Gemengde Berichten, BEX JfAAG, 28 Juni 18S1. Till. KK. IIH. de Prins en Prinses van "Wied zullen morgen ochtend te 8 uren per Rhynspooi' met hun kinderen de terugreis naar Neuwied aannemen, Z. K. II. Prins Frederilc val zich eenige dagen na Hun vertrek derwaarts begeven, ten einde tegenwoordig te zijn bij de viering van den verjaardag van zijn dochter op 5 Juli a. s. SCHIEDAM, 29 Juni 1881. De Arrondissements-Rechtbank te Rot terdam heeft jl. Maandag uitspraak gedaan in het geschil tusschen den heer F. A. v. L. en de Diaconie der Hervormde Gemeente alhier- Daarbij is de Diaconie in het gelijk gesteld en alzuo aan genoemden heer zijn eisch ontzegd geworden. De reeks van orgelconcei ton waarop, nu reeds gedurende eenige jaren, de heer II. J. P, Textor Schiedit'ns ingezetenen vergast, werd heden weder op waardige wijze geopend. liet hehoeft geen verzekering dat zoowel de keus als de uitvoering van het programma allen een genotvol uur heeft verschaft. Wij hopen dat de heer Tejctor steeds lust moge behouden om van tijd tot tijd ons zulke heerlijke oogeublikken te doen smaken als waarop hij dit heden is begonnen en wij zijn overtuigd dat de getrouwe opkomst van een dankbaar publiek zijn moeite rijkelijk zal bcUjonen. Bij den dezer dagen te Utrecht gehouden algemeenen schietwedstrijd, van wege de Utrecht- Sche studenten-vereeniging, zijn door drie onzer Stadgenooten de volgende pi ijzen behaald, als jn categorie d de '15e prijs door den heer J. Bonman, niet 50 punten; in categorie e de 34e prijs door den heer F, P. Elast, met 51 punten en de 45e prijs door den heer A. II. Van der Most Jzn. met 50 punten. üe Eerste Kamer is bijeengeroepen tegen Maandag 11 Juli, des avonds te 8 uien. Do gewone audiëntie van den Minister van Marine zal op Vrijdag 1 Juli aanstaande niet plaats hebben. De broederschap van kandidaat-notarissen ju Nederland zal hare jnarUjksche algemeene vergadering houden op Dinsdag den Oen Augus tus 1S81, des middags te !2 uur, in een nader aan te wijzen lokaal te 's Gravenhage. Te Roosendaal, hel eeiste station op Neder- lftndseh ginndgebied, word de generaal Van der Heyden o. a. verwelkomd door den majoor F. R. P, Van den Abeelen en de Kapiteins F. C. L. „Van Rtiatj eu II. A. Wijnmalen, alleen van het Ned»-! 1.' lud. leger, thans met verlof te Bergen- op-Zoom. Voor de internationale vee- en zuivelten- toonstelling, in Juli a. s. te pent te houden, zpn bij den secretaris der Hull, Maatschappij van Landbouw aangegeven: Vee: 0 inzendingen van twee melkkoeien elk; 5 idem van één melkkoe voor de beste' melk eu die de meeste melk geeft; 2 idem van vaarzen met 2 tauden, en 4 idem van .vaaizen met meer dan 2 tanden; Boter: '17 inzendingen van vereelte boter, 20 idem van iniesboter eu '11 idem van uit- voei boter Kans: 31 inzendingen van vette euplOidem van magere kaas. De dezer dagengehouden collecte voor den gewapeïiden dienst ia liet Koninkrijk der Nederlanden, heeft te Delft opgebiecht 1230,34. Uit Beekbergen meldt men dat de rech terlijke instructie is begonnen iti zake de vroeger vermelde oplichterij en het daarmede in verband staande afkeuren van een gioot getaiioteliugeu, nadat zij eerst voor den dienst waren goedgekeurd. vliet jM. v. d. D. meldt, dat de directie der Stoombootmaatschappij - Nederland'* plan jieeft nog vier nieuwe stoomschepen te doen bouwen voor den dienst op Nederl.