Mijnt His, litiuM Diilai. Loting Biitsnlaadscke Bencbten. Binnealaadscae BerictteT" A0. 1880. tl 4855. Nat onaie Militie. K E N N 1 S (i E V I N G. V ier Dertigste a a r g a n g. CO 11 SUNT e ii Abonnementsprijs, per kwartaal1.85. Franco per post, door het geheele Rijk. - 2.50. Afzonderlijke nnmmers- 0.10. BUREAU! S1ARKT, K, 124. Advertentieprijs: van 1—10 gewone regels met inbegrip van eene Courant1 40. Iedere gewone regel ineer- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. 'De Commissaris van Politie dezer gemeente maakt bekend, dat* ten zynen bureele als ver moedelijk gestolen, in het laatst van December 1879, zijn gedeponeerd, 16 kilogrammen oud zeildoek. Hij verzoekt den eigenaar daarvan zich by hem aao te melden. Aan het Commissariaat van Politie is als gevonden aangebracht een zwartbonte elt. VOOR DE Burgemeester en Wetuouders van Schieuam, Geven bij deze kennis, dat do LOTING der het norige jaar voor de Militie ingeschrevenendoor den Heer Commissaris des Konings in deze Provincie, bij besluit van den 19 Januarij 1880, A, no. 148, (2de Afd.), Broc, Blad no. 6, is bepaald op ZATURDAG !)EV 21 FEI3RUARU 1880, des voormiddags ten Otyj ure. ■De belanghebbenden worden mitsdien opgeroepen om op gemelden dag te verschijnen in het gebouw: Musis Sacrum, aan de Lange Haven alhier, alwaar de Loting zal worden gehouden. Gedurende vijf dagen, te rekenen van den dag waarop de Loting heeft plaats gehad, kunnen, tegen de wijze, waarop zij is geschied, bij Gedeputeerde Staten bezwaren worden iugebragt door belanghebbende Lotelingenof door hun vader of voogdbij verzoek schrift op ongezegeld papier, onderteekend door hem die de bezwarei inbrengt; welk verzoekschrift rnoet worden bezorgd bij den Burgemeester dezer Gemeente. Yoorts wordt ter kennis van de Lotelingen gebragt, dat op Vrijdag den 27 en op Zaturiag den'28 Feiruarij 1880, telkens des voorraiddags van 10tot2ure, tenRaadhuize der Gemeente zitting zal worden gehouden tot liet opma ken van degetuigsehriften bedoeld bij al. 2 en 3 van art.53 der Wet op de Nationale. Militie van den 49 Augustus 1864 Staatsblad no. 72), en wel tot het opmaken van de Getuigschriften ter bekoming van vrijstelling wegens Iroederdienst op eerstgemelden dag en voor het opmaken van die ter bekoming yan vrijstelling als eenige wettige loonop laatstgemelien dag. De betrokken Lotelingen zullen tot dat einde moe ten verschijnen met twee ter goedernaam en faam staande meerderjarige Ingezetenen dezer Gemeente, die de vereischte getuigenis kunnen ^(leggen en het aldaar op te maken getuigschrift kunnen ondertee kenen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 3 February 4880. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris A. W. MULDER. Bsasesissssssstü- sas «5=5ssssxgscsss» .irrr;ssr; ÏE iN K R IJ K. De Senaat heeft bij eerste lezing het wets ontwerp op den Hoogen Raad van onderwijs aangenomen. Volgens de Tempt is De Freycinet bedlegerig, lijdende aan een hevigen aanval van hepa- tisehe koliek. De World van New-York bevat een aantal belangiyke bijzonderheden over de ont vangst, van den heer De Lesseps te Panama. Nooit werd een Koning meerder eer bewezen. Men zond deputaties om hem te ontvangen, triomfbogen werden te zijner eer opgericht, plechtige vergaderingen werden .gehouden en feestmalen gegeven. Te Panama zelf duurde het officieele feest 3 volle dagen. De Keizerin van Rusland heeft Cannes verlaten om naar Petersburg tefüg te keeren. Twee kozakkendroegen de Keizerin in een armstoel in den trein. .Zij was in een grooten mantel gewikkeld en scheen zeer zwak. ENGELAND, Lord Deaconsfield - Ijjdt aan jicht en moet zyn kamer houden. Het avontuurlijke; plan van kapitein Cheyne om per luchtballon een Noordpooltocht te ondernemenblijkt serieus opgenomen te worden. In Engeland bestaan reeds 60 sub- vereenigingen om het, plan te bevorderen^ Jl. Zaterdag hield de kapitein te Woplwich nog weer een voordracht over zijn plan. Er is noodig 30,000 pd. st. Als dat geld er vroeg geuoeg is, zal de