HET MEISJE TAS LIEBENSTEIN, o zoo treurig was. De boer zou hem met tranen in de oogen verhalen, hoe somtijds zijn hoop op een goeden oogst in dén nacht verijdeld wordt, omdat een kudde herten 's nachts over zyne akkers is getrokken en daarop heeft ge weid. Het is daarom voor de boeren gelukkig, dat Z. M. in den iantsten tijd er eene kleine 'opruiming in heeft gehouden, en verscheidene dier prachtige, maar lastige dieren heeft gescho ten. Er zijn hier trouwens nog wel meer lief hebbers voor dat soort van wild, eu menige huismoeder in Apeldoorn zet van tijd tot tijd haar gezin 's middags een smakeiyken reebout voor, dien zij zeker voor nog vrij wat minderen prys gekocht heeft dan het goedkoopste rund- vleesch. Zijn dus de hazen dit jaar duur, dan moeten de liefhebbers van wild zich hier maar met hertevleesch behelpen. Als een merkwaardig staaltje van liefde voor de wetenschap meldt men aan het Handels blad, dat de student, die deze week te Amster dam tot arts werd gepromoveerd met een dissertatie over het gebruik van arseuicum, al de proeven daartoe noodzakelijk op zich zelf heeft genomen, De heer H. J, Schimmel heeft een tooaeel- stuk geschreven, getrokken uit zijn roman Bady Oarlyle, welk stuk nog dit seizoen door ïHet Nederlandsch Tooneel" zal worden opge voerd. Heb 2vr. v. d, D, bevat het volgende inge zonden stuk: "Vergun mij eenige ruimte in uw blad, om het publiek te waarschuwen tegen een geweten- loozen handeldie tegenwoordig op groote schaal gedreven wordt. .Er worden namelijk in de meeste galanterie winkels verkocht broches, oorknoppen, arm banden, portemonnaies, penhouders, kammen enz., vervaardigd van nagemaakt steen (kleur licht bloedkoraal.). De stof, waaruit de voorwerpen vervaardigd zyn, is schietkatoen, een weinig bereid. Door deze bereiding is misschien weggenomen de be kende eigenschap van schietkatoen, zeifont- brandbaarheid; zeer zeker is het echter, dat de stof nog zeer licht in vlam geraakt en dat een vonk (van sigaar of lucifer bijv.) voldoende is om in een ongenblik het geheele voorwerp ia vlam te zetten. Ik hoorde daarvan onlangs nog een voorbeeld van eene dame, wier arm band eensklaps geheel in brand stond, door dien er een gloeiend luciferskopje tegen aan was gesprongen. U voor de opname van dit stukje myn dank betuigende, heb ik de eer met achting te zijn, te O. UEd. Dw. Dienaar, 18 Dec. 1879. P. M. S. Ten einde het publiek zooveel mogelijk ge waarschuwd worde, verzoek ik beleefdelijk aan heeren Redacteurs van andere couranten, dat zij dit stukje in hun blad overnemen. Blijkens de berichten in de Staatteourant is in den toestand van het ijs op de rivieren geen verandering gekomen. De lieer O. Van de R., hoofdonderwijzer te Oost-Souburg, was Zondag met den trein van half zes uur van Middelburg te Vlissingen aangekomen. Omstreeks 7 uren huiswaarts willende keeren heeft hij zich, daar hg ui't bezit was vau een toegaugkaart op het spoor wegterrein, langs de rails naar zijn woonplaats willen begeven. Op dezen tocht is hij, tussciien Jaet haven-station en het wachthuisje n". 