Bineilanisch Bsrlckteg. Gemengde Berichten. SCHIEDAM, 18 Juli 1881. Den kiezers wordt herinnerd dat de ver kiezing voor den gemeenteraad morgen, Dins dag 49 Juli, plaats heeft van 9 tot 5 uur. Bij de invulling vaD de biljetten moet vooral gelet worden op de kleur. Het witte stembiljet is geldig tot invulling van de namen der zes kandidaten voor de periodieke aftreding het groene voor de twee kandidaten die tot ver meerdering van het aantal raadsleden moeten gekozeh worden. Na de schriftelijk en mondeling afgelegde overgangs- en admissie-examens hebben curato ren van het Gymnasium alhier, in de vergadering van 16 dezer, het volgende besloten. Bevorderd zijn van de la naar de 2e kl. L. O. Steffelaar, L. H. Bleeker, J. G. Bleeker, O. S. Legner, A. W. M. Odd, L. Bolk, W. G. Bel-Baere, L, Ingelse, J. Loopuyt, A. L. F. Van Luik, J. L. F. De Meijere, J. M. Van der Schalk, H. J. La Verge, H. Hoppe; bovendien werd één leerling voorwaardelijk bevorderd. Van de 2e naar de 3e kl.0. Hoek, B. L. Van Albada, A. Tak, A. H. Haentjens. Van de 3e naar de 4e kl.: W. Sonneveld, A. A, Lechuer, J. H. W. B. Visser. Van de 5e naar de 6e kl.: J. M. J. Van der Minne, J. A. J. Van Buuren. Van de 5e kl. ontvingen het ge tuigschrift dat toelating geeft tot de univer siteit en vermeld wordt in art, 1, le lid, van het Kon. besluit van 4 Augustus 1853 Slblno. 31)A. O. Kam, P. De Snoo, J. M. Van dei- Minne, J. Vermaat. Toegelaten werden "tot de le kl.K. J. P. Van der Schalk, A. Rijnbende, W. Odé, Chr. De Meijere, A. W. Stovmesam!. Z. M. de Koning rler Nedei landen heeft Maandag 11. uit Fnediichshaven, aan het meer van Gonstanz, waar Z. M. de gast des Konings van Wuiteinbeig is, met dezen een bezoek gebracht aan den Keizer vau Duitschland en de groothei togeljjke familie \an Baden op het eiland Mainau. De gewone audiëntie van den Miuister van Justitie zal op Dinsdag 19 Juli niet plaats hebben. Aan de nieuwe wet op de verzending van postpakketten, beneden het gewicht van 5 kilogram, zijn de v.-lgende bepalingen ontleend; Voor de veizeiuiingen met de pakketpost wordt liet volgende poi t geheven, onverschillig den afstand waarover het vei voer plaats heeft, voor elk pukkel: tot een gewicht van I kilogiam 15 cents, van 1 tot 3 kilogiam 20 cents, van 3 tot 5 kilogram 25 cents. Het pmt wordt bij vooiuitbetalingdoor middel van postzegels door de afzenders op de pakketten vast te hechten, gekweten. Samen voeging van pakketten voor meer dan één geaitiesseetde, met het doel om ze voor de toepassing vau het tarief als één pakket te doen dooi gaan, is verboden. Aangifte ven de waaide van pakketten is tot eene stun van I 500 toegelaten. Daarvoor is dan, behalve tiet vaste port. nog een evenredig meht verschuldigd van 10 cents voor elke f 100 of gedeelten daarvan. (llet wordt op deselfde wijze ,als het port vooruitbetaald. Bij deze pakketten wordt, wanneer zij ver loren gaan, liet volle bedrag der aangegeven waarde aan «Uw afzender vei goed. Bij verloten gaan van een gedeelte wordt gehandeld volgens ai t. 93 van liet wetboek van koophandel. Wan neer pakketten zonder waarde-aangifte veiioren gaan, wordt bij de vergoeding de wei kelijk geleden schade in aanmerking genomen, doch ju geeu geval meer dan f 2.50 per kiiugiam vergoed. Deze wet heeft alleen betiek king op het binnen- .Jaudsch verheel. Nadeie byzuimeitiuden, uuituut omvang der pakketten, kunnen bij koninklijk besluit geregeld worden. De Minister van Bintienlandsche Zaken heeft ter algetneene