medegedeelde stukken omtrent den Noorder- Lekdijk zijn voor kennisgeving aangenomen. Alle overige voorstellen zijn, overeenkomstig de conclusiën der commissie, aangenomen. Alleen werd nog besloten de gemeente Everdingeu niets te doen bijdragen in de buitengewone kosten van het lager onderwijs. De najaars vergadering werd daarop gesloten. SCHIEDAM12 November 1879. In de zitting der Arrondissements-Rec'nt- bank te Rotterdam van gisterenmorgen werden o, a. veroordeeld: C. P., wonende te' Kralingen, C. Van der V. 8n A. B.beiden wonende te Schiedamver volgd ter zake van beleediging met woorden van een agent van politie, de eerste tot een boete van f10, de beide laatsten ieder tot een boete van f8; de boeten van den eerste en laatste bij wanbetaling te vervangen door twee dagen gevangenisstraf en die van den tweede door een dag. J. M. W,, wonende te Delfshavenbeschul digd ter 2ake van het te laat uithalen, oorzaak zijndat een vrouw door zijn wagen is over reden en daardoor verwond is, werd vrijge sproken. Vervolgens stonden terecht: W. M.brandersknecht te Schiedambek!, van diefstal - van 2 jassen. Eisch 3 maanden cellulaire gevangenisstraf. H. G.koopvrouw te Schiedambeklaagd van moedwillige verwonding. Eisch 15 dagen cellulaire gevangenisstraf en f8 boete. Op het twaalftal ter beroeping van een predikant bij de Hervormde gemeente te Meppel komt o. a. voor de heer Dr. E. Barger, pre dikant te Maassluis. Blijkens eene advertentie, voorkomende ia de AF. B. CL van heden, is te Rotterdam eene nieuwe muziek-vereeniging opgericht, die den naam veert van ïDunkler" en onder de leiding staat van den heer A. La Rondelle. Bij Koninlijk besluitis vrijdom van accjjns toegekend voor ruw zout, dat gebruikt wordt voor het harden van ijzer en de bereiding van menie. Bij Koninklijk besluit is het verbod tot in- en doorvoer van aardappelen, uit de Veree- ttiffde Staten van Noord-Amerika en Canada afkomstig, ingetrokken. De Minister van Financiën maakt bekend, dat het saldo van 's Rijks schatkist bij de Nederlandsche Bank op 8 Nov.en de som der betaalmiddelen op dat tijdstip bij de be taalmeesters aanwezig, te znmen een bedrag uitmaakten van f 29,105,794.79Vs- Op de Hei (eigenlijk 's Graven-ambacht) te Pernis heeft men in een huis van ouden datum in den gevel staat het jaartal *1625 bij het afbikkea van een, muur vaneenouder- wetschen grooten schoorsteen, twee gebeeld houwde consoles ter wederzijde van de vuur plaat ontdekt. Ze zijn van zandsteen, hebben van, boven elk een engelenkopje en verder een wijnrank met druiventrossen. Beneden staat, aan de linkerzijde, een gewapend man, aan de andere zijde eene amazone. Beide rusten met de rechterhand op een hartvormig schild. Onder aan zjjn weder engelenkopjes aangebracht. Alles is en relief. Het Comité van uitvoering voor de Noordelijke ijszeavaart heeft de plaatselijke comité's en allen, die in de ijszeevaart belang Stellen, uitgenoodigd tot bijwoning eener ver- .gadering op Zaterdag 22 November, des namid dags ten twee uur, in het gebouw voor Kun sten en Wetenschappen te 's Gravenhage. Behalve een kort verslag van den laatsten tocht, en voorloopig verslag over den financieëlén toestand, zal daar de vraag omtrent het a! of niet voortzetten der tochten beslist worden. De Dordtsche moordenaar J, Spreekenbrink herstelt tégen alle verwachting van zijn wonden. Er is thans alle kans. dat hij in 't leven blijft. De burgemeester van