reis in Juni e. k. worden aaDgevau- gen. De kapitein Jiooptj, dat de admiraliteit hem de stoomboot Discovery ton gebruike zal afstaan. Van het planom te- beproeven da ballons per telegraaf met het schip in verbinding te houden, is intusschen reeds afgezien. In liet Mansion House werd dezer dagen eene vergadering gehouden tot ondersteuning van den door kommandeuu Cheyne ontworpen tocht naar de Noordpool, by welken men ge bruik wil maken van luchtballons. De kosten dezer onderneming op 30,000 p. st. geschat, zouden gevonden moeten worden uit vrijwillige bijdragen. Lord Derby beloofde reeds eene gift van 100 p. st. BlllTSCHtASD. Het gerucht, dat de reis van den Duitschen Kroonprins naar Italië waar zijne gemalin vertoeft door den den Rijkskanselier wordt gebezigd, om hem tot tusscheupersoon te ge bruiken bij de beslissende onderhandelingen tusschen Pruisen eu het Vaticaan, wint veld door de mededeeiing uit Rome, dat volgens daar uit Berlijn ontvangen dépêche Prins Bismarck en de Kroonprins het eens zijn over het sluiten ,vau den vrede. Naar men beweert, wordt de Pauselijke nuntius te Weenen, Jacobini, voor zijn terug keer nanr Rome te Herlijn verwacht, om met Bismarck te onderhandelen. ITALIË. Het oflicieele blad bevat ren Koninklijk be sluit, waarbij de Kamer en de Senaat gesloten worden, eu de heropening bepaald op 17 Fe bruari. Het nieuwe Pauselijke orgaan, de Aurora, bevat een nieuw artikel over de onderhande lingen met Duitschland, waarin gezegd wordt, dat de Kerk de rechten van den Staat niet bestrjjdtmaar in vereeniging met den Staal den toenemenden oproerigca geest onder het voljc wil bestrijden. K S L A N D. De gemeenteraad van Petersburg heeft het programma gereedgemaakt der feestelijk- heden bij den 25n verjaardag der troonsbe klimming van den Czaar. Het bevat een aan bieding van een adres aan den Keizer, het uitschrijven van een prijs van 5000 roebels voor de beste geschiedkundige verhandeling over Petersburg, de opening van '25 nieuwe scholen en de verdeeling onder de bevolking van een werkje, bevattende een geschiedkundig overzicht van de voornaamste gebeurtenissen der Regeering van Keizer Alexander. ZWEDEN. In de Eerste Kamer van den Zweedschen Rijksdag is door den president "Waren het voorstel gedaan, den koenen reiziger prof. Nordenskjöid levenslang een-jaargeld van 4000 kronen toe te kennen uit dankbaarheid voor de uitnemende diensten door hem der weten schap en de beschaafde wereld in het algen-'en en het vaderland in het bijzonder bewezen. BELGIË. Volgens heti Journal des Dêbals is on langs voor de eerste maai het kruis der Belgi sche Leopoldsorde aan eene vrouw geschonken. Deze eer viel te beurt aan de bekende schilderes Rosa Bonheurdie reeds met het Legioen van Eer begiftigd was. DEN HAAG8 Februari 1880. Z. K. H. Prins Frederik heeft een som van f 500 gezonden als bijdrage aan de Commissie tot tijdelijke werkverschaffing. Z. M. heeft benoemd tot Referendaris bij het kabinet des Konings, jonkheer Vegelin van Claerbergen, thans commies. SCHIEDAM,3 Februari 1880. Z. K. IJ. Prins Frederik en H. K. H. Prinses Hendrik hebben van hun belangstelling in de algemeene verloting, onder bescherming van HH. MM. den Koning en de Koningin te houden ten behoeve der noodlijdenden door den watersnooddoen blijken, de Prins door het nemen van een aanzienlijk aantal loten en de Prinses door de toezegging van eeu of meer bijdrageu. Sedert de" vorige opgave zijn weder in 112 gemeenten sub-commissiën (gevestigd en is het aantal ingezonden prijzen belangrijk gestegen. Onder deze laatsten komt ook voor een sierlyk bewerkt zilver gebronsd ijzeren ledikant (voor twee personen) met hemelvan onze stadge- nooten de heeren Gebroeders Beausar, In de zitting van de Arrondissemeuts- Rechtbank te Rotterdam van jl. Zaterdag werd uitspraak gedaan in de zaak van F. Fries, P. Fries en Maria Hoogervorst, beklaagd van diefstal van gedistilleerd, te Schiedam gepleegd. De le en 3e beklaagden werden vrjj-

Schiedamsche Courant | 1880 | | pagina 1