Gemengde Berichten. stoomtramweg 700 Schiedam op Rotterdam via' pvërschie.: Ter inzago nedergelegd, Óm later te worden behandeld.', 14. Adres van G. Van Erpecum en J. Scheur kogel, tot rooiing van drie boomen op de Hoofd straat. In handen van de Commissie van Fabricage, ten fine van bericht en raad. "15. Adres van II. OlTennan Wzn., tot, het bekomen van' grond in huur aan de Noord- vest. In handen van de Commissie van Fabricage, ten fine van bericht eu raad. 16.; Adres #an P„ S. Engeriug en bijlage tot wyzigiog van art. 6 van het haven-regle ment. In handen van de Commissie voor .de plaatselijke Strafverordeningen, ten fine van bericht en raad. 17. Adrès van P. A. Tempelaars, om vergun ning kit het dempen van een gedeelte sloot aan de Frankelandsche laan. onder afstand van het gedempte gedeelte aan tic gemeente. In handen van tie Commissie van Fabricage, ten fine van bericht en raad. 18. Voorstel van Burgemeester en Wethouders, in overleg, met den Commissaris van politie, om aan den agent van politie der derde klasse P. J. 'Zoutendijk, eene gratificatie toe te kennen wegenshet in den aanvang blusschen van brand. Aangenomen, terwijl, op voorstel van den heer J. B. Nolet, die gratificatie op f25 wordt bepaald. 19. Voorstel vau Burgemeester en Wet houders, om eene som van f 800 toétestaao tot bestrijding der kosten voor de volkstelling. Aangenomen met algemeene stemmen. 20. Benoemd: lot curator van het Gymnasium, Mr. C. II Prins. 21. Idemj tot lid van de Commissie van Toexicht op het Middelbaar OnderwijsMr. C., H. Prins. 22. Idem, .tot hulponderwijzer van de tweede klasse aan do tweede openbare Armeuschool, L. Scheffers. 23. Idem, tot hulponderwijzeres aan de eerste Openbare.Tusschenschool, F. De Kroes. ,24. Idem, tot hulponderwijzeres aan de eerste openbare Tusschenschool, R. Was; nadat al- .vorens besloten was tot het aanstellen van eerie onderwijzeres aan deze school boven het bepaalde getal. v 25. Idem, tot hulponderwijzers van de derde klasse aan de eerste openbare Armenschool, MJ Kramer, W. Van Houten en W. Borst. 26, Voorstel van Burgemeester en Wet houders, tot behoud der plaatselijke School commissieals Commissie van plaatselijk Toezicht, naar.aanleiding van art. 70 der nieuwe wet op het Lager Onderwijs. Aangenomen rriet algemeene stemmen. De heer Elzevier Dom houdt zich buiten stemming. - 27, Adres van J. A. Do Bruijne, om eervol ontslag als leeraar bij het Middelbaar Onderwijs, mét1Manuari aanstaande. Dat eervol ontslag verleend. ,f l28. Indiening van eene aanbevelingslijst tot' vervulling der opengevallen betrekking, waarop geplaatst zijn: T. Hazewinkel te Wildervank en, D. B. Kievits te Uithoorn. Ter iozage gelegd, om in eene volgende vergadering tot de benoeming 0vertegaan. 29. Adres van de' firma J. M. Van der Schalk Co.otn afstand van grond aan de Westyest.Overeenkomstig het rapport van de Commissie van Fabricage en op voorstel vari'Burgeraeester en 'Wethouders, wordt dit verzoek,- na beraadslaging, toegestaan, en wordt 'dë. pr\js per centiare op f 5 gesteld, nadat een voorstel van den heer Melchers, om dien prijs opïil>;7: te bepalen .met 10 tegen 5 stemmen '/vvasiyer worpen, Vóór hebben gestemd de heeren l Melchers, Elzevier Dom, Beukers,' Jansen en jÏJj-B.-NÓlet, De heer:Van der Schaik hield jicli buiten stemming. ■{i;,'r30i Adre8 van H. J. Plant&Go., om con- MinSatie'-vari -huurivobr 5'jaren,'van grónd ariri; het Oostèrhavenhoofd. -Toegestaan met algemeene stemmen. 