A". 1880. ensdag 28 Juli. BimenlaniscliB Bericllen. J®. 4978. VmcMjit Saplijis, iltpnM DMai. Bnitenlatisciie Bericliteii. •f J a a r gp a u C0ÜSA1 ABOnnhmkST-JVkiJ"», per kv/Ki CHitl1.S5, Franco jier post, dooi het geheele Rijk - 2.50, Afzonderlijke nmnmers- 0.10. SUIIKAU: DIARKT, XC, 124. Aan het Commissariaat van Politie zijn als op straal gevonden aangebracht het onderstuk van cec gouden oorbel, een zwartbonte bok en een portemonnaic met f 0.22. FRAN KR1JK. Bij gelegenheid van de overreiking van de nieuwe vaandels aan de troepen iri de pro vinciën, zijn in al de garnizoenen revues ge houden en werden de troepen overal door de volksmenigte toegejuicht. Het eenige incident, dat zich daarbij voordeed, was te Cherbourg, alwaar admiraal Ribourt de tribune niet salu eerde, waarop zich de stedelijke oveiheid be vond, en hij dientengevolge het voorwerp eener vijandelijke manifestatie der volksmassa werd. De overheid besloot haar ontslag te nemen, in getal admhaal Ribourt heden niet vsu zgn kominando weid outzet. Iti het negeutiende arrondissement is eeue lezing gehouden, onder voorzitterschap van Rochefort, die luide werd toegejuicht. Canivet on Clovis Hugues vielen het opportunisme van Garnbetta eu Gallifet heftig aan. Eenige aan wezigen riepen: sieve Gambetta!" Zij iiepen gevaar de deur te worden uitgeworpen, toen Rochefoit er zich mede bemoeide en in naam van de vrijheid der meeningen den commis sarissen verzocht, hen te beschermen. De France, de zending der Fran pc lie officieien naar Griekenland besprekende, zegt, dat hunne taak en bevoegdheid uitsluitend van technischer) aard zijn. Mocht het tot een conflict' tusscheu Griekenland en Turkijë komen, dan is het hun tstreng verboden, niet alleen aan gevechten deel te nemen, maar ook die als toesehouweis by te wonen. Lyon's katholieke universiteit gaat ach teruit. By het laatste examenwaaraan de dsricalen hun beste kweekeüngen hadden doen deelnemen, zijn voor de letterkundige faculteit vau de 23 slechts 40 kandidaten geslaagd en voor de overige faculteiten slechts drie in 't .geheel. De clericalen beweien nu, dat er par tijdigheid in 't spel is eu hebben de Staats- faculteit een nader onderdook van het schriftelijk werk verzocht. Daarbij is echter gebleken, dat de jury gestreng, maar strikt eerlijk is te werk gegaan. ENGELAND. Het Hoogerhuis heeft het wetsontwerp be treffende den nood in lerlaud bij tweede, en het ontwerp betreffende de volkstelling in Engeland en'Schotland bij derde lezing aange nomen. In het Lagerhuis heeft lord Hartington ver- verklaavö, dat er geen formeele verbintenissen met Abdur Raman zijn gesloten. Hij is eenvoudig ala emir van Kaboul erkend en er is hem ondersteuning aangeboden om hem in die positie te dom komen. Er is hem medegedeeld, dat -f - met betrekking tot Kandahar en nieuwe grenzen op 't oogenblik niet kan worden onderhandeld" Wanneer hij Engelands raad volgt, is Engeland bereid, voor het geval van een ongeprovoceerden aanval van buiten, hem bij te staan. Engeland verlangt voorloopig in Kaboul geen Britsch resident te vestigen. Of er later een geregeld verdrag met hem zal worden gesloten, zal van zijne gedragslijn afhangen, j BDIISCH A N D. Vorst Von Bismarck is* Maandagmorgen te 87i uren, vergezeld van zijne gemalin en zijnen zoon, graaf Willem Von Bismarck, van Berljju naar dé badplaats Kissingen vertrokken. Viijdagmiddag te zes'uren is de noorde lijke hoofdtoren van den Dorn te Keulen gereed gekomen; de uit steen gehouwen bloemen voor het kruis, waarvoor steenen van 100 centenaars gewicht zijn gebezigd, waren op dat oogenblik geplaatst. Men hoopt in 't begin van September ook aan den zuidelijken toren deze laatste werken te hebben jrolbracjjt, znodat. dan het majestueuss reuzenwerk geheel zal zjin voltooid. ITALIË. Generaal Milon, secretaris-Generaal van Oorlog, is tot Minister bij -dat Departement benoemd. De Koning beeft, vóór zijn vertrek vau Rome, een