ADVERTENTIE». ECHT-VEREEEIGIJ6 Vijfentwintig-jarige ECHTVEREENIGING f? ABRAHAM VAN DER SCHALK 5A f GERARDlNA HENDRINA FRUDJGER. GERARD KRABBENDAM PETRONELLA CORNELIA KATWIJK. 32. Idem, benoeming vau twee hulponder wijzers. Benoemd worden als hulponder wijzer, 3e klasse, aan de le openbare armen school J. Valkenburg, en aau de 2e openbare armenschool C. Van Bruggen, beiden met alge meene stemmen, zijnde 5 biljetten in blanco. 33. Idem, het adres van A. Krullaan, om rectificatie van kadastrale te naam stelling van grond herkomstig van een gedempte sloot en rapport der Commissie van Fabricage. Het voorstel van Burgemeester en "Wethouders, om overeenkomstig dat rapport het verzoek toe te staan, wordt met algemeene stemmen aangenomen. 34. Idem, adres van M. Van den Bos, om verhooging van jaarwedde als 2de sluiswachter aan de Buitensluis. Het voorstel van Burge meester en Wethouders, om afwijzend op dit verzoek le beschikken, wordt met 12 tegen 3 stemmen (die van de heereu J. F. Legner, Elzevier Dom en Rijnbende) aangenomen na verwerping met 10 legen 5 stemmen (die van de heeren J. F. Legner, Elzevier Dom, Rijn bende, Van der Schalk en Jansen) van een voorstel van den heer J. F Legner om de jaar wedde met f 50 's juars te verhoogen. 35. Op voorstel van den Voorzitter wordt aan Burgemeester en Wethouders een crediet toegestaan van f 100, tot het verleenen van een geschenk aan den wijkmeester E. De .Koning, die dezer dagen 30 jaar in functie was en steeus zijn betrekking met voorbeeldigen ijver eu nauwgezetheid vervulde. 36. Ten slotte behandelde de Raad twee ontwerp-verordeningen, die op den Havenloods- dienst en die op de,Brandweer. Beide werden na discussie en met enkele wijzigingen, met algemeene stemmen aangenomen. Daarna is de vergadering gesloten. Z. M, heeft benoemd tot rentmeester van het kroondomein, rentambten Schiedam, Noord- wijk ea Leiden, den heer L. M. graaf Schim mel penninck, te 's Gravenhage, Voor de te 's Hage zitting houdende com missie hebben gisteren akte bekomeu voor vrouwelijke handwerken, onze stadgenooten de dames: S, B. M. Gips, G. Van Rbijn, beiden voor nut en M. J. Teubner, voor nut en smaak, alsmede M. Van der Brugge van Vlaardiugen, voor nut. Onze stadgenoot de heer W. Valkenburg, hulponderwijzer op het eiland Urk, is benoemd tot hoofdonderwijzer aan de bijzondere school te Nieuw-Vennip, welke betrekking door hem is aangenomen. De Staatscourant van heden bevat de namen van hen voor -wie' uit Ooat-Indiö de bedragen zijn ontvangen van het aandeel in de opbrengst van op de kust van Atjeh gemaakten buit in de jaren 1873 en 1874. Onder hen komen voor de matroos 3e klasse, P. Van der Heijden, geboren te Schiedam, tot een bedrag van f 37.02, uit den dienst ont slagen den 31 October 1876 en de matroos 4ste klasse, C. A. Van Dam, geboren te Delfs- haven, tot een bedrag van f 0,95, uit den dienst ontslagen den 25 Juni 1875, welke gelden door het Depaitement van Marine aan belang hebbenden uitbetaald woiden, op vei toon van hun ontslagbrief, pensioen-acte of ander bewys van identiteit en tegen onderteekening van aldaar berustende kwitantiën. Voor ovei ledenen geschiedt de betaling aan hunne erfgenamen tegen overlegging van eene verklaring van erfrecht, afgegeven door een notaris óf kantonrechter, of van eenig ander stuk, waai uit blijkt, dat zij eenig eu alleen tot de ontvangst gerechtigd zijn. Voor bedragen van f 25 en minder kunnen deze verklaringen op ongezegeld papier ge schreven worden. Het progiamma van eene tentoonstelling -uiigescluevt'u, voor zóóveel zuivel aangaat, dooi de afdeeling Rotterdam, Schiedam en Om streken, van de Hotlandsche Maatschappij van Landbouw, en voor zooveel planten, bloemeD, enz. betreft, door de afdetüng Rotterdam van de Nederiandsche Maatschappij vooor Tuinbouw en Plantkunde, te houden te Rotterdam, van Zaterdag 4 tot en met Dinsdag 7 September 1880, is thans verschenen. De zoo nauwkeurig mogelijk ingevulde inschrij- vings-biljetten moeten vóór of op Dinsdag 24 Augustus franco zijn ingezonden bij den voor zitter of secretaris van het bestuur. De* prijzen welke uitgeloofd w'orden, zullen bestaan i n medailles ot geld, en wel gouden of f 50, verguld zilveren of f '15, zilveren of f 10 en bronzen of f 5, De inzenders zullen op huuinschryvings-biljet mouten vermelden of zij medailles of geld ver kiezen. Bij dit piogramma worden gevraagd in Af deeling 4, zuivelA. Boter op de van ouds gebruikelijke wij/.e vervaardigdB. Boter op eenige andere wijze vervaarvligd C. Kaas op de van ouds gebruikelijke