BinntFraBdsclit Birieftel" Ëen zeer boos lid, de heer Mac-Iver, kon- l digde daarop aan, dat hij zeer spoedig het voorstel zou doen het aantal vertegenwoordigers uit het district Northampton, dat Bradlaugh had afgevaardigd, met een te verminderen; ■waarop de lersche majoor Nolan het Huis ver raste met de mededeeling, dat hij zal vragen de vertegenwoordigers van het lersche district Galway met een te vermeerderen. Zoo herziet men de indeeling in kiesdistricten in Old-England! SCHIEDAM, 26 Juni 18S0. Gisteren avond te 6 uren kwamen per spoortrein van Leiden alhier aan de vaandel- schutters der dienstdoende schutterij, die bij den schietwedstrijd der studenten-vereeniging s ProPatria" te Leiden, gehouden te'sGravenhage op het schietterrein der dienstdoende schutterij aldaar (Proefveld), den 7 dezer, den 2en vaandel- prijs, zijnde een zilveren medaille, behaalden met 239 punten. Op het perron hadden zich vereenigd de officieren en het kader benevens het muziek korps der schutterij alsmede Schiedams Man nenkoor ïOrpheus", om de bekroonden een ovatie brengen. Nauwelijks stond de trein stil of de muziek der schutterij deed zich hooren. Nadat de vaandelschulters M. M. Kerdel, kapitein, A. H. Van der Most, sergeant-majoor, A. Vijgenboom, sergeant-muzikant, J. H. liouman, sergeant en F. P. Elast, sergeant, uit den waggon waren gestapt en kapitein P. Maas hunne geweren met fraaie bouquetten had doen versieren werden zij door dezen welkom geheeten en hartelijk geluk gewenscht met de behaalde overwinningwaarop zyzeide hijmet recht trotsch konden zyndaar deze over winning tegenover zooveel uitstekende mede dingers was bevochten. Bovendien was het verschil van den eersten en tweeden prijs, welke laatste door genoemde vaandelsehutters werd behaald, slechts 1 punt. Hij hoopte dat het voorbeeld door hen gegevendat niet nalaten kon gunstig op het korps te werken, anderen zou aansporen het te volgen opdat, mocht te eeniger tijd het oogen- blik van handelen komen, de schutterij zal blijken een korp3 te zijn waarop Koning en Vaderland kunnen rekenen. Met een Leve de Koning, Leve de VaandelsehuttersLeve Pro- Patria, werd deze toespraak besloten. De kapitein Kerdel beantwoordde deze toe- ipraak met een handdruk, die gevolgd werd door de fanfares der muziek. Daarna stelde zich de schutterij op en trokken de overwinnaars in feestelykea optocht, gevolgd door een talrijke menigte naar den tuin der Officieren-vereeniging. Daar aangekomen werden zij opgewacht door den Majoor-kommandant der dd. schutterij, de heer H. Hoppe. Onder een gepaste toespraak Stelde de officier der vaandelsehutters den kommandant de behaalde zilveren medaille ter hand, tegeljjk met die welke ten vorigen jare door het korps werd behaald bij den schiet wedstrijd te Loosduinen gehouden, door den Bond der rustende schutterijen in Hollaud. De kommandant aanvaardde beide medailles en na ze bezichtigd te hebben, betuigde hij zijn dauk. aan den kapitein Kerde! voor de goede opleiding van de vaandelsehutters, terwijl njj hen in hartelijke bewoordingen geluk wenschte met de behaalde overwinning en hen rechtmatige hulde bracht voor hunne flinke houding in den laatsten schietwedstrijd. Hij hoopte dat het be haalde succes han tot voortdurende belang stelling in de dienstaangelegenheden zou aan sporen eu ook andere leden der schutterij zout .opwekken hun voorbeeld natevolgen. Aangenaam was- den kpmmandaat ook de deelneming van Schiedam* Mannenkoor lOrpheus" aan de ovatie den vaandelsehutters gebracht, hij