e Bnitsnlanflsclie Berichten. van Maandag 29 Augustus 1881. BlaiieiilaiSscle Berioltes. f I A f! JJ IIOSl'EN It IJ K. De Wiener Ally, Zeit. heeft vernomen, dat de Servische gezant te "Weenen, Di. Kristic, wegens gezondheidsrullenen, definitief zijn ont slag genomen heeft en door den gezant te Koustantiriopel, senator Gruic, vervangen worden zal Volgens door de Polit. öorr. bij het gezant schap te Weenen ingewonnen inlichtingen, is van de door de Ally Zeit. gemelde verande rd gen daar niets hekend. Onder dagteekening van gisteren verneemt de Polit. Oorr. uit Athene, dat de Turkcche troepen bij de oritiuiining der derde zone het dorp Kaiza in bi and gestoken hebben. De öiieksche gedelegeerde protesteerde onmiddel lijk tegen deze bai baarsche handeling by de internationale commissie, welke van denTurk- schen bevelhebber een streng onderzoek en bestraffing der schuldigen eischte. Konduriotis Tford door zijne Regeering aangeschieven, om in overleg met de vertegenwoordigers der Mogendheden, stappen bij de Porte te doen, opdat deze maatregelen neme om de herhaling van dergelijke voorvallen te voorkomen. E N O E L A N 1). Te Londen is het officieel bericht ontvangen! dat Aziz khan met infanterie, cavalerie en kanonnen te Khelap-i-Ghihai is aangekomen. Eeue depöclie van den onderkoning van Indie, dd. 26 dezer, meldt dat volgens ontvangen mededeeling he.t aantal troepen van Ayoub Kluiu belangrijk verminderd is en zijn 8 regi menten slechts 400 man elk tellen, onder welke nog de troepen van Kaboel, die zeer ontevreden lijn. Ayoub heeft opnieuw geweren, tenten eu proviand naar Herat gezonden. Aan de Times wordt uit Berlijn melding gemaakt van een nieuwe animositeit tusscben B'.smarck en de Hofpartij, ten gevolge waarvan er bij den Keizer een langduiige conferentie heeft plaats gehad. De aartsbisschop van Canterbury heeft den bisschop van Londen verzocht in de kerken een gebed om mooi weer te laten doen. DÜ1TSCHIAND, De rijksbank te Berlijn verhoogde gisteren het disconto op 5 pCt. en voor beleeniugeti op 6 pCt. AMERIKA. Een officieus rapport van Div Reyburn van gisteren ochtend 7uur 80 miu. zegt, dat in deu toestand van den president geen enkele verandering sedett middernacht valt waar te namen, evenmin afneming der krachten als toeneming der kooits. De pols telt 140 slagen. Het officieel bulletin van gisteren ochtend - 8 uur 30 min. zegt, dat de slaap van den president zeer onrustig is geweest en er herhaal delijk loogenblikken van ijlen waren, maar dat deze symptomen tegen den ochtend wegge bleven zijn. De pols 108, temperatuur 99're, ademhaling 17. Luidens particuliere berichten uit liet Witte liuis te Washington, heeft de toestaud van president G<ufield zich verergerd, en is het gezwel aan de ooi klier van gevaailyken aard geworden. 'Ingeval er binnen 24 uren geen gunstige wending in den toestand van den 1 jder mocht komendan staat het ergste te A'i'eezen, SCHIEDAM 27 Augustus 1881. Opcnbaie vergadering van den Raad van State, afdeeiing voor de geschillen van beduur, op Woensdag 31 Augustus 1881des voor- middags te 11 uren. Ann het IJMi. wordt geschreven dat het lieden 65 jaiea geleden is dat de Nedrr- landsche vloot ouder het oppei bevel van den vice-admiraal T. F. Van de Capellen, iu ver- eeuiging met de Eugelsche vloot" onder hut opperbevel van lord Exmouth, een roemrijke zege behaalde iu Algiers. Niet alleen werden de Algerijnen getuchtigd om hun zeeroof maar leveus werd de Bey gedwongen de Christen slaven (een duizendtal) in vrijheid te -stellen en de slavernij voorgoed af te schaffen. Van de bemanning dier vloot is nog een oud stuur- mansleering in leven, namelijk de heer O H. Röpcke, die ook den slgg bij Palembang 1821 heeft medegemaakt. De lijken van den heer Broekman, uit Vianenen van diens, echtgenoot en zuster mevr. SluaitBioekman zijn te Martigny ter aarde besteld. Door wijlen mej. W. J. A. Vriesendorp zijn gelegateerd: aan do bewaaischool van de Ned. Herv. gemeente te Dordrecht f 2000aau de inrichting Ned, Molttay op Rijsselt bij Zutfen f 1000aau de diaconie der Ned. IJ»rv. gemeente te Dordrecht f 4000; aan de dr-;onie der Luthersche gemeente te Dordrecht f300; aau de vereet.iging Boreas te Dordrecht f 5C0 aan de Inrichting voor Doofstommen-Onderwijs te Rotterdam f500; aan het Instituut tot Onderwijs vau Blinden te Amsterdam f500; aan de Vrouwenvereniging te Dordrecht f200; aau de Inrichting de Kinderbewaarplaats te •Dordrecht f500; aan het Dordrechls Museum een schilderij van Jacob Van Slrij een Boom- iijk