Biiiicnlaiiüsclie Berichten. DEN 1IA.1U20 December 1879. Het heden door de geneesheereuvan"z/~K« H. prins Frederik uitgegeven bulletin meldt, dat de argeloopen nacht vrij goed was en HDs. toestand voortdurend bevredigend blyft. Tot voorzitter van de Rekenkamer is benoemd het lid Mr. T. W. baron Van Zuyien van Nijeveit, SCHIEDAM, 20 December 1879. De gemeenteraad alhier hield gisteren eene vergadering die ten half twee ure werd geopend en door 15 leden bijgewoond. Afwezig waren de hoeren Loopuyt en J. B. Nolet. '1. De notulen van liet verhandelde in de fitting yuu 28 November jl. werden gelezen en goedgekeurd. 2. Ingekomen was eene ^missive van Ged. Staten, met goedgekeurde verordening nopens de heffing van schoolgelden voor het gymnasium. 3. Idem tot goedkeuring van de gemeente- begrooting voor 1880. 4. Idem tot goedkeuring van het raadsbesluit van 28 Nov. jl., tot onderhandsche verhuring van grond aan de firma F. W. Van der Eist en Co. Deze missives werden voor kennisgeving aan- genomen. 5. Missive van de Algemeene Commissie van Jikwidatie der zaken van de voormalige wees- en momboirkamers, betreffende het doen van Aanvragen tot het outvangen der bij de wet van 14 November jl. Staatsblad no. 197), voor deze gemeente beschikbaar gestelde uitkeering van saldo's van gezegde weeskamer. Ter inzage en aangehouden. 6. Proces-verbaal van opneming der kas en boeken bij den gemeen te-ontvanger op 4 De cember jl. Aangenomen voor kennisgeving. 7. Rapport vau do Commissie van Fabri cage op liet adres van J. Van der Burg Czn., om demping van een gedeelte sloot enz. aan Singel. De Commissie adviseert op dit adres eene afwijzende beschikking te nemen. Ter jn'zage en aangehouden. 8. Rapport van de fioancieële Commissie over de rekening nopens het beheer der heel- en verloskundige instrumenten-verzameling over 1878.Dit rapport strekt tot goedkeuring van die rekening. Ter inzage en aangehouden. 9. Missive van het Burgerlijk armbestuur, houdende aanbeveling tot benoeming van een lid in dat bestuur, wegens de periodieke aftre ding van den heer J. S. M. Oe Groot. Daarop zijn geplaatst de heeren J. S. M. De Groot en J, C. H. Kramers. Ter inzage en aange houden. 10. Adres van J. Brouwer, die eervol ont slag als hulponderwijzer verzoekt tegen 1 Febr. A, s. (zijnde hij voorgedragen ter benoeming tot leeraar in de vailerlandsche*(geschiedenis en Nederlandsche taal- en letterkunde, aan het Kon. Instituut voorde Marine te Willemsoord), ln handen gesteld van de plaatselijke Sphool- comm'issie ten fine van bericht en raad. 11. Aan de orde was: twee ontwerp-besluiten totaf-eu overscliryvingop degemeentebegrooting voor 1879. Abngeuomeu met algemeene stemmen. 12. Rekening van betjbeheer der fondsen van het vroeger bestaan "hebbende Oude Mannenhuis, over 1878. De ontvangst bedroeg f 3630.97. De uitgaaf f 3589.59. Voordeelig saldo I 41.38. Aangenomen met algemeene stemmen. - 43. Benoemd tot lid van de Commissie van Toezicht over het middelbaar onderwijs, het aftredend lid de heer II. iM. Brem nier. 14. Benoemd tot lid van de Plaatselijke Schoolcommissie hei aftredend lid de heer J.-Xectaer. 15. Benoemd tot hulponderwijzeres aan de openbare burgerschool mej. D. De. Groot. 16. Benoemd tot hulpondervvjjzeres aan de lste openbare tusschenSehool mej. M. E. De Groot. 17. Benoemd tot hulponderwijzeres aan de 2e openbare tusschenscbool mej. F. S. Klaar. 