A°. 1880. "BiittnlaiSscle Bericlteii, Woensdag 7 Juli. TerscMjnt Saplijts, ntpkuM Dinsdag:. I f a sMaTiïclrMi ebtes. J® 4963. Vier o x» Dertigste J a a j I ^SOÜKKaJïNlsi'RIJS, per 'Kwartaal1.85. Jfgnco per post, door het geheele Rijk- 2.50. ytonderlijke nnmmers- 0.10. Aan het Commissariaat van politie zijn als gevonden aangebrachteen wit klnder- jkraag|e, eeu portenionnale met f O,!»1/; en een sleuteltjealsmede een gouden oorbelletje gevonden in eeu draaimolen en oen zwartbonte bok, gevonden op straat. F R A N K K IJ K. Waarschijnlijk komt heden de door den {Senaat gewijzigde amnestiewet in de Kamer tan de orde; het rapport werd gisteren ter tafel gebracht. Eene interpellatie van Paul de Cassagnac, over het aanblijven van het Kabinet-Freycinet na zijne nederlaag in den Senaat, is door de Kamer eene maand uitgesteld. Bij de discussie over het ontwerp tot invoe ring van kosteloos lager onderwijs heeft Beau- jire de wijze bestreden, waarop de kosteloos heid in de wet wórdt in toepassing gebracht. Hierna werd de beslissing gesloten. De prefect der Seine heeft aan den Paryscheu gemeenteraad medegedeeld, dat, om te voldoen aan het verzoek vao den aigemeenen Raad van het gewest, alle stukken, die van de gemeentebesturen in het departement der Seine uitgaan, aan het hoofd zullen dragen de woorden Vrijheid, GelijkheidBroederschap, ENGELAND. In het Lagerhuis heeft Dilke aan Bourke ten antwoord gegeven, dat de gedachten wisse lingen over de verlaging van het invoerrecht op wijn plaats hebben met Spanje, Portugal, Italië en Oostenryk-Hongarijevervolgens aan Grantham, dat Engeland geen geldelijke ver- bindtenissen meer heeft tegenover Griekenland of diens schuldeischersterwijl Hartirigton aan Baxter ten antwoord heeft gegeven, dat de kosten van den oorlog met Afghanistan de raming met 9 millioea •<- overtreffen, doch dat daarvan het grootste deel gedekt is door kas-saldo's vóór 31 Maart II., terwijl het voor den dienst 1880/31 nog te dekken deficit '3,370,000 bedraagt. In het Huis dor Lords heeft lord Enfield aangekondigd, dat bij Maandag de bil! betref- feude de algemeene volkstelling der tafel zal brengen. Bij tweede lezing is de bill, betreffende de toepassing van den schoolplicht in het geheele land' met betrekking tot het lager onderwijs, ïonder debat aangenomen. B E L G I E. Een telegram van Zondag avond 9 uur uit Antwerpen meldt: -'Overal hperscht rust. Ondanks den regen beweegt zich eene nieuwsgierige menigte dooi de straten, voorliet lokaal sier Harmonie, waar de maaltijd der clericaleii plaats heeft. Men ver maakt zich imet opmerkingen en kwinkslagen ■tlIRKAlli' SIARHT, E, 124. welke van weinig sympathie voor de feest vierenden getuigen. Te 7 uren wareu twee a driehonderd personen voor het Thédtre des Variétés bijeen, waar de toestand volkomen dezelfde was. De burgerwacht is voordurend op de been. 1TAL; I. Het afbreken der diplomatieke betrekkingen tusschen Belgie en het Vaticaan maakt het aftreden mogelijk van kardinaal Nina, die in het conflict met Belgie niet'overeenstemt met de nzichten van den Paus. T O 8 K IJ Uit Konstantinopel wordt gemeldt, dat het ergste voor den Sultan te vreezen is, als daze n de Grieksche kwestie mocht willen toegeven. A 21 E B I K A. Berichten uit Buenos-Ayres meldendat tengevolge van het gesloten vergelijk levens middelen in de stad toegelaten wordende nationale troepen terugtrekken en de provinciale troepen-ontbonden worden,,* TWEEDE KAMER DERSTATEN-GENERAAL Zitting van 5 Juli. In de zitting van heden is de discussie over de Noorrierkanaleawet aangevangen. De heer Oorver Hooft is er tegen, op grond van financieele bezwaren. Tot nieuwe openbare werken in den tegenwoordigen toestand wil bij niet medewerken. De heeren "Van der Schrieck en deBieber- stem dringen aan op spoedige voorziening in den toestand van het Noordoosten van Noord- Brabant. De heer Bastert diingt aan op weglating der namen van do maatschappijen aan wie subsidie zal worden verleend, ten einde de Regeeriug niet te binden aan- weilicht minder sotiede concessionarissen. Hij en de heer van Dedem vragen inlichtingen omtrent