31. Adres van Mr. C. F. A. Knyff, om rooiing van 3 hoornen voor zijn huis aan de TuiDlaan, Toegestaan met algemeene stemmen. 32. Rekening der dd. schutterij voor 1879. Goedgekeurd. 33. Begrooting der dd. schutterij voor 1881. Goedgekeurd. - 34.. Rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1879. Goedgekeurd. 35. Rekening van het Stads-Ziekenhuis over 1879. Goedgekeurd. 36. Vaststelling van het besluit tot het toe kennen van een subsidie aan het Burgerlijk Armbestuur voor 1881ten bedrage van f2900, Aangenomen. 37. Idem, voor het Stnds-Ziekeuhuis voor 1881, ten bedrage van f5600.Aangenomen. 38. Begroeting van het Burgerlijk Armbestuur voor 1881. Goedgekeurd. 39. Idem, voor het Stads-Ziekenhuis. Goedgekeurd. 40. Rekening van het beheer der fondsen van hetvoormaligOudeMunueuhuisoverl879. Goedgekeurd. 41. Gemeente-begrooting voor 1881. Wegens liet vergevorderde uur bepaald, dat de beraadslaging daarover zalworden gehouden ia voortgezette vergadering op Vrijdag, 29 October, tp twee uren. 42. Missive van J. Nederlof en consorten, nopens den afstand van een gedeelte "plaat in de Maas, voor uitbreiding vau du aanlegplaats voor stooinbooten. Op voorstel van den heer Elzevier Dom besloten, eenige vragen aan de eigenaars te richten, tun einde, na ontvangst van hun antwoord, eene nadere beslissing te némen. 43. Eindelijk is aan de orde het voorstel vim het Raadslid dén lieer J. Lechner, om eene verordening regelende het toezicht op de huizen van ontucht en de publieke vrouwen niet te behandelen un geen verordening op dat onder werp vast te stellen. Wordt besloten deze zaak te. behandelen in eene zitting met gesloten deuren, waartoe onmiddellijk wordt overgegaan. De openbare vergadering wordt verdaagd tot den volgenden dag te twee uren. De gemeenteraad alhier heeft gisteren ten twee ure, in voortgezette zitting, beraadslaagd over de gemeente-begrooting voor 1881, Reeds in ons vorig nummer hebben wij den uitslag daarvan in een kort bericht medegedeeld. Volgens gewoonte geven wij heden ons meer uitvoerig verslag. Eerst werden de uitgaven en, daarna de ontvangsten behandeld. Hierbij kwamen vooral de volgende punten ter sprake: No. 52. (Jaarwedden van de keurders, enz.) By dit artikel werd. door den heer Van der Schalk de /wenschelijkheid betoogd dat er van wege de gemeente een veearts zou worden aangesteld, die ook met de keuring van het vleesch zou worden belast. Na discussie werd besloten, Burgemeester en Wethouders uit te noodigen met een ryks-veearts, wanneer die zich daartoe aanmeldt, iu overleg te treden." No. 53. (Jaarwedden van de sluiswachters enz.) Hieromtrent worden onderscheidene voor- stellen gedaan, strekkende om meer evenredig heid tusschen de jaarwedden der sluis-en brug wachters te brengep. Over een voorstel van den heer Melchers*) dienaaugaande, staakten de stemmen (8 voor cn 8 tegeo) en moest de beslissing worden verdaagd tot eene volgende vergadering; waarop besloten werd, den 'post voorloopig onveranderd goed te keurenten In ons beknopt verslag van gisteren is abusief gezegd »van dén heer Elzevier Dom". Ook door dezen werd terzelfder zake een voorssol gedaanmaar de i' beslissing daarover werd!aangehouden tengevolge het- staken der stemmen over.hetvoorstel van den heer Melchers. einde geen oponthoud in dé vaststelling der begrooting 'te veroorzaken. ;No. 78. Bij