^Bi-iicilaiiicln BericiiliiT" die voor dit verbod contracten van uitvoer hebben gesloten, zijn verplicht, om daaraan uitvoering te kunnen geven, die contracten binnen '15 dagen na de afkondiging in loco van dit verbod, te doen viseeren door de plaatselijke autoriteiten. De uitvoer van graan uit het vilayet van Konieh is verboden. SPANJE. De Regeering heeft besloten den termijn voor de verkiezingen der Kamer van afgevaardigden vast te stellen op 21 Augustus en voor de ver kiezingen van den Senaat op 4 September. De b'tfeenkurnst der Kamers zal plaats hebben op 20 September. De Eugelsche ingenieur La Feve is te Madrid bezig om eene concessie, te vei krijgen tot, den aanleg van een onderzeeschen tunnel tusschen Spanje en Afrika. SCHIEDAM, 15 Juni 18S1, De Gemeenteraad alhier zal Vrijdag den 47 dezer, des namiddags ten half twee ure een 'openbare vergadering houden; de alsdan ter behandeling aan de orde gestelde onderwerpen zyn ingekomen stukken, deliberatie over: staat oninvorderbare posten der Plaatselijke directe belasting over 1879; rekeningen Gasfabrieken Vrij-Entrepot over 1880 en rapporten der 'Finaucieele Commissie; benoeming onderwijzeres in nuttige handwerken en onderwijzer 3e klasse aan de armenscholenmissive curatoren van het' Gymnasium met voorste! aanstelling van een leeraar in geschiedenis en aardrijkskunde of van, een leeraar in oude talen; missive schutteis-. raad af- en overschrijving begrooting dd. schut terij dienst 1880idem uitbetaling beloo ning aan den waarnemenden len luitenant adjudant F. Van Waas; adressen R. G. Parochiaal Kerkbestuur en J. Van der Bui g Cz. eu rapport van Burgemeester en'Wethouders en de Com missie van Fabricage betreffende de demping sloot aan den Singel; adres G. M, Ham i-ooiirig hoornen aan de Frankelandscbe laan en rapport commissie van Fabricage. En verdere voor stellen en mededeelingen. Tot aanvulling van ons bericht van gisteren omtrent het aantal ingeleverde stembiljetten in het iiooldkiestrict Rotterdam, deelen wij nog" mede dat te Kralingen 173 kiezers hun stembiljet hebben ingeleverdzoodat met .inbegrip van de reeds medegedeelde getallen in de onderkiesdistricten Rotterdam, Schiedam en Delfshaven uitgebracht, 1981 van de 3642 kiezers gebruik van huu stemiecht hebben gemaakt. De Staats-Courant van iieden bevat in bijvoegsels de aankondiging van de inschrijving van handels- eu fabrieksmerken, ter griffie van de arrondissements-reclubanken, ingevolge de wet van 25 Mei 1880 Staatsblad no. 85), Hieronder komen ook voor de mei ken, gebezigd door de naamlooze vennootschap de steariue- kaarsenfabriek ïApollo" te Schiedam. -j Een zonderling geval deed zich gisteren alhier voor. Een jonge dochter uit Deventer, die een bezoek bij een vriendin zou afleggen en door haar aan 't station van den spoortrein zou worden opgewachtzag zich zeer. teleur gesteld toen zij bij haar aankomst haar vriendin Biet .ontmoette. Na een geruirnen tijd te hebben gewacht, zonder dat haar vriendin kwam op dagen, ging zij in 't stationskoffiehuis een kop kolfte gebruiken waar zij haar wedervaren mede deelde. Niemand kon haar echter terecht wijzen omdat haar vriendin haar uiet anders dan bij haar voornaam als Kaatje bekend was,, en zij betreffende den man van haar •vrienden alléén wist medetedeelen dat hij biuoUersknecht was. Na nog eenigen tijd tevergeels altlaar te hebben vertoefd en Kaatje noch de bi andersknecht iets van zich deden 'blijken, besloot zij, bitter teleurgesteld naar Deveuter terugiekeeren. Volgens de officieels telling bedroeg de -bevolking in het geheele Rijk op 1 Januari II. 4.060,578 zielen en is alzoo in den loop van 4880 toegenomen met 47,885, zielen. Te Gorinchem hebben zich 4 en te Ameide 2 gevallen van pokziekte voorgedaan. - Het progiamma voorde .feestenbij ge legenheid van de jaarlijksche vergadering der vereeniging vau olficiereu der schutterijin Nederland, te houden te 's Gravenhage op 6, en 7 Juli, 1881, bevat o. a. het volgende:. *ÜS Woensdag 6 Juli, bestuursvergadering enz. Donderdag 7 J-uli, voormiddags ten 9Vz ure,' algemeene vergadering in het gebouw van kunsten en wetenschappen, aan den Zwarten Weg 's middags te 12 uren begin van deu schiedwedstrijd op de vrije