(irbi.) en 4869 dat regl. vervallen was. Dit achtte de rechtbank onjuist en nam aan, dat door stilzwijgende toestemming en naleving het regl. tan 1810 weder was herleefd. De vraag evenwel of het tot stand komen der beweerde overeenkomst door eischers naar eisch van rechten bewezen was, werd door de rechtbank ontkennend beantwoord. Er was niets anders gebleken, dau dat de gemeente Schiedam den eischers voorgangers naar billijk heid willende tegemoetkomen, het raadsbesluit genomen had, hetwelk een jaarlyksche uit- keering bepaalde, die men thaDS had ingetrokken. De voorafgaande besprekingen moesten alleen beschouwd worden als een voorbereiding om het cijfer te bepalen, terwijl ook het door de gemeente zelve gebezigde woord: overeen komst daartegen evenmin kon afdoen. De eisch werd dus ontzegd. Door de Plaatselijke Schoolcommissie alhier is, na gehouden examen, de acte van bewaarschoolhouderes uitgereikt aan de juf frouwen J. E. Broek, P. Fluijt. J. J. Yan Katwijk en H. C. De Pater, allen werkzaam aan de departementale bewaarscholen te dezer stede. Aan de Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier is gezonden het bericht omtrent den handel en de scheepvaart in het Britsche koninkrijk over de maand Februari 1880 en een kort over zicht van den handel der stad Libau over 4879. Onder de brieven, welke gedurende de 2e helft der maand Februari door het post kantoor te Rotterdam zijn verzonden, die wegens onbekendheid der geadresseerden niet bezorgd zijn kunnen worden komen o. a. voor: A. A. Van Delden, te Schiedam. Van Dijk, a a J. Hoogvliet, a Delfshaven. Op een dergelijken staat van brieven aan het postkantoor te Arnbetn konit o. a. voor: B. Ripping, te Delfshaven. Pai ticuliere telegrammen van 22 en 23 dezer uit Petersburg aan de JV. 23. Ct. behelzen het volgende: De Russische Regeering zal eerstdaags open baar maken de stukken betreffende de zaak van Hartmaan. Er hebben talrijke arrestaties plaats gehad in het seminarie. De centrale commissaris heeft in Siberie twee nieuwe politieke gevangenissen doen inrichten. Bij eeo revue over da troepen, eergisteren ochtend gehouden, heeft de Keizer den groet van den Engelschen ambassadeur zeer min zaam, dien van den Frauschen zeer koel be antwoord, Door Z. M, ia de gepensioneerde genei aal- majoor H. J. R. Beijen benoemd tot lui vau den Raad van State. Bij koninkljjk besluit is, op zij n daartoe gedaan verzoek, eervol ontslag veileend aan 's Konings Commissaris ia de provincie Uti echt E. C. U; Van Doorn, n> -t dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten gedurende een reeks van jaren den Koning en den lande be wezen; eo is in zijne plaats tot Commissaris des Konings in de provincie Utrecht benoemd Mr. J. A. 6. baron De Vos van Steenwijk, voorzitter van de Eerste Kamer der Staten- Generaal. Bij het departement vau Waterstaat is, naar de JY. R. Gt. bericht,een ontwerp van wet in bewerking, oin aar< de provinciën Fries land, Groningen, Drente en Overijsri dezelfde kanalen te verzekeren, die volgens het ten vorigen jare ingetrokken ontwerp aan die ge westen ten goede zouden zijn gekomen. De Minister van Financiën maakt bekend, dat het saldo van 's rijks schatkist bij de Neder- landsche Bank, op 20 dezer, en de som der betaalmiddelen op dat tijdstip by de betaal meesters aanwezig, te zamen een bedrag uit maakten van f25.264,666.91. i Nadat Friesland ruim een jaar lang vau de besmettelijke