dé behandeling van dit art. werd^ door den Voorzitter medegedeeld dat het voor-® nemen bestaat op de hoeken der straten naam- bordjes te plaatsen met witte letters op blauwen grond.' ér'v '-'■"-'ty' No. 81 en 83. (Onderhoud van bruggen, enz.;' van havens, enzOp voorstel van Burgeinees- ter en Wethouders werd, naar aanleiding van het opgemerkto in ile afdeeliogen, besloten aan hun College op te dragen om, in overleg niet de Commissie van Fabricage, een onderzoek in te stellen over den aanleg van niewtoe bruggen, alsmede over herstel en aanleg va» kaden enz, en te dien aanzien rapport en voor-, stellen in te zenden aan deu Raad. Op do vraag in de afdeeliagen,gedaan nopens de wenschelijkheid van ileti aanleg eenev nieuwe begraafplaats, .verklaarde de Voorzitter dat deza zaak reeds liet onderwerp van overweging bij Burgemeester en Wethouders met den 'ge meente-architect had uitgemaakt, maar dat daaromtrent thans geeu voorstel kon worden gedaan. Ten opzichte der wenschelijkheid in de afdeetiugen uitgesproken van den aanleg eeoer waterleiding, ontstond eene langdurige discussie, over de wijze van aanleg en of het zou moeten zijn alleen een drink-waterleiding of dat die tevens water aan de branderijen zou belmoren tu leveren en zoo ja, of dit ge zuiverd of ongezuiverd water inoest zijn. Door den lieer Roelaots werden belangrijke bijzonderheden medegedeeld over eene aanvrage om concessie voor den aanleg eenei' waterleiding, die jaren geleden aan den Raad w-.ts gedaan - en waartegen zich toeu vele bezwaren hebbcu voorgedaan. Na gedachtonwisseiing werd besloten deze zaak tot later aan te houden. No. 126. (Geldleeningen). In de afdeelingén is de wensch kenbaar gemaakt dat by de even- tueele uitschrijving van eene nieuwe geldleening de verschillende geldleeningen van de gemeente worden afgelost en getracht worde eene groots leening tegen lagere rente aan te gaan. Na langdurige beraadslaging werd besloten, later, wanneer het geschikte oogenblik daartoe gekomen was, op dit onderwerp terug te komen. Eindelijk werd op een vrnag door den heer Loncq gedaan, nopens den aanleg van eene alge meene Zwemplaats, door den Voorzitter geant woord dat het bij Burgemeester en Wet houders een punt vau overwegiag uitmaakt, welke plaatsen daartoe zijn aantmvijzen, .ter voldoening aan du bepaling der verordening op de openbare nrilu enz. Ten slotte is, gelijk gemeld werd, du begroo-- ting rriet algemeene stemmen aangenomeu. Daarna is tie vergadering gesloten. George Pavey ontkent, dat hij den moord op Ada Shephnrd té Acton pleegde-hij zegt, dat een vreemde man hem namens den heer Shephard kwam zeggen, dat hy aan het station bij Uxbridge Road werd gewacht. Pavey ging, vond zijn meester niet, keerde terug naar diens woning en vond toen Ada vermoord. Daar hy reeds vroeger met de justitie over kinderen iu, aanraking kwam, bekroop hem dé vrees dat; hij van. de daad zou worden beschuldigd.. Hij, wierp zijn katoenen zakdoek over het gezicht der overledene en vluchtte. -■ Pester dagbladen verhalen de volgende merkwaardige geschiedenis van een hoofdprys.i V Eenige dagen geleden had een handelaar iu speceryen een Ilongaarschj premielot aan de Luridetiburger '•«likeraffinaderij gezonden, met verzoek om. het te verzilveren, aan welk verzoek genoemd -etablissement bjj -een bankiershuis.té "Weenen voldeed. Toen bleek het, dat reeds

Schiedamsche Courant | 1880 | | pagina 6