verheugde zich over de harmonie welke er bestond tusschen deze Vereenigiog en de Schutterijomdat er naar zijne meening door de onderlinge goede verstandhouding tusschen de verschillende vereenigingen in Schiedam er vee! goeds en aangenaams kan tot stand komen, terwijl hij den wensch uitsprak dat de vrieudschap tusschen Schiedams Man nenkoor 'nOrpheus" en de Schutterij van bly- venden aard zou zyn. Met een Leve de Vaandelsehutters 1 Leve de Schiedamsche Schutterij werd deze toespraak i besloten, die luide werd toegejucht door het talrijke publiek, dat zich in den tuin verzameld had, en gevolgd door de fanfares der muziek, waarna de eerewijn werd aangeboden, en de kommandant de medailles aan het vaandei hechtte. De heer M. L. Hoaeilage Grete, president van Schiedams Mannenkoor ïOrpheus", be antwoordde daarop de toespraak van den majoor- kommandant voor zooveel zijn vereenigiog betrof. Ook hij wenscht zooveel mogelijk har- mooie tusschen de verschillende goede gezel schappen en vereenigingen in deze gemeente, al is er ook vaak groot verschil tusschen het j terrein waarop zij zich bewegen. Was het den vaandelsehutters thans gelukt de zilveren medaille te behalen zoo wenschte hij hun toe, dat hunne flinke toewijding aan don dienst weldra met goud zal bekroond worden. Hiermede was de eigenlijke plechtigheid af- geloopen en het oogenblik aangebroken aan genoeglijk samenzijn gewijd. Schiedams Mannenkoor vOrpheus" bracht onder leiding van zyn verdienstelijken directeur, de heer C. C. A. De Vliegh, op flinke wyze het voor deze gelegenheid zeer gepaste lied »Sta pal mijn dierbaar Vaderland" en bet sSoldaten- koor" uit Gounod's Faust ten genoore, dat den luiden bijval van de talrijke aanwezigen ten deel viel. 'T Onder hen die aan- de ovatie deelnamen merkten wij ook opv de vier schei pschutters der scherpschutteis-vereeniging »De Eendracht" te Vlaardingen, die ook bekroond werden in den schietwedstrijd van de studenten-vereeniging »Pro Patria". Het schoone weder en de muziek der schutterij noopten het meerendeel der aanwezigen nog geruimen tyd in den tuin te blijven vertoeven. Heden voormiddag, omstreeks 10 uur, is een begin van brand ontstaan in de branderij van de firma B. A. J. Wittkampf op de Noordvest tegenover den stoommolen sDe Draak" alhier. Een der knechts vermoedende dat een iek was ontstaan in het pijpje dat uit de verkoelkuip correspondeert op het bestevat, wilde zich daarvan door middel van een lamp overtuigen en zoo noodig het lek stoppen. Op eens vat het vocht uit het pijpje vlam, die zich aan het vat mededeelt, tengevolge waarvan het luikje uit het deksel van het vat tegen den zolder slaat en een geweldigen kual wordt vernomen. Door de tegenwoordigheid van geest van den meesterknecht en onderknecht, werden grooter onheilen voorkomen, daar zij niet den rneesten spoed de opening van h«t vat weder dicht maakten en daarop bleven staan om alle lucht builen te sluiten, doch ziende dat het pijpje nog lucht in liet vat toeliet namen zy dit weg en stopten de opening met de das van den meeaterknecht. Daarna bleek dat verder gevaar voor ontploffing was geweken. De hoofdharen van een paar personen, die hierbij hun hulp verleenden,waren eenigszins geschroeid. Ook gisteren avond is in het nieuw bebouwde gedeelte van het Fraukeland tegen over de Groene laan een schoorsteenbrand ontstaan. Daar men door het werpen van zont in den schoorsteen den brand uiet kon blusschen, heeft een politie-agent een extiocteur uit de politiewacht 'op het hoofd