bezoek aan den óngestelifen Minister president Cairoli gebracht en een geruimen tijd met dezen geconfereerd. Men verzekert, dat generaal Bocca tot Mi nister van Oorlog zal benoemd worden, B E L G I E. De advocaat-generaal bij het Hof van appèl te Brussel, de heer Van Maldeghem, heeft Zaterdag in de zaak van msgr. Dumoul togen msgr. Durousscaux geconcludeerd tot bevestiging van de vergunning van verzegeling, door den president der rechtbank te Doornik aan msgr. Dumonl verleend. U O S 'I E IK I) L Het gerucht door verscheidene bladen verspreiddat de Keizer van Oostenrijk ziek is, alsmede de gevolgtrekkingen die men uit dit gerucht heeft gemaakt, zijn van allen grond outbloot. 8 I' A N J E Een te Madi id van Manilla ontvangen telegram bevat, dat aldaar ji. Zondag een nieuwe schok van aardbeving heeft plaats gehad, waardoor groote vernielingen zijn aangericht. T U R K IJ E. Alle Nizam-bataljons, gestationeerd op Euro- peesch grondgebied, worden versterkt tot 800 man per bataljon. EERSTE KAMER DER STATEN-GENERA AL Zitting van 26 Juli. De Kamer heeft gisteren avond hare werk zaamheden hervat. De ingekomen geloofsbrieven Advertentieprijs: van 11U gewone regel* «iet inbegrij. van eene Courant1.10, Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berelter d. van den heer Mr. Van Tienhoven werden gesteld in handen eener Commissie, bestaande uit de heeren Borsius, Rijckevorsel en Bljjdenstein. Met het oog op de beweging betreffende grond wetsherziening hier te lande, heeft de Minister van Buitenlandsche Zaken aan de Kamer aan. geboden een exemplaar der grondwetten van de verschillende Staten, behalve Engeland, welk aanbod met erkentelijkheid is aangenomen. De ontwerpen, laatst door de Tweede Kamer aan genomen, werden verzonden naar de afdeelingen. DEN BLAAG, 27 Juli 1880. Z. K. H. prins Albert van Pruisen is Zondag j). alhier aangekomen, en heeft zich onmiddellijk naar Scheveningen begeveu, alwaar hij in hej Groot Stedelijk Badhuis is afgestapt. SCHIEDAM, 27 Juli 1880. De heer J. J. Richard, piedikaut bij da Hervormde gemeente te Hoogland, heeft voor het op hem uitgebrachte beroep naar die ge meente alhier bedankt. De machinist-leerling 1ste klasse D. Oranje, aan boord van Zr. Ms. schroefstoomschip Marnix, wordt met 16 Augustus a. s. aan booid van Zr. Ms. wachtschip te Amsterdam geplaatst, om in de tweede helft der maand Augustus per particuliere gelegec.Vid naar lndie te vertrekken. Z. M. heeft op hun verzoek eervol ontslag verleend aan den heer Dr. M. C. Mensmg, als ijker der maten, gewichten en weegwerktuigen en aan den heer P. J. Iluijer, als adjunct-ijker dei maten, gewichten eu weegwerktuigen. Op den staat van brieven, geadresseerd aan onbekenden, door het postkantoor te Delft verzonden, gedurende de 2de helft der maand Juni, komt o. a. voor: II. Douenburg, te Delfshaven. De Minister van Financiën maakt bekend, dat het saldo vpn 's Ry ka schatkist bij de Neder- landsche Bankop 24 dezer, en de som der betaalmiddelen op dat tijdstip bij de betaal meesters aanwezig, te zamen een bedrag.uit maakten vanf 32,226,680,20i/a. Met leedwezen vernemen wijdat de heer J. Van Stolk, lid der Tweede Kamer, sedert eenigen tijd ernstig ongesteld is. Sinds Zondag jl. heeft zich echter iu den toestand van den zieke eenige vei betering vertoond. (Ai. Ji. Ot.) Wij vernemen, dat de Minister van Oorlog voornemens is zoowel de veld- als de lijdende artillerie te voorzien van stalen geschut; reeds is de voorzitter der proefcomtnissie naar Essen vertrokken, om twee vuurmonden ter beproeving te bestellen met de laatste verbeteringen. De hoofdtrekken der te verwachten organisatie van het leger zijn vermoedelijkdrie divisiën, eenige wijziging in de formatie der infanterie, uit breiding der mineurs met twee kompagniën. Be cavalerie wordt slechts weinig ingekrompen de aanstaande begrooting zal op die wijzigingen geschoeid zijn. (Hbl.)

Schiedamsche Courant | 1880 | | pagina 1