Per Telegraaf. Staatsloterij. Steialijt Hienws. Cargalijsten.' VisseUoers en. Gemengde Berichten. Marktberichte n. ty* '„•voor 't vervolg niet meer uitsluitend op haar 'f', geheugen te lateji aanko.men. fv> Naar aanleiding _der benoeming van Mr. 0. J. E. graaf Van Bijlaadt tot hoogheemraad van Delfland, welke benoemde niet voorkomt op (de door de vergadering van hoofdingelanden en hoofdingelanden-plaatsvervangers opgemaakte voordracht van drie kandidaten, hebben de heeren hoofdingelanden J, J. Duijnstee, D. Van der Eijk, C. D. Vreede, C. J. Van Winden, C. Van Mil en A. Yan der Burg Gz. volgens grt. 63 van het reglement van Delfland een Vergadering van hoofdingelanden gevraagd, welke thans tegen Zaterdag a. s. in het gemeenlands- Jauis is belegd. (D. Ct.) Door wijlen vrouwe C. A. Van der Lin den, wed. van den heer Ph. J. A. Sundorff, js aan het Roomsch-Katholiek Oude Armen kantoor te Amsterdam een som van f6000 gelegateerd. De Standaard is zeer ondankbaar tegenover de ïBellringers" ofte wel klokkenspelers. Die hèeren hebben tal van voorstellingen gegeven ten voordeele van de inrichting van broeder Yan't Lindenhout; sons puriteinsche volkje" de uitdrukking is van de Standaard is in grooten getale komen luisteren en heeft zich kostelijk geamuseerd. Nu en dan hield een christelijk historische voorganger tot inleiding een sgezalfde" toespraak en ook de Standaard |iet de broeders in den waan, dat zij een gode- gevallig werk deden door naar de klokkenspelers te gaan luisteren. Maar ziet pas zijn de ïBellringers" weer vertrokken of de Standaard roept hun achterna: Gij zijt niets dan gewone grappenmakers en hebt volstrekt niet verdiend met een jgezalfd" woord bij ons spuriteinsch volkje" ingeleid te worden 1 Ondertusschen, zegt het Vad., is het doel bereikt en heeft de inrichting van Br. Van 't Lindeuhout er ook goed van geprofiteerd. Of was dat ook slechts een grap? Men schrijft aan de Leidsche. Ct.: De vrees dat het melkvee uit de opbrengst zou geraken, deed eenige bouwlieden besluiten dat vee op stal te halendoch het meeste loopt nog in de weide. Als het weer dragelijk en het gras niet op iskan over het algemeen het vee zich beter in de weide vergenoegen dan op stal. Want de koude deert het vee minder dan de nattigheid, die onlangs wel het nog jeugdige gras met vernietiging dreigde, doch opgehouden heeft, terwijl de polde-rnolens telkens wind genoeg hadden om het overtollige water uit te malen. Als echter de regeu op nieuw zoo aanhoudend begint te komen, valt er niet lang over te denken om het vee binnen te halen. Men hoopt op nog ééne veertien dagen uitstel en dan heeft niemand reden tot klagen. In het laatst van October heeft het hard gevrorenook in de vorige week. Het loof was nog groen en had bijna nog niet ver loren. Maar de vorst tastte het geducht aan en in weinig tijds viel niet het verwelkte, maar het brooze als papier, bevroren blad, by menigte. Dat van appel- en perenboomen was zwart gevroren, alsof het door brand was verschroeid. De herfst heeft dus, naar dichter lijke zegswijze, dit jaar niet zyn goudgeel kleed afgelegdmaar het is hemnog vóórdat het die kleur had aangenomen, ontroofd. De veestapel van Nederland telt in ronde cyfers, zegt de heer Jongkindt Coninck, 16,000 spriogstieren, 900,000 melkkoeien, 50,000 stuks jong vee. Op de tentoonstelling te Londen waren 41 Nederlandsche springstieren, 18 melkkoeien en 6 vaarzen. 