Hut nieuws. Sttieiiji Kiem. Gemengde Berichten. Gisteren -werd benoemd tot hoogleeraar ja het strafrecht, de strafvordering en de ■wijsbegeerte van het recht aan de universiteit te AmsterdamMr. G. A. Van Hamel te 's-Gravenhage bij loting tegen Mr. J. Domela Nieuwenhuis van Amsterdam. De verkiezing van een lid der Tweede Kamer in het hoofdkiesdistrict Breda, ter ver vanging van Mr. A. F. X. Luyben, die ingevolge zijn benoeming tot rechter in de arrondissements rechtbank te's Bosch opgehouden heeft lid dei- Kamer te zijn, zal plaats hebben op Diusdag 6 Juli e. k. Het baanvak Winterswijk Gelsen- kirchen van den Nederlandsehen Westphaal- schen spoorweg is 11. Maandag feostelijk geopend. Bij die gelegenheid word o, a. medegedeeld, dat de heer Jonas, directeur van de Bergisch-1 Mürkische Spoorwegmaatschappij door Z. M. den Koning benoemd is tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. Mr. P. Brooshooft is afgetreden als hoofd redacteur van de Samaraiiysche Courant en zal eerstdaags optreden als hoofdredacteur van de Soerabaj a- Courant. De vroegere hoofdredac teur der Samarangsche Courantde heer Enklaar van Guericke, zal weder de redactie van die courant, sedert in Indisch Vaderland herdoopt, aanvaarden. Voor het algemeene Duitsche gymnastiek- feest, dat te Frankfort gehouden zal worden, hebben zich reeds c. a. 20000} gymnasten uit Duitschland, Oostenrijk, Nederland, Belgie en Amerika aangemeld. De beide personen uit Nieuw-Buinen, beschuldigd van moord, zijn nog niet tot beken tenis gekomen. Volgens de JV. Asser Ct. zijn de verdachten een jonkman van 24 en een man van 66jaar. Eerstgenoemde werd in hechtenis genomen, terwijl hij gerust lag te slapenzijne kleederen waren bebloed. Naar men aan het y. v. d. Dag mededeelt, worden te Vlissingen door Engelsche kapitalisten pogingen gedaan orn aldaar nog eene stoomboot maatschappij op te richten voor de vaart tusschen Vlissingen en Londen, De booten dezer nieuwe maatschappij zouden dan tot een half uur afstand van Londen opstoomea. Te Balk zijn weder eenige personen het chtoffer geworden van een Duitscher, die> rgezeld van een bediende, voor fabelachtig .age prijzen manufacturen verkoopt, welke latei- blijken slechte waar te zijn. In een onzer garnizoenen werd dezer dagen door een milicien der jongste lichting, ingedeeld bij de artillerie, een briefkaart ver zonden aan zijn ouders, waarbij bij verzocht hem een stevige kist met een goed slot toe te zenden, »want", was er bijgevoegd valles wordt hier weggekaapt". De sergeant-fr.cteur achtte het ongeraden die briefkaart te verzenden maar vond het heter zijne -waakzaamheid te toonenv door dit stuk in handen te stellen van den kommandeerenden officier. Deze, naar het schijnt ook zeer verontwaardigd gelastte dat de schrijver in hechtenis zou worden ge nomen. met bepaling dat hij eerst dan uit de politiekamer zou ontslagen worden, wanneer hij »eea betere biiefkaart" geschreven bad. Onze milicien bedacht zich niet lang, maar schreef onmiddellijk op een andere briefkaart: ïWaarde ouders" wees zoo goed mij spoedig een stevige kist met een goed slot toe te zenden er wordt hier niets weggekaapt." ArnhCt.) Vlaardingen. Jl. Dinsdag is een schip van de beugvisscherij binnengekomen aanbrengende '81 ton zoutevisch en 15 ton leng. Maassluis. Na 'de laatste opgave zijn van de beugvisschery 5 schepen-teruggekeerd, aan brengende 470 ton gezouten kabeljauw. De visch werd gisteren verkocht voor f 25 a f 25.25 per ton. Delft.' Gisteren avond ongeveer zeven uur barstte er een hevige brand uit in de branderij van den heer N. Ammeriaan Czn, aan de Rotterdam nier poort alhier, ontstaan door het hard stoken in een schoorsteen, op den meel zolder uitkomende, waar ook takkebossen