2 en 0.1 zyn. De Ver. Staten geven jaarlijks aau onder wijs uit 80,233,458 dollars. Het aautal school gaande .kinderen bedraagt 14,230,000. Er zyn 152 normaalscholen met 11S9 onderwijzers en 37,082 leerlingen. Degiften en legaten, ten behoeve van het onderwijs afgestaan, bedroegen verleden jaar 3 millioen dollars.

Schiedamsche Courant | 1879 | | pagina 3