ïtrliriem Steflelük Nieuws. Staatsloterij. Fer Telegraaf. Gemengde Berichten. Marktberichten. Islingerd, volgens een ooggetuige over eene lengte van 50 meter. De tilbury werd stukge slagen en het paard stoof met de kret achter sich de herberg in van Huizinga, door een ijzeren hek, waarachter de kret bleef haken. Het beest, nu geheel vrij en totaal blind,' holde den gang door en stortte de keuken binnen, waar mej H. zich bevond met een klein kind, dat in een kinderstoel zat. Het paard sloeg hier alles stuk en omver; de tafel rnet een koffieservies werd verbrijzeld, eveneens eene kast, terwijl de kinderstoel omvergeworpen werd. Nu nam het de terugreis aan langs dentelfden weg, beschadigde in erge mate de plinten in den gang en vloog de deur uit. Met een kloeken sproDg trachtte het over het ijzeren hek te springen, doch dit mislukte; het hek werd verbrijzeld en het paard bleef er in stekeu, scheurde zicli pooten en hals open en werd staande gehouden, zoodat verdere onge lukken werden voorkomen. Het wonderlijkste van deze zaak is, dat niemand gedeerd is ge worden; de heer K. had wel is waar hier en daar een schramp en het kind van den loge menthouder bekwam een buil aan het hoofd, maar overigens is de schade alleen van gelde- lijken aard. Als blijk van waardeering voor de wijze, waarop de heer .1. HMeyerdirecteur van het Instituut tot onderwijs van blinden te Amsterdamhet Congres tot verbetering van het lot der blindenhielp leiden en het wel slagen daarvan bevorderde, en van het werkzaam aandeeldoor lietn genomen in de stichting van de Internationale vereeniging tot verbe tering van het Int der blindenheeft de Fransche Regeering hem bij gelegenheid van de imtiooale feesten van 14 Juli li. benoemd tot Officier de V Instruction Publique. Naar de Israëliet berictit, wordt de waarde van de Billiotheca Rosenthaliana door de ei f- genamen vau wylen den heer L. Rosenthal onlangs aan de uui versiteits-bibliotheek te Amsterdam ten geschenke aangebodendoor dèkuruligeu geschat op luim een kwart miiiioeu en bedroegen de kosten vau het catalogiseeren ruim f8000. In Spamers illustrirte Conversatiom-Lcxikon komen o. a. in da laatste aflevering voor de portretten van de hoogleeraren F. C, Donders en R. Dozy. Van beider werken wordt met veel lof gesproken. Van eerstgenoemde wordt ook een werk vermeld, Anomalies of accomo dation, dat in het Engeisch is uitgegeven en in zeer vele talen is overgezet, in het Hoilaudsch echter niet. Aan prof. Dozy wordt vooral hulde gebracht wegens zijne wetenschappelijke werken de Arabische letterkunde en geschiedenis be treffend en bepaaldelijk zijn Supplément aux diction n aires- Arabes. De Rijp. Zondag was het 30 jaren ge- lideu, dat de afdeeiing Schermereiland der doliandsche Maatschappij vau landbouw werd opgericht. Er werd een rijtoer gehouden, waaraan ver scheidene leden deelnamen, en 's avonds was er reünie in het logement Het Stadhuis van Amsterdam, terwijl de feestelijkheden aldaar met een bal werden besloten. Zevenbergen. Alhier is Zondag een weduwe in den hoogen ouderdom van 102 jaren en ruim 8 maanden overleden. Amsterdam. De 64ste jaarlij ksche algemeene vergadering van het fonds ter aanmoediging en ondersteuning van den gewapender, dienst iu de Nederlanden werd gisteren alhier gehouden. i'Iet daarby uitgebracht verslag bevat de volgende bijzonderheden. De inkomsten over 1879 hebben bedragen eene som