tooncn, Vil ik niet vorzuimon mot eon hartclijken •wensch voor het -wolzijn van Schiedam, totu, aan wie de zorgen voor dat welzijn werden toe vertrouwd in de eerste plaats mijn heilgroet te richten on dien tevens to brengen aan onze stad- gcnooten in het algemeen. Het is mij aangenaam aan u en aan hen nogmaals mijn dank te betuigen voor de veelvul dige blijken van toegenegenheid en van aandenken waarin ik mij wederom, op den eersten dag van het jaar heb mogen verheugen; dat zij ar toe bijdragon om met lust werkzaam te zijn aan dc taak die mij werd opgedragenik zal het niet opzettelijk bohoeven to verzekeren, evenmin als ik de overtuiging behoef uit te spreken dat het ons allon moet verblijden, wanneer we, tot heil dezor gemeente, in gelukkige uitkomst, do vrucht van onze werkzaamheid mogen aanschouwen. Laat ons dan voortgaan Mijne ileeren, met moed en met volharding ons te wijden aan de behartiging van hare veelzijdige belangen, opdat onze gemeente, die zich gestadig uitbreidt ook in het aantal barer.bewoners, op'teder gebied krachtig moge vooruitgaan, ia-bloei en in welvaart. 1 üe heer J. F. Legner beantwoordde die rede aldus: Mijnheer do Vnnrsittcr, In het verleden jaar begon gij uwe toespraak bij de eerste zitting totdengemeentoraadmeteene aanwijzing op het verlies dat Nederland leed, door het afsterven van den goeden Prins Hendrik, en in datzelfde jaar verloor het Huis van Oranje en Nederlnnd zijnen Kroonprins Willem van Oranje; een man van veelomvattende kennis en krijgswe tenschap, een man, zooais Prins Alexander, nu Kroonprins, mededeelde, wiens hart warm klopte' voor Nederland en dien de gang van zaken altijd de grootste belangstelling inboezemde. Nederland betreurt do verhezen die het Huis van Oranje leed, omdat Nederland en Oranje één zijn en wij zoo veel aan het Huis van Oranje to danken hebben. Het verblijf van onzen vroegeren Kroonprins was te Parijs. Liever had men hem te 'r Gravenhage gezien, doch hierover ligt een sluijer dien de ge schiedschrijver misschien eens zal ontrollen. Geachte Burgemeester. Bij do intrede van dit nieuwe jaar is mijn wensch hot ga U en de Uwen wei, moge het TJ vergund zijn dit jaar met Wethouders en Gemeenteraad tot heil van Schie dam weder werkzaam te zijn. Bestaat er tusschen ons ook verschil van gevoelen, de bereiking van het goede doel zij ons aller streven. Dan zullen Schiedams ingezetenen zich kunnen verheugen dat zij eene regeering in deze stad hebben die bij de bevordering van de groote zaak, het onderwijs, ook de tijdelijke belangen van de ingezetenen zeer ter harte neemt en de uitvoering van'groote wer ken zal daarstellen ter bevordering dor welvaart. Het is mijn en zeker ons aller wensch bij de intrede van dezen nieuwen tijdkring het ga Burgemeester, Wethouders en gemeenteraad en de inwoners van ons goede Schiedam onder Gods zegen, steeds voorspoedig en gelukkig. Ik heb gezegd. 2. De notulen van het verhandelde in de vergadering van 19 December II. worden ge lezen en goedgekeurd. 3. Ingekomen is eene missive van Ged. Staten houdende goedkeuring van de verordeningen op de heffing en invordering van schoolgelden aan de openbare middelbare scholen. 4. Idem idem, met goedgekeurd raadsbesluit van 19 Dec. jl. tot af- en overschrijving op de gemeente-begrooting voor 1879. 5. Idem idem, tot onderhandsche verhuring tan gemeente-gebouwen. 6. Idem idem, houdende goedkeuring der verordeningen tot heffing en iuvordering van leges op de gemeente-secretarie. Nrs. 3G worden voor kennisgeving aan genomen. 