de verbetering van den waterstand op de O verijselsche kanalen. De heer Rutgets van Rozenburg vraagt of de Minister bedoelt de oude Keulsche vaart te verbeteren of wel een nieuwen waterweg naar Amsterdam aan te leggen. De heer Heydeuiyck zal stemmen voor den aanleg der kauaulverbinding als internationale verplichting, maar tegen de verbetering van den binnenlandsehen waterstaat van Frieslaud. De lieer de Meijier beveelt de verbetering der Voorzaan aan. De heer Van Houten waarschuwt da Re geeriug niet aan den wensch van den heer Rutgers van Rozenburg,-omtrent het kanalisa- tieplau van Amsterdam, te voldoen. Hij acht, in strijd met den heer Heydenrijck, den Staat niet gebonden tot fiuancieelen steun van de internationale katiaalverbindiugen. Hij klaagt dat over de voeding der kanalen luchtigwordt lieengegleden en onraadt op dien grond de aanneming der wet. De Minister van Waterstaat beroept zich op de zedelijke verplichting tot financieeleu steun der kauaalverbitidingeu, Voor de voeding zal voldoende kunnen gezorgd worden. Omtient de plannen tot watertërbeteriug iu Noord- Brabant hoopt de spreker dat de Staat en de COURANT. g- a. ii g-, A Overtbkti bprijs s van 110 gewone regels met inbegrip van eene Courantf 1.10. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driehaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. provincie Noord-Brabant weldra een besluit zullen nemen. Een nader onderzoek van het Rijnkanaal naar Amsterdam was bepaald noo- dig na de technische bezwaren der deskundigen tegen het vallei-kanaal. De resultaten van het onderzoek hoopte hij spoedig te kunnen me* dedeelen. De heer "Van Houten was niet voldaan over "s Ministers antwoord over de kwestie nopens de voeding van het kanaal en stelt eenemotie tot schorsing voor, ten einde de Regeering gelegenheid te geven mede te deelen de ver moedelijke uitgaven voor die voeding en de middelen tot dekking. SCHIEDAM, 6 Jnli 1880. De kermis is aangevangen en schijnt dit jaar wel zooveel verscheidenheid aan te bieden, als in de laatste jaren het geval is geweest. Op de "Westerkada geeft de heer Xhaflaire aan de liefhebbers gelegenheid zich met het rijden in tramwagens te vermaken. Missen we ze hier op den openbaren weg, en wa kunnen ze missen op kermistijd zal zeker menigeen de nette tent gaan bezoeken, ,waar men ouder het ganot van de muziek-van-een buitengewoon krachtig orgel eenigen tijd kan gaan rusten zonder stil te zitten, juist iD over eenstemming met de beweeglijkheid van een kermisweek. Onze stadgenoot Tewe is thans met twee inrichtingen verscheneneen carroussel, zoo netjes als men het maar wenscher, kan en een vélocipède-circus, dat in de laatste jaren zoo zeer in den smaak van het publiek schijnt te vallen; ook deze tent is met deuzelfden smaak ingericht, die onzen stadgenoot op dit gebied steeds heeft getoond te bezitten. De heeren Bianus en Dassie zijn met eea zeer ruim circus verschenen, Deze heeren zijn hier ter stede geen vreemdelingenen wij durven hun met vertrouwen een druk bezoek voorspellenvooral vestigen wij ook de aan-' dacht op huu middagvoorstellingen op Woens dag en Vrijdag te twee uren. Het jonge volkje wil toch naar het paardenspel, en het kan thans dit vermaak genieten, zonder dat op huiselijke gebruiken inbreuk wordt gemaakt. De artisten van het theatre Tivoli, onder directie van den heer "W. Pierre de Boer, be- ginnen heden avond 'hunne voorstellingen. We misten gedurende enkele jaren een schouwburg op onze kermis, en dat heeft steeds velen ge- speten. Van dit gezelschap gaat een gunstigen roep uit, dien we hopen, dat ook hier zal staande gehouden worden. ïDe Guitenstreken van Tijl Uilenspiegel" is de titel van het klucht spal, waarmede het tooneel geopend wordt. Een druk bezoek aan deze debuutvoorstelling wenscben wij den Am3terdamschen .artisten gaarne toe. Wie de Warande langs gaat, behoeft maar te kiezen, om in de Poffertjes en Wafelkramen, die er alle keurig netjes uitzien, bediend te worden. Ieder van deze inrichtingen heeft zeker zijn oudo begunstigers.'We vergenoegen ons

Schiedamsche Courant | 1880 | | pagina 1