Aè. IBB1. Kennisgeving. POLITIE. Sülteilaiiiule Bericktai. Donderdag 7 Juli. taiijnt iaplljh, nitpmisri Dmiaf. 8 i a ii eii lalOïïFlFi c li t e nj Vxj f D©rtigste J a a g a u g. jBBUMJKKBNTsi'KUs, per kwmtaal1.85. Fratiuo pei post, door het geheels Rijk2.50. Afiouilailyke nmnmers 0.10. De Burgemeester van Schiedam, Brengt hij deze ter kennis van de Ingezetenen: Dat het kohier van het Patentregt No. 2 dezer Gemeente over het dienstjaar 1881 '2 door den heer Provincialen Inspecteur der Directe Belastingen te Botterdamop den 5 July 1881 executoir verklaard en op heden aan den Ontvanger der Directe Belastin gen, ter invoidering is ovetgeinnakt. Voorts wordt bij deze herinnerd, dat een ieder ver- pligt is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet, te voldoen; alsmede, dat, van heden af, de ter- myn van drie maanden ingaat, binnen welken de reclames tegen dezen aanslag belmoren te worden ingediend. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 6 Julij 1881, De Burgemeester voornoemd P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE, Aan het Commissariaat van politie zyn als "op straat gevonden aangegeven een"*akiaet?, een uit de Noordvest opgevischte kruiwagen, een paardenstngel en een portemonnate met f4.15Va- BEI.GIE. Het regearingsblad doet een krachtig beroep op den afgevaardigde Janson, om zyn toege zegde amendementen op de kieswet in te trekken, aangezien de handhaving dier amendementen onvermijdelijk den val van het ministerie na zich slepen, en waarschijnlijk den terugkeer der oppositie aan het bestuur ten gevolge hebben zou. Jj' Inddpendancela Chronigue en andere progressistische dagbladen dringen bij de Regee ring aan, om coucessiën te doen, In de zitting der kamer van volksver tegenwoordigers heeft de Minister van financiën geantwoord op eene redevoering van den heer Janson. Hij zeide dat de kwestie, door den heer Janson opgeworpen, de ernstigste was die nog ooit in het Belgische parlement was voorgekomen en dat het bespottelijk zou zijn om ïd het kiesstelsel twee verschillende beginselen in te voeren, te weten de census en de capaciteit. De kwestie nopens herziening van artikel 47 der grondwet, welke het noodzakelijk gevolg is van het voorstel van den heer Janson, is nog niet rijp. De Minister 2ag in het verzoek van den heer Janson eene bedreiging met den •dood van de Regeering en de liberale patty. FRAN K K IJ 1(. Iu de couloirs der Kamer werd gezegd, dat de Ministerraad Maandag ochtend over de Tri- politaa'nsche kwestie heeft bei aadslaagtl, Naar het heet, zou eergisteren op bevel der Fransche regeering Sfux gebombardeerd moeten worden. Het Journal Offlcicl bevat de benoeming van generaal Saussiei tot bevelhebber van liet 19e legercorps in Algeric, ter vervanging vim generaal Osmond, die nouaclief wordt. Generaal ie Courcy, kommandant van Nancy, is benoemd totiiommandant van liet 6e legercorps te Ghnlons- sur-Marne, ter vervanging van genei aal Saussier. Generaal Delebecque is benoemd tot kommandant yan Orati, ter vei ranging van generaal Cerez, die op nonactiviteit is gesteld. I BBftJEAE: ItAKHl', ES, 124. ENGELAND. De Clnlische consul te Londen heeft openbaar emaakt, dat de Regeering van Chili met alleen de schuld van Pierolo, den laatsteu president van Peru aan de firma Dreyfuss niet erkent, maar aan voornoemde firma tevens de volmacht heeft geweigerd, orn met het verschepen van guano voort te gaan. Schepen, welke zonder bijzondere volmacht van de Regeering van Chili guano laden, zullen door de Chilische vloot buitgemaakt worden. Volgens inlichtingen die de politie te Londen ontvangen heeft, schijnen de Fenians voornemens te zijn het slot Hawarden', dat door Gladstone bewoond wordt, in de lucht te doen springen. Alle vooizorgsmaatregelea zyn ge nomen en het gebouw wordt streng bewaakt. 1) U I T S C H L 1 N D, Uit Coblenz wordt van 5 dezer gemeld, dat blijkens Imt bulletin van dien dag de beter schap der Keizerin voortduurt en haar toestand zeer beviedigend is. AMERIKA. Jl. Maandagavond te 10 uren had zich eenige - beterschap in-de ziekteveracbijnselen bij president Gat field voorgedaan. Sedert de twee laatste uren had hij niet gebraakt. Gedurende dat tijdsvetloop sloeg de pols 124, de lichaams warmte was 101 en de ademhaling 24. Er zal geen nader bulletin vóór moigeu worden uitgegeven. Gisteren morgen te 7 uren heeft de particuliere secretaris van president Gai field eene nota aan de leden van het kabinet gericht, waariü hij kennis geeft, dat m den toestand van den president eene zichtbare verbetering is waar te nemen. In 't algemeen schijnt de toestand van Président Gai field zoo gunstig als hij naar omstandigheden slechts kan zijnen blyft er hoop op behoud bestaan, hetwelk, zooals de ï'wnos-correspondent te New-York zegt, de President dan slechts te danken zal hebben aan zijn onveistoorbaie kalmte, zijne