"uiterst gering 2ijn. Met de uitvoering van het doek zijn belast de heeren Volkhart en "Eckenbrecher twee Dusseldorpsehe schilders van erkende reputatie, vervaardigers van het Pano rama te Dusseldorf, dat op dit oogenblik geopend is. Zooals bekendis Rotterdam een der belangrijkste havensteden van Noordelijk-Europa en heeft daarenboven het groote voordeel als het ware het centrum te vormen van eene zeer belangrijke groep kleine steden ea dorpeu die in hare onmiddellijke nabijheid liggen en welker inwoners geregeld om hunne bezigheden Rotterdam bezoeken en er ook hunne uitspan ningen komen vind»n. llierbij dient nog te worden aangemerkt dat dit genre van artistieke en toch populaire tentoonstelling voor Neder land geheel nieuw is. Eene waarborg te meer voor het succes der onderneming. De maatschappij is er in geslaagd een ten ein van '1764 vierkante meter aan te koopen, ge legen aan den wandelweg naar de diergaarde en het centrale station. Bij Kon. besluit van 28 Mei is aan B. Van Noordt, J, Roodeuburg en F. C. Rooden- burg, allen te Maassluis, vergunning verleend tot het aannemen en dragen van de gouden medaille voor meoschlievend hulpbetoonhun door de Koningin van Engeland geschonken. Bij Prov. blad is de aandacht der gemeen tebesturen gevestigd op de mededeeling van den inspecteur van bet geneeskundig staatstoe zicht, dat de pokkeu op groute schaal te Ant werpen heerschen en deze ziekte leeds van daar overgebracht is naar twee gemeenten van Noord-Brabant, alwaar zij zich begint uit te breiden. Ingevolge eene overeenkomst op 30 Maart jl, tusschen Nederland, Frankrijk en Beljrie gesloten, komt, ta rekenen van 1 Juni aan staande, voor het telegrafisch verkeer tus«chen de beide eerstgenoemde Staten een gewijzigd tarief in toepassing, dat, zonder helling van een vast bedrag per telegram, fO.10 per woord bedraagt. De Koninklijke bewilliging is verleend op de wijziging der statuten van de liotler- damscha Jiank, Het comité voor de oprichting van een standbeeld van graaf Jan van Nassau te Utrecht heeft lot heden ongeveer F 1200 voor dat doel ontvaugen van Nederlanders gevestigd bniten de grenzen des Rijks. (Z7. D.) Naar men verneemt, zal bij het koloniaal werfdepot een verandering ingevoerd worden, die, zoo zij tot statui komt, voor het Indische leger zeer belangrijk en voor de stad Harderwijk voordeeüg zijn zal. De plannen zijn om cle manschappen voortaan vóór hun vet trek naar Indië te oefenen in de exercitie en steeds 200 man, behalve het kader, voor de uitzending beschikbaar te houden. Dat schijnt dus de muis te zijn, die door den berg der «Indische brigade" gebaard zal worden (27. Do Lat!/ 3'ijler, de radcvr.tournboot die voor korten tijd aan de Tyne gebouwd werd voor den dienst tusschrn Harwich ea Rotterdam van de Great .Eastern Railway Companyver liet Harwich op hare eerste reis Zaterdagnacht den 29 Mei 11. te 10 uren en arriveerde te Rotterdam Zondagmorgen te 8 uren. Do zee reis van het vuurschip Shipwash lot den Hoek van Holland werd volbracht in 7 uren 30 minuten dus met een gemiddelde snelheid van 43 knoopen per uur. De 3 cylinder compound torenmachini' van gefieel nieuwe constructie gaf volledige voldoening. Dit schip zal voor- loopig in de vaart blijven en op Dinsdag en Yrjjdag van Rotterdam en van Harwich op Woensdag en Zaterdag vertrekken. De Leidsche studentenvereniging tnt vrij- - willige oefening in den wapenhandel Pro Patria" heeft een Gids verspreid voor de deel nemers auu den algemeenen schietwedstrijd te 's-Gravenhage, op 7, 8, 