van Maandag 5 Januari 1880. Bnitenlandsclie Bsritltoi "Bin H eïlanücIjT Bcr i c ttcl" HET MEISJE VAN LI1BENSTEIN Gemengde Berichten. 1! voegsel vas de Schiedamsche Courant, VK1SEEIIK. De Messaqer da Paris «egt, dat het gerucht algemeen geloof vindt, dat het programma, hetwelk het nieuwe Kabinet aan de Kamers «al mededeelende verklaring «al inhouden dat het de conversie der 5 pCt. rente voor onbepaalden tijd wenscht te verdagen. De Paiijsche correspondent-van de Daily News zegt, dat liet hem niet zou verwonderen, indien het Ministerie den tegenstand, dien art. 7 der onderwijswet by den Senaat zal vinden, uit den weg zocht te gaan, door eenvoudig de bestaande wet tegen de jezuïeten toe te pas sen; dat is: hun het verblijf in 't land te ont zeggen. Eergisteren had de gebruikelijke receptie op het Elysée plaats. Duitschlands gezant Prins Hohenlohegaf aan den Minister-presi dent de vei zekering van Duitschlands sympatiiie, evenals zijn voorganger die bij Duitschland gevonden had. De Minister-pi nsidmit gaf in zijn antwoord zijue voldoening hierover te kennen en voegde er bij, dat Frankrijk niets zal nalaten, om de goede beti ekkingendie dom zijn voorganger geluk!®lijk zoo goed gevestigd waren, te hand haven. In een bericht uit Konstantinopelte Parijs ontvangenwordt verzekerddat het Engelsch-Turksche geschil uit den weggeruimd i-\ De berichten uit Cannes omtrent den gezondheidstoestand der Keizerin van Rusland luiden nu don laatsten tijd gunstiger. Van baar vertrek naar Italië is clan ook op dit oogenblik geen sprake meer. C 3 O K LAN». Door de duikers in de Tay zijn wel eenige rijtuigen van den verongelukten trein, maar geen lijken van passagiers gevonden. Daar de wagens grootendeels verbrijzeld waren, zoo vreest man, dat de lijken door len stroom zee waarts zijn meegevoerd. Er is op ruime schaal eene inschrijving geopend ten bate der nage laten betrekkingen. De North British Railway Company schonk 500. Eene der neergerukte spanningen van -<* btug, eene massa ijzer van 195 ton, 245 voet lang, is geheel krom gebogen. Zóó groot was de kracht, die de brug vernielde. De wind snelheid bedroeg Zondagavond 72 Engelsche mijlen- per uur, met vlagen van 90. Opmerkelijk is het, dat interlijd tal van des kundigen, vóór de brug gereed was, hun twijfel geuit hebben omtrent het vermogen van het gevaarte om aqn hevigeu storm te trotseeren. Desniettemin is men te Ëdinburg en te Dundee algemeen van gevoelen,- dat de brug herbouwd moet worden maar dan lager, zoo moge- lyk, en in elk geval minder smal. Trouwens, de brug over de Tay zal slechts eene kleinig heid zijn in vergelijking met de ontworpen spoorwegbrug over de Forth, deo ontzaglyk breeden zeearm benoorden Leith. SPANJE.' t ,De Koning en de Koningin hebben 's daag» na den moordaanslag zich naar de kerk van Atoclia begeven zonder militair'" geleide. Zij werden allerwege met uitbundige vreugde kreten begroet. Duizenden bleven bij de Pueria del So! en in het Prado om hen tezienteiug- keereuen dn kreten .werdeu toen met niet minder 'geestdrift herhaald. Alle vensters en balkons wui eu bezet met meuschen. 1' rnricisco Otero moet na den aanslag in zeer gedrukte stemming zijn. Niemand wordt bij hem toegelaten da-- zijn advocaat. Zijne moeder leeft nog en woont in Gallieie, waar Otero ook geboren is. Zijne familie zijn arme boeren. In de vroegere loopbaan van Otero heeft men niets kunnen ontdekken, wat een bijzondere aandacht verdient. Het wordt bevestigd, dat de personen, die in verzekerde bewaring genomen waren als verdacht van medeplichtigheid aan den aan slag, hunne vrijheid terug gekregen hebben. 6 O S T E S 11 IJ K, Het ijs in deu Donau boven Weenen is sedert Vrijdagochtend in beweging. De zijrivieren, die zich hooger op in den Donau storten wassen sterk en deden de steden Krems en Stein onderloopen. Bij Weenen zit het ijs nog vast; lager op is het Viijdaguvond vooreen deel weggestroomd. SCHIEDAM, 8 Januari 18S0 Gisteren is een detachement van het bat. mineurs en sappeurs naar Dordrecht vertrokken, ten einde ijs te laten springen in de rivier. Naar wij vernemen is de trein der Staatsspoor wegen, welke ten 10 uur 8 min. te Rotterdam ino-st aankomen, te Breda door verkeerden stand vaneen wissel met andere wagens in botsing ge komen waardoor gioote schade aan het mate rieel is toegebracht. De trein kwam dienten gevolge eeist ongeveer, ton half 12 ure aan. Persoonlijke ongelukken -zouden niet te be treur en zijn, doch van andcie zijde vernemen wij, dut o. n. een postcouducleur aan het hoofd eu een boeu gewond zou