7. Idem idem, met bemerkingen op de ver ordeningen tot heffing en invordering van rechten voor den Burgerlijken Stand en rapport der Commissie voor de belastingenmet outwerp gewijzigde verordeningen. Overeenkomstig dat rapport gewijzigd, worden beide verordeningen aangenomen met aigemeene stemmen. 8 Idem idem, met bericht van ontvangst van de vet ordening op de tapperijen en bemer kingen op de verordeningen op de straatpolitie en op hel rijden. - Het bericht van ontvangst wordt voor ken nisgeving aangenomen en de bemerkingen op dein de tweede plaats genoemde Verordeningen gesteld in handen der Commissie voor de straf verordeningen ten fine van bericht en rand. 9. Idem, nadere missive der Aigemeene Com missie van likwidatie der zaken van de voor malige Wees- en Momboirknmers. Op voor stel van Burgemeester en Wethouders-wordt besloten, geen aanvtaag te doen tot ontvangst van het voor de gemeente beschikbare saldo ad flO.ll. 10. Idem, rapport der Commissie voor de strafverordeningen, betreffende de bestendiging der bestaande poli tie-verordeningen totdat die door nieuwe zuilen zijn vervangen. Aange nomen voor kennisgeving. 11. Idem, rapport der Commissie van Fabri cage op het adres van C. L. Rokcbrand, om afstand van een gedeelte sloot, om die te doen dempen. Ter inzage en de behandeling aan gehouden tot eene volgende vergadering. 12. Idem idem, op het adres van W. Bosse- laar, om afstand van grond aan de Warande. Gelijk besluit. '13. Idem, missive van de Kamer van Koop handel met de rekening over 1879. In handen gesteld van de Financieële Commissie ten fine van onderzoek eu lapport. 14. Idem, rapport der Plaatselijke School commissie op het adres van 1. Brouwer, om eervol ontslag als hulponderwijzer. De be handeling aangehouden tot het onderwerp zoo 1 aanstonds aan de orde zal zijn. 15. Idem, verslag van den directeur der Kweekschool voor onderwijzers over 1879. Ter visie en zal worden opgenomen in bet jaar-verslag der gemeente. 16. Idem, rapport van den gemeeute-architect, betreffende het verzoek van het ïaadsiid den heer Elzevier Dom, betreffende berekening van kos ten voor eene uitbreiding der aanlegplaats voor sloombooten aan het Westerhavenhoofd. Ter inzage tot de eerstvolgende vergadering of ter nadere behandeling, ,ats ter zake een voorstel wordt gedaan. 17. Idem, voordracht ter benoeming van een hulponderwijzer, 2e klasse, aan de 2e openbare tusschensehool. Daarop is geplaatst C. L. Van Balen. Ter inzage om in eene volgende ver gadering tot het doen eeuer benoeming over te gaan. ■18. Idem, missive van het bestuur der maat schappij van landbouw, afdeeling Rotterdam, Schiedam en omstreken, houdende intrekking van het verzoek, betreffende do tentoonstelling van veo alhier op den 18 Maart e. k. Overeenkomstig dit nader schrijven wordt be sloten het vroeger gedaan verzoek buiten ver dere behandeliog te laten. 19. Idem, eeu brochure betreffende hel kanaal - ontwerp Maassluis's Gravenhage—Velzen van den ingenieur II. Linie. Aangenomen voor keunisgeving en ter visie gelegd voor de ledeu om daarna in de boekerij te worden geplaatst. 20. Idem een adres van .1. H. Matulers, om eervol ontslag als hulpondei wijzerrnet 15 Februari e. k. en rappoit der plaatselijke school commissie. Ter inzage en de behandeling aangehouden tot eene volgende vergadering. 21. Idem adressen van JL H. Ris J.Hz. en J. H. P. Schliiter, om restitutie of afschrijving van plaatselijke directe belasting over 1879. In handen gesteld van Burgemeester en Wethou ders, ten fine van beschikking, overeenkomstig de bepalingen der verordening. 22. Aan de orde is de lekeniug van het beheer der heel- en verloskundige instruineuten- verzamefing der gemeente over 1878. Met aigemeene stemmen goedgekeurd. 