66, door een goederentrein by het rangeeren over reden en onmiddellijk gedood. Het lijk was vreeselijk verminkt. De ongelukkige iaat eene weduwe en 2 kinderen na, De goederentrein, die gisteren morgen te 6 uren met circa zeventig ledige wagens uit Eindhovenvertrok, is even voorbij Deurne op 'een goederentrein geloopen, die van Venloo kwam en uit «en'gelgk getal geladen wagens Jjestond. Er had eene geweldige botsing plaats. De hoofdconducteur en de pakmecster van den Eindhovenschen trein werden terstond ge dood, nog met hun schrijfgereedschap in de hand en zóódanig tusschen de verpletterd» bagage-wagens geklemd, dat men hunne lijken uit de plankeu moest loszagen. De beide machinisten zijn gewondeen hunner verkeert in bedenkelijkeu toestand. De overige conducteurs kwamen geheel vrij of met slechts lichte kwetsuren. De oorzaak van het ongeluk is alsnog onbe kend. De trein van Eindhoven stopt alleen dón te Deurne, wanneer de trein van Venloo nog niet op het station Ie Deurne is aangekomen. Het ouderzoek zal nu moeten ophelderen, of verzuim gepleegd is door den telegrafist van Deurne, doordien hij niet tijdig gezorgd heeft dat de trein van Eindhoven bericht kreeg om te Deurne te stoppen, dan wel of de trein van Eindhoven door een of ander toeval niet remmen kon, omdat beide treinen in gewonen gang op elkander inreden. De weg is erg beschadigd, en men zal door een hulplijn in de communicatie moeten voorzien. Ruim 30 wagens zijn vernield. De verongelukte hoofdconducteur laat eene weduwe met 7 kinderen na. Naar men uit Beerta meldt, heeft de aldaar woouachtige heer Buiskool, ondanks zijne 93 jarennog eeu reisje op schaatsen gedaan naar Winschoten. Vlaardlugen. Eergisteren had alhier eene hardrijderij op schaatsen plaats. De eerste prijs, zijnde een zilveren horloge, werd behaald door Arie De Bruin, de tweede prijs, een sigareu- koker met zilver, door J. Van der Spek, en de derde prijseen portemonnaie met zilver, door C. De Ligt. Het feest werd opgeluisterd door muziek en had een'meuigte toeschouwers gelokt. Wateringen. Iri navolging van andere ge meenten, werd hier den 19 dezer, ou der directie van den heer H. .1. Hoek, eeue hardrijderij op schaat sen gehouden, waaraau alleen behoeftigen kon den deelaemeu, eri die te 12 uren begonueu, te 4 uren in de beste orde was afgeloopen. Er was bij inschrijving eene som van f350 tot dat doel bijeengebracht. 107 personen uamen aan den wedstrijd deel, na alvorens want ster ke dranken mochten niot op de banen getapt of verstrekt worden ieder ruimschoots te zijn onthaaid op wittebrood en chocolademelk. Bovendien ontving ieder deelnemer 5 kop erw ten en 1 Ned. spek en de winner vau iedere partij nog '1 Ned. spek. De 14 laatste aaar blijvendsti kregen ieder eene wollen deken en de beide laatstu aaubhjvendeu daarenboven: de eerste f5 en de laatste f2.5l). Het overschot der ingeschreven som werd den volgenden dag onder arme ouden van dagen, die aan den wed strijd geen deel konden nemen, uitgedeeld. Den Uaag. Ji. Zondagnacht is een vrouw van diepe armoede en ellende overleden. Zy was 80 jaren oud, had hggiug nocb dekking en ontving de laatste dagen slechts een weinig voedsel van Je buren. Üe commissie; die hier ter stede werkzaam is om een eenvoudigeu gedenksteen op het giaf van Duukler te plaatsen, heeft vau Z. K. II. Alexauder der Nederlanden eeu aanzienlijke bijdrage ontvangen. Dordrecht. Zaterdagochtend werd door den koopman en winkelier JW. Kahrel, wonende aan de Voorstraat alhier bij de politie kennis gegeven, dat er in den nacht tusschen Vrijdag en Zaterdag te zijneut dietstal hail plaats gehad vau eflecten en geldswaarde, volgens de verklaring van dien heer tot eeu bedrag van niet minder dan p.m t 70,ÜOU. Uit de opgaven van den heer K. zou moeten blijken, dat hg dien nacht, ten ongeveer 2 ure thuis gekomen, alles nog iu goede orde heeft gevonden, en hieiuit dus zijn af te leiden, dat de diefstal tusschen 2 uur en Zaterdag ochtend is gepleegd. De gedane opgaven zijn bij proces-verbaat geconstateerd', Van teekenen van gepleegd geweld is niet gebleken. Amsterdam. Door eenige hoogleeraren en