banen van het schiet- terrein, nabij het Kanaal van 's Gravenhage naar Scheveningen, waarbij de 15 eerste num mers voor den officieelen wedstrijd de voorkeur hebben; 'snamiddags ten IB'/a ure begin van den olficieelen wedstrijdte 2 ureu matinée musicale op het schietterrein; te 4 uren sluiting van den schietwedstrijd, uitreiking der prijzen aau de overwinnaars op liet terreinte 6 uren kameraadschappelijk diner in liet groot badhuis te Scheveningen's avonds te 9 ureu groot vuurwerk op het terras. Tot alle Nederlauders wordt door de ta Amsterdam gevestigde vereeniging Unie een bede om hulp gericht voor de gezinnen der ge strafte Marinesehrijvers, aan wie gezamenlijk om en nabij vierhonderd gulden werd ingehou den, als zoenoffer voor iiet feit dat hunne vaders den Minister van Marine vertoornd hebben door liet indienen van een verzoek om loons- verhooging. Het is een schande voor de Regee ring, dat deze straf gehaudhaai't blijft ondanks de luid uitgedrukte verontwaardiging van het volk het is een slag in 'taangezicht der Tweede Kamer, dat een harer leden weken geleden vergunning verkreeg tot het indienen eener inter pel iatie betreffende die zaak en zij zich naar huis liet zenden zonder gelegenheid verkregen te hebben om het antwoord op die interpellatie openlijk en onomwonden te vernemen. R Nil.) De hoogleeraar Dr. B. J. Stokvis te Amsterdam heeft dézer dagen onder zeer vele bewijzen van achting en waardeering zijn 25jarig doctoraat in de geneeskunde herdacht. De Standaard verwijt aan De Tijd, dat deze »zicli veroorlooft den naam van geuzen op ons (de hervormden) toe te passen; terwijl toch, voor zoover uit de laatste jaren bekend is, ,geen enkel blad onzerzijds de roomschen ooit als papen loeft gekwalificeerd." Deze vorm herinnert aan den brief van hem die aan een tegenstander schreef, »dat hij hein geen schurk noemde." Een amJeie opmerking is echter, dat de hervormden deu naarn vau geuzen zeiven als een eerenaam hebben aanvaatd en hem tallooze malen gebruikten cn nog gebruiken, terwijl het woord paap in de laatste eeuwen steeds als scheldwoord werd beschouwd, De zaken staau dus niet gelijk. Als de kerkelijke heeren op die manier polemiek gaan voeren, zal men er fraaie dingen vau beieven. Arnhöt.) De heeren Ten Houten en De Raadt, die de zilveren vergulde medaille voor eene gouden ontvingen als bekrooning op de tentoonstelling te Berlijn, hebben van hunne bevinding kennis gegeven aau deu hoog leef aar Buys, secretaris van het college voor de zeeviwscheryen te Leiden, die ook secietaris voor de Nederlandsche af- deeling op de tentoonstelling te Bellijn was, Te Brussel is opgericht eeu Nederland sche stouni-li am maatschappij" tot deu aanleg en de exploitatie der lijnen Middelburg— Vlis- singeii BreskensMaldegemWalsoorden Hulst, Het kapitaal der maatschappij bedraagt een milhoeu franc-:. Naar het iü. Nbl. verneemt, rnoet vau de opbiengst van het wateisrioodfeest in het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam niet minder dan negen honderd negen en negentig gulden eu eenigo centen belasting worden betaald. Te Breda heeft inen kermis. Er woidt, als op alle kermissen, gedionken en gevochten en tot groole ergernis der Roomsch- Katholieke geestelijkheid werd te Breda iu den schouwbuig Sue's goddelooze tooneelstuk»IJe wandelemie Jood" opgevoeid. BZelfs Roomsch-lvaUiolieken van naam zegt De Tijd schaamden zich niet. dat stuk te gaan zien eu alzoo door liuune tegenwoordig heid het opvoeren daarvan te sanctionneeren." Door deu heer L. J, Lefèbre te 's Hage werd gisteren in tegenwoordigheid van eenige genoodigden een pioel genomen met het over brengen van muziekuitvoeringén door middel van de telefoon. Door dit instrument hoorde men op 300 M. afstand van de Oranjekazerne waar de grenadiers en jagers repeteerden, duide lijk het ensemble; hettiinbre vetschiltecluer veel. Er schijnt kans te bestaan, dat men den moordenaar van het dienstmeisje te 'Zuid wol de in handen heeft. Zaterdagmiddig werd te Breda uit Roosendaal gevankelijk binnengebracht Jules Victor Guillemin,' oud 26 jaren, den 9en Mei II. uit de gevangenis te Sedan ontslagen en tegen wien' ernstige vermoedens bestaan. Na vele wisselingen had hjjzictotden 