het Thema met Yariatiën van Beethoven, vol deed, ons zeer goed; het quartet van Schubert zoomede het quintet van Cfommer, waarin de heer A. La Rondelle hoogst verdienstelijk I de clarinet partij vervuldeliepen goed van stapel, al hadden wy het presto van eerst genoemd werk vrat minder ruw gewenscht. Het spreekt van zelf dat de serenade van Haydn, die door den heer Egcner keurig werd voor gedragen, veel dank inoogstte. Ter afwisseling hadden de heeren concert gevers eene goede keuze gedaan met de mede werking in te roepen van mej. Selrna Kempner, van de Hoogduilsclte Opera te Rotterdam. Zij is voor ons geen vreemdeling, en het zou over tollig zyn, hare talenten als zangeres te be spreken. Genoeg zij het, als wij zeggen, dat zij met de voordracht der liederen iedereen boeide; vooral oogstte zij wel verdienden bijval in met het lied vanTaubert sLieb TCindlein gute Nacht." De heer W. llutschenruyter Jr. had zich met het piano-accompagnement dezer zangstukken belast, en kweet zich zeer verdienstelijk van deze taak. Wij hopen, dat het Rotterdamsche quintet- gezelschap meermalen in Schiedam zal optieden; wij kunnen het de verzekering geven van de medewet king van het publiek vooial als er zooals eergisteren voor een goede afwisseling wordt gezorgd. Voor hen, die zich geen denkbeeld kunnen maken van den omvang der overstrooming iu Noord-Brabant en in de Bommeleiwaard, be velen wij de thans verschenen kaait van de streek der overstrooming langs den linker-Maas oever bijzonder aan. Op flinke schaal geteekend, ziet men de overstroomde streken door gekleurde lijnen aangegeven en zij loopen van Mook tot Geertruidenberg met Den Bosch als middelpunt. Een duidelijke toelichting is op de kaart ge drukt, die ten voordeele van de slachtoffers der overstoomingen bij den heer Couvée te Den Haag is uitgegeven. De Vlaardingsche Stoombootmaatschappij heeft haar dividend over het afgeloopen jaar bepaald op f 30 per aandeel van f 260, en in beginsel aangenomen om een derde boot in de 'vaart te breDgen; definitief zal in eene morgen te houden vergadering hierover worden beslist. Voor de aigemeene vei loting onder be scherming van HH. MM. den Koning en de Koningin, ten behoeve der wntersnoodhjdenden te houden, zyn nog sub-cornmissibn in 121 gemeenten gevestigd, waaronder ook Delfshaven en de inzending van prijsvoorwerpen neemt met den dag in omvang toe, terwijl toezegging ge daan werd vau eene belangrijke inzending daarvan door de instelling Pledcrlandsck Meitray. Het concert der Kon. Zangvereeniging Cae.cïUa in Den Haag, ten voordeele van de noodlijdenden door dan watersnood, heeft bruto opgcbiaclit f i9-17. De Paus liwft nan den intei nuntius te 's Huge 2000 francs gezonden ten behoeve van noodlijdenden door den watersnood in Noord- Biabant. De Minister van Financiën maakt bekend, dat het saldo van 's Rijks schatkist bij de NedeHiuulsche Bankop 7 Febr. en de som der betaalmiddelen op dat tijdstip bij de be taalmeesters aanwezig, te zanten een bedrag uitmaakten van f Q LOOG,389.82V;.. Tn het bestek der op 26 Febr. a. s. aan' het Dep. van Marine te houden aanbesteding van een ijzeren kustlichttorcn voor Ameland komt de bepaling voor dat de toren moet ge maakt worden in een fabriek in Nederland. De Minister vnn Marine heeft tevens bekend gemaakt dat inschrijvingen door buitenlandsche fabrikanten niet worden aangenomen. {Vad), Bij vonnis der arrondissements-rechtbank te Rotterdam van jl. Zaterdag zyn de boedels van Kerdijk