wezen. Het isolement, waarover de bewoners van Schouwen en Uuiveland zich terecht beklaagden, is thans in zooverre opgeheven, dat de spoor boot van Zieiikzee uaar Middelburg hare tochten door de Zandkreek kunnen hervatten tot Veere. Volgens opgavevan het Buteau Veritas zijn in de maand November jl. verongelukt 130 zeilschepen, als van Engeland 43, Duit-cb- land '17, Amerika 12, Fianki ijk 42, Noorwegen 11, Nedetland 9, Zweden 7, D'-nemai ken G, Italië 4, Griekenland 2, Portugal 2, Oostenrijk l onbekende nation 4 en 18 stoombooten ais* van Engeland 13, Spanje 2, Duitschland 1, Amerika 1 eu Nederland 1; hierin zijn begrepen 2 stoombooten waarvan tijdingen ont breken. Dolfslmven. Alhier zijn gedurende het jaar 1879 575 kinderen geboren, terwijl 360 perso nen zijn ovei leden. Het getal der gesloten huwelijken bcdiaagt 90. Niomvesluis, De passagierboot Voorna en Putten is gisteren morgen van Brie! Ie met weinig moeite hier aangekomen en-te vamen met de "Maasnijmph 3 naar boven gestoomd. Beide zijn hier weder geretourneerd met eenig defect, doch in de Noordgeul is het ijs losgeraakt en was daardoor hier gipteren .morgen veel drijfys op de rivier. lieden ochtend zal de Voornc en Putten weder varen, len waarschijnlijk ook de ss. Bortxoick enNorfolk. Kanaal nog vast. Wind ZW.; stijve bries, hard dooieud. Regen. Lelden. Weldra zal de scheepvaait op den Rijn alhier geheel hervat kunnen worden Vrijdagochtend is de stoombootdienst Leiden Katwijk, weder geopend. Sinilde. in eene naburige gemeente %verd de inboedel van eene ovei leden weduwe ver- kocht. Men bespeurde bij deze gelegenheid, dat het -chot achter in 't kabinet buitengewoon dik was; bij onderzoek bleek, dat het dubbel was, en tot algemenne ven assing kwamen er eenige buidels met geld uit te voorschijn. De weduwe stond bekend als een uiterst zuinige vrouw, die in hare behoeften zoo karig mogelijk voorzag. Grave. Stand der rivier 10 M, 10; water steeds wassende. Het ijs drijft geregeld weg. Een seinschot heeft de wei king van de Beersche overlaten aange.kondigd. Dongen, t- Jl. Woensdagnacht heeft in de R. K. kerk alhier een brutale diefstal plaats gehad. Het ontvreemde bestaat hoofdzakelijk uit linnen kerkgewaad, ter waarde van ongeveer f250. 's-JIcrtogenboscli. Het water is alhier op verontrustende wijze wassende. De stand be draagt 4,05 meter boven Amsterdamsch'peil; was sedert 1 Januari 57 centimeter. De stations langs de Maas, tusschen Guijk en Woudricherri, zyn Donderdag door de ambtenaren van Jen water staat bezet en de buitengewone rivier-correspon- dentie langs die rivier ingesteld. Volgens gisteren ochtend ontvangen bericht van den hoofdinge- s nieur vao 's rijks waterstaat is de toestand niet gevaarlijk, indien de Ileerewaardsclie overlaat niet werkt. Yenloo. Sedert Vrijdagmorgen is de Maas nog 0,40 M. gewassen. Het achterste gedeelte der Maasstiaat staat onder water. Vliegende en gov aai lijke ijsgang. De ZW. windt houdt nan, alsrm^le de was,~die- 7-cMrper uurbe-— draagt. Te Triei is volgens de Landes Zl<j. in een der nachten van de afgeloopen week een zuigeling ui de wieg doodgevroren. De dienst bode, aan wier zorg het kind was toevertrouwd, vond het des ochtends dood in de stijf bevroren kleedeien. Het aantal faillissementen in Engeland in 1879 was 10,637, waarvan 2546 in den geldhandel, den groothandel en het fabneks- wezen en '14,091 ui den kleinhandel, de hand- werksnijvei hoid, de bouwvakken enz. - - Te Whkstone (Kan«as) is iets gebeurd dat wellicht nooiL te voren is voorgekomen Een man is namelijk aldaar dooreen vallenden meteoor getroffen eu op de plaats gedood. De man heet David Meisenthaler en is veedryver van beroep: zijn lijk was vreeselijk verminkt. naar het Iloogduitsch van FRIED RICH BODENSTEPT. - V. Wij besparen onzen lezers de beschrijving van liet teoneel, dat plaats greep tusschen den drif- tigen voist on zijn gemalin, toon deze hem, naar zij meende op een goed'gekozen tijdstip, dc plannen van Alexander meedeelde. Dhnitry ontving van zijn broeder een brief, die in de hevigste opgewondenheidgeschreven was, waarin hij beschuldigd werd, op een schandelijke wijze zijn broeder raisioid en bedrogen te hebben; »ofzoo luidde hot slot «gij" verbreekt' met ge wold do betrekking tusschen Alexander en die ellendige boerenmeid en brengt het huwelijk met Olga tot stand, of ik ruk mij voor altijd van u en hem los. Ten gevolge van dozen brief hield Dimitry het niet voor* geraden', het reed: zoolang uitgestelde einde van Alexander's kuur af tb wachton,

Schiedamsche Courant | 1880 | | pagina 5