Landschap. Alles viij van successierechten. Hoewel onze Hollandsche dienstboden het reeds ver in coquelterie hebben gebracht en er steeds op uit zijn om de dames in kleeding na te apenhebben zij het nog niet zoover gebracht als de keukenprinses die dezer dagen te Dusseldorf in zijde en fluweel gekleed en per as hare diensten kwam aanbieden. De heer des huizes, die niet dacht dal zulk een dame om de vacante betrekking zou komen liet haar in het salonen vroeg wat zij ver langde. Niet weinig verwonderd stond hij te kijken, toen hij hoorde dat rmevrouvv" urn de plaats als keukenmeid kwam solliciteei en. Met een »ieder zyn smaak" stond de dame op, toen zij vernam dat mijnheer zulke 'dames met kon gebruikenstapte giacieus iu het rijtuig eu gaf den koetsier een ander adios op, waar zij wilde beproeven of men zulke deftige dienstboden wel kon gebruiken. Vlaardlngen. De stand der haring wsseherij is tot heden als volgt: aangebracht behalve de kustvi?sclierij, in 143, reizen en gedurende den jaagtjjd 2105 last en 9,ton; in 1880 in 212 reizen en gedurende deu jaagtijd 4028 last en 9 tonzoodat tot heden minder aangevoerd zijn 4923 last pekelharing. In 1879 bedroeg de. aanbrengst op .hetzelfde tijdstip 862 last. Woensdagavond werd alhier in de zaal jHarmonie" de laatste algemeene Jagerij ver gadering van Boekhouders jan haringschepen in Nederland gehouden, waarop de afrekening^ der Jagerij plaats vond. In het geheel bracht de haring, met, de 5 jageis aangebracht, f51,637 op. Aan onkosten zijn betaald f10,004 19% pCt., zoodat aan de verschillende leederijen 80% pCt. der opbrengst hunner gevangen haring werd uit betaald. De onkosten waieu door eenige inge voerde bezuinigingen dit jaar p. m. C pCt. minder dan in het vorige jaar. Maassluis Van de haringvissehery zijn weder twee .schepen binnengekomen aanbren gende 29Vs la't pekelharing en 1 laststeurliariug, Pcrnls. Uit de afrekening der sloep Castor, stuurman A. Kosteren Saturnusstuurman L. Van Voelen, blijkt dat liet aandeel in de winst der laatste reis voor de visschers van de eeiste sloep f 190 en voor die van de tweede sloep f 170 groot Den Haag. De cricket-wedstrijd tusschen Eugelsche en Hollandsche spelers, heeft, gisteren op eene afgesloten ruimte van het Malieveld een aau vang genomen. Het is de voor eenige jaren hier ter stede opgerichte Haagsche cricket clubwier ledeu huune krachten in dezen tak van ssport" met hunne Eugelsche kameraden wenscheu te meten. De wedstryd diaagt geheel een vriendschappelijk karakter. Toen de Eugelsche strijders in hun bontkleurig costuum liet tenein van deu wedstryd binnen traden, werden zij door de Hollandsche mede- dingeis met handdrukken ontvangenterwyl de muziek der huzaron het God save the'Queen deed hooren, gevolgd door het Wilhelmus. Aan het einde van den wedstryd op den eersten dag hadden de Engelsche deelnemers 95 punten behaald tegen 14 dopr de Neder- tandsche spelers. Het concouis was echter nog niet afgeloopen en zou heden worden voortgezet. Na afloop vau het cricket werd een veio- cipède-wedien gehouden met ZbCr lichte sn keurig geconstrueerde tweewielers wier berijders eveneens iu eigenaardig costuum gekleed waren. Lelden. De emeritus hoogleeraar in de geneeskunde Dr. F. W. Krieger, is te dezer stede op 75jarigen ouderdom overleden. Amsterdam- Het Multapatioribond heeft eergisteren alhier zijn algemeene vergadering gehouden onder leidiug van den heer Goeman Borgesius. Spreker drukt zyne overtuiging uit, dat de drankwet, by goede toepassing, gunstige resultaten zou opleveren. Iu het verslag van den secretaris werd met lof gewag gemaakt van de stuiversspaarbauk in twee jaren tijds was reeds f 40,000 inge- biacht. Het batig slot van de vereenigiug be droeg f 935.53°. De vergadering vereenigde zich met het ge formuleerde voorstel van het liopfd,bestuur, waarin de wenschelijkheid wordt verkleurd yan een reeks van maatiegelen, die de goede werking van de drankwet zouden beverdereo, Arnhem. Gisteren morgen om half twaalf J.U O' arriveerde alhier Z. M. de Koning pei extra- :w trein van het Loo. Op het perron werd Z, M. 'lf ontvangen door den burgemeester dezer ge meente en den heer L. II. Eberson, architect $j des Konings. Z. M. begaf zich ou middellijk daarop met een vierspan naar den Oorsprong te Oosterbeek. 'Volgens loopeude geruchten zou Z. M. het plan hebben opgevat, dat fraaie buiten- verblijf aan te koopen, ten einde daar een zomer- residentie voor Zijne gemalin te doen bouwen,

Schiedamsche Courant | 1881 | | pagina 5