Domburg heeft sedert eenige dagen zijn woning en zijne gemeente verlaten, zonder dat men weet waarheen hij zich begeven heeft. Het Politieblad vermeldt hieromtrent1 het volgende: jSedert 31 October jl. heeft zijne woonplaats verlaten mr. C. H. Elout, burgemeester der gemeente Domburg, oud ongeveer 43 jaren, lengte middelmatig, haar en wenkbrauwen donkerbruin, voorhoofd vrij hoog, oogen bruin en aan beiden een iitteeken tengevolge eener operatie, neus gebogen, mond en kind gewoon, baard rossig, gelaatskleur opgezet, postuur tame lijk gezet; hij draagt een bril, was laatst ge kleed met een donkerbruin winterpak en had bij het verlaten zijner woning een licht zomerpak by zich. Den 2 Nov. jl., des middags, is hij te Utrecht gezien, waar hij zeide zich naar 's Gravenhage te zullen begeven. Een brief met het postmerk 's Gravenhage is sedert ontvangen. Hij had zich voorzien van een binnenlandsch paspoort. Men vreest, dat hem een ongeluk is over- komen. De officier van justitie te Middelburg ver zoekt opsporing en, by eenige ontdekking, daarvan onmiddellijk bericht.". Het N. v. d. D. verneemt echter dat de burgemeester van Domburg in den omtrek van Parijs zou gezien zijn, De heer L. Lindeboom te Zaandam verze- keit in een ingezonden stuk in het Handels- Had, dat de welbekende schutter P. Groot te Edam niet van zijne gemoedsbezwaren genezen is, maar naan het wankelen gebracht en tot een transactie met zijn overtuiging verleid, waarover hij nu reeds lang droefheid der ziele heeft". Eergisteren avond zijn te Hazerswoude door den laatsten van Utrecht komenden spoor trein drie koeien overreden, zonder dat verdere ongelukken werden veroorzaakt. Naar de N. Gron. Cour. verneemt, zijn dezer dagen mildere bepalingen in het leven geroepen ten opzichte van den invoer van rund vee van deze zijde der grenzen in Pruisen, die sedert geruimen tijd was verboden en de vee- prijzen, zoo als in de laatst verloopen maanden is gebleken, in een gedrukte stemming hield. De invoer, zoo wordt verzekerd, kan nu bij'de autoiiteiten in de grensdistricten worden aan gevraagd met opgave van de noodige ren- seignementeo, welke aauvrage aan de beslissing van hoogerhand is onderv orpenwordt ze in gewilligd dan is de eigenaar of houder van het ingevoerd wordende vee een zeker aantal maan den aansprakelijk; met andere woorden: open baart zich binnen een bepaalden termijn bij een of ander exemplaar eene besmettelijke ziekte, dan wordt niet alleen het aangetaste maar ook het overige vee afgemaakt, zonder dat de eigenaar eenige aanspraak op vei goeding kan doen gelden. Het kan zijn dat die mildere bepaling, waar aan nochtans een streng voorbehoud is ver bonden, niet zonder invloed blijft op den prijs van het betrokken artikel. Delfshaven. Gisteren is door den gemeen teraad vastgesteld de begrooting voor 1880 tot een sluitend bedrag van f 121,089 in ontvangst en uitgaaf. Botterdam. Het souterrain van onze Pas sage zal den 29sten dezer kunnen bogen op eene inrichting, zooals in deze stad geen enkele is aan te wijzen. Naar wij vernemeu, is name lijk de firma Kosman Co. voornemens in den thaiK nog teegstaanden winkel no. 20, een ïWafelsalon" te openen, waar,'behalve de wa fels van echt oud-Nederlandsch' model en ge- waardeerden' smaak, ook de meer moderne' Brusselsche zullen worden gebakken. Geen kos ten worden* gespaard, om het'inwendige van het salon voor de bezoekers der Passage zo® aantrekkelijk