en. Piucoffs insolvent verklaard. {Vad.) Naar het Vad. verneemt, is het bericht der 2V. li. Ct.,'dat de instructie tegen Then Bergh reeds nu aan het licht zou hebben ge- bracht, dat zijne kwade trouw volgens de wet twijfelachtig is, op zijn minst voorbarig. Aan een particulier schrijven uit New- York ontleent de Jloït. Cl. het volgende: «Het gaat Pincofis in Amerika niet te best. Eerst leefde hij te New-York in grooten staat, maar dat was echter niet van langen duur. Hij ging hard achteruit en nu rijdt hij te Williamsburg met een doctor van der Regt. Ken vau verschillende zijden bij den Del ft- schen gemeenteraad ingekomen verzoek tot afschaffing van de kermis, is in handen gestold van eeu commissie, die te onderzoeken zal hebben of de stoffelijke nadeeleri, door de afschaffing te veroorzaken wel door de zedelijke voordeden zouden worden opcrevvogen, Volgens de Haagsche correspondent van de Proe. Gr. Ct. is Piucoffs in was tentoon gesteld in het bekende rnuseum van mad. Tussaud te Londen, en wel in het staatsiegewaad van een lid der Eerste Kamer. Deze kleeding is voor eene goede som opgekocht uit den in boedel van den voormaligen Rotterdamschen handelaar, Naar wij uit «oude bron vernemen, was de Regderlng reeds den 20sten December jl. per telegraaf onderricht van het uitbreken der veepest in Soerabaya. Naar men ons verzekert, neemt de ziekte in riet Bautnmsche af. (B. Jlbld.) De Sumarantjschc Courant van 29 De cember sclnyft «Geen veepest, maar wel een hevige ziekte is onder de karbouwen in velschillende districten der aftleoling Samarang uitgebioken. In het district Grogol zijn reeds meer dan 400 dieren gestorven. »Geeu veepest, schreven wij, omdat deze ziekte een vrij langzaam vei loop heelt en eerst na 7 of 8 dagen met den dood eindigt, De boveubedoelde ziekte doet zich daarentegen voor als eeu beroeite; de dieren verlaten schijnbaar gezond de kandangs en nauwelijks buiten ge komen, vallen zij dood neder; zij komen, na drie uren den ploeg getiokken te hebben, ge zond thuis, cn zijn binnen een hall uur een lijk, Als lieerschende ziekte herinnert zich niemand ooit eeu zoo snel veiloopendo kwaal te hebben waargenomen. «Men verzekert ons, dat de regent bevel heeft gegeven om alle buffels en sapi's keuken zout te eten te geven. Waaiscliijnlijk zou ver dund zwavelzuur (100 druppels op een 'esch water) als voorbehoedmiddel meer effect doen, «Treurig is het, dat Mtddeu-.lavu, met -'ijn millioenen - rundei en, thans vei stoken is van eeu veeait®." Veimoedelijk door het onvoorzichtig om gaan met lucifers door kinderen zijn twee wonin gen onder Mierloo geheel afgebrand. Slechts eeu gedeelte van den inboedel is geredniets was verzekei d. In liet geht-el is tot dusver in de kosten der verbinding van het eünnd de Iloekschu Waard met den vasteu wal voor f7005 bij- diugcn. Op verzoek van het bestuur d< r hoofd commissie voor de oprichting van een stand beeld voor graafian van Nassau, ter herdenking der Unie van Uliecht, heelt Zr. Ms. gezant bij het Bi iuche hof, C. M. E. G. giaaf Van Bylandt, te Londen eene commissie gevormd, die ztch belasten zal met de inzameling van giften, om tot de uitvoering van bovengemeld nationaal doel bij te dragen. Bovendien zal eene circulaire gericht worden aan do Nederland- sclie consulaiie agenten in de voornaamste haveus in Groot-Brittanje en Ierland, om hen uit te noodigeu, de zaak onder de Nedertandsche onderdanen in hun district bekend te maken en hun de gelegenheid tot deelneming