van f 97,536.04V2 Behalve de renten ven het kapitaal, die f 51,619 beliepen en de opbrengst, der eollecte ad f29,882.38 zijn ouder het aangegeven cijfer begrepen: een gift van Z. M. den Koniug groot f 200 benevens liet bedrag der renten van het Nationaal Huldeblijk ter gelegenheid van Zr. Ms. 25jarige regeering ad f 9070.33 en de subsidie van het Rijk ten behoeve van het invalidenhuis te Leiden groot f 5000; voorts twee giften van N. N. VI. groot f 200 en f 300; een legaat van Jhr. Mr. P. B, J, Vegelin van Claerbrrgen groot f 1000 en een bedrag van f 207 32Vs dooi tus<chenkomst van den Minister van Koloniën ontvangen. De uitgaven hebben het bedrag der inkomsten met f 14,115 53 overschreden. Aarr 2205 deel- gerechtigden keerde het Fonds f 89,064.59 aan gratificatiën en toelagen uit de reuten van *s Konings geschenk uit. Onder die deeigerech- tigden bevuilden zich 14 verminkten en 4 nageblevenen van gesneuvelden bij Waterloo, 241 verminkten in O.-I, 6 verminkten van oorlogen vóór November '1813, 84 verminkten en 9 iiageblevenen van gesneuvr! len in den strijd met België, 1659 inftrmen, blinden en veteianen, benevens '188 oud-strijders van Waterloo. Het Invalidenhuis te L"iden verkeert voort durend in goeden staat. Tegen afstand vau hun pensioen toegekende gratificatie genoten 78 deelgerechtigdeu van het fonds daarin doelmatige huisvesting hu goede verzorging. De uitgaven ten behoeve van dit gesticht bedioegeu f24,630.32. G'-duremle het afgeloopen jaar- werden '130 nieuwe deelgerechtigdeu aangenomen, waaronder 24 verminkten in den strijd met Atjeh. Het aantal sollicitanten, dat ia het vorig jaar 1077 was, is in dit jaar tot 1418 ge klommen. Den Haag. De alhier in de Gothische zaal te houden teutoonstelling van voorwerpen, betrekking hebbende op het Vorstelijk stamhuis Oranje-Nassau en iu het algemeen op de wapen-, geslacnt- en zegelkunde, zal den 2 Augustus geopend warden en van 3 Augustus tot 30 September voor liet publiek toegankelijk zijn. lieu correspondent te Antwer pen, sprekende over de ontvangst der buitenlansehe journalisten aldaar, die ondereen stortbui plaats had, schrijft: Pall Mall Gazette was lot ziju hemd doornat, het water stroomde uit den hoed van Morning Post, het Journal des Débats beproefde tever geefs beschutting te vinden onder de parapiuie van La Prnnce, terwijl de Deutsche Rundschau ongehoorde pogingen aanwendde om een zwerm allerliefste dames le beschermen tegen de water vallen die vau den hemel stroomden. Als een bewijs der levendigheid van deu handel in Engeland dieul, dat de spoorwegen in het Vereenigde Koninkrijk in de laatste zes maanden ongeveer 24 miiiioeu gulden meer ontvingen dau iu het voorafgegane halfjaar. Sedert Vrijdag is er weinig verandering gekomen in den toestand van Dr. Tanner te New-York; hij nam Zaterdag een poud in gewicht af (in het geheel heeft hij 23 poud ver loren) en was Zondag zeer slaperig. Dat er niets nieuws onder de zon is, blijkt ook nu wederom. De Albany Argus" zegt, dat in '1829 zekere Reuben ICelsey 53 dagen zoudér voedsel bleef. Kelsey gaf als reden voor zijn vasten op' dat, wanneer het de wil was van God dat hij zou eten, hij wel honger zou krijgen. In de eerste zes weken giug hij geregeld 's morgens naar de pomp om zich te wasschen en dronk hij water; ook ging hij eiken dag wandelen. Later werd hij daartoe te zwak, maar Iijj scheerde zich eiken dag in ziju bed. Ziju