Steieïjjl Fiern Marktberichten. teruggebracht a!s voor 15 Febr. 11., een toestand "wordt geboren als tijdens het eerste jaar van de veetyphus, toen duizenden bakken spoeling moesten worden weggeworpen en vernietigd. jiRedenen waarom zij zich wenden tot Uwe Exc. met het eerbiedig verzoek en de dringende bede, een gunstige beschikking te willen ver- leenen aan het adres van Landbouwers en Veehouders, opdat de nijverheid van Schiedam, Veehandel en Branderij, waarvan de welvaart van de ingezetenen geheel en al afhankelijk is, niet ten gronde gericht worde. s Het welk doende, enz." De Minister van Binnenlandsche Zaken; Gelet op art. 1 van het Koninklijk besluit van S October 1873 Staatsblad no. 135) en op zijne beschikking van 2 Maart 1880, opgenomen in de Staatscourant van 3 Maart daaraan volgende heeft goedgevondenlo. te bepalen dat, met ingang van 31 Maart e. k., de artt. 1, 3, 4, 5, 6en 7 van het aangehaald Koninklijk besluit niet langer van toepassing zijn op het in gemelde beschikking opgeaoemde gedeelte van de gemeente Schiedam, in gebruik bij S. van der Marei2o. met ingang van 24 Maart de artt. 1, 3, 4, 5, en 7 van het aangehaald Koninklijk besluit van toepassing te verklaren in de gemeente Schiedam op de perceelen, in gebruik bij D. de Kok, en kadastraal bekend sectie G, nos. 254 tot en met 250; in de gemeente Overschie, op de perceelen, in gebruik bij II. Rooiing, en kadastraal bekend sectie B, no. 1680, en met ingang van 31 Maart in de gemeente Delfshaven, op de perceelen, in gebruik bij A. Pelkman en kadastraal bekend sectie B, no. 2952. Het heeft Z. M. den Koniug behaagd ten behoeve van het huldeblijk aan iuit.-generaal K. Van der Heyden, een som van f 500 ter beschikking van het hoofdbestuur te stellen; H. RL de Koningin bestemde tot gelijk doel een som van f 250, Vad Men leest in de Haagsche kroniek der N. Br. Ct.: ïIIH. MM. de Koning en de Koningin gaan over een paar weken naar het Loo, om er den geheeleu zomer te vertoeven. Men zegt, dat de "Vorst van Waldeck-Pyrmont met twee zijner dochters IIH. MM. daar zullen komen bezoeken. 1 Inr Juli zal de heugelijke gebeurtenis, waarin de dynastie zoowel als ons ,volk zich mogen verblijden, moeten plaats vinden." Bij vonnis der Arrondissemeats-RechtbaDk te Rotterdam, van gisteren zijn o. a. veroordeeld G. B„ wonende te Delfshaven, vervolgd ter zake van laster, tot een celstraf van 8 dageb; E. G. G. F., wonende te Delfshaven vervolgd ter zake van diefstal tot een celstraf van 15 dagen, terwijl P, W., wonende te Maassluis, vervolgd ter zake van verwonding, is vrijge sproken. De Tweede Kamer der Staten-Generaal is tot hervatting harer wei kzaamheden tegen Dinsdag den 6 April, des namiddags teD 3y» ure, bijeengeroepen. De bekende taalkundige, de medewerker aan het Woordenboek van De Vries en Te Wir.kel, Br. Eelco Verwijs is Zondag jl. te Arnhem overleden. Particuliere telegrammen uit Petersburg van 30 dezer aan de N. B. Ct. van heden meiden het volgende: De inhoud van den particulieren brief van den Keizer van Duitschiaml aan den Czaar, medegedeeld door den St. Petersburgschen correspondent der Daily News, is louter ver zinsel. Het is onmogelijk dat die correspondent niet den inhoud kon bekend zijn. De toestand der Keizerin verergert. Elk oogenblik kan het einde verwacht worden. Heden avond vertrekt een courier naar Parijs met stukken betieffende liet uitleveringsgeschil. Zoodra hij daar zal zijn aangekomen, zullen de. stuk.ken openbaar gemaakt worden. De nieuwe