18. Aangesteld als makelaar in gedistilleerd en jeneverbessen de heer G. A- E. Visser. De heer G. Visser Bz., hield zich buiten stemming. 19. Adres van F. C. Kok, om bestendiging van de huur der bovenlokalen van den Doele. Op voorstel van Burgemeester en Wethouders werd dit verzoek met algemeene stemmen toe gestaan, en wel ten langste voor den tijd van drie jaren, met recht van opzegging na waar schuwing drie maanden vooraf. 20. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot onderhandsche vei lmring tot weder- opzegging, doch ten laugste voor den tijd van 3 jarenvan eene bovenwoning in de YVai- vischsteeg, tegen f 1 per week; van eene be nedenwoning aan de Nieuwe sluisstraat tegen f2 per week en van eene bovenwoning terzelfder plaatse tegen f l.50 per week, in te gaan met 1 Januari 4880. Aangenomen met algemeene stemmen. 21. Vervolgens werd overgegaan tot de be raadslaging over de ontwerpen der strafver ordeningen en zijn na discussie achtervolgens aangenomen de natemeldeu verordeuiugen als: 1. Ter handhaving van de openbare orde en veiligheid en op de straatpolitic. Aangenomen met li stemmen tegen 3. Tegen de heeren Loncq, Jansen en J. A. Nolet Wz. 2. Op de tapperijen, logementen en openbare vermakelijkheden, het houden van verlotingen en den handel in gebruikte roerende goederen. Aangenomen met algemeene stemmen. 3. Op het rijden Aangenomen met 11 stemmen tegen '1, die van ilea heer J. A. Nolet Wz. De behandeling der verdere ontwerpen werd tot een volgende zitting verdaagd. Daarna werd de vergadering gesloten. Verslag van het verhandelde in de vergadering vau het alhier gevestigde Departement der Maatschappij Tot Nut van 't Algemeen, gehouden 19 December 1879. 1. Notulen vorige vergadering goedgekeurd. 2. Ballotage voorgestelde leden. Allen aangenomen. 3 Benoemd worden: a. Tot Bestuurder van het Depaitement de heer D. Raven. b. Tot Commissaris der Spaarbank de heer J. Loopuyt. c. Tot Directeur der Bewaarscholen de heer C. J. P. Van der Schalk. d. Tot Commissaiis der Muziekschool de heer Dr. C. J. Vaillant. 4. Eene iogekomen voordracht van het Be stuur der Spaarbank, ter benoeming van een tweeden Commissaris, aan genoemd Bestuur ter aanvuilmg tei ugge/ouden. 5. Verslag der Commissie voor 'de Volks voorlezingen, over 1878/79. Voor kennis geving aangenomen. 6. Mededeehng door den Voorzitter, dat van het Bestuur der Muziekschool een voorstel zal inkomen om de zaugk!a«seu dier school, die thans nog onder het patrouaat van het depar tement staan, daarvan te willen ontslaan, opdat die klassen, in vereeniging met de instrumentaal- klassen alzoo de geheele schoot gebracht zal kunnen worden onder het toezicht eener alhier op te richten afdeeliug der Maatschappij van Toonkunst. Deze mededeeling voor kennisgeving aange nomen om in de volgende vergadering, wanneer een daartoe strekkend schrittelyk voorstel van het bestuur der Muziekschool zal zijn ingekomen die zaak nader te behandelen. Heden morgen omstreeks 4Vs uurebegaf de vrouw vun Hi Scheffeis zich over de spoor brug aan de Schie, om te melken bij den bouw man F.W.Buschmann, toen zij midden op de brug gekomen door een noodlottig toeval er afviel en in de diepte zonk. Gelukkig waren de zakken* 1 dragers, die bij de stremming der scheepvaart, bijna eiken nacht aan het spoorwegstation zijn om wagens met kolen of graan te lossen welke' thans