kennis gebracht, dat in den loop der maanden September, October, Novem ber en December e. k. gelegenheid zal worden gegeven tot het afleggen van de practische examens van arts en tandmeester, vermeld in de artt. 2 en 8 der wet van 25 Dec. 1878 (Staatslied no. 222.) De Minister van-Binnenlandsclie Zaken brengt ter algemeen kennis, dat in de maand September of October e. k. gelegenheid zal worden gegeven tot het leveren van voldoende bewijzen van genoegzame voorbereiding tot de beoefening der natuurkundige wetenschappen, om te kunnen worden toegelaten tot het eerste natuurkundig examen, vermeld in ait. 4 der wet van 25 December 1878 Staatsllad no. 222.) Het Zuiden kan thans melden, dat Jhr. J. L. De Jonge voornemens is in December a. s.tengevolge van zjjn benoeming tot voor zitter van het waterschap Schouwen, voor het lidmaatschap der Tweede Kamer te bedanken. Men spreekt ter beurze van het voor nemen om een nieuwe stoomvaai.t-onderneming op Java op te richten meer bepaaldelijk met het oog op het goederenvervoer. Aanvankelijk zou men vier stoomschepen in de vaas t brengen. Zijn onze inlichtingen juist, dan heeft wer kelijk dit plan reeds een bepaalden vorm aan genomen. Weldra hopen wij rneer te kunnen belichten over dit nieuwe blijk van Arnster- damccheii ondernemingsgeest. (N. v. d. D.) Door iemand die onbekend wenscht te blijven, is aan de Maatschappij vau Weldadig heid geschonken eene som van drie honderd gulden. Het Handelsblad deelt mede, dat hel bestuur der Nedeilaudsch Zuid Afnkaanscbe vereeniging, alvoiens eene beslissing te nemen omtrent de houding dier 'veieeniging tegenover vele der in den inatsteu tijd geopperde denkbeelden tot oprichting van handels- en ciediotinsteihugen, enz., geineend heeft zich in betrekking te moeten stellen lot verschillende personen, die geacht kun nen worden van de Zuid-Afrikaausche toestanden volkomen op de hoogte te zijn, met het verzoek tnededeeling van de wenschen der Tiansvaiers zelf uit te lokken. Er bestaat ptan tot het aanleggen van een spoorweg langs de Belgische kust, die van Duinkerken naar da Nederlaudsche grenzen zal loopenover Nieuwpooit, Middelkeike, Ostemle, YVenduyne Blaokenberglie, Heijst en Breskensom van daar met Antwerpen ver bonden te worden. Onder de bezienswaardigheid van Zwitser land neemt thans eon eeiste plaats in de Gothardsponrvveg. die bjjna geheel is voltooid en in '82 voor het verkeer in zijn geheel /al worden geopend. Om zich een denkbeeld te maken van de bewondeienswaardige kunst- werkou, welke deze spooi weg aanbiedt, zal het voldoende zijn het volgende mede te deelen. Op den weg vau Immensee naar Gösclienen komt men door 32 tuuneis, die een gezamenlijke lengte hebben van i'2.772,35 meter (een uur gaans is 5555 meter). Vau Airoio naar Biascu heeft meu vijf tunnels ter leogte van 723 metei de Gothard tunnel is lang '14,944 meter. Op de Geneii-spoorweglyn zijn zes tunnels, ter gezamenlijke lengte van 3233.4 met-r totaal 57 tunnels der gezamenlijke lengtei van 39.712,83 meter. Wijde® ziju gebouwd G3 bruggen en viaduc ten die te zamen eene lengte hebben >an 3950,50 meter. Binnen het verloop van een jaar zal men langs j dien weg van Genève naar Milaan in gelijken I tyd leizen als thans van Genève naai Lyon. j JL Vrijdag is te Middelburg een kind van j veeitiert imiHi.dim, tui wijl de moeder zich ccDige i ouge.