indeeling van het Rijk in drie militaire afdeelingen, die met 1 Mei in werking treedt, is aldus vastgesteld: De 1ste militaire afdeeling zal omvatten Noord-Holland en Zuid-Holland ten noorden van de Nieuwe Maas en de Lek; standplaats van den bevelhebber Amstet dam. De 2de militaire afdeeling de provinciën Utrecht, Overijsel, Drente, Groningen, Friesland en Gelderland ten noorden van den Rijn; standplaats van den bevelhebber Utrecht. De 3de militaire afdeeling van de provinciën Zuid-Holland en Gelderland de gedeelten ten zuiden van de Nieuwe Maas, Lek en Rijn, en verder de provinciën Zeeland, Noord-Brabant en Limburg; standplaats van den bevelhebber Gorincliem. Aan het nieuwe gebouw voor het Minis terie van Justitie zijn in kleine nissen de bustes geplaatst van Thorbecke en Kernper. Zoo heeft dan onze uitnemende Staatsman merkt de Haagsche kroniekschrijver van de N. Bron. Cour. op zijn sstandbeeld" toch m den Haag! Te Berg (gemeente Urmond) bij Sittard heeft zich Woensdagnamiddag het volgende voorgedaan. De maréchaussées van Beek moesten eeoige personen, die vergezeld waren van acht beren, over de grenzen brengen. De berenlei ders verzetten zich, en één hunner bracht met een groot stuk hout een der maréchaussées eenige slagen toe, terwijl de andere de beren van hunne muilkorven ontdeden, ten einde deze met de maréchaussées zouden kennis maken-, Intusschen laadde een maréchaussee zijn karabijn» doorboorde met een kogel den berenleider, die hem aangevallen had, eu schoot een beer op de plaats dood. Eergisteren namiddag ontstond een begin van brand in het kerkgebouw der Hervormde gemeente te Biedu. De dikke rookwolken hadden in een oogenblik een groote schare mensehen op de been gebracht. De mare, dat dit grootsche gebouw, met zijne beroemde, historische monumenten in gevaar verkeerde, verspreidde zich met snelheid. Gelukkig bleek de brand te zijn ontstaan in bel gedeelte der kerk. waar de stoven worden bewaard, en kon hij zonder veel moeite worden gebluscht. De schade is geriug. Volgens uit Amerika ontvangen (bericht wordt het vee, dat aldaar uit Europa aankomt, onderworpen aan een quarantaine van drie maanden. Bij aanvraag van den Minister van Binnenlandsche Zaken in Amerika kan van deze bepaling ontheffing worden verleend, indien het vee vergezeld is van een verklaring van den burgemeester uit de plaats van herkomst, waarbij geconstateerd wordt, dat in geen vijf jaren in dat district de veeziekte geheerscht heeft. In de Betuwe hebben de vruchtboomen over het algemeen weinig van de wintervorst geleden. Indien men op tie bloemknoppen acht geelt, dan mag men aanvankelijk eet» goeden oogst vau kei sun verwachten. Uet uitzicht op appelen is ook niet ongunstig. De pereboornen echter beloven weinig. [Iet N. v. d. JD. meldt, dat Saiah Bernhardt ais eene erkenning voorde hartelijke ontvangst, haar in Amsterdam bereid, aan tie heeren Wertheim en Goiinet heeft opgedragen voor haar eenc voorstelling te willen organisecren die zij ten voonieele van tie Ainsterdamsche armen zal geven, zootha zij over haar tijd kan beschikken. Haarlem heeft een eenvoudige, maar eigenaardige hulde aan Mej. Sara Bernhardt gebracht. Bij haar bezoek aldaar boodt men haar een nieuwe tulp aan, waai aan haar naatn is gegeven. Men zij er op voorbereid, dat eerstdaags hier te lande verwacht kan worden e.en Cagliostro op tuinbouwgebied; hij noemt zich Marégot, bloemist eu bootnkweeker uit Chambéry (in Savoie). Thans bevindt hij zich reeds uitgepakt te