mogelijk te doen-zijn. (B. AFéL) Den Haag.Aan aïlen, die jl. Maandag het vrijmetselaars-feest hebben bijgewoond, *140 in getal, is door Z, K. H. Prins-Grootmeester een zilveren medaille uitgereikt, aan de eene zjjde tot opschrift dragende: Frederik Prins der Nederlanden, geb. 28 Febr. 1797, stichter der afdeeling van den Meestergraad, 18191879, en aan de keerzijde een magonniek symbool. Aan Z, K. H. zelf is een afslag in goud ter hand gesteld. Aan den gevierden meester werd een ivoren staf aangeboden, rijk met goud versierd, met de genoemde medaille, aan het boveneinde bevestigd in een zilveren krans. Een oorkonde, in prachtig schoonschrift en geteekend door alle aanwezigen, was daarbij gevoegd. Schoonhoven. Maandag avond te ruim 10 uren is F, kapitein van do veeboot Concordia I, die hier voor den steiger lag met'81 stuks ossen, vermoedelijk door het opdringen van een' dezer dieren, over boord gevallen en, ondank» de schier wanhopige pogingen tot redding, aangewend door den. machinist dier boot en den pachter van het veer A. Braatwijk alhier, jammerlijk verdronken. De oppassende vader laat eene weduwe met 3 kindei en na, te Arnhem woonachtig. Amsterdam. Op het hulp-telegraafkantoor aan de Rozengracht alhier zal den 15den dezer de eerste vrouwelijke beambte als kieik- telegrafiste in betrekking treden. Alhier zijn geruchten van aanrandingen op de publieke straat aan de orde van den dag. "Van welken aard echter soms die »aan- randingen" zijn, blijkt uit eene mededeeling van het Handelsblad. Aan een der politie- bureaux was namelijk aangifte gedaan, dat in' de Marnixstraat iemand eene dienstbode onder de kin gestreken had! Groningen. Heden wordt alhier geopend de inrichting voor minvermogende ooglyders,-, onder bestuur van den heer Dr. M.E. Mulder, lector in de oogheelkunde aan de universiteit- alhier. Zulk een inrichting bestond tot dusver hier niet, Frederiksoord. Door den onbekenden weldoener der Maatschappij van "Weldadigheid alhier is wederom aan die instelling de aan-' zienlijke gift van f8000 toegezegd, om te dienen tot aflossing der annuïteit aan de Rot- terdamsche Hypotheekbank. Zwolle. Door tusschenkomst van een ex pediteur alhier zijn sedert half Sept. p.'m.>20Ö waggons Duitsche aardappelen, te zamen in houdende omstreeks 28 30,000 hectoliter, alhier ingeklaard. Op de gisteren alhier gehouden jaar- lijksclie vette-ganzen markt waren 396 stuk3 j geplukte aangevoerd, waaronder 140 die eer- gisteren avond op de voormarkt onverkocht bleven. Gisteren en eergisteren zijn '1086 stuks aangevoerd. Men besteedde gisteren van f 2 tot f 5. De handel was niet geanimeerd. Utrecht. Door de Maatschappij tot exploit»- j tie van veetransporten alhier zijn Zaterdag 46* waggons, beladen met ruim 600 stuks vee, naar het buitenland verzouden. Yenloo. Konden onze veehouders andere jaren hunne pinken en vaarzen aan vreemde en inlandsche kooplieden alsmede aan slagers ruimschoots van hunne stallen af verkoopen, heden waren ze genoodzaakt tot eene publieke veiling hunne toevlucht te nemen. Er waren in het geheel 36 stuks rundvee aangebracht, waarvan slechts '2 dragende vaarzen, IIoll. ras, geveild werden voor f 35 en f36. De overige bleven onverkocht wegens de te lage prijzen. De vleeschprijzen z'yu dan ook steeds dateude en de slagers wedijveren om in de locale bladen hun vleeseh zelfs tot 24 cent per 5 ons aan te bieden.

Schiedamsche Courant | 1879 | | pagina 2