1 pe' Over den verkoop van deze nog niet van 'ff allen werd in de Landbouw-Courant een fljpklaagtoon aangeheven, alsof nu onze veestapel Jgpfis benadeeld en het beste vee voortaan in het buitenland zou worden gefokt. -ken moet zich verwonderen,' dat een blad s?W - - ■au...i zulke beschouwingen nog de eer der opneming waardig 'keurt. Er w.ordt tegenwoordig te Londen dage lijks melk aangevoerd uit Nederland. De ont vangers beklagen zich nog over de groote onkosten, api het vervoer verbonden, en trach ten die op een minimum terug te brengen. Mochten zij daarin naar wensch slagendan zal de handel in melk tusschen Engeland en Nedetland zeker belangrijk toenemen. Het verdient vermelding, dat de eerste stoot tot uitbreiding van dezen handel gegeven is door de op de jongste vee- en zuiveltentoon- stelling door Hollandsche koeien behaalde melk prijzen. Te Helder werd gisteren morgen eene vrouw, moeder van Vijftal kinderen, tevenloos uit den regenbak achter hare woning opgehaald. Te Groningen wordt, blijkens aankondiging van de betrokken voogden, op 18 dezer ander maal de veldtocht met de schaar geopend op de hoofden van de meisjes, die verpleegd wor den in het Groene Weeshuis, het weeshuis der Hervormde gemeente. Op hoog bevel zijn ook de meisjes, die in een dienst geplaatst zyn en meer dan 18 jaren oud zijn, opgeroepen om ter plaatse van de executie te verschijnen, ten einde zich het haar te zien afknippen, zullende zij die nalatig mochten blijven, hare diensten moeten verlaten, om binnen de muren van het gesticht te worden gedwongen tot onderwerping aan de over haar gestelde macht. Gisterenmorgen zyn in de ommiddellijke nabijheid van het station te A ntwerpen bij het rangeeren der treinen twee locomotieven tegen elkander gebotst waarvan er een gederailleerd en beiden zwaar beschadigd werden. De weg naar Nederland en naar Brussel was zoo danig versperd, dat de treinen twee uren ver traging ondervonden. Trein 90 kwam dan ook eerst te 3.20 te Rotterdam aan. Maassluis. Na de. vorige opgave zijn 3 schepen binnengekomen aanbrengende 178 ton pekelharing. Een schip had een verlies van 13 netten. Delft. Bij de gisteien plaats gehad heb bende verkiezing van vier ledeu voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier zijn her kozen de heeren C. F. Van Berckel, M. Hiooien, P. Murk en J. G. Perk. -Den Haag. Het Gerechtshof alhier heeft heden de Haagsche vrouw die haren man om hem het drinken af te leeren met petroleum begoot en vervolgens in brand stak, tengevolge waarvan hij echter binnen weinige dagen bezweek, schuldig verklaard aan moedwilligen doodslag en veroordeeld tot 10 jaren tuchthuisstraf. Dtrccht. Door bemiddeling van Zr. Ms. gezant te Pp rijs, Mr. J. P. P. baron Yan Zuijlen van Nypvelt, is by het comité voor het monu ment voor graaf Jan van Nassau te Utrecht ingekomen een som 380 franks, zijnde het bedrag der bijdragen van landgenooten, te Parys gevestigd. Verder ontving het comité nog een zeer hai teiijken brief van den consul der Neder landen te Londen, den heer Jan Yan Dunen, met eene remise, groot 17 pond, 3 sh.2 p. zijnde