leeraren alhier is aan den Minister van Binnenl, Zaken dank betuigd voor zijne gelukkig wel geslaagde poging, om weder uit de staatskas, een subsidie voor het Woordenboek te doen toestaan. Dtrecht. Naar men verneemt, zal de com missie voor het standbeeld van graaf Jan van Nassau zich met het gemeentebestuur verstaan omtrent de plaats, waar dat gedenkteeken zal worden geplaatst, om daarna eene prgsvraag uit te schrijven. Arnhem. Door het omvallen vau eene petroleumlamp heeft eergisteren alhier een kind van 11 maanden, dat door de moeder eenige oogeublikken alleen was gelalen, zoodanige brandwonden bekomen, dat men aan het behoud van het kind wanhoopt. Roermond. De heer baron D'Overschie de Neerijsche, te Brussel, die in Limburg eene uitgestrektheid van hooi- en weilanden bezit, heeft zijne zaakgelastigden aangeschreven, om aan al de pachters, die dezen zomer door den hoogen waterstand schade hebben geleden of hun hooi niet konden binnenkrijgen, geheel?- kwijtschelding der pachtsommen te verleenen,- {M. Sf Bh.) Venloo. 23 December (*s morgens 8 ure), Rivierlioogte stationair. In den dfgeloopen nacht heeft het niet gevroren. Temperatuur zachter Wind ZZW. Veranderlijk weder, mist. i Maastricht. '22 December ('s avonds) Waterhoogte en ijsbezetting onveranderd. De thermometer, die in den ijag tot nul watf gestegen, is weder tot 4° gedaald. Heldere lucht Wind Zuidwest. naar liet lloogduitsch van FRIEDRICH BODENSTEDT. I. Voor eenige jaren bovond zich oen jong, Russisch vorst, met oen zeer innemend uiterlijk, bemin nenswaardig karakter en beschaafde manieren ter Liebenstein om aldaar de baden te gebruiken. Hij leidde een zeer ingetogen levenen volgde de voorschriften van den baddokter zoo nauwgezet mogelijk op. Hij stond vroeg op, bracht helgrootste gedeelte van don dag in de bosschon en borgen door, vei meed het bijwonen van allo groote par tijen, en ging vroeg naar bed. Hij was reeds in het midden van de maand Mei te Liebenstein gekomen, ten einde de lente in al hare heerlijkheid te genieten, en werd er door het weder buitengewoon begunstigd. Eens, toen hijgeheel vervuld van de gedachte aan zijtr verre vaderland, langzaam door het bosch wan delde, dat over de Feodoorsplaats en het Felsen- theater naar de oude ruïne leidt, die zich boven op den Waldberg verheft, hoorde hij plotseling, dat iemand met haastige schreden aeliter hem aankwamterwijl er met een welluidende stem «mijnheermijnheerI-' werd geroepen. Toen hij zich omkeerde, zag hij een flink, groot rnaisjo, met een kleur als melk on bloed naar hom toekomendat in de linkerhand een grooten ruiker van madeliefjes hieldoil met de andere hand hem een zakdoek aanbood, met de woorden «Heeft u dezen zakdoek verloren, mijnheer?" Werk tuigelijk nam hij don doek aanen vergat de over brengster zelfs te bedankenzoo geheel enal verrast was hij door de verschijning van de jonk vrouwelijke gestalte. Het was alsof de madeliefjes en haar linkerhand één warenalsof de bloempjes uit die lmnd waren gegroeid, zoo frisch en bloeiend was haar geheole wezen. Zij-droeg-om haar hoofd' naar 's lands wijs een gekleorden doek in tulband- vorm dio wel is waar henr weelderig donker haar verborg, maar haar blank breed voorhoofd Vfi} liet. Om den 'fraai gevormden hals droeg zij even eens een gekleurden binten doek, waarvan zich dp slippen van voren in het vierkante keurslijfje ver scholen. Door de korte rok'scheen hare" slanke figuur I minder groot dan ilio werkelijk wns, en liet voeten zien die hoewel niet klein, toch smal, welgevormd en goed gewelfd waren.

Schiedamsche Courant | 1879 | | pagina 6