op Mr. K. A. Poortman 7 en op Mr. L. C. Drie beek 1, zoodat Mr. Reepmaker als zoodanig is gekozen, die verklaarde, nu de heer Tels niet meer in aanmerking wenschte te komen, de benoeming aan te nemen, Vervolgens werden tot leden van den Raad •van toezicht benoemd de heeren Mr. K. A. Poortman met 27 stemmen, Mr. L. C. Drie beek met 25, Mr. A. M. De Cock met 24, E. E. Van Raalte met 20 en na twee vrije stemmin gen, bij herstemming tusschen de heeren Mrs. W. S. Van Reesema en C. E. Havelaar, werd de laatste als zesde lid gekozen met 21 van de 32 stemmen. Na mededeeliug door den voorzitter dat bij van den uitslag dezer stemmingen aan de recht bank zou kennis geven, werd de vergadering door hem onder dankbetuiging aan de leden voor hunne tegenwoordigheid gesloten. Dè Minister van Binnenlandsche Zaken gelet op art. 1 van het Koninklijk besluit van 3 October '1873, Staatsblad no. '135, et) op zijne beschikking van 22 November '1879, opgenomen in de Staatscourant van 23/24 November daaraanvolgende, heeft goedgevonden te be palen: a, dat, met ingang van 6 dezer, de artt. 1, 3, 4, 5, 0 en 7 van het aangehaald Koninklijk besluit niet langer van toepassing zijn op het in gemelde beschikking opgenoemde gedeelte van de gemeente Schiedam, in gebruik bij Theodoius van den Burg; b. met ingang van 6 dezer, de artt. '1, 3, 4, 5, 6 en 7 van het aangehaald Koninklijk besluit van toepas sing te vaklaren in de gemeente Overschle op dè perceelen in gebruik bij C. Van Vliet en kadastraal bekend sectie G, nos. 420 en 42!. Óp het zestal ter beroeping van een predikant bij de Herv. gemeente te Leiden komt o. a. voor de heer II. W. A. Verhoeff, predikant te Vlaardingen. Naar wij vernemen, zal het examen voor de betrekking van commies-verificateur worden gehouden te 'sGravenhage en op 2G Januari 8, s. een aanvang nemen. De commissie voor bedoeld examen is samengesteld als volgt: als li3 en voorzitter de heer C. Oorthuijs, hoofd inspecteur der directe belastingen, invoerrechten en accijnsen bij het departement van financiën, en als leden de heeren: J. B. Story san Blok land, cont'roleur der invoerrechten en accijnsen te Amsterdam; W. H. Ilouwing, conti oleur der directe bel. enz. te Harlingen, W. F. J. Passtoois, controleur der gezegde middelen te Maastricht. De Minister van Financiën maakt bekend, "dat het saldo van 's Rijks schatkist bij de Nederlandsche Bank, op 3 dezer en de som der betaalmiddelen op dat tijdstip bij'de be taalmeesters aanwezig, te zameu een bedrag uitmaakten van f32,832,965,GSVa- In de Ilnagsche Kroniek van de Nieuws Groninger Gour. wordt beticht, dat er by het Depaitement vau Waterstaat reeds een ont werp in bewerking is tot voorztening in de behoeften voor de voortzetting van de werken van den Rotterdamschen Waterweg. Gedurende het jaar 1879 zijn langs den Nieuwen Waterweg binnengekomen 2446stoom- en 626 zeilschepen; uitgevaren 2810stoom-en •1110 zeilschepen, totaal 5256 stoom- en 1736 zeilschepen of gemiddeld tuim 19 daags. In den Haag zijn de president van het Luxemburgsehe bewind en de staatssecretaris van hét groothertogdom aangekomen. 