-Indie, zoo-' dat dan voortaan in plaats van om de 14, om de '10 dagen een mailboot van Amsterdam vertrekken zal. No. 26 van het Deutsche KamilienMalt geeft een korte beschrijving van Zandvoort een nieuw Noordzeebad en in verband daarmede- 1 een en ander betreffende de merkwaardigheden van Haarlem. Een fraaie gravure, voorstellende de Amsterdarnsche poort te Haarlem, strekt tot illustratie van het artikel. Te Heer (in Limburg) zijn de pastoor en de koster zoodanig slangs geweest, dat de godsdienstoefening aldaar Zondagnamiddag niet kon plaats hebben. Tegen den eerste is, naar men ons meldt, wegens mishandeling proces verbaal opgemaakt. (2V. li. Ot.) Jl. Zaterdag had te Katwijk aan Zee in bet gezin van Arie Ouwehand eene vergiftiging plaats. Men zou rijst mot melk eten, Daar het kooksel te dun %va«, gelastte de vrouw des huizes, reeds vrij bejaard, aan de veertienjarige dienstbode er wat meid bij te doen. Dij ver gissing echter heeft de meid rattenkvuid er door geroerd. De vrouw en de dienstbode aten van het gerecht, met het treurige gevolg, dat de laatste reeds des avonds en do eevste den volgenden ochtend onder hevige pijnen is bezweken. Men schrijft aan de Leiclsche Courant: Niet afgeweide stukken land zijn rijp voor den hooibouw, die dan ook begonnen is. Het gras is op die stukkmi spichtig uitgewassen, omdat het voorjaar lang koud is geweest zoodat het hooigewiu niet ruim is. Een later gewin kan echter veel vergoeden en den hooi berg in top doen rijzen met een getuigen wintervoorraad, nis de zomer zicli gunstig doet. kennen. Do veel verkwikkende regen heeft kleur over don akker gespreid, het gras doen groeien, de veldvtlichten doen aankomen, aan de granen en het vlas een schoon aanzien gegevenhet rooien en verzenden van den aardappel bespoedigd en gloed gebracht over de bloomen. Het genot van den zomer doet zich gevoelenalles groeit en bloeit. Ook de achterlijke wijnstok begint vooruit te komen. Regen en zonneschijn beurtelings met een eenigs- zins bewolkten hemel hebben ook thans de met knoppen eu bloemen beladen roos al do beknot lijk beid van hare kleurschakering ge schonken. De verzendingen van aardbeziën uit Prinsenhage en omgeving zijn in de laatste daeon enorm groot. Dag en nacht ven hou- O O O derden in de weer om de geplukte korven te verzenden. De lucht om Breda is letterlijk dén en al aanibeziegeur, Be. verschillende steden in Holland en Noord-Biabant ontvingen eiken dag Diiuial veischen aanvoer. Alleen naar Rot terdam en Aulweipen worden dagelijks p. m. 7000 Nodeil, ponden aardbeziën en boseh besseu verzonden. Men heeft opgemeikt, dat er dit jaar in Friesland weinig nf geen spi eeuwen Zijn. Men ziet ze bijna nietgeen nestengeen eieren, geen jongen. In bet vorige jnar werden zy in menigte geschoten en voor 3 a 4 cents ver kocht.. IF- mpsen teisteien het geboomte dan ook niet weinig. Ylaanlingen. Gisteren is de eeiste haiing- jager binnengekomen met 200 ton liming, waarvan '124 ton maatjes en 76 ton volle; hij was den 20 dezer thuis gezeild. Pernis. Een' sloep is ter kabeljauwvisscberij voor zoutevtsch veiti ukken, na eerst afgerekend te hebben: het aandeel voor de visschersin de winst was f!46. lie staud der veldgewassen kan hier bevre digend genoemd worden. Tarwe, erwten en booneti staan goed. ook aardappelen geven reden tot tevredenheid, olschoou ze op enkele akkeis minder goed zijn. Appelen en peien'zullen er, naar het zich laat aanzien, weinig 2iju. De feestelijke opening der school opgericht door de Ghr. Gereformeerde