TfFÊMm Kertïiem Stsilalüt itTeun Gemengde Berichten,^. Dolft. -- Gisteren middag had aan de, Studenten-sociëteit alhier eene gasontploffing plaats, terwijl men bezig was met het repa- reeren der gasleiding. De lantaarn voor het gebouw en onderscheidene glasruiten zijn stuk geslagen, terwijl twee arbeiders brandwonden kregen, echter zonder ernstige gevolgen. Amstordam. Jl. Donderdag in den vroegen ïhorgen is gebleken, dat dien nacht weder eene mislukte poging tot inbraak op de Keizers gracht is gepleegd, en wel aan de woning van 'den heer Weetjen, (firma Chemet AVeetjen) no. '169, vlak over de Westermarkt en bijna tegenover het peiceel gelegen, waar de inbraak eergisterennacht door de politie verijdeld werd. Ditmaal mislukte echter het misdadig bedrijf, doordat het paneel der deur hetwelk men 'beproefd beeft op de wijze n!s in het huis van den overkant open te breken met scherpe werktuigen aan de binnenzijde met ijzer 'beslagen was. Toen de werktuigen daarop stuitten, schijnt men het werk te hebben op gegeven. De politie heeft in het geheel geen onraad of iets verdachts bespeurd. Zij schijnt echter over tuigd, ,dat er nog een tweede bende s paneel zagers" bestaat en de mislukte inbraak in perceel 169 moet volgens haar aan deze laatste toegeschreven worden. Maandagochtend kwam een dame in een modemagazijn te dezer stede, om een nieuwen vogel te koopen op haren Zon- dagschen hoed. Onwillekeurig schoot het win- keimeisje in een lach, want dat was nu al de derde dame in een half uur tijds, die om de zelfde oorzaak zich een nieuwen vogel kwam aanschaffen. In allé^drie gevallen had de kat des huizes zich meester gemaakt van den bevogelden da meshoed, en zich dapper op vogel, fluweel en zijde geweerd. Voo. eenige dagen zijn 'op den spoorweg tüsschen. Parijs en Marseille de zoogenaamde bliksemtreinen begonnen. Het 862 kilom. lange traject werd in 15 uren en 21, minuten afgelegd, of wanneer men tweemaal oponthoud van .telkens een half uur en eenige kortere, er af rekent in '13 uren. Dit staat gelijk met eene snelheid dan 72 kilometer per uur, ia Frankrjjk eene zeer ongewone. De verzameling geweven stoffen in het Museum voor Kunst en Nijverheid te Lyon, i is dezer dagen met twee belangryke voorwer pen verrykt, te wetentwee Chineesche bor- duuiwerken, 'bekend onder den naam van Ke- Sciï, en die tot katnerbehangsel dienen. Het grootste dezer borduurwerken stelt Bouddha in zjjn heerlijkheid voor, door twee priesters aange beden, en dagteakent uit de eersten jaren der zestiende eeuw, het' regoeringstijdperk der dy nastie van Ming, Het andere is van nog oudere dagteekeningdaarop zijn bloemen en planten geborduurd. Hoewel beide werken omstreeks drie eeuwen geleden vervaardigd werden, zijn de kteuren nog zoo frisch 'als waren zij pas van het raam gekomen. De odaliske, die er onlangs in slaagde den harem van den Egyptischen ex-Khedive te ontvluchten schijnt, daarbij geholpen te zijn i'' 'door een jongen enthousiastischen schilder, die den bijbelschen naam Elia draagt en, verliefd |/als'hy was tot over de ooren, geen gevaar I schroomde om te trachten haar te ontvoeren. Beiden zyn tb Foggia herkendde bdaliskd blijkt uit'Frankrijk geboortig te zijn. Te Toellear, "Westkust van Madagaskar, 'waar het Sakalava-volk. woont, hebben de -inwoners het huis van den Jezuïetenpater in „brand gestoken, toen hy hen gedreigd had ïnetv het' heische vuur.' i -m .u r V J i fl"t f Uit Athene wordt van het begin van deze maand bericht, dat de weder aangevangen opgravingen te Olympia de volgende resultaten hebban gehad: men vond het hoofd van den knielenden knaap van den oostgevel, verder een Tituskop, die paste op het vroeger gevon den keizer-standbeeld met nereïilen-pantser en een standbeeld van Fortuna. In Minnesota (N.