'Daardoor wordi de herinnering verlevendigd, dat er nog altijd een stedehouder ontbreekt. Nu gaan in ons gelukkig vaderland wel alle din- gèn',1van zelf'en 'misschien 'al Luxemburg in dit voorrecht deelen, maar oppervlakkig beschouwd moét'het'toch schijnen,' dat 'liet beter is, wanneer voó'r'feen tand, al 'is bet dan zuö' groot niet,' de toestand iler Regeer ing.. geregel tl zij. ,Niét'''duiiiogelijk is' liét, 'dat' de heeren Vou Blochausen en Ruppert er ook- zoo over denken en dit het doel hunner reis naar den Haag is. (Arnh. Ct.) In de commissie ter inspectie van rijks gebouwen, wier'herstelling door het t ijk geheel of gedeeltelijk bekostigd wordt, is voor dit jaar, in de plaats van jhr. Mr. Victor de Stuers, prof. Guge! benoemd. Het huwelijksgeschenk der hoofdstad aan den Koning en de Koningin is een tafelmidden stuk, waarvan het voetstuk uit vier korven bestaat, versierd met voorstellingen ontleend aan de gebouwen en instellingen, der hoofdstad. De raod bevat voorstellingen van den bloei en vooruitgang der stad onder de regeering van Willem III. Vier prachtig gemodelleerde statuetten, voorstellende koophandel, zeevaart, nijverheid eu kunst op zegewagens, voortgetrokken door gouden zeepaarden, die door jongelingen met den Neptunusstaf gemend worden, zijn de symbolen der voornaamste stedelijke bronnen van welvaart eu roem. De vier aldus versierde eorbeilles omgeven het middendeel van het kunstweik, vier Tritonen voorstellende uit de golveu rijzende, en omgeven van waterplanten. Deze stellen het element voor, waaraan de hoofdstad hare grondvesten en rijkdommen ontwoekerde. De koninklijke wapenschilden, omgeven van kloek gemodelleerde geniussen, lauwertakken dragende, zijn aan beide zijden aangebracht. Naar de N. JR. Ct. verneemt, bestaat bij de Regeeiiug het voornemen on een afdoende verbetering te brengen in den ivatei afvoer in het noordoostelijk deel der provincie Nooul- Biabaut. Het plan is ontworpen om de Oude Maas te heropenea, deze van Hedikhuizen af in ver binding te brengen met de rivier de Maas en aizoo geschikt te maken tot afvoer van het water naar den ^mer. Het werk wordt, naar men meent te weten, begroot op f9.000,000. Volgens een indertijd door de inspecteuis Fijnje, Van der Kun en Coniad opgemaakt rappoit zal door dit weik aan de Maas beneden Bokhoven pen verkorting wordeu gegeveu van niet minder dan 24,000 meter, hetgeen zeer belangrijk kan heeten, dewijl de Maas thans van Bokhoven langs Woudricliem, Gorinehem en de Nieuwe Mei wede tot aan de Deeneplaat een lengte heeft van 35,000 ineter. De verkor ting kan dus berekend worden ruim de helft van de geheele lengte te bedragen, Na eene kortstondige ziekte is gisteren te Maastricht overleden de heer jhr. G. E. F. X. M. Kerens de Wylre. sedert September 1873 lid van de Tweede Kamer der Staten-Geneiaal voor het kiesdistrict Maastricht. Naar de Amst. Ct. verneemt is er ernstig sprake van om te Amsterdam den lieer Mr. M. J. van Lenuep, raadsheer in het gerechtshof te Amsterdam tot kandidaat té stellen voor het lidmaatschap der Tweede Kamer van de Staten- Generaal. Men deelt uit het kiesdistrict Leiden mede, dnt onder de anti-revolutionaire keizeis te Leiden gewerkt wordt ook voor Jhr. Mr. Van den Beicli van Heemstede. Naar De Tijd verneemt, zouden de Ka tholieken in het kiesdistrict Leiden voornemens zijn, bij de aanstaande verkiezing van eea lid der Tweede Kamer, hun stemmen uit te bren gen op den kandidaat der anti-revolutionaire partij, den heer Llonuer, Mevrouw de wed. E. Twiss, geb. van' der Pot, onlangs in Den Haag overleden, heeft de volgende legaten gemaakt: aan de Ned. Herv. diaconie-armen in Den Haag eu aan de diaeonie-armon der Ned. Ilerv. gemeente te Rotterdam elk twee ceitificaten van inschrijving op het grootboek .der Nat. 2Va pet. rentege- vende schuld, elk gioot f!000; aan