te opene,j f De commissie te Londen bestaat uit de heeren J. W. May, consul-generaal, J. Van Drunen,- consul, H. S. J. Maas, vice-consulr A. D. Adama van Scheltema, predikant, II, - Koekkoek, J. Labouchère, Th. Roelvink, S. Van Straaleu, F. W. C. Vogel, .1. F. Vau Raalteen H. J. Gerritsen. D.) Een ergerlijk bewijs van de verregaande* oppervlakkigheid, waarmede soms nomiuaties, tot vervulling van preJikantsvacaturen, worden geformeerd, is te Leiden geleverd, alwaar, vol gens de Merkel. Ct. van 7 Febr., den 30sten Jan. een zestal is opgemaakt, waaronder ook voorkomt de naam van ds. H. W. A. Verhoef! te Charlois, hoewel deze reeds den 25sten Jan. 11. overleden is, en we! als predikant te Viaar-' dingen, waar hij sedert Oct. 1876 gevestigd was,- In de gemeente Warmond, waar in geen drie jaren de longziekte onder het vee geheerscht heeft, is deze ziekte thans weer uitgebroken, en wel bij den landbouwer C. Van Steen, Nadat twee der aangetaste koeien geslacht waren, is daarop de geheele stal, bestaande uit 26 runderen, onteigend en afgemaakt. Bij den landbouwer P. Drapers te Oud- Alblas is een wnmlerkalf geboren. liet dier heeft een vischachtige huid, eeu varkensstaart, vier «roote tanden, een uit den bek hangende tong en vreemde ooren. Voor het kantongerecht te Venloo heeft een doofstomme terecht gestaan, beschuldigd van het maken van burengerucht door ge schreeuw! De rechter oordeelde het feit bewezen en veroordeelde den doofstomme met inachtne ming van verzachtende omstandigheden tot f5.50 boete en in de kosten, of subsidiair één dag gevaugenis-'tiaf. Te Bakkeveen vei liet eene moeder voor een oogenbhk hare woning, zoodat hare drie kinderen, de oudste van vijf jaren, alleen- bleven. Ken 3jang ineiqe gemakte in brand, zij liep naar buiten en de vlammen werden door de buren uitgeblusclit. De kleine had echter reeds zulke eige biandwouden bekomen, dat ze kort daarna onder de hevigste pijnen bezweek. Onder de gemeente Zundert is een drie jarig meisjes in een ketel, waarin zich het gekookte eten voor de koeien bevond, gevallen en kort daarna aan de brandwonden overleden, Op eene bevolking van 2300 zielen vindt men te Oi«terwijk 50 plaatsen waar sterke diank verkrijgbaar is. Vlaai-dingen, Van de beugvis«cherïj kvva-- men alhier binnen Jaeoh van Heemskerk, st. G. van Dorp, met 33 tonnen viscli, en 10' tonueu leng; Zeenimf, schipper K. Den Admi- rant, met 3D tonnen zontevisch en 11 ton leng/ Netto besomming aan veische visch f200. Adriana Cornelia, schipper Jb. Don met 5G' ton zontevisch en 25 ton leng. Netlo besomming aan versche visch f 270. Pernis. Van de kabeljauwvisschurij kwamen' binnen de sloep Watergeusstutumari P/ 'tllart, met een vangst van '1000 koppen Netto besomming f'1000; de sloep Admiraal van Kinsbergm, Buurman Jan Noordzij, met een vangst van f400 kabeljauwen eu lengen en 4000 sehelvis«cheu. Besomming f'1400; tie sloep Pollux, stuurman A. Yei schoor, met. een vangst- van 900 koppen. Netto besomming f800. De stuurman rappoiteert op zee vele vaten" petroleum te hebben zien drijven. Itrfcllc, Door den gemeenteraad alhier' is het voetstel, door een zijner leden gedaan, om te tiachten eeue verbinding van Yoorne' tin Potten met den vasten wal door overbrug ging te vet krijgen, met 4- tegen 3 stemmen verworpen. Oud-Beierland. Voor deze gemeente wei nig ijszoodat de stoombooten van hier en H»inenoord zouden trachten heden den dienst op Rotterdam te hervatten. -

Schiedamsche Courant | 1880 | | pagina 2