9 en 10 Juni e. k., ter viering van haar '12>/2-jarig bestaaD, op het schietterrein der dienstdoende schutterij (Proef veld.) Aan het bezwaar om cle viering van een studentenfeest geheel en al buiten de acade miestad te doen plaats grijpen waartoe de vereeniging niet dan uit groote noodzakelijk heid overging heeft het bestuur gemeend zooveel mogelijk tegemoet te moeten komen; do prijauitileeiing is daarom gedurende de mas kerade-week op het feestterrein te Leiden uitge schreven en eene matinéc musicale hieraan verbonden, ter bijwoning van welke alle deel nemers aau den wedstrijd worden uitgenoodigd. De verschillende spoorwegmaatschappijen verleenen voor de deelnemers vrachtvermin dering. Indertijd werd melding gemaakt van een plan van do maatschappij van landbouw om Nederlamlsche giasboter de reis naar Indië en terug te laten maken, teneinde de deugdelijkheid dier waar te doen blijken. Aan dat plan wordt thans gevolg gegevei.boter van verschillende inzenders, in dubbele vaatjes verpakt, zal per Prinses Amalia verzonden worden. Met de mailboot Prinses Marie werden dezer dagen eenige ie Berlijn geslachte vette ossen, die met een voor het vervoer van geslacht vee ingerichten waggon, voorzien van een ijsbe- dekkiug, uit Duitschlaud naar Vlissingeii waren vervoerd, naar Qtieenborough medegenomen met bestemming naar Londen. (VI. Ct.) Een bruidegom in Den Haas heeft gisteren gebruik gemaakt van den tijd dien zijn bruid in de kerk doorbracht, om uit de reeds ge huurde woning op het Groenpwegje de Gouden en zilveren sim aden van de bruid te nemen, benevens het gei eedschap van een persoon, die in hetzelfde huis woonde. Do man, een Duitscher vau geboot te, schijnt naar zijn va derland teruggekeerd te ziju. In de JSr. 12. Ct. va- heden komt-onder het opschnft «Pokken eu Koepokinenting" het volgend ingezonden stuk voor van «De Neder- Jandsche "Vereeniging tot bevordering der Koe pokinenting" dat ook wij belangrijk genoeg achtpn in onze kolommen op te nemen. «Tien jaren zijn sinds de laatste pokken epidemie verstreken. Welke verwoestingen die epidemie toen heelt aangericht, hoe menige steun van het huisgezin, hoe vele zorgzame moeders eu teerbeminde k'nderen doordepok- ziekta werden weggeiukt of verminkt, wie onzer, die zich dat nog niet levendig herinnert eu ruet innige «mart aan die ('agen van leed en rouw terugdenkt? Opnieuw worden wij door deze terecht zoozeer gevreesde ziekte bedreigd, en ook ons land heeft reeds weder eenige barer slachtoffers zien vallen. Aan opwekking en aansporing om door tijdige toepassing der koepok-inenting het gevaar voor besmetting zoovee! mogelijb<te weien, heeft het gedurende de laatste jaren niet ontbroken. Voor ito meesteu waren deze waaischuvviDgea vruchteloos. Immers, nog altijd worden verreweg de meeste kinderen te laat ingeënt, terwijl aan herihen ting slechts bij uitzonderinggedaent wordt. Nog is bet tijd; doch wio weet hoe spoedig de pokziokte hare verwoestingen te midden van ons zal komen aanrichten! Het is daarom dat vvii, op gezag van alle onpartijdige e» ervaren deskundigen, metsdien ernst en dringend uanbevelen '1°. de onmiddellijke inenting van alle kinderen en nog niet ingeënte personen; 2°.'de o n sa i d d ell ij k e herinenting van alle overige peisonen, ook van hen, die vroeger aan pokken geleden hebben." Parijs diet Amsteidam scherpe concur rentie aan iu den diamanthandel. Dezer dagen is er een «Naamlooze vennootschap voor cle diamantmijnen aan dé" Kaap" opgericht met een kapitaal van 14 millioen, geheel