krachtige constitutie en zijn matige leefwijze. Dr. Agnew uit Philadelphia en Dr. Hamilton. »de eerste autoriteit in liet land op het gebied van schiet- wondeu", hebben Maandag in consult verklaard, dat al was de toestand ook hoogst zorgwek kend er niettemiu hoop op herstel bestaat. Hunne diagnose was de volgende: »Maag on gedeerd, meren ongedeerd, lever gewond, de pijn in den voet veroorzaakt door het afscheuren der peezen leidende naar de ruggemei gszenuw. De patiënt kan den voet gemakkelyk bewegen en de geneesheeren hebben de pijn ouder be dwang. De zieke slaapt met tusschenpoozen rustig." Dr. Bliss, do lij fails vau deu President, vei klaarde Maandag den correspondent van de Daily Dews, dat imhen de zieke dien dag zonder vei lies van ki achten en zonder vor- hoogiug van temperatuur bleef, dit nbuiten gewoon" bemoedigend zou zyn. Eene dépêche van de 1Yew York Herald meldt, dat de tbestand van Garfield gisteren middag te twaalf uien gunstig was en voort durend de verschijnselen hoop op behoud bleven geven. Aan uitvoei ige telegrammen in de Engel- sche bladen worden de volgende bijzonderheden betreffende den aanslag op het leven van Gai field ontleend Garfield was neergevallen onder tien uitroep oh! my God!maar uitte verder geen enkele klacht. Hij werd naar boven gediagen om te wachten op een ambulance. Hij was volkomen KODBANTi Advertentieprijs: van t10 gewone regel» met inbegrip van eene Courant1.10 Iedere gewone regel meer- 0.10, Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. bij zijn bewustzijn en dicteerde terstond een telegram aan zijn vrouw, die te New-York was.' Een zijner zoons, een jongen van '15 jaar, was bij hem. Toen de ambulance aan het "Witte Huis aankwam, wuifde de president met de hand en gioette hij de personen, die hjj voor de ramen zag. Blaine eu Lincoln bleven den ganscheu dag by hem. Vooral Lincoln was hevig ontsteld door den aauslag, die hem weer ievendig in herinnering bracht de gebeurtenis van voor 16 jaren, toen zij a vader viel door moordenaarshand. De presideut zelf was meer verwonderd dan ont steld. Telkens vroeg hij aan Blaine of Lincoln: waarom heefl die man me toch willen ver moorden? "wat beweegreden kan hem gedreven hebben?" Zijn goed humeur verliet hem geen oogenblik. Tot zijn zoon, die geheel vau zijn stuk was eu telkens iu tranen uitbarstte, zei hij swees bedaard, Jemmy; de bovenverdieping is volkomen in orde; alleen het lijf heeft wat averij geleden." Toen de doctoren, ,dié zijn toe stand eerst zeer ernstig inzagen, hetp op zijn verzoek de waarheid met te verhelen, zeiden, dat hij maar dén kans op de honderd had om het te boven te komen, antwoordde hij goeds moeds: ïKomaau, dan zullen wij van die eene kans gebruik maken." Bij zevenen kwam zijn vrouw aan, die een kwartier bij hem bleef. Daarna moest zij hem alleen Ialen, daar de doctoren zooveel mogelijk rust voorschreven. De droefheid en ontsteltenis waven algemeen in de Vereenigdo Staten, in liet Zuiden vooral niet minder dan in het Noorden. Het duurde te "Washington een poos, eer men het geloofde, eer men er het rechte besef vau had, dat er op den president was geschoten. In New-York scheen de ontsteltenis het giootst, daar zich hier spoedig het gerucht verbreidde, dat toen ook naar Europa werd ceseind, dat de presi dent dood was. Een gedeelte van den dag stonden de zaken stil. Het voik verdrong zich voor de redactie-bureelen der dagbladen. Erheerschte een gedrukte stemming; de droefheid was te innig en oprecht om zich in kreten of in luida gesprekken lucht te geven. DEN IIAAG, C Juli 1881. Bij Koninklijk besluit van 30 Juni is de heer P. Sehiltman benoemd tot heermand van het heemraadschap van Nieuw-Malhenesse c, a., in de provincie Zuid-Holland. SCHIEDAM, G Juli 1SS1. De buitengewone hitte, die volstrekt niet uitlokt tot het samenzijn met een groote menigte in een besloten lokaal, heeft echter niet kunnen verhinderen, dat de soirées amusantes, door Schiedams Mannenkoor Orpheus eergisteren en gisteren in Musis Saciuai gegeven, buiten gewoon di uk bezocht waren. Trouwens dit was ook te verwachten; wie de klachten kent, die deze veseenigmg op verschillend terrein telt, gevoelt zich aangetrokken, om haar uitvoeringen bij te wonen. Die van de beide laatste avonden hebben aan het talrijk opgekomen publiek weder bijzonder genoegen verschaft, zoowel do zang nummers, alshet instiumeutato gedeelte vonden luiden bijval; doch bovenal was' voor deze avonden het komische gedeelte the great attruc tion en voor dat gedeelte was op uitstekende wijze zorg gedragen. Iu bijzonderheden tiedea wo ditmaal niet, doch we bepalen er ons toe, aan de vereemging te veizekeren, dal zij ook dit maal recht naar deu zin van haat- talrijke buitengewone leden heeft gehandeld, door het organiseeren van haar keurige soiree amusante.

Schiedamsche Courant | 1881 | | pagina 1