longziekte was bevrijd gebleven, «is voor een paar dagen die ziekte weler uit gebroken op een stal van 63 runderen. De aangetaste koe is afgemaakt; de andere runderen zijn afgezonderd. Ofschoon er sprake van geweest is den zomerdienst op de spoorwegen dit jaar op den lOden Mei in te voeren, zal dit toch op het gewone tijdstip 45 Mei geschieden. De Si Gt. bevat een uittreksel uit het verslag der Commissie, in 1879 belast met het afnemen van examen- van hen, die akten vau bekwaamheid verlangden voor middelbaar onderwijs in Nederlandsclie, Fransche, Hoog- duitsche en Engelsche taal- en letterkunde, geschiedenis, aanlrijkskuude en staatsweten schappen. Zaterdag zijn Prof. Tjadeu Modderman, hoogleeraar in de scheikunde te Groningen, en de heer C. H. Van Ankum, apotheker aldaar, beëedigd als scheikundige experts voor het onderzoek van deu inhoud der ingewanden van wijlen Dr. Meijer, alsmede van het in beslag genomen fleschje met geneesmiddelen. Het gebruikte middel is aconitinum nilricum, en men schijnt gegeven te hebben het Fransche of EDgelsehe, en niet het Duitsche (Friedland- sche) praeparaat, dat veel minder sterk is en door den dokter bedoeld zal zyn. Het onder zoek zal later meer ophelderen kunnen. De naam van deo apotheker, die het genees middel heeft geleverd, is iu een vorig bericht onjuist met de letter F. aangeduid. De Win- tohoter Ct. noemt den heer G. als de apotheker, bij wieo het geneesmiddel werd gehaald. De uitingen van het beleedigd rechtsgevoel der Rotterdamsche matrozen, die New-York bezoeken, hebben, naar men van daar rneldt, het Pincoffs onmogelijk gemaakt in die stad langer te blyven. Janmaat zocht hem namelyk geregeld op aan z'yne woning en gaf daar op zoo luidruchtige wijze lucht aan zijn gevoe lens dat er oploopjes van nieuwsgierigen omstonden, aan wie dan nog eens duidelijk verhaald werd wie de heer Piucolfs is. De voortvluchtige zou thans naar Brooklyn zijn verhuisd. (iféJ.) Vermoedelijk zullen nu de matrozen wel naar Brooklyn gaau, dat tegenover New-York ligt. Drie kuap gekleede Duitschers, waarvan één met rosachtige» baard, hebben den 42den dezer in de wachtkamer 2e kl. te Zutfeu ge tracht valsche biljetten van 100 mark in betaling te geven. Daar het papier niet werd in ont vangst geuomen, hebben zij zich onmiddellijk uit de voeleu gemaakt. De te Amsterdam gevestigde maatschappij van gemeente-crediet heeft ui 1879 15 leeningen gesloten tot een gezamenlijk bedrag van f505,959, ui. 5 met gemeenten en 10 met waterschappen. Op de aamleelen Serie A zal een dividend van f 18.50, op de aamleelen Serie B een van f 50.50 wouien uitgekeerd. VolgeDS het Weekblad voor Notarisambt en Registratie is de waarde waarover, naar de onderscheiding gemaakt bij aitikel 41 der wet op het recht van successie en van overgang by overlyden, in 1879 recht van suceejsie is betaald, als volgt: - Een ten honderd. a. De rechte Nederdalende linie f134,415,541 b. Echtgenooten - 12,115,828 Brie ten honderd. 