-b'.ihken vei vvyvk-nl lw*i, tu evue *n ehkutfi gevallen en verdronken. Toen de moeder terug kwam, vond zij het lijkje van haar eeaig kindr Op last der Utfeehtsche politie is een tent, die aldaar op de kei mis stond, gesloten, omdat de ondernemer o. a. publiceerden, dat daarin te zien was; ïHet laatste oordeel." Te Appelscha zoo wordt aan da N. M. Ot. gemeld meende zekere vrouw, dat zy ïbehekst" was. Zij liet daarom een wonder-dokter bij zich komen, die werkeljjk verklaarde dat zij ïbehekst" was, en haar medicijnen daarvoor ter hand stelde. De vrouw moet daarvan ingenomen hebbenmet het gevolg dat zij eeuige uren daarna een lijk was, Het onlangs afgebroken spookhuis achter den Dom te Utrecht heeft zijn wedergade in een der voorsteden van Boston. Ook daar staat een huis met dicht gespijkerde vensters en steeds gesloten deur; de reden der sluiting is echter een andere dan die van het spookhuis. Het Huis was gebouwd door een jonkman, die weldra in het huwelijk zou treden. Daar zijn kapitaal niet toereikend was, had hij geld opge nomen. De bruid wist dit en had er in toege stemd, daar de som langzamerhand van de overwinst kon betaald wordeu. Den dag vóór het huwelijk kwam de bruid om met de brui degom het huis nog eens te bezichtigen. Daar gekomen, bood hij haar als huwelijksgeschenk den kwijtbrief der opgenomen som. Op hare verbazing vertelde hij haar hoe hy op een lot in de loterij den eersten pi ijs had getrokken, zoodat hij de geheele som in eens kon bptalen. Verontwaardigd keerde de bruid zich om en weigerde een huis te bewonen, dat door spelen jn de loterij verkregen was. Bij het vei laten- van het huis sloot de jonge man de deur en wierp den sleutel in het water. De lamen het hij met planken dicht slaan. Geen van beide is ooit getrouwd. Naar men zegt, rijn beiden nog in leven, en heeft zij, hoewel zij arm en ziekelijk is, geen beiouw over bate »plichtma- tige" daad; de man is ongetrouwd en behoort tot de groote kooplieden van New-York. Ylaardingen. Door de kiesvei eeniging Nederland en Oranje zijn tot kandidaten van den Gemeenteraad geproclameerd, de heeren; A. II. C. M, J. IJzermans, If. Van der Vlis, M. Versteeve, C, "Van Leeuwen, J. Hoogendijk Az. Krimpon a/d Lek. Ook indeze gemeente is inen voornemens den 300jarigen gedenkdag van de afzwering der regeering-van Philips II feestelyk te vieren. De daarvoor benoemde commissie is reeds eenigen tijd wei Iczaam met het orguniseeren van een optocht. Verder zullen er volksspelen plaats hebben, Hecrenveen. Het oudste kasteel in Fiiesiand Wiaida-State" te Goutusn, dat dagteekoi.t ian het jaar 1405 en nog prijkt met den antieken toren en pooit, is publiek geveild en daaivoor is geboden f 12,000. lu 4406 woonde in dat kasteel de potentaat Sjoeid Wiarda. Arthur Lefroy (Mapleton)de mandie verdacht wordt, den moord le hebben gepleegd op den Brighthon-sp >orweg, is Vrijdag avond in een achterbuuit vau Stepney gearresteerd. Er was 200 pond sterling uitgeloofd voor den ontdekker. De Koln. Ztg. deelt nog de vulgemle bijzon derheden mede: Lefroy is in de SuiilhUieet (Oosteinde, Louden) opgespoord. Hij had daar een kamer gehuurd voor 6 .shilling in de week, welke kamer hij na ziju aankomst niet meer vei laten heeft. Hij noemde zich Clarke, be weerde graveur te zijn en uit Liverpool te korneii, van wa.ir hij zijn koffer wachtte.-Hy trok de aandacht, omdat hij nooit uitgiDg, de gordijnen zij nor kamer altijd neêr liet hangen eu alleen vau kol tic en bruod leefde. Hij was dan ook geiieel vermagerd toen bij gearresteerd w.-riL Hij bood geeu tegenstand. Ziju baard

Schiedamsche Courant | 1881 | | pagina 2