stern werd zwak, maar bleef duidelijk. Hij stierf na den 53eu dag iu den ouderdom vau 27 jaren. In New-York heeft zich eene jougc Zweedsclie vrouw bij het gerecht aangegeven, omdat zij met haar broer iu het huwelijk is getreden. Zij was voor een paar jaren met hare tante naar New-York gekomen, had daar een neef ontmoet, die in ziju jeugd door hare ouders was verzorgd, en- kort daarna met hem getrouwd. Voor eenige weken kwam de moeder der vrouw naar New-York en vernam daar eerst met wien hare dochter in den echt ge treden was. De gewaande neef was eveneens haar kind; zij had het voor een neef laten doorgaan, omdat het voor haar huwelijk ge boren was. De rechter heeft voorloopig eene scheidtug gelast en zal eene geheele verbreking van den huwelijksband bewerker. DEK HAAG29 Juli. In de heden gehouden zitting van de Eerste Kamer der Staten-Generaal zyn aangenomen de achttien aangekondigde ontwerpen, waaronder de ont eigening ten behoeve van den spoorweg Zwaluwe's Bosch en wijziging van de vee artsen ij wet. De Minister Six verdedigde de opname van het mond- en klauwzeer onder de besmettelijke veeziekten met het oog op den eventueelen vrjjen veeinvoer in Engeland zoodra de long ziekte heeft opgehouden. Morgeu is de onderwjjs-credietwet en de noorderkanalenwet aan de orde. Ned. Herv, Kerk. Be.roepen: te llien en Dodewaard, P. Romijn, tu RidderkerkNeede (tocz. vau beroep) Dr. W. II. Kosters, te Barendreeht. Bedankt: voor Leineie en Arnhem,-J. Ten Oever, kand. Be algemeene Synode heeft tot lid vau het algemeen college van toezicht op het beheer benoemd Ds. G. Bruna, te Hasselt, en tot diens secundus Ds. J. Douwes, te Leens Een bij haar ingediend voorstel om te bepalen, dat in het iiiet-oflicieele gedpelte der Kerkelijke Courant geen dogmatische beschouwingen en oordeelvellingen over besluiten en daden van kerkbesturen enz. zouden mogen voorkomen, maar enkel berichten en mede- deel'mgen, vond slechts bij twee leden ondersteuning en werd bij stemming afgewezenomdat lo. de Kerkelijke Courant alleen in een klein duidelijk aan gewezen deel officieel orgaan is; 2o. zij geen eigendom der Synode is, maar van den uitgever; 3o. een volstrekt kleutloos blad niets beteekent en door niemand zal worden gelezen, en do. de redacteur (Ds. II. Brouwer) met loffelijke onpartijdigheid 'stukkeu van allerlei richting opneemt. B R G E R L IJ K I? STAND. Geboren: 27 Juli. Arij, zoon van .1. De Lauge en M. E. Beukers, Oude KerMof. Antonia Maria, dochter van F. Brockhus en O. M. Schiüter, Rotterdamsche Lijk. Overleden: 28 Juli. Johanna Hermina Maria Wieleman, oud 8 maanden, Nieuwsticht. Levenloos aangegeven dochter van P. Roijers en A. M. C. Thape, Nieuwstraat. Gehuwd29 Juli. J. Burki en C. Willekes. M. M. Haring en A. M. Haring. Schiedam, 29 Juli. Kogge zonder handel. Gerst: per '1950 kilo Pernau f225 3/rn. ftfoutwtfn: f '121/'. per hectol. Ct. Jenever: Arnsterd. proef, f '16Vt a f'163A per hectol. Ct. zonder fust en zonder belasting. SjüocHisjï: f0.40 per ketel. Bij de Scliiedatnsehe Spoeling-Vereeniging f 0.50 per ketel. Krijsen en Premicn van 100 en daarboven. Ve Kr.. - 1-te Trekk., 28 Juli. Nos. 3271,5673, 85,04, 10490 en '19221 ieder f 1000. Nos. 257, 2833, 18437, 19210 en 20342 ieder f 400. Nos. i 2694, 7046 en '17275 ieder f 200. Nos. 2387,7600. - 9097, 10437, 14277, 15011, :18327,' 48839, '1S906, 20695, 20856.

Schiedamsche Courant | 1880 | | pagina 3