de Idioten- school te 's-Hage, én aan de Inrichting voor doofstommen-onderwijs te Rotterdam ieder vier certificaten; aan de Maatschappij van welda digheid twee certificaten en aan de diacones sen-inrichting in Den Haag onder directie van mevr. De Bronovo, tien certificaten 21/3 pet. N, W. schuld, elk groot f 1000. Tegen Woensdag 7 Januari is in Rijnland eene spoedeischende vergadering van hoofd ingelanden belegd, waarin over den toestand van den Lekdijk zal worden beraadslaagd. Naar wij vernemen, zijn de feiten, terzake waarvan tegen A. Theo Berg rechtsingang is veileend. die waarvan op bladz. 8 tot 11 van het verstag der commissie van enquête wordt melding gemaakt. Verder vernemen wij, dat de instructie zijner zaak voor den rechter-commissaris te Rotterdam zal gevoerd worden, en bij gebleken connexiteit, zoo noodig, ook met de andere stsafzaken, die er uit mochten voortvloeien, bij de zaak-Pincofls gevoegd en voor den Hoogen Raad gebracht zal worden. („V. It. Ct.) Zaterdagavond 11. had er ten huizo van een iagezetene te Kralingen, tengevolge van de onvooizichtigheid vau een kindermeisje, een begin van brand plaats, door het omvallen van eene petroleumlamp. De vrouw des huizes trachtte onmiddellijk den brand te stuiten; bij hare pogingen daartoe geraakten hnre kleederen in vlam, en zij bekwam hevige brandwonden. Men heeft de dame buitenshuis gebracht en iri eene sloot gedompeld om het vuur te blusschen. Haar toestand is echter gevaarlijk. Zij is naar het Ziekenhuis te Rotterdam vervoerd. De braud in de woning is spoedig gebluscht en heeft geen noemenswaardige schade aan gericht. De dame was met het kindermeisje alleen in huis eu op haar hulpgeschrei zijn de buren toegeschoten en hebben de deur opengeloopen. Omtrent het spoorwegongelukdat Vrij dagavond te Breda plaats had, vei nemen wy nader, dat de sneltrein van Tilburg op een goederentrein, van Bieda is geloopeu. Alleen de conducteur werd gekwetst, en voorts werd schade aangericht aan liet materieel, - Was de machinist niet, ondanks zichzelf, verplicht te remmen vóórdat zulks in den regel plaats heeft, dau zou de schok ontzettend'ge weest en zeker onderscheiden menschenlevens te betreuren zijn geweest. Men vermoedt, dat de wissel wacliter J. Both, moedwillig, uit wraak omdat hij wegens plicht verzuim in zijn arbeid was geschorstdeu wis sel verkeerd gezet heeft. Hij is '111 hechtenis genomen. Ylaarilingen. De heer W. SieJeis, predikant, by de Christel. Geref. gemeeute te Enkhuizen, heelt het beroep als zoodanig naar die gemeente alhier, aangenomen. Delfsliaren. De kiesveieeuiging ïDelfs- haven" alhier, heeft voor de verkiezing van 8 dezer tot kandidaat voor de Kamer van Koop handel en Fabrieken gestelddeu heer C. D., v Vielmff HDz. Delft. Naar wij vernemen is door den generaal-mnjoor, inspecteur van het militaire onderwijs, als blijk vun belangstelling, aan deD cursus der artillerie alhier eene keurige ver zameling van Hollandscbe, Duitsche, Fransche en Engelsehe boekwerken teu geschenke gegeven, om te dienen als grondslag voor eene lees bibliotheek in de onlaags opgerichte.kantine dier inlichting. '8-Gravenhage. Bij de gisteren gehouden aanbesteding van den bovenbouw van 48 spoorwegbruggen op Java waien 13inschrijvin gen, waaronder 2 van Nederlandsche fabrikanten' ontvangen. De laagste inschrijving was van de Société anonyms des travans te Parys voof f80,050. - Utrecht De heer J. G. B., predikant te

Schiedamsche Courant | 1880 | | pagina 2