van de Rhur of elders per spoor worden aangevoerd, daar nog aanwezig, die op het hulp geroep van haar zoon zich naar de plaats des onheils spoedden om hulp te verleenen. Ter stond staken zij een ladder of trap toe, die de vrouw het geluk had te grijpen en zich er zoo lang aan vast hield tot dat de zakkendrager R, Meier, door de anderen vastgehouden, over de brug ging hangen om haar boven te halen en' op het droge te brengen, hetgeen hem mocht, gelukken. Terstond brachten zij de drenkelinge- in de herberg L. van Van Lingen in de nabijheid van het station, die haar bereidwillig van. andere kleederen voorzag en verwarmenden drank toediende om de van kou verstijfde ledematen tot haren normalen toestand terug te b"rengeur Onder de opgave van brieven -over de lste helft der maand November, welke door het postkantoor te Rotterdam zijn verzonden, doch wegens onbekendheid der geadresseerden, niet bezorgd zijn kunnen worden, komt o. a. voor mvr. V. Brenme te Schiedam en onder de briefkaarten De Bois te Vlaardingen. In 1880, te beginnen met den 24n Ja nuari, zullen de mailbooten op Java van de Rotterdamsche Lloyd des Zaterdags van Rotter dam vertrekken in plaats van des Woensdags zooals totnogtoe plaats had. Omtrent den braad te Amsterdam wordt- nader gemeld, dat het station van den Ooster spoorweg niets meer is dan een puinhoop. De' brand ontstond iu een bergplaats van vet en oliën, gelegen aan het achtereinde vau het station. Door den wind werden de vlammen door geheelhet houten gebouw naar voren gedreven, zoodat aan redden niet meer te denken viel, De plaatsbewijzen en de gelden werden in tijds geborgen, terwijl de bijgebouwen, waarin vele goederen zijn opgestapeld, door de werking. van 3 stoom- en 5 handspuiten behouden wer den, waanoe zich dan ook de pogingen der brandweer moesten bepalen. De laatste trein, die Donderdagavond aan kwam, stond nog op het perron, en toen men bespeurde dat enkele wagens door de hitte reeds begonnen te blakeren, werd deze trein met vereende mannenkrachten achteruit gestuwd. Het geheele station is dus verbrand, doch alle nevengebouwen zijn behouden. De schade moet belangrijk zijn. Vele goederen,- nl. die met den laatsten trein waren gearriveerd, als o. a. 45 vaten boter, eeuige manden met worst, enz. een party plaatwerk, 500 K.G., van den heer Amand, voor Parijs bestemd om gisteren- verzondeu te worden, gaven, mede niet weinig voedsel aan de vlammen. De dienst blyft voorloopig op de vroegere wijze geregeld. De treinen zijn op tijd vertrokken. De ijsbaan op de Maas vari Krimpen tot Uselmondo is spiegelglad en 't' ijs zeer ver-' trouwbaar, zelfs zóó, dat Donderdag bespannen uarresleden zich op de ijsvlakte bewogen. Van Rotterdam tot IJselmonde is 't ijs ryd- baar; wil men zich dus, van Rotterdam komende, een oogenblik minder goed ijs getroosten, men zal, van IJselmonde af, voldoende beloond worden door de prachtige ijsbaan te berijden naar Slikkerveer. Blijkens den Almanak van het.Leidsehe Studentenkorps voor 1880 bedraagt het aantal studenten bij de universiteit aldaar:, in de' rechten 459, in de geneeskunde '191,, in de wis- er. natuurkunde 44, in de letteren 57, in de godgeleerdheid 38, te zamen 789, van welke. - er 686 leden zijn. van genoemd korps. Hel aantal promotiëu van 18 November 1878? tot 15 November II. bedroegin do rechtetr

Schiedamsche Courant | 1879 | | pagina 2