gemeente alhier is vastgesteld op Donderdag 7 Juli aanstaande. Als hoofdonderwijzer is benoemd de heer R. Medema te Middelsturn. Tot heemraad vau Hen polder Lauge- bakkersoord is benoemd de heer J. Kleijn een tot heemraad van den Polder de Kiesheid de heer W. Stiuijk. Den Haag. Op het stationsplein stond gisteravond een vrij talrijke menigte de aankomst te verwachten van den beid van At joh, den wakkeren geneiaal Ya»i der Heijden en tot hetzelfde doel was een uitgelezen kling van autoriteiten, genei aals, hoofd en verdere offi cieren vuu de la'idmacht en het Imliwh leger, de marine, hooggeplaatste ImI'sehe ambtenaren, staatsdienaren eu volksvertegenwoordigers ver- eenigd. Ook was de hoofdcommissie voor het huldeblijk aan den dapperen krijgsman ter plaatse aanwezig. Nauwelijks v/as na aankomst van den trein de kleinedoch kranige gestalte van deu moedigen lege:aanvcerdei zichtbaar, do gene raal droeg tot veler genoegen zijn uuifeun of een oorverdooveud tot driemaal heihaald hoeiah steeg uil duizenden mom Ier. np. Te midden van deze ven hailgioudtge, als onopgesmukte ovatie werd de held van dit huldebetoon als het wttie met handdrukken bestormd door do vele vrienden, vcrceidei s en belangstellenden bij dezen eenvoudige» doch on- getwijlehl üüvergotelijkeu intocht tegenwoordig. Nadat genei aal Van der Heijden aan ver schillende autoriteiten en peisoueu was voor gesteld, weid he.n door de heer Raadt, oud- hookloffioirr, in de mue-w h.u tel ijk e wouden het welkom toegeroepen, In de wachtkamer vvt-rd de held van Atjeb in het bijzonder gecomplimenteerd door den staatsraad Mr. J. Heemskerk Azn. :n zijn hoe danigheid van president der hoofdcommissie voor het huldeblijk dat den genei nul zal woi den aangeboden. De voorzitter verheugde zioli in zijn 1 behouden aankomst eu deed uitkomen, dat zijn welkomstgioet op dit oogenblik in verband stond met de plannen mn den wakkeren troepenbevelhebber een bewijs van hulde eu erkentelijkheid van wege de Nederlundschc natie aaa te bieden. Tevens noemde hij het een grooteeer voor (Ie residentie, peu man als Van der Heijden vau dit oogenblik af onder hare inwoners te mogen tellen. Nadat ook een hoerahkieet had weerklonken ter eere van de echtgenoot van genemal Vau der Heijden, namen beiden in ouo voor hen bestemd open rijtuig plaats. Op, het stations plein wachtte den generaal het hoerali der talrijke menigte aldaar verzameld, waarna onder luide juichkreten de open caièche naar de stad rolde. Naar wij vernemen zal heden de Hoofd commissie met den geueiaal Van der: Heijden i» overleg tieden omtrent het tijdstip waarop het eeie-geschenk van het Nederlandsche volk hem zal worden aangeboden. Geheel Brussel is-op liet oogenblik ver vuld van de zonderlinge en zeer zeker geheel oorspronkelijke wijze, waarop in liet naburige ïibois do Cambre" een zelfmoord is gepleegd. De persoon in kwestie, een jongmenseh, ging te midden der schoone natuur op den grond zitten en boog een jongen boom met geweld naar ziel»toe. waarna hij aan den top een slip van zijn halsdoek vastmaakte, waarvan hij vooraf het andere einde stevig om zii" hals had vastgeknoopt. Na deze voorbeieidende imaatregelen -liet hij den boom los, die, aan de .-wet der veerkracht gehoorzamende, den jeug digen zelfmoordenaar van den grond wipte en tegelijk diens keel diéhtsnoerde. Als, vtjorzorg had hij nog een scheermes,naast zich gelegd,

Schiedamsche Courant | 1881 | | pagina 2