aangebracht, waar. mede het hem gelukte den brand in den aan vang te stuiten. Den 2l8ten Juni 1880 heeft te Brussel de onderteakening plaats gehad eeuer overeen komst tuaschen Nederland en België omtrent het nemen van abonnementen op dagbladen en tijdschriften door tusschenkomst der posterijen. Yoor het te 's Hage in Juli a. e. te houden notarieel examen hebben zich aangemeld: 49 adspiranten "voor het geheele examen, 8 voor het 4e en 2e gedeelte, 86 voor het le gedeelte alleen, 43 voor het 2e en 3c gedeelte, 3 alleen voor het 2e gedeelte, 16 alleen voor het 3e gedeelte, 205 in het geheel. De Commissie voor de reünie van oud studenten der Leidsche Hoogeschooi heeft aan de reünisten voorgesteld om van het batig saldo, dat de rekening vau het reüniefeest zal opleveren, eene som van hoogstens f 500 be schikbaar te stellen voor het op te richten gedenkteeksn van Leidens ontzet. Met acclamatie werd dit voorstel door de reünisten aangenomen. Te Leiden is bij de feesten een persoon, die op een der singels in Morpheus' armen uitrustte, een gouden horloge met dito ring kwijtgeraakt. Een ander verloor een gouden horloge, een derde verloor een portefeuille, waarin drie bankbiljetten ad f 100, f 60 en f 40, De spoorweg van de Belgische grenzen tot Zevenbergenen van Roosendaal naar Breda wordt, te rekenen van 1 Juli 1880, door de maatschappij tot Exploitatie van Staats spoorwegen geëxploiteerd. Op de verbinding van Zevenbergen naar Moerdijk wordt mede, te rekenen van 1 Jufl e. k. de dienst gestaakt. (Sl. Ct.) Bij de Javasche Ct. is gevoegd een op gaaf der scheepvaartbeweging in verschillende havens op de buitenbezittingen gedurende Febr. li, Oleh-ieh staat met het aantal tonnen, dat voor aankomende en voor vertrekkende schepen ongeveer 20000 beloopt, verre boven aan, ruim het dubbel zelfs van het aantal vertrokken en aangekomen scheepstonnen te Makassar. In het Malaugsche tracht de heer Nuijsink een maatschappij op aandeeldeu tot stand te brengen, ter exploitatie van eene partij woeste gronden. De meer ea meer toenemende koffie bladziekte wekt by toeneming de bezorgdheid ea de aandacht. Een afdoend tegenmiddel is nog niet ontdekt. Ruim 300 hectoliter Duitsche aardappelen, een paar dagen geleden te Assen aangevoerd, zyn als oneetbaar afgekeurd. Als een groot wonder, wordt door de Wiener Mcdicitiische Wochenschrift melding gemaakt van een uit China ingevoerd genees middel, Po-ho genaamd, dat zoowel in genees kundige kringen als onder het publiek te Weenea een groote sensatie verwekt. Bij migraine hoofdpijn en zenuwtrekking is de werking ver rassend. Een of twee droppels op de pijnlijka plaats ingewreven, zijn voldoende om terstond de pyn te doen ophouden. Genoemd tijdschrift beveelt dit praeparaat ten sterkste aan. Kenners van onze Oost zullen in dit bericht niets wonderbaarlijks vinden. Zij zutlen ook weten dat de vluchtige, sterk naar pepermunt riekende olie, welke men Po-ho noemt, inder daad eer. huismiddel voor hoofdpijn enz., doch volstrekt den ophef niet waard is dien men er in "Weenen over maakt. (if. O). Oversclile. De collecte ten behoeve van het iFonds tot aanmoediging en ondersteuning van den gewapenden dienst in de Nederlanden", heeft in deze gemeeute f49. 35i/2 opgebracht, in de naburige gemeente Schiebroek bedroeg dit f 4,12. - Maassluis. Van de beugvisschery is gis teren een schip teruggekomenmet 80 ton gezouten kabeljauw, 24 ton dito lengen en 25 ton dito schelvisch en een van de kolvissehery,

Schiedamsche Courant | 1880 | | pagina 2