lagen. Al zeer spoedig waren leden van het dagelijkscli bestuur, de brandweer, schutterij en politie op de plaats aanwezig. Aan de spoedige hulp was het dan ook te danken, dat men den iievigen brand spoedig meester werd. Op de Berlijn«che vissclierij-teutoonstelling werdeo in de laatste dagen drie zondetlinge diefstallen gepleegd. Er ziju namelijk uit de Zweed«clitt af'deaüngen zes en uit de Italiaansche afdeeiing drie glazen flesschen met zeldzame spirïUispreparaten gestolen, terwijl in de Zvvit- sersche afdeeiing een aantal afbeeldingen, van visschen uit een boek ziju gescheurd. Verschillende schepen, die in de vorige week te New-York zijn aangekomen, waien slechts met moeite ontkomen aan een botsing met de vele ijsbergen, die op den Atlantischen Oceaan de vaart onveilig rnakeD. Het Engelsche oorlogsschip Flamingo, van St. John's, Newfound land, vertrokken, was ongeveer op 10 mijlen afstand van die haven op een ijsberg gestooten en had zoo groote averij bekomen, dat tiet naar St. John's moest terugkeet en. Het te Chiistiania verschijnend AftonMa- det deelt nadere bijzonderheden mede nopens het onlangs te Sandeherred, in Noorwegen, gevonden hoogst merkwaardige Vikingerschip. Blijkbaar werd het door 36 roeiers in beweging gebracht. Zeer veelvuldig en veelsoortig zijn de voorwerpen, in het schip gevonden: groote metalen ketels, zoowel als fijne ornamenten vaa zilver, en dat verguld of geschilderd. Schooner bearbeid zijn in hst Noorden nooit voorwerpen uit don heidep.schen tijd gevonden dan in dit vaartuig. Ook menschenbeenderen werden gevondenalsmede zijden stof met sterke, bonte kleuren en stof roet gouddraad doorweven. "Wapens heeft men nog niet aange- i troffen, maar de opruiming is ook nog niet geheel volbracht. In het spclersparadijs Monaco had een aanzienlijk jongmensch uit Mecklenburg liet geluk twee dagen achter elkander de bank te laten springen en een som van 300,000 fiancs te winnen. Maar toen hij den ochtend na zijn tweeden geluksavond ontwaakte bleekzijn geld- verdwenen te zijn, terwijl ook zijn kamerdienaar nergens te vinden was. Verwonderd en bedroefd, zoowel over het verlies van het geld als wel over de trouweloos heid van den ouden bediende, die vau jongs af bij zijn familie in dienst was, deelde de jonge man per telegraaf zijn vader het voorgevallene mede. Hij ontving spoedig bericht, dat de kamer dienaar zich met de 300,000 francs in de ouderlijke woning bevond. De trouwe dienaar vreesde, dat zijn jonge meester het geld op dezelfde wijze, waarop hij het won, weer zou verliezen, en had het daarom nog bij tijds in veiligheid gebracht. Op de Theems is oulttngs een zwem wedstrijd gehouden tusschen een man en een hond. Er moest een afstaud vau 16 kilometer worden afgelégdde prijs bedroeg f600. Binneu eeu kwartier was de houd zijn mededinger 40 nieter voor, en na verloop van vijftig minuten moest- de man deu strijd opgeven. De hond zwom door en kwam eerst twee uur daarna aan land. Een aantal toeschouwers volgden in bootjes en stoombooten deu zonderlingen wed strijd. Ransige boter kan, volgens deu scheikun dige Spormarin, door behandeling met helder kalkwater -weder reukeloos en smakelijk ge maakt worden. oied. Herv, Kerk. Beroepen: te Alkmaar, XV.Zegers, te Gorincnem. Eibergen (toez. van beroep', Ter Haar Ramenij, te Wiclimond. Ileiticriooid, J. j. Oudegeest, te Boxtel. Wieringerwaard, Van Loon te Egmond a/Zee. Harderwijk, P. J. Mouton, te Ju trijp en Homrnerts. Mynsheerenlaud, A. Mac Pheraon, te Schoonhoven. IJselstein, E. E. Gewin, te Renkurn. Sneck, Ploos van Amstel, te Reitzurn. Terhornc, Rutgers van Pesse, te Drente. Oud-Beierland, W. J. Geselschap, te Rotterdam. Hoogtvecn, A. E. Van der Dussen, to lihenea. Ovezande en