-Amerika) heeft zich eeu kleine kolonie van Russische nihilisten gevestigd, die, ten einde deportatie naar Siberië of erger iot te outgaan, derwaarts vertrokken, ten einde een bestaan te zoeken. Aan het hoofd staat een voormalig inwoner van Odessa, die in vervlogen dagen 19,000 acres grond in Zuid- Rusland bezat en thans in zijne nieuwe woon streek '10,000 acres gekocht heeft, die door zyne onderdanen (vier gehuwde paren, vijf jongelieden, een weduwe en twaalf kinderen), worden bebouwd. De Amerikaausche bladen hebben dikwijls melding gemaakt van zekere Lucy Lobdeil, bijgenaamd de jageres van Long Eddy, en die een zeldzaam avontuurlijk leven geleid heeft. Zij is thans te Damascus overleden. In 1851, op zeventienjarigen leeftijd, huwde zij meteen schipper uit de vallei van de Delaware, Een jaar daarna werd zij door haren echtgenoot verlaten. Zij nam toen de manskleeding aan, en ging een zwei vend leven in de bosschen leiden. Acht jaar lang hield zij het vol, woonde dan hier, dan daar in de eenzaamste wouden 1 I in ellendige hutten, die zij van boomtakken maakte, en vertoonde zich alleen nu en dan in de bewoonde strekeo, om wild en vellen te verkoopen en ziel» tegelijkeitijd kruid of lood of levensbehoeften aan te schaffen. In 1860 werd zij ziek, en begaf zich toen naar Bethany, in Pensylvanié, om zich te laten behandelen. Op haar krankbed schreef zij een uitgebreid werk, waarin zij hare jachtavonturen mededeelde en hoeveel herten, beeien, panters, wilde katten en vos'sen zij schoten had. Het was, haar inmiddels, en ook gedurende hare ziekte, altijd gelukt voor een man gehouden te wordenmaar tijdens haar verblijf te Bethany werd eeu jong meisje uit den omtrek smoorlijk op haar veiliefd, en wilde haar, den gewaan- den man, tot een huwelijk bewegen. Het geheim werd ontdekt, en Lucy Lobdeil moest zich door de vlucht aan mishaudeliug onttiekken. Zij hervatte haar jageisleven in (ie bosschen tot in 1877. Toen kocht zij een hoeve bij Damascus, vestigde zich aldaar en is er nu 1 overleden. Mijnheer de Redacteur In hot nummer uwer Courant van 31 Oct. II. las ik in een résumé der zitting van den Gemeente raad, gehoudon op Donderdag 30 Oct. jl., dat de heer Elzevier Dom het plankier aan het Westcr- havonlioofd wenscht verlengd te zien en tevens daar ter plaatse een wachtlokaal voor reizigers te stichten. Wat nu het eerste gedeelte van dit voor stel betreft, vorkiaar ik mij onbevoegd het te beoor- f deelen, over het tweede echter zag ik gaarne mijne godachten publiek eigendom. "Veie steden, aan den oover der Maas gelegenheb ik bezocht en nog nergens vond ik zulk een geschikt en fraai wacht lokaal voor reizigers als in Schiedam. liet logement „de Maas", tocli biedt een prachtig uitzicht op de rivier, van alle zijden kan men de stoombooten op grooten afstand zien naderen, terwijl bovendien de eigenaar steeds bereid is, de noodige inlichtingen met de meeste welwillendheid to gever Bayendieri is de weg, gelegen tussehen dit logement en'de aanlegplaats der stoombooten zoo kort dat men op zijn gemak naar de boot kan wandelenwan neer doze is aangekomen. Nu gééf ik gaarne toe dat het logement ,.de Maas" met dat al nog geen wachtlokaal is voor reizigerk, d. w. z. een inrichting alleen tot stand gebracht, om heeren reizigers, die te vroeg aan komen gratis onder dak te brengen, maar ook weet ik dat nimmer de eigenaar van gonoemd logement zijn,.vluchtige bezoekers te kennen heeft gogovon, dat.mon,- zijn inrichting bezoekende, ook iets moet vertoren. Steeds