2,031,878 Fier ten honderd. o. Echtgenooteu - 14,452,525 b. Broeders en zusters. - 21,771,826 Zes ten honderd - '15,761,809 Tien ten honderd.23,842,832 Volgens den Haagschen correspondent der Locomotief moet Multatuli druk aan het werk zijn, en verwacht men weidt a van hem een boek over de Nedeiiandsehe taal- en letter kunde. De jongste aflevering van Otto Spamenr Illuttrirtee Leaikon der Gegenxoart bevat o. a, de portretten van Dr. J. Ten Brink en Dr. Joh. Bosscha, directeur der polytechnische school. Het jaarboekje van Sweys: Neerlandt vloot en reederif en, is met lof bekend. De 23ste jaargang, bewerkt door den heer N. J, De Vries, heeft thans bij den uitgever P, M. Bazendijk het licht gezien. Wij vestigen op deze uitgave de aandacht van de belanghebbenden. Dr. Van Vloten heeft, in een vergadering van het Zeeuwsch Genootschap te Middelburg, het denkbeeld geopperd voor de schrijfster Elisabeth Wolf een monument op te richten in hare geboortestad. Een niet onaardig voorbeeld van kinder liefde vau een houd wordt uit Maarsen aan de Ilaarl. Ct, gemeld. Een inwoner van dat dorp had een jongen hond uit het nest genomen en naar iemand te Maarseveen gezonden. De zorg volle moeder wist haar jong op te sporen en gaat nu trouw driemaal daags naar Maarseveen om het te zogen. Amputatie van den voet van een varken. De veearts Fuss deelt een belsngryk geval meê betrekkelijk een bjj een varken verrichtte amputatie. Een varken had den achtervoet beleedigd in hetspronggewrichten het lichaams deel werd juist in het gewricht afgezet Drie weken na de amputatie was de voet volkomen genezen, en het varken kon vetgemest worden. Als kunstvoet werd een zakje gebruikt, dat met zemelen vastgestopt was; het varken rustte er op bij het loopeD. LandbCt.) Vlaardlngen. Eergisteren en gisteren zyn binnengekomen van de beugvisscherij alhier: Syrene, Jb. Zwariveld, van ZwartewaaS, met 480 levende en 30 doodt* kabeljauwen, 25 levende lengen, 4 botten, 500 schel visschen; Alida, A. Drop, met 450 levende en 30 doode kabeljauwen, 33 levende lengen, 600 schelvis- schen, 2 botten, i beu vleet, 2 punten rog; Semaphore II, P. Meuldijk, van IJ muiden, met 440 levende en 30 doode kabeljauwen, 30 levende lengen, 700 schelvisschen, 4 ben vleet, 40 punten rogDankbaarheid, C. v, d. Steen, van Pomis, met 250 levende en 80 doode kabeljauwen, 440 levende en 38 doode lengen, 4000 schel visschen, 41 botten, 4 ben vleet, 8 punten rog Willem Schoon, P. Van der Hoeven, van Helle- voetsluis, met 430 levende en 30 doode kabel jauwen, 30 levende lengen, 1100 schelvisschen, 4 botten, 5 ben vleet, 4 punten rog. De prijzen waren: levende kabeljauw van f 4.70 tot f 0.80, doode 65 tot 40 c., leng f4.65 tot f0.80, schei visch f 1.35 tot f 1.85 per snees, bot f 5 a 6, vleet f 10 k 8 per ben, rog f 3 a 3.50 per punt. In de jl. Vrydagavond gehouden Raads vergadering is o. a. ingekomen, een verzoek van den Gemeente-Secretarisden heer R. Kikkert, om ontslag uit zijne betrekking met het oog op zijnen hoogen leeftijd. Burgemeester en Wethouders stelden voor, hem dat te ver- leenen met toekenning van een pensioen van f 4000 en boden deo Gemeenteraad een tweetal aan voor de vacante betrekking, n. 1. de heeren J. Van Schravendijk en K. Hoogendijk Jz. In eene volgende vergadering zal uit dit tweetal de benoeming plaats hebben, Rotterdam. In de jl. Vrijdag gehouden zitting vaii de kamer van koophandel en fa brieken alhier is beslotennaar aanleiding van de jongste ongunstige berichten omtrent den toestand van deu Rotterdamschen waterweg, nogmaals éen adres aan den Minister van Water staat enz. te zenden, waarin wordt aangedrongen op spoedige en krachtige maatregelen tot ver ruiming van den Waterweg. Van dit adres zal een afschrift gezonden worden aan de leden der Tweede Kamer. Pernis. Bij den scheepsbouwmeester W.

Schiedamsche Courant | 1880 | | pagina 2