wijze vervaardigd D. Kaas op eenige andere wijze vervaardigd. Afd. II behelst de Planten en Afd. Ill Afge sneden bloemen, bouijuetten enz. Inzendingen buiten het programma, behoeven, om toegelaten te worden, het verlof van het bestuur ea kunnen pryzen op voordracht van de keurmeesteis eriaugeu. Voorts wordt nog medegedeeld, dat onder nader te vragen goedkeuiiug van de bevoegde macht, eeu verloting van tentoongestelde voor werpen aan de tentoonstelling zal verhouden worden. Op de intei nationale tentoonstelling te Sidney is aan de Nederiandsche gist- en spiritus- fabiiek te Delft een bijzondere eeiste prijs toegekend voor de vooitreffelyke door haar ingezonden alcohol. Üe< Nederiandsche regelingscommissie voor de internationale tentoonstelling te Mel bourne in 1880 heeft bekend gemaakt, dat zij •einde dezer maand de voor de tentoonstelling te Melbourne bestemde goederen verzendt. De goederen zullen uiterlyk den 25sten dezer maand bezorgd moeten worden: te Amsterdam aan het adies van het Purperhoedenveem pakhuis Arend A.Piinseugracht bij de Prin- senstiaat; te Rotterdam, aan het adres der heeren P. A Van Es Co. Door eenige ingezetenen van Rotterdam, aan wier hoofd zich gesteld hebben de heeren \V. Fraacken Azu., J. M. A. Bicker Caarten, G. II. F. De Haas, Mr. A. C. Weseuhagen, Mr. A. J, Van Deinse, Mr. A. J. Hazenberg, Mr. J. B. Kan, Dr. F. D. A. C. Van Moll en Dr. H. "W. De Mouchy, zijn onlangs adressen ingediend aan de Ministers van Justitie en van Biuncnlandsche Zaken, waarbij, met overlegging van velschillende bescheiden, wordt aangedron gen op maatiegelen tegen de toenemende prostitutie van jonge meisjes in Rotterdam. Deze adresseu hebben blijkens de vervolgingen, die dezer dagen te Rotteuiam aan de orde zijn, reeds eenig gevolg. De eeiste van die vervol gingen leidde intussehen tot een vonnis, opge nomen in het Weekblad van het liegt van 40 dezer, no. 4494, waai uit schijnt op te maken, dat do wijze, waarop het politietoezicht wordt 'uitgeoefend, in strijd is met hetgeen noodig zou zijn omhet bedoelde euvel te beperken. Een onderzoek naar dat politietoezicht eu een/ meer samenwerkend strevenvan politie eq justitie tegen het aangewezen kwaad zijn in de eerste plaats noodig om ve'-andering in den toestand te brengen. In den namiddag van den 2en April overleed te Batavia na een langdurig en smar telijk lijden, de heer E. Netscher, in leven lid van den Raad va,n Nederl.-Iudië, ridder der orde van den Nederlandschen Leeuw en van de 1 Oostenryksche orde van Fiaus Joseph. Dat er nog goede menschen in,de wereld' zyn, blijkt uit het volgende geval: Een arbeider te Stantum (bij Dokkum) had zijne koe verloreneen paar vrienden, bewogea met zyn lot, kwamen overeen, een lijst bij da- vrienden aan te bieden, en zóó werd het geld bijeengebracht om eene koe te koopen. In den nacht werd de koe op stal gebracht, zonder dat de arbeider of zijn huisgenooten iets gewaar werden. Meu kan zich de blijdschap en dank baarheid van den man voorstellen, toen hij des morgens in zijn stal weder een koe vond. Mastenbroek, In deze streek bekend door hare fijne boter, begint men zich meer en meer op de bereiding toe te leggen volgens het Schwarst-systeem. De Commissaris van Politie dezer gemunte maakt bekend, ter waarschuwing van de' ingezetenen, dat aan de politie gebleken is, dat een schuit van den Maaswaterschipper Johan nes Mendrlcus Bambach, wonende alhier in het Broertveld no. 506, heden met water is gevuld op eene andere plaats dan die daar voor zijn aangewezen. Schiedam, 15 Mei 1880. VAN At EN Hunne dankt are Kinderen Schiedam, 16 Mei 1880. Heden gedenken onze geliefde Ouders HUN S^1 Hunne dankbare kmderen s,, e» Behuwdzoon. Schiedam, 16 Mei '1880. Ondertrouwd: WILFJ. WOLFF Jn. en CATHARINA SPAAPEN, 1 Receptie: Zondag 16 Mei, Nieuwstraat 18. Rotterdam, 12 Mei 1880. Benige kennisgeving. De ondergeteekenden betuigen hunnen har» telijken dank aan familie en bekenden voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden by het overlijden van hunnen eenig geliefden Broeder, den heer GIJSBRËCHT GOEDVOLK, Opperwachtmeester bij de "Veld-artiliene te Roermond. JOHANNA GOEDVOLK.' .Schiedam, ADRIANA GOEDVOLK. 15 Mei 1880.' CATHARINA GOEDVOLK. "Voor de vele béwyzen van deelneming en belangstelling, ondervonden bij de viering van onze vijfentwintigjarige Kchtverccni- ging betuigen wij, ook namens onze Kinderen en Behuwd-Dochter, hartelyk dank. Schiedam, L, P. VAN R1JKEVOSSEL. 45 Mei 4880. G. VAN R1JKEVOSSEL,- Voogd.

Schiedamsche Courant | 1880 | | pagina 2