Brussel; de wonderplanten welke hij te koop aanbiedt, overtreffen nog verre die, welke de Gebroeders Bert hier te lande in het vorige jaar aanboden. Scmpervirens Ylaardingen. Van de beugvisseherij zijn binnengekomen DoggersbnnkConcordia en Alpha, te zanten aanbrengende 67 ton zoute- visch en 16 ton ieng. Delft. In de gisteren gehouden vergadering van den gemeenteraad alhier heeft de voor zitter o. a. mededeeling gedaan dat door de heeren Van der Loo Berteu, te Rotterdam, aan den Minister van Waterstaat enz. concessie is aangevraagd voor den aanleg van een stoom- tramlijn van Rotterdam naar Delft. Op de verschillende adressen om afschaffing der kermis werd afwijzend beschikt met 8 tegen 7 stemmen. Breda. F.ene vrouw alhier welke vroeger tot den gegoeden burgerstand behoorde, doch aan den drank verslaaft! was geraakt, is ge ëindigd met eergisteren ochtend zich door ophanging van het leven te berooven. Het ongelukkige siachtoiler van den thank, ongeveer 50 jaar oud, had gaandeweg alles wat zij be zat verkocht, om zich jenever te kunnen ver schaffen. Twee jaren geleden onderging haar broeder, onder gelijke omstandigheden, een gelijk lot. B U it G E R L 1.1 IC E S T A N D. Cleboren 27 Maart. Corneüs, zoon vanP. Donker en A. Hille, Hoofdstraat, Elisa, zuon van A. Van Waart en P. Van der Vlies, Broersvest, Cornelia Johanna, dochter van A. W. Van der Tas en J, M. Prouk, Koning straat. 28. Margaretba Geertruida, dochter van J. G. Verbrugge en H K la verdijk, Zaan. Patdus, zoon van K. De Bruin en J. Storm, Tijgensteeg. Maria, dochter van P. Van da Water eti H. Leenderts, Buitenhavenweg. 29. Antonius Petrus, zoon van P. Albers en H. Wijnen, Nieuwe Haven. 30. Nicolaas, zoon van J. Barnouw en C. Geus, Heerenstraat. Willem, zoon van A. Barteveld en J. Korcgevel, Nieuwe Buurt. Overleden28 Maart. Marinus Van der Maarel, oud 31 jaar en 1 maand, Singel. -• 29. Johanna Cornelia Van der Most, oud 2 jaar en 5 maanden, vroeger Bethel en Spaland, Schiedam, 31 Maart. Rogge i per 2100 kilo hard gedr. Libau f 240 6/w. Gerst zonder handel. Moutwijn: f 12Vi per hectol. Ct. JeneverAinsienl. proef, f IGVt a f IC1/* per hectol. Ct.zonder fust eu zonder belasting. Spooling: f 1.20 per ketel. Hu de bc.i.ieiiuiiiM-riH itoehui.—Vereenigii'g f 1.80 per ketel. s=rr-" - gg*=rs=g=3g========a sss s gg BS -j-il11 iiig— Iïotteuoam, 30 Maart. Op ile veemarkt wuen lieden aangevoerdpaarden, veulen, 1091 runderen, 114 vette- en gtaskalveren, 126 nuchtere knlveien, 23 schapen ul lamineieh, 230 varken*, 100 biggen. De prijzen vau liet vee, ter markt besteed, waren als volgt: Runderen 1ste kwaliteit 9'2 ets., 2de kwal. 76 ct,, 3de kwal. 56 ets., kalveren 1ste kwal. f 1.20, 2e kwal. fl.00, schapen 90 et., alias per kilo. De handel in het magere vee was iets vlugger. De aanvoer van weivarkens was heden iets minder dan den gepasscerden marktdag; de prijzen echter waren niet zeer geanimeerd; puike kwaliteit kon geen Imogen pnjs bedingen; men besteedde van 56 tot 58 ets. per kilo. Voor Londen was bijna geen aanvoer. Aan de markt van heden waren de prijzen der boter als volgt: eerme kwaliteit f 76; tweede kwal. f70; derde kwal. f64, alles per 10 kilo. Aangevoerd werden 119/X en 130/1 r. vaten en 3036 stukken van l/g kilo. VEEMARKT VAN LONDEN/ Maandag waren aangevoerd 2480 runderen, 200 kalveren, 10970 schapen en 100 varkens, Er werd genoteerd; rundereu V« kalveren, Vs a °/io, schapen en lammeren a varkens a 5/- per steen.

Schiedamsche Courant | 1880 | | pagina 2