23. Idem adres vati J. Brouwer, om eervol ontslag als hulponderwijzer me'tl Febr. e. k. Overeenkomstig het rapport der plaatselijke schoolcommissie, wordt het eervol outslag met aigemeene stemmen toegestaan. 24. Idem adres van'J. Yan der Burg Cz., om demping van een gedeelte sloot aan den I Singel enz., -en rapport der oommissie van fabri- - cage. Overeenkomstig dat rapport wordt met 8 tegen 5 stemmen tot afwijzing van het •verzoek besloteu. Tegen de afwijzing stemden de heeren: J. F. Legner, Elzevier Dom, Melchers, Vrijland en Beukers. 25. Idem de benoeming van de vaste raad- commission en van de leden vau het stembureau, Achtervolgens worden met eenparige of vol- strekte meerderheid van stemmen herbenoemd! f a. in de Commissie voor de strafverordeningen, I van welke Commissie, de Burgemeester, inge volge de Wet, voorzitter is, de heeren: J. Lechner, L. W. Jansen, J. B. Nolet en II, A, M. Roelants. 5. in de Commissie voor de Plaatselijke Belastingen de heerenJ. B. Nolet, voorzitter, J. A. Nolet Wz., A. Knappert Lz., J. Loopuyt 't en C, J. Loncq. c. in de Commissie voor het opmaken en bijhouden van den staat der eigendommen vau de gemeente, de heeren P. J. van Dijk van Matenesse, voorzitter, J. Lechner en A. Schie- veen. d. in de Commissie voor de schutte: y, de heerenL. W. Jansen, voorzitter, H. A. M, Roelants, on tot plaatsvervangende leden de I heerenA. Knappert' Lz. en G. Visser Bz. e. in de Financieele Commissie, de heeren: C. J. Loncq. vooizitter, L. W. Jansen en A, Rijn bende. f. in de Commissie van contróie voor de heffing der plaatselijke directe belasting, nevens het Collegie van Burgemeester en Wethouders, de heeren J. B. Nolet, P. Melchers, JE. Elze vier Dom en A. Schieveen. g. tot leden van het stembureau voor te, houden verkiezingen de heeren: J. B. Nolet en J. M. Van der Schalktot plaatsvervangende leden de heeren ,1. A. Nolet Wz II. A. M. Roelants, G. Visser Bz.1 en A. Rijnbende en verder dn overige ieden van den raad naaf rang van oudeidom, 26. Idem de benoeming van een lid def commissie voor het Burgeihjk Armbestuur. Herbenoemd de hoer J. S. M. de Groot. 27. Idern de benoeming van eene huiponder- 1 wyzeres aan de 3e openbare Armenschool. Benoemd mej. F. 1'. Moulijn te 's Gravenhage, 28. Idem een voorstel van Burgemeester en Wethouders om het cijfer der helling van percenten van belastbaar bedrag der plaatselijke directe belasting te bepalen op 4Vs, in over eenstemming met het cijfer in de gemeente- begrooting voor 1880. Met aigemeene stem- men aangenomen. 29. Idem een vooistel van Burgemeester en Wethouders otn hen te machtigen iu 't open baar aan te besteden verschillende materialen ten dienste der fabricage, voor 1880. Aan- genomen met aigemeene stemmen. 30. Idem mededeeling van de opdiacht van den afslag aan de vischmarkt aan 11. .C. Van Abshoven. Aaugenornen voor kennisgeving, 31. Idem, mededeeling dat de besteding voor 3 jaar van bureau-materieelschoot- en schrijfbehoelten en school- en leesboeken en schoolprijzen is toegewezen aan den langsten inschrijver J. B. C, Huisman voor f 1085,22 per jaar. Aangenomen voor kennisgeving., n 32. Idemde voortzetting der behandeling van ontwerp'nieuwe strafvorderingen. Iu behandeling werd genomen de veror- j deuing op het drijven, vaa rundvee. Na dis»1 eussie, waarbij een amendement van den heer Melchers om in artikel 1 eenige woorden' te doen vervallenmet aigemeene stemmen was aangenomenwerd de verordening met enkele wijzigingen iu de artikelen en met ge- wijzigden titel, met aigemeene'stemmen op I na - (die van den heer J. A. Nolet Wz.) ann» - genomen. De vergadering is daarop gescheiden.

Schiedamsche Courant | 1880 | | pagina 2