Driewegen, J. W. H. Kalkman, kand. Bedankt: voor Est, Meinderts'na, kand. Amster dam, N. O. De Gany Fortman, te Vlissingen. Ande! (Noord-Brabant', P. C.N. l'ikaar, te Uanr.clen. Harder wijk, M. J. Bouman, te Baambruggo. Olst, Car- pentier Alting, te Dokkum. Eethen, Bruinings te Vreeswijk.Alkmaar, Clir. Uiisonides, te Noordeloos. Boy!, \V. N. Wolteiink, te Zwarte waal. Waspik, XV. Mense, te Zwyndreeht. Oppenhuizon en Uit- wellingerga, J. A. Guldenarm, te Vuursclie. Uerkingen, H. G. Ubbink, kand. Waverveen en Triclit, J. \V. 11. Kalkman, kand. Aangenomen: naar Haarlem, B. Van Schelven, te 's ilertogcnboseh (ten tweeden male op hem uitgebracht beroep). Schoonhoven, W.Dekking, te Molenaars graaf. l.ettelbert e. a,, XV. G. Van Üoorne, kand. llall (gein. Bruminea), B. D. Breunisse, kaml. Abcoude, li. li. Veder, te Valkenburg (Z.-IL). Volgens de officicelc bij den secretaris der Synode ingekomen berichten zijn voor de Synode de volgende benoemingen gedaan: door hot provinciaal kerkbestuur van Gelderland tot lid Dr. II. Jloodliliijzcn, pred. te Zalt-Bommel, en tot diens secundus SI, B. Pitlo, pred. te Zoden; door liet provinciaal kerkbestuur van Zuid- IIolland tot lid E. Oésar Sogers, pred. te Leiden, en tot diens secundus Dr. G. .1. Van der Flier, pred. te 's-Gravenhage, en tot secundus van liet lid Mr. P. Van den Brandden, M. II. Kluitman, oud-ouderl. te Gouda; door het prov. kerkbestuur van Zeeland tot lid II. A. Overman, pred. te Heinkensiand, en tot diens secundus C. F. Zeeman, pred. te Zonnemaire; door liet prov. kerkbestuur van Utrecht tot lid J. Westrik, pred. te Cothen, en tot diens secundus J. C. Vei hoeli', pi-eti. te Utrecht; door het provinciaal kerkbestuur van Friesland tot secundus van het lid J. Alingh Prins, P. De Grient Dreux, pred. te Wit mars um; door het provinciaal kerkbestuur van Groningen tot lid Dr. P. Hofstede de Groot oud-ouderl. te Groningen, en tot diens secundus Dr. L. Diketua, ouderling te Winschoten, en nog tot secundus van liet lid J. Douwes, S. Coolliaas van der Woudc, pred. te Meeden; door het provinciaal kerkbe stuur van Drente tot secundus van het lid O. \V. Van Eerde, XV. M. Houwing, pred. te Havelte; door de Commissie voor de zaken der Wualsche kerken Mr. R. Boneval Faaie, oud-ouderl. te Leiden, en tot diens secundus J. F. C. Kronenberg, ouderling te Arnhem. Ev. Xitith. Kerk. Beroepen: te Arnhem, Schroder, te Zwolle. Doopsgezinde Kerk. Beroepen: te Helder, P. Van der Yegte, te Krommenie. Roomsch-Katholieke Kerk, Door den heer A. Godschalk, bisschop te's Heitogen- bosch, zijn benoemd tot pastoor te Vught, de heer J. A. F. Lips, tot pastoor te Dussen (Mariapohler), de heer P. Ycrschueren, tot kapelaan te Mierlo, de heer J. J. Corstens en tot kapelaan te Beugen, de heer J. F. Van de Hande llot R. K. kerkbestuur te Lierop heeft aan den Koning machtiging gevraagd tot aanvaarding ecner erfstelling, bestaande in de, na aftrek Van legaten, op f 11,688.34 geraamde nalatenschap van wijlen den heer A. Verhagen aldaar, door dezen Kan de kerk besproken, onder bezwaar van levenslang vruchtgebruik ten behoeve van een aangewezen persoon en onder den last van kerkelijke diensten. Israolietische Kerk. i Naar dc Israëliet verneemt, wordt er door de Regeeiiug aan gedacht om de Rijkstoelagen aan de geestelijke hoofden, der Israolietische kerk meer in overeenstemming te brengen mot de tijdsomstandig heden en de financiëele krachten. 13 R GEUL 1.1 KK STAN 1'. I Geboren14 Juni. llendricus Johannes Domimcus, zoon van G. A. Jatise en P. J. M. BakkersSingel. 16. Danielzoon van B. Yan der Zee ea L. De Koning, Hoogstraat. Overleden: 46 Juni. Arendje Allart, oud 54 jaar, echtgenoot van W. Den Held, Heerenpad.

Schiedamsche Courant | 1880 | | pagina 3