23 Mei II. te Winterswijk opgehouden en is vervolgens te Tholen aangehouden en eindelijk aan de Rijkspolitie te Roosendaal overgeleverd. Een bjj hem gevonden scheermes, Duitsch bankpapier, Belgisch goud en kenteekenen van nog meer bezwarendeu aard hebben liet eerst tot kwade vermoedeus aanieiding gegeven. Daaientogen meldt men uit Heerenveen, dat, onder dezelfde verdenking, vandaar naar Assen zijn overgebracht een man en vrouw uit Noord- •wolde. In betrekkelijk korten tijd hebben bij Ossendreeht zeven of acht aanraudingen plaats gehad. De laatstein de vorige week voorge vallen, is van zeer ernstigen aard. Eene gehuwde vrouwbij Ossendreeht wonendewas naar Putten geweest om voor haren man geld wegens geleverde houtwaren te ontvangen. Zij had het geld in een zakdoek geknoopt, en het was bijna zonsondergang toen zij op een kleinen afstand vau hare woning op een eenzaam binnenpad onverwachts door een man, onder het uitroepen: buw geld of de dood bij de keel werd ge grepen. Na haar in een-droge sloot te hebben geworpen doorzocht nij hare zakken en ont roofde haar het geld, waarna hij haar bovendien op ergerlijke wijze mishandelde en vervolgens op den loop ging. Alle pogingen om hem op te sporen zijn tot heden zonder gevolg gebleven. De diukker-uitgever van De Bijnlode te Arnhem komt op tegen liet bericht, dat de redacteur van dat blad Bzich inlaat met het onbevoegd uitoefenen der geneeskunst." OTerscltïo. Naar wij vernemen heeft de broodbakker W. Scholten tegen svien ver moedens van brandstichting waren gerezen in een gisternamiddag omstreeks 1 uur voor den burgemeester ondergaan verhoor, bekend den brand te hebben aangestoken. De bewijzen (lat deze daad gepleegd was waren dan ook ■zoo o vei tuigend dat aan geen ontkennen te denken viel. Onder andoren stond de bakkerij in branden tegelijkertijd ook de zolder, met- tegen taan de het plafond in de bakkerij slechts (.'enigszins geschroeid was Vlnardingcn. Van de heugvisscherij zijn twee schepen binnengekomen met 128 ton zouteviscli en '12 ton leng. Maassluis. Van de kolvisscherij is een schip hitmen met 72 ton gezouteu kabeljauw en '18 tori koolvisch. Oud-Beierland. Van de krieken, een vrucht welke in den pluktijd aan veler handen werk geeft, zal dit jaar niet veel terecht komen. Of schoon de boomen piachtig met bloesmn waren bezel, zoo veronderstelt men dat zij door een ziekte zijn aangetast, waardoor de bloesem zich niet tot vrucht heelt gezet. Dolden. Wij vernemen, dat gisteren aan het zeestiaud ouder liet gebied-an Wassenaar een tieurig ongeluk is vooigevallen. Een student alhier, die aldaar met twee vrienden vertoefde, had zich in zee begeven en waagde zich, iu weerwil van de waaisuhuwmgen zijner vrienden, to vur, zoodut hij is afgedreven en men niets meer van hem heelt kunnen ontdekken. Heden morgen was hij nog niet gevonden. Ct Amsterdam, In eene jl. Vrijdag in de boven zaal van het Volkekoffiehuis De Vrede alhier gehouden veigudering vau bestrijders der ver plichte vaccinatie is besloten tot het oprichten eener ia dien geest welkende Vereeniging, waar van tot eere-vooi zilter werd benoemd Dr. A. Kuyper, en het voorloopig bestuur sametigesleld uit de iieeren Mr. L. W. C. Keuchenhis te VHoge, voorzitter, Mr. L>. P. D. Fabius te Amsterdam, secietaris, Div B. W. Monnik te Vnrdtm, penningmeester; Dr. P. G, Dalema te VVeesp; Dr. Ph. ,1. Iloedemaker te Amsterdam en Ds. Lindeboom te Zaandam. De voorwaarden van het lidmaatschap zullen dezer dagen worden medegedeeld. Van het zenden van een afgevaardigde naar de in deze maand te Londen te houden ver gadering van tegenstanders van den vaceine- dwang werd afgezien. Alleen zal van het op richten -dezer Vereeniging aan die vergadering kennis worden gegeven, - (Si.) Zwolle. In deze gemeente staat de oogst zeer gunstig. Men spreekWilgemcen van veel kersen, weinig pruimen, maar overigens veel ooft. Veel gras en goede verwachting van aard appelenoogst. Sitinrö. Tegen 10 jongelingen alhier is proces-vei baal opgemaakt. Hun misdaad bestaat in .het brengen van een ovatie aan het nieuw benoemd lid van den gemeenteraad .alhier den heer Kamps, die om zijne liberale denk wijze alom, geacht is.

Schiedamsche Courant | 1881 | | pagina 2