volgestort door de voornaamste handelaars in diamanten te Parijs. Uit Djokdjocarta wordt het volgends gemeld: Op den 15 April ging een Javaansclte 1 knaap, van omstreeks 13 jaar, genaamd Lauaog, in de dessa Grimbangan, district Pakem, nasr het bosch om wat gras te snijden. Aan een l beek gekomen, zag hij het water opgedroogd en een massa vissehen aan het spartelen in het slijk. De jongen giDg dadelijk aan den gang om zooveel vissehen te vangen als hij maar 1 kon, en toog zoodoende stroomopwaarts. Daar E bemerkte hij in een helling van den heuvel een groote opening, waaruit eenig water stroomde. Denkende dat daar wel nog meer visch zou zijn te vangen, kroop hij in het gat, doch nauwelijks eenige voetstappen in de grot gekomen, werd hij door een tijger aangevallen, Zonder aarzelen trok cle moedige knaap zijn grasmes, dat hij bij zich achter in deu buik gordel droeg; en gaf daarmee den aanvallenden tijger een paar stooten in den kop. De tijger, nog meer verwoed, sprong nu den jongen op het lijf omklemde met zijn klauweu de ledenen van het knaapje en begon vreeselyk te brullen. De knaap verloor zijn tegenwoordigheid van geest niet, doch, niettegenstaande cle vreese- lijkstn pijnen, bleef hij aanhoudend met zijn grasmes op den kop van den tijger houwen, met het gelukkig gevolg, dat dit munster eindelijk den laatsten adem uitblies, en de moedige knaap, hoewel deerlijk gehavend, vrijkwam en naar huis kon gaan. Met een geheelen optocht gingen toen de dessnluidjes den afgomaakteu tijger halen. Een Ameiikaansch blad verhaalt, dat een" blindej die hout hakte, door het springen van een splinter in zijn oog, plotseling het gezicht - terugkreegdat hij door de staar had verloren. Ju Amerika schijnen dus de blinden hout te hakken misschien zullen daar wel blindd letterzetters ook zijn. (Arnlt. Ct,) Naar aanleiding daarvan wordt aau de W. It, Ct. medegedeeld, dat in Rotteiclam, in de Laoge Pannekoekstraat, een man heeft ge woond, die geheel blind was en in dezen toe-" stand gedurende een, tijdvak van 20 jaren voor een groot deel in de behoeften van zijn gezin heeft voorzien door van koppen van heipalen kachelhoutjes te zagen en te hakken. Dat een blinde hout hakt, blijkt dus niet zoo onmogelijk te zijn, als de Arnh. Ct. onder-' stelt. "Wij vernemen met leedwezen, dat de heer J. J. Cremer, onze gevierde schrijver en spreker, zeer ernstig ongesteld is. Vad Ylaardingcn. Van de beugvisscherij zijn jl. Zondag en gisteren 4 schepen binnenge komen met een vangst van 266 ton visch eu 82 ton leng. Een dezer schepen met verlies van de beug. Den Haag. Do Fransche legatie hier ter stede heeft het voornemen den heer Ferdinand De Lesseps, ter gelegenheid van zijn aanstaand verblijf in de hofstad, een eerernaaltijd aan te bieden, als hulde aan den energieken landgenoot. Eenige notabiliteiten op het gebied van den waterstaat in Nederland zouden mede aan dal baDket worden genoodigd. De honneurs zullen worden waargenomen door'den fungeerenden gezant der repuHiek, de" zaakgelastigde Depoud. Kampen. Alhier heelt Zaterdag avond een troep sigarenmakers uit de fabriek der heeren v. II. en Co, ontevreden over loonsverminde ring, na eerst onder groot geschreeuw door de straten der stad te zijn getrokken, een aantal spiegel- en andere ruiten van cle woning en- fabriek ingeworpen. De politie belette verdere baldadigheden. Zwolle- Behalve eenig reservefonds wordt aan de aandeelhouders der Zwolsche gaarkeuken over 1879 5 pet dividend uitgekeerd.

Schiedamsche Courant | 1880 | | pagina 2