is ieder daarin geheel vrijgelaten. Daarbij komt nog, dat, indien men door een ver keerd begrip van waardigheid misleid of door welk begrip ook, zelfs geen enkele oogenblikken in een logement wil doorbrengen, men in den hoogsten nood toch altijd nog gebruik zou kunnen maken van't 'zoogenoemde schreihuisjoaan eene zijde nog al van een bijzonder gemak voorzien. Bovendien ben ik van meening, dat de verschil lende stoombootmaatschappijen zich boven de ga- - meente de belangen der reizigers dienen aan te trekken. Veronderstel echter, Mijnheer de Roilacteur 1 dat de Raad onzer Gemeente zich met liet bewuste voorstel kon voreenigen en het verlangde wacht lokaal wordt gesticht, dan zal dat, uithoofde men daartoe zeker wel kosteloo/eri toegang dient te verschaffen spoedig de verzamelplaats worden van die echt typische leegloopers, welke in elk gedeelte der stad te vinden zijn en de meeste uren des daags buitenshuis doorbrengen. Zoo iets zou na tuurlijk te voorkomen zijn door contróio doch aan alle contr&ie zijn uitgaven verbonden. Voor wie zou dus de Gemeente ziel» de luxe willen veroorloven een wachtlokaal to stichten 't zou zijn ten gerieve van sommige stoombootmaatschappijen en van die zeer enkele reizigers welke voor oen paar minuten wachtens iets anders behoeven dan 't logement „de Maas", het schreihuisjo of Gods vrije buiten, Q B.--«r Ned. Herv. Kerk. Beroepen: te Niouw-Dordrccht, gemeente Emmen, Belgravcr, te Itekken,Nieuwerkeik (Zeeland), \V, II. Dekking, te Molenaaisgranf. Serooskei ken, J. A, P. Ris Lainbers, te Baineveld. Zevenbei gen, S. Kalma, te Sneek. Iloom op Totschelling, S. G. Geertsema Tieckermgh, to Ilippolitushoef op Wielin gen. Mijnsheerenlaml, G. Ntjhuts, te Bei gschcnhoek. Zevenlmuen (classis Rotterdam), Schuilei'van Peut sum, te lleukclom, Kuilenburg, Mijsberg, te Pui merend. Bedankt: voor Hendrik Ido Ambacht, Ph. S, Nie- meyer, te Ochten. Groote Li ruit, W. II.. Dekking, te Molennnisgraaf. Nijkerk o/d. Veluwe, J. Lütge, van, Amsterdam. Westkapelle, Jl' Van Maarten, te Oud-Vossemeer. V, Aangenomen: naar Dinvpei to, .1. W. Kautzmnn, te Zwartsluis. Nieuw Stadskanaal, Klein, te Wou- f brugge. Schei penzeel (Gelderland), A. J, Ruijs,' ta Hollandvclie Veld (Drentel. f - Op 12 dezer weid de najaaisvergaüering van de algetneene synodale commissie geopend, samengesteld als volgt: de hoeren G. Molenkamp, predikant te Delft, president; J. J. L. Luti, Wnalyh-predikant te Middel burg, vice-president; S. F. Van Hasselt, advisecrcnd lid en secretaris; Dr. J. K. Koeh, te 's Hei togenbosch; Mr. H. O. Feith, oud-ouderluig te Groirr.gcn, H. Q, Janssen, te St. Anna ter Minden; J. Van der Vegt, oud-onderling te 's Gravcnhage; G. Bruna, predikant - te Hasselt en Mr. M. Crommetm, oudeiling teUticclit, In een talrijke vergadering van vrijzinnige leden dei^ Herv. gemeente te Meppei is eene commissie benoemd met de opdracht pogingen m' het weik te stellen onr een geschikt gebouw te verkrijgen voor het houden; van predikbeurten en van lezingen vanden Protestanten^' bond. Het bijeenbrengen van het herioodigde knpitnaf*"- is mede aan deze commissie opgedragen. Chr. Ger. Gemeente."'A', At» Bedankt: voor Oud-Beierland,,1.Schotel, teAlpheo a'd Rijn. Roomseh-Katbolieko Kerk. Door den heer A, Godschalk, bisschop te 's Ilerto- genbosch, zijn benoemdtot pastoor te Kerk-Dricl du heer L. F. Gast, tot pastoor te Rossom de lieer i, Van den Boome, tot kapelaan tc Son do heer L. J, F, Eijcken, eu tot kapelaan te Guiile (Ie heer A. M. Van Eip. v B U RGERL 1.1 K E STA N I). Overleden: 12 November. Adda Jacob» j Odé, oud 5 manden, Markt. 'j-l n

Schiedamsche Courant | 1879 | | pagina 6