het totaal der bijdragen van 132 Neder landers te Londen. Op de daarbij gevoegde lijst komen naast den naam van Alma Tadema en enkele meer vermogende Nederlanders, de namen voor van tal van Nederlanders, .die, volgens de verklaring van den heer Yan Drunen, in Londen met groote inspanning hun dage- lijkscli brood verdienen moeten. (17. D.) Bennekom. De verrezen Prins-Alexander- Stichting, voor jeugdige blinden, zal op Dins dag 30 dezer, 's morgens 11 ure, worden ge opend. Een aantal personen in ons land zijn uitgenèodigdhierby tegenwoordig te zijn en met zekerhejd meent men te weten, dat ook Z. K. H.f Prins .Alexander in persoon de opening zal bijwonen. 1 Bjj Bochum werd] eenige dagen geleden een vroedvrouwdie door een vatsche bood-, schap op een eenzamen weg was gelokt, gruwelijk vermoord. Een premie van 5000 mark werd uitgeloofd voor den aanbrenger van v den dader, maar tot heden te vergeefs. Maan dag werd nu opnieuw een poging tot moord gedaan op een arbeidersvrouw; de vrouw ging haar man eten brengen, toen zij onverwachts werd aangevallen door een man, die haar een strik pra den hals wierp om haar te worgen. Op de nadering van een boeienknccht ging de moordenaar op den loop. Men heeft nu meer hoop den moordenaar te vindendaar de vrouw zich het gezicht van den dader her innert, zonder evenwel zyn naam te kennen. Voor den bekenden Engeisehen harddraver The Devil, is door een liefhebber f451,200 geboden. Dejaigenaar kon echter uiet besluiten het dier voor dien spotprijs af te staan. DEW MAAG, 18 November. - In de zitting van de Tweede Kamer der Staten- Generaal van heden is art. 1 vau het ontwerp regelende de uitkeeriug der Indische bijdrage verworpen met 45 tegen 19 stemmen. De Minister heeft daarop het ontwerp ingetrokken. Het algemeen debat over de IndisTche be grooting is aigeloopen. De Minister verklaarde o. a. niet te kunnen terugkomen op het besluit tot pensioenregeling van de officieren. Morgen is hoofdstuk 2 aau de orde. Prijzen en Premiën van f 100 en daarboven. Ve Kl. 10 Trekk., 17 Nov. Nos. 2836,12361, 13380 en 15774 ieder f1000. Nas. 480, 1644, 3219, 4035, 6138 en 19502 ieder f400. Nos. 89, 7470, 8071 en 17906 ieder f200. Nos. 178,1426, 1482, 2207, 7386, 8302, 12101, 12740, 13538,18494 en 19014 ieder f 100. B U R G E R L IJ K E S T A N D. Overleden: 16 November. Coinelis Deo- genouts, oud 38 jaar en 7 maanden, Qasstraat Jacoba Johanna Voogd, oud 9 maanden, Broers- vest. Adrianus Andreas Tieman, oud 5 maanden, Botter damsche Dijk. 47. Gerardus Johannes van Buurenoud 21 jarenLange Haven. Gehuwd18 November. F. Y. Van den Dobbelsteen en C. J. Buskeus. Schiedam, 18 November. Rogge: per 2100 kilo Libau f282 3/m. Gerst zonder handel. Houtwijn f 15Vs per hectol. Gt. JeneverAmstevd. proef, f 19'A A f 20 per'hecto). Ct. zonder fust en zonder belasting. Spoeling: f 2 per ketel. PERNAU. J. M. Leonard, (stb.) 1c. R. B. Tomlinson, 5pl4 hectol. Gerst, 2492 hectol. Rogge. Frederikke, k. F. Nielsen, 1500 hectol. Rogge, 1460 hectol. Gerst, i Anne, k. It. R. Hansen, 3090, hectol Gerst. Londen Parys Antwerpen Rotterdam, 18 November. Disc. per 3<M. 3 «Vg% 3i/s vïl Kort. 1 r 12.011/2 r 12.091/, fr. 100 - 47.25 - 47.75 fr. 100 - 47.20 - 47.70

Schiedamsche Courant | 1880 | | pagina 3